respublika.lt

2018 kovo 20, antradienis

Akrobatinio slidinėjimo varžybų auksas - norvegui O.Braatenuinuotraukos

2018 vasario mėn. 18 d. 21:39:23
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo vyrų nusileidimo rungtį sekmadienį laimėjo norvegas Oysteinas Braatenas.

 

22-ejų metų sportininkas, kuris prieš ketverius metus Sočio žaidynėse buvo dešimtas, finale pelnė 95 taškus. Sėkmingiausias buvo pirmasis jo nusileidimas.

Antrąją vietą užėmė 23-ejų metų amerikietis Nickas Goepperis (93,6 tšk.). Jis Sočio žaidynėse iškovojo bronzą.

Trečioji pozicija atiteko 23-ejų metų kanadiečiui Alexui Beaulieu-Marchand'ui (92,4 tšk.).

Prieš ketverius metus Sočyje visą prizininkų pakylą užėmė JAV slidininkai.

Šiose varžybose dalyvavo 30 sportininkų. Finale varžėsi 12 atletų.

Akrobatinio slidinėjimo nusileidimo rungtis olimpinėse žaidynėse surengta vos antrą kartą.


Pjongčango olimpinių žaidynių medalių įskaitos lydere tapo Norvegija

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių medalių įskaitoje po sekmadienį varžybų į pirmąją vietą pakilo norvegai. Jie taip pat savo sąskaitoje turi daugiausiai apdovanojimų - net 26.

Norvegijos sportininkai yra iškovoję po 9 aukso ir sidabro bei 8 bronzos medalius. Sekmadienį norvegai nugalėjo akrobatinio slidinėjimo vyrų nusileidimo rungtyje ir vyrų slidinėjimo varžybų estafetėje 4x10 km.

Į antrąją vietą smuktelėjo nuo pirmosios žaidynių dienos pirmavę vokiečiai (9 aukso, 5 sidabro, 4 bronzos). Trečioje pozicijoje yra olandai (6 aukso, 5 sidabro, 2 bronzos), ketvirtoje - kanadiečiai (5 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos), penktoje - amerikiečiai (5 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos).

V yrų akrobatinio slidinėjimo šuolių nuo tramplino rungtyje triumfavęs ukrainietis Oleksandras Abramenka iškovojo pirmąjį medalį savo šaliai Pjongčango žaidynėse.

Olimpinius medalius jau iškovojo 26 šalių sportininkai (aukso - 18).

Pjongčango olimpinėse žaidynėse iš viso bus išdalinti 102 medalių komplektai.

Medalių įskaitos lyderiai (vieta, šalis, aukso, sidabro, bronzos, iš viso).

1. Norvegija 9 9 8 26

2. Vokietija 9 5 4 18

3. Olandija 6 5 2 13

4. Kanada 5 5 6 16

5. JAV 5 3 2 10

6. Švedija 4 3 0 7

7. Austrija 4 2 4 10

7. Prancūzija 4 2 4 10

9. Pietų Korėja 3 1 2 6

10. Japonija 2 5 3 10...


Šveicarijos ledo ritulininkės olimpinėse žaidynėse kovos dėl penktosios vietos

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų ledo ritulio turnyro pusfinalyje dėl 5-8 vietų sekmadienį Šveicarijos komanda 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) pranoko jungtinę Pietų ir Šiaurės Korėjų rinktinę.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Sabrina Zollinger ir Evelina Raselli.

Šveicarės dėl penktosios vietos kovos su Švedijos ir Japonijos poros nugalėtojomis. Korėjietės žais tik dėl septintosios pozicijos.


Vokietijos ledo ritulininkai Pjongčange iškovojo pirmąją pergalę

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyro trečiojo turo rungtynėse C grupėje sekmadienį Vokietijos rinktinė po baudinių serijos 2:1 (0:0, 1:0, 0:1; 0:0; 1:0) įveikė Norvegijos ledo ritulininkus ir iškovojo pirmąją pergalę.

Vokiečiai baudinių serijoje visus tris kartus smūgiavo tiksliai, o norvegams nepavyko nuginkluoti varžovų vartininko.

Vokiečiai per trejas rungtynes surinko 2 taškus, o norvegų sąskaitoje - 1 taškas. Dėl pirmosios vietos C grupėje kovos po dvi pergales turinčios Suomijos ir Švedijos rinktinės.


Olimpinę vyrų estafetę laimėjo Norvegijos slidininkai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų slidinėjimo varžybų estafetę 4x10 km sekmadienį laimėjo Norvegijos komanda, kurią sudarė Didrikas Toensethas, Martinas Johnsrudas Sundby, Simenas Hegstadas Kruegeris ir Johannesas Hoesflotas Klaebo.

Norvegai finišavo per 1 val. 33 min. 4,9 sek. ir 9,4 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusius Rusijos slidininkus. Rusai antrajame etape turėjo net 40 sek. persvarą prieš norvegus, tačiau jos neišlaikė.

