„Žalgirio“ futbolininkai nugalėjo Lenkijos vicečempionus

(0)
Publikuota: 2018 kovo 24 19:49:53, Dominykas Genevičius, Elta
×

Draugiškose futbolo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Žalgirio“ klubas išvykoje 4:2 (2:1) nugalėjo Lenkijos vicečempionę ir šio sezono lyderę Balstogės „Jagiellonia“ ekipą, kuriai priklauso Arvydas Novikovas.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė puikias rungtynes sužaidęs Serge'as Nyuiadzis, po vieną pridėjo Tomašas Šimkovičius ir Liviu Antalis.

Išvyka į Balstogę žalgiriečiams neapkarto. Net ir be įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėse esančių bei traumas besigydančių futbolininkų „Žalgiris“ gražiu stiliumi įveikė Lenkijos vicečempionus ir dabartinius pirmenybių lyderius. Tiesa, savų nuostolių turėjo ir „Jagiellonia“. Dėl traumų ir kvietimų į rinktines su „Žalgiriu“ nežaidė septyni pagrindinės sudėties futbolininkai, taip pat ir rezultatyviausias komandos žaidėjas lietuvis Arvydas Novikovas.

Rungtynes centriniame Balstogės stadione žalgiriečiai pradėjo ramiai ir užtikrintai. Atrėmę kelis šeimininkų antpuolius „Žalgirio“ futbolininkai parodė, kad ir patys moka atakuoti. Tiesa, pirmojo smūgio į vartus teko palūkėti, tačiau kėlinio viduryje po puikios atakos ir tikslaus L. Antalio perdavimo iš dešinio krašto S. Nyuiadzis galva pelnė pirmąjį susitikimo įvartį.

Pirmame kėlinyje progų turėjo abi komandos, tačiau dažniau savo vartus gelbėti teko „Jagiellonia“ ekipos vartininkui Mariušui Pawelekui. Kelis kartus pavojingai atakavo labai aktyviai žaidęs S. Nyuiadzi, arti tikslo buvo ir Louisas Ogana. Savo meistriškumą teko pademonstruoti ir D. Bartkui, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje ir jis buvo bejėgis. Po gražios kombinacijos „Jagiellonia“ puolėjas Jakubas Wojcicki pramušė „Žalgirio“ vartų sargą ir rezultatą išlygino. Panūdę įtvirtinti persvarą šeimininkai metėsi į priekį - ir buvo skaudžiai nubausti. 45 min. „Žalgiris“ surengė žaibišką kontrataką, jos smaigalyje atsidūręs S. Nyuiadzis įsiveržė į baudos aikštelę, bet pats nesmūgiavo, o atmetė kamuolį T. Šimkovičiui. Pastarasis ramiai pasiuntė kamuolį į vartus, o netrukus arbitro švilpukas paskelbė pirmo kėlinio pabaigą.

Antrame kėlinyje šeimininkai atliko kelis keitimus, ilgiau žaidė su kamuoliu, o žalgiriečiai plušėjo gynyboje ir ieškojo progų kontratakuoti. Atrėmę kelis varžovų antpuolius „Žalgirio“ futbolininkai įrodė, kad kontratakose gali būti labai pavojingi. 75 min. T. Šimkovičius puikiu perdavimu išvedė S. Nyuiadzį į pasimatymą su „Jagiellonia“ vartininku ir „Žalgirio“ legionierius iš Prancūzijos padidino savo komandos persvarą.

Baigiantis mačui komandos dar apsikeitė įvarčiais. 80 min. šeimininkai rezultatą sušvelnino, tačiau pakurstyti intrigos jiems nepavyko. Po keitimo aikštėje pasirodęs Marquinhos baudos aikštelėje išprovokavo varžovų pražangą, o 11 m baudinį realizavęs L. Antalis įtvirtino „Žalgirio“ pergalę.