„Sūduvos“ jėgų rezervas išsekonuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 09:55:50 Perskaitė 299

Pasirodymą Europos lygoje baigę Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai patyrė triuškinamą smūgį ir Lietuvos taurės turnyre. Ketvirtfinalyje jie savo aikštelėje net 1:4 pralaimėjo Vilniaus „Žalgiriui“. Žaisti teko be poilsio, po kelionės iš Škotijos, todėl nenuostabu, kad „Sūduvos“ atstovai akcentavo nuovargio faktorių.

 

Primename, kad ketvirtadienį marijampoliečiai Škotijoje 0:3 pralaimėjo Glazgo klubui „Celtic“ ir iškrito iš Europos lygos. Penktadienį buvo kelionė namo, šeštadienį - treniruotė. Sekmadienį teko grumtis su principiniu varžovu „Žalgiriu“, bet lygios kovos nebuvo. Buvo antras sutriuškinimas iš eilės ir pasitraukimas iš dar vieno turnyro. Liviu Antalis ir Luisas Ogana (Louis Ogana) atseikėjo „Sūduvai“ po du įvarčius, o po jų marijampoliečiai pelnė tik paguodos įvartį.

„Jei kalbėsime tik apie rezultatą, tai yra nepadoru. Praleisti 4 įvarčius savo stadione yra daug. Mums trūko šviežumo, greičio, varžovai buvo greitesni visur. Pirmasis įvartis - kuriozas, po to praleidome kontratakos metu. Sunku buvo susiimti ir kovoti, nors nenuleidome rankų, atlikome keitimus tam, kad perimtume iniciatyvą aikštės viduryje. Pabaigoje sužaidėme neblogą atkarpą, tačiau tai jau buvo pabaigoje, kai skirtumas buvo didelis. Tuomet jau buvo sunku pasiekti lūžį, tą reikėjo daryti atsiliekant vienu ar dviem įvarčiais“, - mačą komentavo „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas.

Saugas Robertas Vėževičius irgi paminėjo nuovargį, tačiau nebandė teisintis ir sakyti, kad tai buvo vienintelė nesėkmės priežastis. „Galima viską suversti nuovargiui, bet rungtynės su „Žalgiriu“ yra principinės. Gaila atėjusių žiūrovų, kuriems neparodėme savo tikrojo žaidimo. „Žalgiris“ dabar visus šluoja nuo kelio. Naujas treneris suteikė komandai impulsą. Liko dar daug rungtynių, dar bus nuožmi kova. Dabar svarbiausia pailsėti, nes vyrai jau tikrai pavargo nuo visų kelionių“, - teigė futbolininkas.

Daug rungtynių liko A lygoje, o štai taurės turnyras „Sūduvai“ jau baigtas. „Žalgirio“ treneris Valdas Urbonas mano, kad sunki varžovų padėtis nesumažina jo komandos nuopelnų: „Suprantu „Sūduvą“. Ji ketvirtadienį turėjo sunkias rungtynes Europos lygos atrankos varžybose, bet ir mes po Europos lygos per dvi savaites sužaidėme trejas rungtynes A lygoje. Tad vasaros nuovargis kaupiasi ir mums.“

Tačiau nuovargio požymių žalgiriečiai kol kas nerodo. V.Urbonas prie komandos vairo stojo birželio pabaigoje. Nuo to laiko „Žalgiris“ laimėjo visas penkerias A lygos ir Lietuvos taurės rungtynes, dažniausiai - triuškinama persvara. „Man didžiausią pasitenkinimą kelia tai, kad žaidėjai atakuodami varžovų vartus mėgaujasi žaidimu, rungtyniauja be įtampos, atsipalaidavę. Tai reiškia, kad futbolininkai pasitiki savimi. O sporte ir futbole pasitikėjimas savimi yra didžiausia vertybė. Aišku, po ketvirto pelnyto įvarčio mes šiek tiek atsipalaidavome, patikėjome, kad viskas jau padaryta. Savo ruožtu „Sūduva“ po įmušto įvarčio bandė sugrįžti į žaidimą, sumažinti rezultatą, bet jiems to padaryti nepavyko“, - sakė V.Urbonas.

Kituose ketvirtfinalio mačuose pergales šventė Kauno „Stumbras“, „Kauno Žalgiris“ ir Alytaus „Dainava“. Keturias likusias komandas suskirstys burtai, o pusfinalio rungtynės bus žaidžiamos rugsėjo viduryje. Lietuvos taurės finalas vyks rugsėjo 30 d. Dabar futbolininkai turės galimybę pailsėti, išskyrus tuos, kurie atstovaus Lietuvos rinktinei Tautų lygos turnyre.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net