Biatlonininkė D.Rasimovičiūtė Pjongčango olimpinėse žaidynėse - 65-a

2018 vasario mėn. 10 d. 19:45:22
Dominykas Genevičius, Elta

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono varžybų moterų 7,5 km sprinto lenktynėse šeštadienį lietuvė Diana Rasimovičiūtė užėmė 65-ąją vietą, o Natalija Kočergina liko 80-a.

Pirmą kartą olimpine čempione tapo 24-erių metų vokietė Laura Dahlmeier. Be klaidų šaudžiusi ir baudos ratų išvengusi vokietė finišavo per 21 min. 6,2 sek.

Sidabro medalis atiteko norvegei Martei Olsbu (+24,2 sek.; 1 baudos ratas), bronzos - čekei Veronikai Vitkovai (+25,8 sek.; 1).

Net penktosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti D. Rasimovičiūtė turėjo įveikti vieną baudos ratą ir nugalėtojai pralaimėjo 2 min. 54,6 sek.

33-ejų metų D. Rasimovičiūtė 2002 metų olimpinių žaidynių biatlono sprinte buvo 66-a, 2006 m. - 18-a, 2010 m. - 25-a, o 2014 m. - 51-a.

32-ejų metų olimpinių žaidynių debiutantė N. Kočergina šaudykloje suklydo net penkis kartus ir čempionei pralaimėjo 4 min. 10 sek.

Varžybose dalyvavo 87 biatlonininkės.

Abi lietuvės nepateko į persekiojimo lenktynes, kuriose dalyvaus 60 sportininkių.

Pjongčango olimpinių žaidynių medalių įskaitos lydere tapo Vokietija

Šeštadienį Pjongčange (Pietų Korėja) vykstančiose 23-iose žiemos olimpinėse žaidynėse išdalinti pirmieji penki medalių komplektai. Po pirmosios dienos medalių įskaitos lydere tapo Vokietija.

Vokiečiai iškovojo du medaliu ir abu jie - auksiniai. Olimpiniais čempionais tapo biatlonininkė Laura Dahlmeier ir šuolininkas su slidėmis Andreasas Wellingeris.

Antrąją vietą užima net keturis medalius jau turintys olandai (1 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos). Trečiąją poziciją dalinasi po vieną aukso apdovanojimą turinčios Pietų Korėja ir Švedija.

Olimpinius medalius jau iškovojo aštuonių šalių sportininkai.

Medalių lentelė (vieta, šalis, aukso, sidabro, bronzos, iš viso)

6. Suomija 0 0 1 1

6. Olimpiniai atletai iš Rusijos 0 0 1 1.

Pirmąjį Pjongčango žaidynių aukso medalį iškovojo švedė Ch. Kalla

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių pirmąjį aukso medalį iškovojo Švedijos slidininkė Charlotte Kalla. Ji šeštadienį laimėjo moterų skiatlono 7,5 km + 7,5 km rungtį.

2014 metų Sočio olimpinių žaidynių vicečempionė 30-metė švedė distanciją įveikė per 40 min. 44,9 sek.

Sidabro medalį pelnė viena tituluočiausių žiemos sporto atstovių 37-erių metų norvegė Marit Bjoergen. Dukart šios rungties olimpinė čempionė nuo nugalėtojos atsiliko 7,8 sek. M. Bjorgen savo sąskaitoje turi 11 olimpinių medalių (6 aukso, 4 sidabro, 1 bronzos).

Trečiąją vietą užėmė pasaulio vicečempionė 27-erių metų suomė Krista Parmakoski (+10,1 sek.).

Varžybose dalyvavo 61 sportininkė.

Pjongčango olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose - olandžių dominavimas

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo moterų 3000 m distancijos varžybose visą apdovanojimų pakylą užėmė Olandijos sportininkės.

Čempione tapo 28-erių metų Carlijn Achtereekte. Jos laikas - 3 min. 59,21 sek. C. Achtereekte olimpine čempione tapo pirmąjį kartą.

Antrąją vietą užėmė keturiskart olimpinė čempionė Ireen Wust (+0,08 sek.), trečiąją - Antoinette de Jong (+0,81 sek.).

Varžybose dalyvavo 24 čiuožėjos.

Olimpinį rekordą pagerinęs Pietų Korėjos čiuožėjas L. Hyojunas tapo olimpiniu čempionu

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybų vyrų 1500 m distancijos nugalėtoju tapo Pietų Korėjos atstovas Lim Hyojunas.

Jis pagrindiniame finale finišavo per 2 min. 10,485 sek. 20-metis sportininkas olimpiniu čempionu tapo pirmąjį kartą.

Antrąją vietą užėmė olandas Sjinkie Knegtas (+0,7 sek.), trečiąją - Olimpinių atletų iš Rusijos komandai atstovaujantis Semionas Jelistratovas (+0,202 sek.).

Šiose varžybose dalyvavo 36 sportininkai.

Vokietijos šuolininkas su slidėmis A. Wellingeris iškovojo olimpinių žaidynių auksą

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų šuolių su slidėmis varžybų nuo vidutinio dydžio kalvos rungtyje šeštadienį triumfavo vokietis Andreasas Wellingeris.

Vokietijos sportininkas surinko 259,3 taško. A. Wellingeriui - tai antrasis olimpinis aukso medalis karjeroje. Prieš ketverius metus Sočyje (Rusija) jis su Vokietijos rinktine triumfavo komandų rungtyje.

Sidabro medalį Pjongčange iškovojo norvegas Johannas Andre Forfangas (250,9 tšk.), bronzos - kitas norvegas Robertas Johanssonas (249,7 tšk.). Dukart olimpinis čempionas lenkas Kamilas Stochas (249,3 tšk.) liko ketvirtas.

Varžybose dalyvavo 50 šuolininkų.

Šveicarijos ledo ritulininkės Pjongčange sutriuškino jungtinę Korėjos komandą

Šeštadienį prasidėjusio Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio B grupės pirmojo turo rungtynėse šeštadienį Šveicarijos rinktinė 8:0 (3:0, 3:0, 2:0) sutriuškino jungtinę Pietų ir Šiaurės Korėjos komandą.

Net keturis įvarčius nugalėtojoms pelnė Alina Muller, po du - Phoebe Staenz bei Lara Stalder.

Šveicarės į vartus smūgiavo net 52 kartus, o korėjietės - vos aštuonis.

Kitose grupės rungtynėse Švedijos rinktinė 2:1 (0:1, 1:0, 0:1) nugalėjo Japonijos ekipą.

Olimpiniame moterų ledo ritulio turnyre dalyvauja aštuonios komandos.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook

• MISIJA: rengiantis 2019 m. Lietuvos konsultacijoms pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) steigimo sutarties IV straipsnį spalio 23-29 dienomis mūsų šalyje dirbs TVF misija, vadovaujama Borja Gracia.
  • SERGAMUMAS: sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis šalyje išlieka panašus; pasak ULAC medikų, 42-ąją šių metų savaitę - spalio 15-21 dienomis - bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 64,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų; pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau - 65,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Ar svarstote apie galimybę įsivaikinti vaiką ar tapti jo globėju?

Ar manote, kad aukštojo mokslo diplomas yra svarbus karjerai?