„Žalgirio“ treneris V.Urbonas: parodėme, kad mokame žaisti futboląnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 12:20:11 Perskaitė 334

Ketvirtadienį Sevilijoje vykusios Europos futbolo lygos trečiojo atrankos etapo rungtynės tapo bene rimčiausiu išbandymu ne tik Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams, bet ir treneriams. Nors rungtynes 1:0 laimėjo „Sevilla“ (Ispanija), bet „Žalgirio“ vyriausias treneris Valdas Urbonas liko patenkintas auklėtinių pasirodymu.

 

„Manau, kad pasiekėme gerą rezultatą. Ir jis nėra atsitiktinis. Turėjome ir mes progų, ne tik gerai gynėmės, bet ir neblogai atakavome. Tikiu, kad mūsų žaidimas nenuvylė. Džiaugiuosi už vyrus, kurie aikštėje atidavė visas jėgas. Jei tokios rungtynės pas mus vyktų dažniau, gal ir galėtume turėti kažkokių pretenzijų dėl rezultato, bet mes vis tiek grįžtame į Vilnių pakeltomis galvomis. Nekantriai lauksime kito ketvirtadienio, tikiu, kad bus didelis žiūrovų palaikymas, o mes stengsimės jų nenuvilti“, - po rungtynių kalbėjo V. Urbonas.

Prieš rungtynes su šeštąją vietą Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) klubų reitinge užimančia „Sevilla“ netrūko kalbų, apie gresiantį „Žalgirio“ sutriuškinimą, tačiau pasiaukojančiai žaidę žalgiriečiai iš savo vartų tinklo kamuolį traukė tik vieną kartą, o po rungtynių neslėpė apmaudo dėl kelių neišnaudotų progų pelnyti įvartį.

„Mūsų šansai buvo tikrai geri, šimtaprocentiniai, po kurių mes galėjome pelnyti įvarčius. Kita vertus, suprantu, kad mums tam tikrais momentais šypsojosi sėkmė, gelbėjo vartininkas ir gynėjai, nes „Sevilla“ irgi turėjo savo šansų. Tai normalu, bet džiugu, kad mes išlaikėme koncentraciją visų rungtynių metu ir pasiekėme garbingą rezultatą“, - konstatavo „Žalgirio“ vyriausias treneris.

Nors varžovai rungtynių metu turėjo persvarą, tačiau „Žalgirio“ futbolininkai nepasidavė spaudimui ir grūmėsi iki paskutinio arbitro iš Švedijos Bojano Pandžičiaus švilpuko.

„Galima sakyti, kad mūsų rungtynių planas pasiteisino, nes mes atlikome tą darbą, apie kurį ir kalbėjome prieš rungtynes. Mes neakcentavome varžovų, nesidomėjome, kas prieš mus žais. Mums buvo svarbu sudėlioti savo žaidimo planą ir nuo jo atsispirti. Aišku, buvo įdomu stebėti tokios aukšto lygio komandos žaidimą. Neabejoju, kad žaidėjams šios rungtynės įsimins visam gyvenimui. Jie tiktai atidavė viską, ką turėjo. Ir padarė tai, apie ką mes galėjome tik pasvajoti. Ir tai dar ne viskas. Manau, kad mes dar galime šiek tiek pastumti lubas ir stiebtis į viršų. Prieš rungtynes kalbėjome, kad mes galime ir turime parodyti, ką mes mokame. Ir manau, kad šiandien mes visiems parodėme, kad mokame žaisti futbolą“, - tvirtai pareiškė V. Urbonas.

Po rungtynių su „Sevilla“ į persirengimo kambarį grįžęs „Žalgirio“ vartininkas Džiugas Bartkus dar ilgai sėdėjo savo vietoje, galvoje vis persukdamas rungtynių epizodus. Kiek vėliau 28-erių metų žalgirietis pripažino, kad niekaip negali atsikratyti minčių apie Evero Banegos baudos smūgį, po kurio varžovai pelnė pergalingą įvartį.

30-metis Argentinos rinktinės ir „Sevilla“ klubo žaidėjas 34-ąją min. preciziškai tiksliu baudos smūgiu pasiuntė kamuolį virš žalgiriečių gyvatvorės ir įsuko jį į viršutinį vartų kampą. Desperatiškas D. Bartkaus šuolis tą kartą komandos neišgelbėjo.

„Vartininkui visą laiką atrodo, kad galima atremti bet kokį smūgį. Štai ir dabar man atrodo, kad gal galėjau geriau sužaisti toje situacijoje, - tikino D. Bartkus. - Bet viskas taip susidėjo, kad krito įvartis. Kita vertus, manau, kad mes palikome intrigą ir kitoms rungtynėms, tad dabar visi nekantriai lauksime kitos savaitės“.

Minimali „Sevilla“ pergalė nebuvo tokia įspūdinga, kokios tikėjosi 26 tūkst. į „Ramon Sanchez Pizjuan“ stadioną susirinkę ispanai. Prie tokio rezultato svariai prisidėjo ir „Žalgirio“ gynėjai bei savo vartus patikimai saugojęs D. Bartkus. Varžovai iš viso atliko net 27 smūgius. Aštuonis ispanų bandymus blokavo „Žalgirio“ gynėjai, devynis kartus kamuolys skriejo pro šalį, o dar devynis kartus jo kelyje stojo D. Bartkus, tačiau, kalbėdamas apie rungtynes, jis savo nuopelnų nesureikšmino.

„Iš tiesų, sunku kalbėti po tokių rungtynių. Esame labai pavargę, nes aikštėje atidavėme visas jėgas, padarėme viską ką galėjome. Manau, kad nenuvylėme ir mūsų gerbėjų, tų žmonių, kurie palaikė mus Lietuvoje, ir tų, kurie atvyko į Seviliją. Malonu buvo juos išgirsti ir noriu jiems labai padėkoti. Bet iš tiesų, padarėme tik pusę darbo. Kiekvienas žaidėjas šiandien atsidavė maksimaliai, parodė, kad galime žaisti net ir su tokiu galingu varžovu“, - teigė D. Bartkus.

Pasak „Žalgirio“ vartų sargo, nors žalgiriečiai varžovų gynybos nepralaužė, bet pademonstravo aukštą futbolo kokybę.

„Aš asmeniškai džiaugiuosi tuo, kaip mes žaidėm. Momentais atrodėme labai solidžiai, netgi kontroliavome žaidimą. Tikrai nenusileidome jiems kovoje. Aišku, apmaudu, kad neįmušėme, bet reikia pasidžiaugti tuo, kad per daug ir neprasileidome. Tikrai pasiliekame visus šansus kitoms rungtynėms, kitam ketvirtadieniui“, - pareiškė D. Bartkus.

Atsakomosios „Žalgirio“ ir „Sevilla“ rungtynės įvyks rugpjūčio 16 dieną 20 val. Vilniaus Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net