Dviratininkui V.Lendeliui - pasaulio taurės varžybų Čilėje auksas

(0)
Publikuota: 2017 gruodžio 11 08:09:13, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
Dviratininkui Vasilijui Lendeliui (d) - pasaulio taurės varžybų Čilėje auksas. EPA-ELTA nuotr.

Santjage (Čilė) vykusio pasaulio dviračių treko taurės varžybų ketvirtojo etapo vyrų sprinto rungtyje sekmadienį triumfavo Lietuvos atstovas Vasilijus Lendelis.

Tai kol kas didžiausias trenerio Dmitrijaus Leopoldo auklėtinio pasiekimas. Prieš metus V. Lendelis pasaulio taurės varžybų etape Glazge (Didžioji Britanija) iškovojo sidabro medalį keirino rungtyje.

22-ejų metų Lietuvos dviratininkas sprinto atrankoje užėmė antrąją vietą (9,606 sek. - asmeninis rekordas) ir nusileido tik rusui Denisui Dmitrijevui (9,567 sek.). V. Lendelis aštuntfinalyje įveikė prancūzą Melveną Landerno (Melvin Landerneau), ketvirtfinalyje 2-0 pranoko pasaulio rekordininką ir 2014 metų pasaulio čempioną kitą prancūzą Fransuą Pervisą (Francois Pervis), pusfinalyje 2-0 nugalėjo 2016 metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtoją ukrainietį Andrejų Vynokurovą, o finale 2-1 įveikė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją, šių metų pasaulio ir triskart Europos čempioną rusą D. Dmitrijevą. Rusas laimėjo pirmąjį finalo važiavimą, bet po to du kartus pirmas finišo liniją kirto Lietuvos dviratininkas.

Šioje rungtyje varžėsi 20 dviratininkų.

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje pirmauja 1265 taškus turintis A. Vynokurovas. V. Lendelis su 780 taškų tarp 56 klasifikuotų dviratininkų užima devintąją vietą.

Moterų komandų sprinto atrankoje lietuvės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė už du klaidingus startus buvo diskvalifikuotos.

Lietuva bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje tarp 21 komandos užima devintąją poziciją (725 tšk.).

Moterų keirino rungtyje lietuvių nebuvo. Treneris D. Leopoldas sakė, kad buvo nuspręsta paskutinę varžybų dieną visą dėmesį skirti komandų sprinto rungčiai.

Šeštadienį moterų sprinto rungtyje S. Krupeckaitė užėmė penktąją vietą, M. Marozaitė - devintąją, o V. Lendelis buvo devintas keirine.