respublika.lt

2018 balandžio 20, penktadienis

Disko metiko lūkesčiai visada didžiausinuotraukos

2017 kovo mėn. 19 d. 16:43:09
Aistė LABINAITĖ, žurnalistė

Praėjęs olimpinis sezonas Andriui Gudžiui nebuvo toks, apie kokį būtų galima svajoti. Už 2016 m. ir jų rezultatus 26-erių disko metikas parašytų sau ne patį aukščiausią pažymį. Tai galėtų būti 6 arba 7. Tiesiog tuomet jam koją kišo ir visas kortas sumaišė traumos. Tad dabar svarbiausia jų išvengti. „Nesinorėtų, kad pasikartotų praėjusių metų scenarijus“, - „Sporto gyvenimui“ sakė A.Gudžius.

 

Siaubingos sąlygos

Europos metimų taurės varžybose, kovo 11-12 d. vykusiose Gran Kanarijoje (Ispanija), dalyvavo keturi Lietuvos lengvaatlečiai. Vyrų disko metimo rungtyje A.Gudžius užėmė antrąją vietą. Mūsų šalies sportininkas sėkmingiausiu - šeštuoju - mėginimu diską nusviedė 64 m 18 cm. Pirmuoju bandymu jis įrankį numetė 61 m 93 cm, trečiuoju - 60 m 17 cm, ketvirtuoju - 60 m 97 cm, penktuoju - 62 m 34 cm, o antras mėginimas nebuvo įskaitytas.

Nugalėjo austras Lukas Vaishaidingeris (Lukas Weisshaidinger, 64 m 18 cm). Trečiąją vietą užėmė estas Martinas Kuperis (Martin Kupper, 62 m 86 cm). Varžybose dalyvavo 19 disko metikų. A.Gudžius šiose varžybose buvo antras ir 2015 m.

„Iš tikrųjų savo pasirodymą Ispanijoje vertinu vidutiniškai. Buvo siaubingos sąlygos disko metikams, - pasakojo A.Gudžius. - Tiesiog organizatoriai sugalvojo disko metimo ir rutulio stūmimo sektorius kažkuo nudažyti, pritepti kažkokių keistų medžiagų ir dėl to buvo be galo slidu. Pusė metikų mėtėme avėdami paprastais sportiniais bateliais, o ne su specialia avalyne. Taigi buvo visokių tokių keistų dalykų, tad ir rezultatai neatspindi realios situacijos. Atvažiavome į varžybas gana stiprus pirmas penketas, o rezultatai to tikrai neparodo.“

Disko metikas, paklaustas, ar Gran Kanarijoje dalyvavę sportininkai dėl tokių varžybų sąlygų kreipėsi į organizatorius, atsakė teigiamai. Buvo kalbėta su kitų šalių metikų treneriais ir nuspręsta rašyti skundą dėl šių varžybų.

„Nors atrodo, kad organizatoriams dėl to „vienodai šviečia“, kaip ten kas. Lietuvos metimų vyriausiasis treneris Vaclovas Kidykas taip pat kreipėsi į Lietuvos lengvosios atletikos federaciją, kad ji irgi prisidėtų prie šito, nes visos šalys labai nepatenkintos susiklosčiusia situacija. Juk sportininkai ilgai ruošėsi startui, bet negalėjo savęs realizuoti“, - pridūrė A.Gudžius.

Tačiau, nors sąlygos ir buvo nepavydėtinos, pasak lengvaatlečio, 64 m 18 cm - neprastas rezultatas sezono pradžiai: „Tik tiesiog tai nėra tai, kam mes buvome pajėgūs.“

Medalį Ispanijoje iškovojo ir Domantas Poška. Jaunimo (iki 23 metų) vaikinų disko metimo rungtyje jis užėmė trečiąją vietą. Lengvaatletis sėkmingiausiu mėginimu diską nusviedė 58 m 87 cm. Po dviejų bandymų jis dar pirmavo, tačiau po penkto ir šešto metimų jį aplenkė du varžovai.

Triumfavo rumunas Alinas Firfirika (Alin Firfirica, 59 m 62 cm), o antrąją vietą užėmė islandas Gudnis Gudnasonas (59 m 33 cm). Čia kovėsi 15 sportininkų. Prieš metus šiose varžybose D.Poška taip pat buvo trečias.

