Bronzą bokso čempionate iškovoję lietuviai medalių lentelėje užėmė 12-ąją vietą

(0)
Publikuota: 2017 birželio 27 17:08:45, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
Boksininkas Evaldas Petrauskas. Eltos nuotr.

Ukrainoje vykusiame Europos bokso čempionate išdalinta dešimt medalių komplektų. Daugiausia aukso apdovanojimų susižėrė šeimininkai ukrainiečiai, kurie nutraukė nuo 2008 metų trukusį rusų dominavimą.

Bronzos medalį iškovojusi Lietuvos bokso rinktinė kartu su Baltarusija, Lenkija, Moldova, Kroatija, Vengrija, Olandija ir Izraeliu komandų rikiuotėje pasidalijo 12-ąją vietą.

Lietuvai bronzą laimėjęs Evaldas Petrauskas tapo pirmuoju mūsų šalies boksininku po Nepriklausomybės atkūrimo, kuris Europos čempionatuose laimėjo du medalius.

2015 metų Europos pirmenybėse Lietuvos bokso rinktinė komandų įskaitoje užėmė penktąją vietą. Aukso medalį laimėjo po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių į profesionalus perėjęs Eimantas Stanionis, o E. Petrauskas, kaip ir šiais metais, iškovojo bronzą.

Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos boksininkai Europos čempionatuose iš viso iškovojo aštuonis medalius - du aukso (E. Stanionis ir Vitalijus Karpačiauskas), vieną sidabro (Ivanas Stapovičius) ir penkis bronzos (dukart E. Petrauskas, po kartą Jaroslavas Jakšto, Rolandas Jasevičius ir Darius Jasevičius).

Europos čempionate Ukrainoje iš viso medalius laimėjo 19 valstybių boksininkai.

Europos čempionato šeimininkai Ukrainos boksininkai iškovojo šešis medalius - tris aukso, vieną sidabro ir du bronzos. Antrąją vietą užėmė Rusija - du aukso, du sidabro ir vienas bronzos.

Absoliučiai daugiausia apdovanojimų pelnė anglai, jų sąskaitoje - 8 medaliai, bet tik vienas aukso bei šeši sidabro ir vienas bronzos. Airijos boksininkai laimėjo vieną aukso ir du bronzos apdovanojimus, o o vieną auksinį medalį iškovojo Armėnijos, Bulgarijos ir Vokietijos atstovai.

42-ąjį kartą vykusiose Sezono žemyno pirmenybėse kovojo 234 boksininkai iš 39 valstybių.