Bronzos medalius pelnė Prancūzijos komanda (+36,9 sek.).

Norvegai olimpinę estafetę laimėjo penktąjį kartą, tačiau pirmą sykį nuo 2002 metų Solt Leik Sičio žaidynių.

2010 metų Vankuverio ir 2014 metų Sočio žaidynių čempionai švedai užėmė tik penktąją vietą (+2.05,6).

Estijos slidininkai (+5.16,8) pranoko dvi ekipas ir užėmė 12-ąją poziciją.


Čekijos ledo ritulininkai pateko į olimpinių žaidynių ketvirtfinalį

Pjongčange (Pietų Korėja) vykstančių 23-iųjų žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyro trečiojo turo rungtynėse A grupėje sekmadienį Čekijos rinktinė 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) nugalėjo Šveicarijos ekipą ir užsitikrino pirmąją vietą.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė Michalas Repikas (8 ir 60 min.), po vieną - Dominikas Kubalikas (44) ir Romanas Červenka (59).

Šveicarijos ekipoje pasižymėjo Tomas Rufenachtas (15).

Pirmąją vietą grupėje užėmę čekai iškart pateko į ketvirtfinalį. Šveicarai grupėje užėmė trečiąją vietą ir tęs kovą aštuntfinalyje.

C grupės autsaiderių akistatoje Vokietijos rinktinė po baudinių serijos 2:1 (0:0, 1:0, 0:1; 0:0; 1:0) Nugalėjo Norvegijos komandą. Baudinių seriją vokiečiai laimėjo 3-0. Abi šios rinktinės pasirodymą tęs aštuntfinalio etape.

Moterų ledo ritulio turnyre dėl penktosios vietos žais Šveicarijos ir Japonijos ekipos.

Pusfinalyje dėl 5-8 pozicijų šveicarės 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) nugalėjo jungtinę Korėjos komandą, o Japonijos ekipa po pratęsimo 2:1 (0:0, 1:1, 0:0; 1:0) įveikė Švedijos rinktinę.


Pirmąjį medalį Ukrainai Pjongčange iškovojo čempionu tapęs akrobatinio slidinėjimo atstovas O.Abramenka

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų akrobatinio slidinėjimo šuolių nuo tramplino rungtyje triumfavo ukrainietis Oleksandras Abramenka.

Tai yra pirmasis Ukrainos medalis Pjongčango žaidynėse. O. Abramenka olimpiniu prizininku tapo pirmąjį sykį. Iki šiol didžiausias jo laimėjimas buvo 2006 metų pasaulio jaunimo pirmenybių sidabras. Sočio žaidynėse jis buvo šeštas.

29-erių metų O. Abramenka finale už trečiąjį savo šuolį pelnė 128,51 taško.

Antrąją vietą užėmė 26-erių metų kinas Jia Zongyang (128,05 tšk.), trečiąją - Olimpinių atletų iš Rusijos komandos atstovas Ilja Burovas (122,17 tšk.).

Sočio olimpinių žaidynių čempionas baltarusis Antonas Kušniras atrankoje liko septintas ir į finalą nepateko.

Varžybose dalyvavo 19 sportininkų.


Pjongčango žaidynių auksas - olimpinį rekordą pagerinusiai Japonijos čiuožėjai N.Kodairai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo moterų 500 m distancijos varžybose triumfavo 31-erių metų japonė Nao Kodaira.

2017 metų pasaulio čempionė finišavo per 36,94 sek. ir 0,36 sek. pagerino nuo 2012 metų gyvavusį olimpinį rekordą. Tai yra trečiasis jos olimpinis medalis karjeroje. 2010 metas Vankuveryje (Kanada) ji iškovojo sidabrą komandų persekiojimo rungtyje, o prieš keletą dienų Pjongčange buvo antra 1000 m distancijoje.

Sidabro medalį iškovojo 2010 ir 2014 metų šios rungties olimpinė čempionė 28-erių metų korėjietė Sang-Hwa Lee (+0,39 sek.), bronzos - 25-erių metų čekė Karolina Erbanova (+0,40 sek.).

Varžybose dalyvavo 31 čiuožėja.


Olimpinis prizininkas iš Rusijos A.Krušelnickis įkliuvo dėl dopingo vartojimo

Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs Olimpinių atletų iš Rusijos akmenslydžio komandos atstovas Aleksandras Krušelnickis įtariamas dopingo vartojimu, skelbia „Reuters“.

Sekmadienį paskelbta, kad sportininko dopingo testas buvo teigiamas. Jo organizme aptikta meldoniumo. Šis preparatas skatina kraujo tekėjimą ir gerina sportininko pajėgumą. Pats A. Krušelnickis atsisakė pateikti savo komentarą.