„D.Poška - šaunus vyrukas. Jo rezultatai gerėja. Jo sezono pradžią įvertinčiau teigiamai. Daugiau kaip 58 m tokiose ganėtinai aukšto rango varžybose, pirmame sezono starte, yra daug žadantis rezultatas, galima tikėtis neblogo sezono. Jam patarimų dėl disko metimo technikos neduodu. Man dar pačiam jų reikia (juokiasi). Tiesiog gal kartais pasidaliju varžybų patirtimi, papasakoju, kur pats buvau nusvilęs, nes priėmiau klaidingus sprendimus. Taigi norisi, kad kiti mūsiškiai tų pačių klaidų nekartotų“, - atviravo A.Gudžius.

Moterų disko metimo rungtyje Zinaida Sendriūtė užėmė 12-ąją vietą. Lietuvos sportininkė sėkmingiausiu - ketvirtuoju - mėginimu diską nusviedė 52 m 70 cm. Pirmuoju bandymu ji diską numetė 44 m 67 cm, penktuoju - 52 m 60 cm, šeštuoju - 52 m 14 cm. Antrasis ir trečiasis mėginimai buvo neįskaityti. Nugalėtoja tapo prancūzė Melina Rober-Mišon (Melina Robert-Michon, 62 m 35 cm). Antrąją vietą užėmė serbė Dragana Tomaševič (59 m 60 cm). Savo jėgas varžybose išbandė 18 disko metikių.

Ketvirtoji Lietuvos atstovė Liveta Jasiūnaitė moterų ieties metimo rungtyje liko šešta. Antruoju bandymu ji įrankį numetė 57 m 49 cm. Pirmuoju mėginimu jos rezultatas buvo 57 m 44 cm, ketvirtuoju - 54 m 69 cm, penktuoju - 55 m 47 cm, šeštuoju - 52 m 96 cm, o trečias metimas nebuvo įskaitytas. Nugalėjo slovėnė Martina Ratej (60 m 66 cm). Antrąją vietą užėmė islandė Asdis Hjalmsdotir (Asdis Hjalmsdottir, 59 m 20 cm), trečiąją - vokietė Kristin Husong (Christin Hussong, 59 m 0 cm). Varžybose dalyvavo 15 ieties metikių.

Svajonių žyma


Europos metimų taurės varžybos Ispanijoje buvo pirmas A.Gudžiaus startas šį naująjį sezoną. Kol kas sportininkas nebuvo tikras, kokios kitos varžybos jo laukia. Greičiausiai tai bus balandžio 28-29 d. Palangoje vyksiančios Lietuvos metimų pirmenybės. Iki to, už poros savaičių, lengvaatletis ruošiasi vykti į treniruočių stovyklą Portugalijoje.

„Važiuojame padirbėti ir pamiršti šį pirmąjį startą Ispanijoje. Vyksime į Portugaliją, nes ten šilta. Juk pas mus, Lietuvoje, dar truputį per šalta. Dar dantys barška, kai reikia lauke mėtyti“, - juokdamasis teigė disko metikas.

A.Gudžius, paklaustas, ar pirmose sezono varžybose pamatė naujų veidų, ar keičiasi kartos disko metimo sektoriuje, vėl atsakė juokdamasis: „Galbūt aš ir esu tas naujas veidas. O jei rimtai, tai manau, jog ta mano karta ir yra nauji veidai disko metimo sektoriuje. Mes jau braunamės į elitą. Tikimės, kad pakeisime veteranus.“

Pagrindinis šių metų startas lengvaatlečių laukia vasarą, kai rugpjūčio 4-13 d. Londone (Didžioji Britanija) organizuojamas pasaulio čempionatas. 2015 m. Pekine (Kinija) vykusių lengvosios atletikos planetos pirmenybių vyrų disko metimo atrankoje A.Gudžius liko 14-as. Tuomet jis diską numetė 62 m 22 cm. Iki 12-osios pozicijos ir kelialapio į finalą A.Gudžiui pritrūko 26 cm.

„Sunku pasakyti, kaip šiais metais pavyks. Po pasaulio čempionato Londone galėsime tai aptarti (šypsosi). Nepatinka man užsiimti spėliojimais, prognozėmis. Taip tiesiog įsipareigoji. Aišku, sau esu pasiplanavęs, tačiau tai sau ir pasiliksiu“, - pridūrė disko metikas.

