Serbų gretose pakvipo maištunuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 07 d. 09:31:11 Perskaitė 360

Šiandien Lietuvos futbolininkai stos į kovą Tautų lygos turnyre. Pirmuoju egzaminu taps rungtynės su pasaulio čempionato dalyve Serbijos rinktine, kuri prieš turnyro startą neišvengė skandalo. Į sudėtį neįrašytas saugas Luka Milivojevičius trenerį Mladeną Krstajičių vadina melagiu. Savo ruožtu L.Milivojevičius apkaltintas tuo, kad bandė surengti perversmą rinktinėje.

 

Nuo brazilų - prie lietuvių. Tokia yra Serbijos rinktinės trajektorija. Birželio 27 d. Maskvoje serbai sužaidė pasaulio čempionato rungtynes su brazilais, kuriems pralaimėjo 0:2. Tas rungtynes stadione stebėjo ir lietuvių treneris Edgaras Jankauskas. Pralaimėjimas užbaigė serbų pasirodymą planetos pirmenybėse, nuo to laiko rinktinė nežaidė, o pirmas išbandymas po pertraukos bus mačas Vilniuje. Jis prasidės šiandien 21.45 val. Lietuvos, Serbijos, Juodkalnijos ir Rumunijos rinktines burtai suvedė Tautų lygos C diviziono 4-oje grupėje.

Nuo rungtynių su brazilais praėjo maždaug pustrečio mėnesio, bet Serbijoje vis dar girdisi pasaulio čempionato atgarsiai. Jau birželį buvo aišku, kad trenerio ir žaidėjų santykiai nėra labai geri. Artėjant rungtynėms su Lietuva, serbų stovykloje vėl kilo sumaištis.

Pirmadienį, kai prasidėjo pasirengimas Tautų lygai, M.Krstajičius sprendimą nekviesti kai kurių žinomų futbolininkų aiškino tradiciškai. „Dar prieš pasaulio čempionatą nutarėme, kad išplėsime kandidatų ratą ir patikrinsime kitus žaidėjus“, - teigė treneris. Sudėtyje nėra pagrindinio vartininko Vladimiro Stojkovičiaus (Belgrado „Partizan“), gynėjo Matijos Nastasičiaus (Gelzenkircheno „Schalke 04“), L.Milivojevičiaus (Londono „Crystal Palace“).

Dėl D.Stojkovičiaus treneris paaiškino, kad jis jau daug davė rinktinei ir atėjo laikas pažiūrėti, ką sugeba kiti vartininkai. Kitiems žaidėjams kelias irgi neva nėra užkirstas. Visgi panašu, kad dalis futbolininkų tiesiog nenori padėti nacionalinei komandai. „Nenoriu žaisti rinktinėje, kol ją treniruoja M.Krstajičius. Tai, kad manęs nėra sąraše, yra mano sprendimas. Nenoriu būti sudėtyje, kol joje yra šis treneris ir vadovybė. Prieš pasaulio čempionatą mes nesutarėme gerai. Esu sveikas, bet jei rinktinėje nesijaučiu gerai, geriau likti klube“, - sakė M.Nastasičius. Pasaulio čempionatą dėl traumos praleidęs gynėjas buvo nepatenkintas, kad treneris su juo nesikalbėjo.

Svarbiausio maištininko vaidmuo tenka ne M.Nastasičiui, o L.Milivojevičiui. Vyriausiojo trenerio asistentas Milanas Obradovičius pareiškė, kad po šveicarams pralaimėtų pasaulio čempionato rungtynių saugas norėjo surengti rinktinėje perversmą. L.Milivojevičius trenerius pavadino melagiais. „Žaisti už savo šalį yra didžiausia garbė, bet dabartinėje situacijoje geriau nebendradarbiauti su žmonėmis, nevengiančiais šlykščių kaltinimų ir melo“, - teigė futbolininkas.

Šis konfliktas nereiškia, kad serbai nustojo būti favoritais mače su lietuviais ir apskritai 4-oje grupėje. Anaiptol ne visi žaidėjai linkę pyktis su treneriu. Kapitonas Aleksandras Kolarovas sakė, jog atmosfera komandoje yra gera. Net jei jis stengėsi sušvelninti padėtį, faktas yra tas, kad dauguma geriausių Serbijos futbolininkų atsiliepė į M.Krstajičiaus kvietimą.

Kandidatų sąraše yra ir „Manchester United“ saugas Nemanja Matičius, ir Serbijos futbolo viltis Sergejus Milinkovičius Savičius iš Romos klubo „Lazio“, ir Londono „Fulham“ puolėjas Aleksandras Mitrovičius. Pastarasis Anglijos „Premier“ lygoje šį sezoną įmušė jau keturis įvarčius. Rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše serbas dalijasi 1-2 vietomis su „Manchester City“ žvaigžde Sadio Manė.

Beje, S.Milinkovičiui Savičiui ir A.Mitrovičiui Lietuva turėtų kelti malonius prisiminimus. 2013 m. jie su Serbijos 19-mečių rinktine mūsų šalyje laimėjo Europos jaunių čempionatą. Šiandien Vilniuje aikštėje gali pasirodyti dar trys tos auksinės komandos žaidėjai: vartininkas Predragas Rajkovičius, gynėjas Milošas Velkovičius ir saugas Nemanja Maksimovičius.

Lietuvos ir Serbijos rinktinės iki šiol susitiko penkis kartus. Mūsiškiai šventė vieną pergalę, serbai - keturias. Pirmasis susitikimas įvyko 2002 m., lietuviai 1:4 pralaimėjo varžovams draugiškas rungtynes išvykoje. 2006 m. pasaulio čempionato atrankoje serbai dukart nugalėjo lietuvius vienodu rezultatu - 2:0. 2010 m. planetos pirmenybių atrankos varžybose rinktinės pasidalino po pergalę. Serbijoje lietuviai pralaimėjo 0:3, bet namie pasiekė revanšą 2:1.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net