A. Krušelnickis su Anastasija Bryzgalova Pjongčange iškovojo bronzos medalius akmenslydžio mišrių porų varžybose.

Rusija buvo diskvalifikuota iš Pjongčango olimpinių žaidynių dėl valstybės remiamo sistemingo dopingo vartojimo, bet 169 „švariems“ sportininkams buvo leista startuoti po olimpine vėliava kaip „Olimpiniams atletams iš Rusijos“.


Kanados ir Švedijos ledo ritulininkai - olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyro trečiojo turo rungtynėse A grupėje sekmadienį čempionės titulą ginanti Kanados rinktinė 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) nugalėjo Pietų Korėjos ekipą.

Kanadiečiams įvarčius pelnė Christianas Thomas (8 min.), Ericas O'Dellas (35), Maximas Lapierre'as (44) ir Gilbertas Brule'as (59).

Kanados rinktinė, kaip geriausia antrąją vietą užėmusi rinktinė, iškart pateko į ketvirtfinalį.

C grupės lyderių akistatoje olimpinė vicečempionė Švedija 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) įveikė Sočio olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtoją Suomiją ir taip pat pelnė tiesioginį bilietą į ketvirtfinalį.

Po grupių etapo vietas ketvirtfinalyje taip pat užsitikrino Čekijos ir Olimpinių atletų iš Rusijos ekipos.

Aštuntfinalyje šveicarai žais su vokiečiais, suomiai - su Pietų Korėja, slovėnai - su norvegais, o Slovakija - su JAV.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KONFISKAVO: per kovos su kontrabanda operaciją Ankaroje Turkijos policija konfiskavo 1,4 kg radioaktyviųjų medžiagų; medžiaga, kurią policija įvardija kaip kalifornį, buvo rasta apieškojus Ankaros Pursaklaro rajone stovintį automobilį.
  • APKLAUSA: kovo 21-ąją minimos Pasaulinės Dauno sindromo dienos išvakarėse vis daugiau šalies gyventojų pasisako už platesnę žmonių, turinčių šį sutrikimą, integraciją į visuomenę; 58 proc. gyventojų mano, kad Dauno sindromą turintiems vaikams užtikrinus reikalingą specialaus pedagogo pagalbą, jie turėtų mokytis kartu su kitais vaikais bendrojo lavinimo įstaigose, rodo apklausa.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. A.Juozaitis: kaip sakė poetas J.Marcinkevičius - RUSENOME, O DABAR ANGLĖJAME
2. Apie vokelius V.Uspaskicho įmonėje prakalbusi Dalia Budrevičienė: „Tiesa man galėjo kainuoti ir gyvybę“
3. Politikai niekaip nesupranta, kodėl iš Lietuvos masiškai emigruoja žmonės
4. KGB SKANDALAS: KALBA TIK FAKTAI
5. Jolantos Jacovskienės-Balčiūnienės išpažintis RESPUBLIKAI
6. Žmonės bėga ir nuo valdžios
7. Europarlamentaras, buvęs prezidentas Rolandas Paksas: Neįvertinau, kad neklusniuosius siekiama žūtbūt pašalinti
8. V.Jasukaitytė: Žmonės nebegali pakęsti melo
9. V.Jasukaitytė: žmonės nebegali pakęsti melo II
10. Paskutinė viltis N.Venckienei
11. O.Strikulienė: Konservatoriams su Lietuva nepakeliui
12. Z.Vaišvila: Valdžia vėl tolsta nuo žmonių
13. Vyriausiasis redaktorius atsistatydina. „Vakaro žinių“ redakcijos darbuotojai atsisako tarnauti V.Tomkui
14. V.Tomkus: Nuo atgimimo iki išsigimimo
15. Šventinis Vito Tomkaus reportažas iš dar šventiškesnių Seimo rūmų
16. V.Tomkus: Patriarchai
17. VSD įspėjimas „Respublikai“
18. Vito TOMKAUS recenzija, skirta Rūtos (ne Vanagaitės) TV laidai apie KGB veiklą Lietuvoje
19. V.Tomkus: Tautos tribunolas - paskutinė viltis
20. V.Tomkus: Kodėl aš nepasitikiu internetu?
21. V.Tomkus: Esu dukart „atpirkimo ožys“!!!
22. V.Tomkus: Esu dukart „atpirkimo ožys“ Nr. 2
23. V.Tomkus: Delfinas vs Delfi
24. V.Tomkus: pasaka kaip senelis susipyko su dar senesniu
25. V.Tomkus: Dar kartą apie pavogtą Sąjūdžio „Respublikos“ laikraštį

Ar Jums svarbu, kas vadovaus LRT?

balsuoti rezultatai

Ar skaitote knygas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -7   0 C

   -5   -3 C

 

   -6   0 C

  2   4 C

   0    3 C

 

    2   4 C

  5-10 m/s

    2-5 m/s

 

     3-6 m/s

 

USD - 1.2309 PLN - 4.2171
RUB - 71.3661 CHF - 1.1717
GBP - 0.8759 NOK - 9.5205
reklama
Ukis 2018