Baltarusai ir prancūzai iškopė į antrąjį etapą

2009 balandžio mėn. 29 d. 10:06:04

Šveicarijoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato trečiojo turo rungtynėse B grupėje antradienį Baltarusijos rinktinė 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) įveikė Vengrijos komandą ir užsitikrino vietą kitame etape.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus 1:1, o pergalę baltarusiams išplėšė trečiajame kėlinyje įvarčius pelnę Aleksejus Ugarovas ir Michailas Grabovskis.

5 taškus per tris mačus surinkę Baltarusijos ledo ritulininkai A grupėje užėmė antrąją vietą. Taškų nepelnę vengrai liko paskutiniai - ketvirti.

Kitame grupės mače susitiko jau anksčiau kelialapius į antrąjį čempionato etapą pelniusios Kanados ir Slovakijos komandos. Pergalę rezultatu 7:3 (3:0, 3:1, 1:2) šventė pasaulio vicečempionai kanadiečiai.

Kanados rinktinė (9 tšk.) tapo grupės nugalėtoja, o Slovakijos ekipa (4 tšk.) užėmė trečiąją vietą.

B grupėje paskutinį kelialapį į antrąjį etapą pelnė Prancūzijos ledo ritulininkai, 2:1 (2:1, 0:0, 0:0) įveikę Vokietijos ekipą.

Kitose rungtynėse nugalėtojos titulą ginanti Rusijos rinktinė 4:2 (1:2, 1:0, 2:0) įveikė čempionato šeimininkus šveicarus.

Rusai (9 tšk.) grupėje užėmė pirmąją, šveicarai (5 tšk.) - antrąją, prancūzai (3 tšk.) - trečiąją, o vokiečiai (1 tšk.) - ketvirtąją vietas.

Čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas. Ketvirtąsias vietas užimsiančios rinktinės kovos dėl išlikimo aukščiausiajame divizione.

Sekmadienio rungtynių rezultatai.

A grupė.

Vengrija - Baltarusija 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Kanada - Slovakija 7:3 (3:0, 3:1, 1:2).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 3 3 0 0 0 22-4 9

2. Baltarusija 3 1 1 0 1 6-8 5

3. Slovakija 3 1 0 1 1 8-12 4