D.Rapšys plaukė rekordo greičiu (1)

2019 gegužės mėn. 14 d. 08:45:19
Aistė LABINAITĖ

Danas Rapšys įrodė, kad kvietimą į Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos (FINA) plaukimo Čempionų lygą gavo ne atsitiktinai. 23-ejų plaukikas antrajame šio turnyro etape Vengrijoje iškovojo du aukso medalius ir pagerino Lietuvos rekordą. O starte Rumunijoje Lietuvos plaukikų kraitį olimpiniu kelialapiu papildė Andrius Šidlauskas.

Pirmiausia, D.Rapšys buvo greičiausias Čempionų lygos antrojo etapo vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Šios rungties Europos vicečempionas nuotolį įveikė per 1 min. 46,74 sek. ir 0,17 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį rusą Aleksandrą Krasnychą (1.46,91). Trečias finišavo vengras Dominikas Kozma (1.47,12), ketvirtas - Pietų Afrikos Respublikos atstovas Čadas le Klosas (Chad le Clos, 1.48,82).

Budapešto „Duna“ arenoje D.Rapšys dar varžėsi 200 m nugara ir 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse. Pastarojoje mūsiškis vėlgi „nuskynė“ auksą ir šalies rekordą. D.Rapšys nuotolį įveikė per 3 min. 43,36 sek. ir praėjusių metų gegužės 27 d. savo paties pasiektą šalies rekordą (3.46,73) pagerino 3,37 sek. Antrąją vietą užėmė ukrainietis Mychailo Romančukas (3.47,08), trečiąją - rusas Aleksandras Krasnychas (3.47,85), ketvirtąją - vengras Peteris Bernekas.

Trečiasis šuolis į baseiną nebuvo toks sėkmingas. 200 m nugara distancijoje D.Rapšys liko ketvirtas (2.04,96). Nugalėjo rusas Jevgenijus Rylovas (1.55,92), antrąją vietą užėmė amerikietis Džeikobas Pyblis (Jacob Pebley, 1.56,67), trečiąją - kinas Chu Džiajus (Xu Jiayu, 1.59,74).

Trečiasis ir paskutinis etapas vyks gegužės 31-birželio 1 d. Indianapolyje (JAV).

Varžybose Rumunijoje žibėjo ir A.Šidlauskas. Tarptautinio Rumunijos plaukimo čempionato vyrų 100 m plaukimo krūtine finale jis užėmė pirmąją vietą. A.Šidlauskas finišavo per 59,90 sek. ir įvykdė olimpinį A normatyvą. Jis tapo antruoju Lietuvos plaukiku, užsitikrinusiu dalyvavimą 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. Vyrų 200 m plaukimo krūtine finale jis taip pat finišavo pirmas, distanciją įveikęs per 2 min. 10,61sek. Čia iki olimpinio A normatyvo jam pritrūko 0,26 sek.

Šiose varžybose A.Šidlauskas su Deividu Margevičiumi iš viso iškovojo po keturis medalius. A.Šidlauskas dar triumfavo 200 m kompleksinio plaukimo ir 50 m plaukimo krūtine rungtyse. O D.Margevičius geriausias buvo 50 m, 100 m ir 200 m peteliške rungtyse, o 50 m laisvuoju stiliumi varžybose finišavo antras.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
  Skaityti komentarus (1)
  • NUGALĖJO: Slovakijoje vykstančio pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato septintojo turo rungtynėse B grupėje antradienį Latvijos rinktinė 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) nugalėjo Norvegijos ledo ritulininkus.
  • KELIUOSE: per praėjusią savaitę vykusius reidus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai išaiškino 12 automobilių vairuotojų, kurie vairavo būdami neblaivūs.