(0)
Publikuota: 2017 kovo 23 13:07:18
×
Vaikai kovojo dėl taurės. Egidijaus Jankausko asociatyvi nuotr.

Vievyje ir Trakuose vyko 24-asis tradicinis tarptautinis vaikų salės futbolo turnyras „Nepriklausomybės taurė“, skirtas valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šiuo turnyru siekiama praturtinti futbolo dvasią, skiepyti patriotiškumą, taip pat parodyti, jog futbolininkas, motyvuotas idėjiškai, yra dvasiškai turtingesnis, įdomesnis bei perspektyvesnis.

Šiemet turnyre varžėsi 38 moksleivių komandos iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Lenkijos. Vievio gimnazijos sporto salėje vyko atkaklios ir įdomios kovos tarp 2005 m. gimimo vaikų futbolo komandų. Trakiečių komanda, treniruojama Vidmanto Zagursko, įveikusi visus varžovus tapo šio turnyro nugalėtoja. Antri liko Kybartai (treneris Rimantas Kanopa), trečią vietą iškovojo svečiai iš Ukrainos miesto Nitešino. Šioje amžiaus grupėje varžėsi 10 komandų. Geriausiais žaidėjais buvo pripažinti: vartininkas Domas Rutkauskas (Kybartai), gynėjas Povilas Marušauskas (FK „Girionys“, Kaunas), puolėjas Vladimiras Chudijus (Nitešinas), o absoliučiai geriausiu turnyro žaidėju pripažintas trakiškis Modestas Graliauskas.

2008 m. gimimo grupėje taip pat kovojo 10 komandų iš Lietuvos ir Lenkijos. Visos komandos buvo vertos aukščiausių apdovanojimų, bet nugalėjusi visus varžovus „Nepriklausomybės taurę“ iškovojo Naujosios Vilnios FK „Granitas“ ekipa, treniruojama Artūro Sikorskio. Antrą vietą užėmė FK „Rotalis“ (treneris Viktoras Osetrovas), treti liko Kauno futbolo mokyklos jaunieji sportininkai, treniruojami Mindaugo Daunoravičiaus. Šioje amžiaus grupėje geriausiu turnyro vartininku buvo pripažintas Morkus Ūkelis (Kauno FM), geriausiu gynėju Danilas Žaldaris (Vilniaus FK „Rabona“, treneris A.Sorokinas), geriausiu puolėju Bogdanas Federovičius (FK „Rotalis“, Vilnius). Absoliučiai geriausiu turnyro žaidėju pripažintas Žygimantas Jurevičius (FK „Granitas“ N.Vilnia).

O Trakų pradinės mokyklos sporto salėje varžėsi 2006 ir 2007 m. gimimo jaunieji futbolininkai. 2006 m. gimimo grupėje čempionų vardų siekė 10 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Finale susitiko Trakų (treneris V.Zagurskas) ir Kaišiadorių (treneris Romas Jankauskas) komandos. Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė 0:0, o baudinių loterijoje labiau pasisekė kaišiadoriškiams, jie laimėjo 2:1.

Panašus scenarijus vyko ir rungtynėse dėl trečiosios vietos. Vilniaus FK „Audra“ (treneris Svajūnas Savickas) ir Klaipėdos (treneris Raimundas Vainoras) komandos sužaidė 2:2 ir teko mušti baudinius, čia sėkmė lydėjo Vilniaus futbolininkus. Šioje amžiaus grupėje geriausiu turnyro vartininku buvo pripažintas Naurimtas Voinoskis (Trakai), geriausiu gynėju Aras Vasiliauskas (FK „Audra“), geriausiu puolėju Vakaris Lietis (Klaipėda), o absoliučiai geriausiu turnyro žaidėju pripažintas Arminas Šumskis (Kaišiadorys).

2007 m. gimimo grupėje visus pranoko ir maloniai nustebino savo puikiu žaidimu jaunieji Vilkijos futbolininkai, treniruojami ukrainiečio Olego Fedorčiako. Antrąją vietą iškovojo kybartiškiai, treniruojami Rimanto Kanopos, treti liko FK „Girionys“ iš Kauno, kurių strategas Aurinas Ivaškevičius. Geriausiu turnyro vartininku buvo pripažintas Aleksas Vaseris (Klaipėda, R.Vainoras), geriausiu gynėju - Lukas Choromanskis (FK „Girionys“), geriausiu puolėju - Džiugas Šimanskis (Vilkija). Absoliučiai geriausiu turnyro žaidėju išrinktas Domas Cimpleris (Kybartai).

Turnyro geriausieji buvo apdovanoti Trakų rajono savivaldybės, laikraščio „Respublika“ ir kitų rėmėjų įsteigtais prizais bei suvenyrais.