Dešimtukas Andriui už sezonąnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 11:00:11 Perskaitė 273

Dauguma mūsų šalies lengvaatlečių jau atostogauja ir pamažu dėliojasi kitų metų planus, tik Andrius Gudžius dar pluša. 27-erių pasaulio ir Europos čempiono šiame sezone dar laukia du startai. „Niekaip nebaigiame senojo sezono. Andrius jau morališkai pavargęs, - „Vakaro žinioms“ sakė disko metiko treneris Vaclovas Kidykas. - Tačiau nėra prasmės anksčiau pradėti naująjį sezoną, nes kitąmet pasaulio čempionatas, kuriame lauks rimčiausias uždavinys - ginti titulą, vyks neįprastai vėlai.“

 

Rugsėjo 8-9 d. Ostravoje (Čekija) rengiamos IAAF Kontinentinės taurės varžybos, kuriose iš Lietuvos lengvaatlečių dalyvaus tik A.Gudžius. Jis kartu su Europos vicečempionu švedu Danieliu Staliu (Daniel Stahl) atstovaus Senojo žemyno rinktinei. Afrikos komandą sudarys marokietis Elbachiras Mbarkis ir PAR atstovas Viktoras Hoganas (Victor Hogan). Amerikos rinktinėje bus jamaikietis Fedrikas Dakresas (Fedrick Dacres) ir Redžinaldas Džagersas (Reginald Jagers) iš JAV. O Azijos ir Ramiojo vandenyno ekipos garbę gins australas Metju Denis (Matthew Dennis) bei iranietis Ehsanas Hadadis.

„Į Čekiją vykstame pasiruošę, aukštumoje, treniruotėse diskas lekia toli, stabiliai. Andrius po „Deimantinės lygos“ finalo ištroškęs revanšo prieš F.Dakresą. Iš tiesų šios varžybos nėra labai svarbios. Tačiau kiekviename starte keliame tikslą būti pirmam arba bent jau prizininku. Šių varžybų tik pavadinimas skambus - Kontinentinė taurė. Aišku, galima sakyti, kad tai kaip pasaulio čempionatas, kurio šiemet nebuvo. Andrius, D.Stalis ir F.Dakresas - stipriausi pasaulio atletai. Kitų rezultatai daug žemesni. Taigi šis trejetas papuoš disko metimo varžybas Čekijoje“, - kalbėjo V.Kidykas.

Prieš savaitę, kaip rašėme, finalinių lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ varžybų Briuselyje (Belgija) vyrų disko metimo rungtyje A.Gudžius užėmė antrąją vietą. Jis numetė 67 m 56 cm. Sėkmingiausias buvo antrasis lietuvio bandymas. Tuomet nugalėjo F.Dakresas (68 m 67 cm). Trečias liko D.Stalis (66 m 74 cm).

„Belgijoje Andriaus rezultatas buvo puikus, gana aukštas. Jis sakė, kad pirmajame metime „pasitaupė“, bet juk paskui su kiekvienu metimu energija vis prastėja. O F.Dakreso sėkmingiausias metimas ir buvo pirmas. Tačiau yra, kaip yra. Po tų varžybų sakiau Andriui, kad reikia leisti ir kitiems būti pirmiems. O jis atsakė, kad tik ne „Deimantinės lygos“ finale“, - juokdamasis pasakojo treneris, kurio auklėtiniui tai buvo vienintelė antroji vieta per svarbiausius pastarųjų dvejų metų čempionatus.

V.Kidyko teigimu, disko metime didelę įtaką turi glėbys, rankų ilgis. Pavyzdžiui, A.Gudžiaus rankų ilgis yra 205 cm, Virgilijaus Aleknos - 224 cm, o F.Dakreso - 225 cm: „Įsivaizduokite, kokia tai „mašina“, su kuo tenka kovoti. Taigi Čekijoje bus įdomu, o nugalės stipriausias.“

Pagrindinis A.Gudžiaus startas šiemet buvo rugpjūčio pradžioje Berlyne (Vokietija) vykęs Europos lengvosios atletikos čempionatas, kuriame praėjusių metų pasaulio čempionas ir geriausias 2017 m. Lietuvos sportininkas dar kartą įrodė, kad yra stipriausias disko metikas.

„Už šį sezoną Andriui rašyčiau dešimtuką. Stebiuosi, kaip jis ištvėrė šios vasaros karščius. Kartu dirbame nuo pat pirmų jo žingsnių disko metime, jaunystėje, jei tik pasidarydavo kiek karščiau, oro temperatūra pakildavo iki 28 laipsnių, jis jausdavosi sunkiai. Dabar jam sakau, kad per treniruotes net nematau, jog jis gertų vandenį. Jis atsako, kad po jų išgeria kibirą (juokiasi). Žinoma, tokias permainas duoda patirtis. Andrius jos jau nemažai sukaupęs, apdovanojimų kraitį taip pat solidų sukrovęs“, - teigė V.Kidykas.

Pasak trenerio, A.Gudžius šiemet, nors ir nebuvo palankių sąlygų, keturis kartus metė daugiau kaip 69 m. O laikas, mesti už 70 m ribos, dar ateis, įsitikinęs V.Kidykas.

„Andrius dar jaunas. Žengia pirmus brandos žingsnius. Dar 3-4 metus jis gali demonstruoti svarius rezultatus, paskui rezultatai mažėja. Žinoma, 33-35 metų sportininkų rezultatai dar gali kilti, tačiau greitis jau nebe tas, jis tik krenta. Taigi Andrius dar turi laiko, dar turi kuo nustebinti ir nudžiuginti“, - pridūrė V.Kidykas.

Treneris juokavo, kad visi mūsų lengvaatlečiai jau pradėjo naują sezoną, o jis su Andriumi dar niekaip nebaigia senojo. Dueto sezono „užbaigtuvės“ įvyks rugsėjo 13 d. Taline (Estija).

„V.Aleknos bendražygis estas Gerdas Kanteris daro paskutinį savo startą, kviečia visus stipriausius pasaulio disko metikus, nori stipriausių varžovų. Įdomu tai, kad vokietis Robertas Hartingas analogiškoje situacijoje Vokietijoje sukvietė tik savo draugus, o ne pajėgiausius planetos atletus. Žinoma, tai jo pasirinkimas“, - kalbėjo V.Kidykas.

Po to lauks 1-1,5 mėnesio atostogos. Treneris atskleidė, jog auklėtinis tam laikui žadėjo išsijungti telefoną, kad niekas jo nerastų.

„Jis jau pavargo ir morališkai, - sakė V.Kidykas. - Paskui pradėsime naują sezoną. Kitąmet vyks pasaulio čempionatas. Tačiau jis bus tik rugpjūčio pabaigoje, pusantro mėnesio vėliau nei įprastai, taigi neskubame pradėti naujo sezono, nėra prasmės. Kito sezono svarbiausias tikslas - ginti titulą. Labai rimtas uždavinys. Juk visi „galąs dantis“, sieks titulo. Visi žino, kad sunkiau titulą apginti nei iškovoti. Taigi planetos pirmenybės bus įdomios“, - sakė V.Kidykas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net