Primename, kad praėjusią vasarą vykusiose Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse A.Gudžius užėmė 12-ąją vietą. Olimpinių žaidynių debiutantas geriausiu - pirmuoju - mėginimu diską numetė 60 m 66 cm. Iki 11-ojoje vietoje likusio amerikiečio Meisono Finlio (Mason Finley) lietuviui trūko 1 m 39 cm. Finale varžėsi 12 sportininkų.

„Nors tai metai po olimpinių žaidynių, negalėčiau pasakyti, kad jie būna lengvesni. Taip pat nėra jie išskirtiniai. Visi stipriausi disko metikai yra iš Europos, taigi tokių „tuščių“ metų kaip ir nebūna. Vienais metais vyksta olimpinės žaidynės, kitais pasaulio čempionatas, paskui Senojo žemyno pirmenybės. Taigi visą laiką kovoji su tais pačiais olimpiniais finalininkais“, - atviravo A.Gudžius.

Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, kai olimpiadoje Brazilijoje nepateisino savo lūkesčių ir užėmė 13-ąją vietą (188 cm), grįžusi į Lietuvą ėmėsi permainų. Lengvaatletė pakeitė tam tikrus treniruočių elementus ir jie atsipirko su kaupu - žiemos sezone sportininkė demonstravo puikius rezultatus. Tačiau 24-erių šuolininkės į aukštį pavyzdžiu disko metikas sekti neketina ir nieko keisti neplanuoja. Juk tokiam rezultatui olimpiadoje įtakos turėjo traumos.

„Po olimpinių žaidynių nebuvo poreikio ką nors keisti. Man svarbiausia buvo pasveikti, pagyti po visų buvusių traumų. Dirbome gera kryptimi, tik tiek, kad prieš olimpines žaidynes kamavo traumos, - pridūrė A.Gudžius. - Kalbant apie sveikatą, tai kol kas viskas gerai. O sportinės formos aukščiausias pikas dar toli. Aukščiausią sportinę formą, kaip visada, tikimasi pasiekti svarbiausiam startui, šiuo atveju tai taikoma pasaulio čempionatui.“

Disko metikas, kurio asmeninis rekordas yra 66 m 11 cm, prisipažino, kad jo mintyse ir svajonėse vis dar išliko 70 m žyma. Tad ir šiame sezone sportininkas galvoja apie šią ribą: „To norėtųsi, apie tai pasvajoju.“

Prisiminęs olimpinius 2016 metus, sportininkas sakė, kad jiems parašytų 6 arba 7. Pačiam iš savęs „gauti“ didesnį pažymį sutrukdė sėkmės, pasiruošimo trūkumas.

„Tačiau, aišku, dabar svarbiausia, kad nebūtų traumų, o mano lūkesčiai, kalbant apie šį sezoną, kaip visada, tik didžiausi. Dabar dirbu su puikiu kineziterapeutu Sauliumi Paliūniu. Tai jis prižiūri, kad nepatirčiau traumų, kad nesikartotų praėjusių metų scenarijus“, - teigė disko metikas.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika" priedą „Sporto gyvenimas"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ŠIMTMEČIAI: Lietuvos ambasados Rumunijoje iniciatyva Bukarešte atidarytas 100 ąžuoliukų parkas, skirtas įamžinti Lietuvos valstybės atkūrimo ir Didžiojo Rumunijos susivienijimo šimtmečius.
  • PATEKO: Brazilijoje vykstančių „Maria Lenk Trophy“ plaukimo varžybų moterų 50 m plaukimo krūtine atrankoje ketvirtadienį lietuvė Rūta Meilutytė užėmė antrąją vietą ir pateko į finalą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Malta 2 proc

Ką manote apie premjero ir prezidentės nesutarimus?

balsuoti rezultatai

Ką manote apie kultūros padėtį Lietuvoje?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +7 C

   +4  +8 C

 

   +3   +5 C

  +10   +15 C

   +12  +18 C

 

   +12   +20 C

  8-13 m/s

    7-12 m/s

 

     6-11 m/s

 

USD - 1.2382 PLN - 4.1664
RUB - 75.2875 CHF - 1.1976
GBP - 0.8698 NOK - 9.5825
reklama
Vėlykė 2018