(0)
Publikuota: 2019 kovo 15 08:35:15, Ingrida Petuchovaitė, Elta
×
Egidijaus Jankausko asociatyvi nuotr.

Europos futbolo lygos atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse ketvirtadienį Londono „Chelsea“ (Anglija) komanda svečiuose net 5:0 (3:0) nugalėjo Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) futbolininkus ir užtikrintai žengė į ketvirtfinalį.

Tris įvarčius nugalėtojams pelnė prancūzas Olivier Giroud (5, 33 ir 59 min.).

Pirmąsias rungtynes namuose Londono klubas laimėjo 3:0.

Į kitą etapą iškopė ir „SSC Napoli“ (Italija) bei „Valencia“ (Ispanija) komandos.

„SSC Napoli“ išvykoje 1:3 pralaimėjo „Salzburg“ (Austrija) ekipai, tačiau kelialapį į ketvirtfinalį Italijos klubui garantavo pergalė namuose 3:0.

„Valencia“ ketvirtadienį svečiuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su „Krasnodar“ (Rusija) futbolininkais. Prieš savaitę namuose žaistą mačą „Valencia“ laimėjo 2:1.

Londono „Arsenal“ (Anglija) pirmąjį aštuntfinalio mačą išvykoje pralaimėjo 1:3, tačiau atsakomosiose rungtynėse namuose 3:0 (2:0) pranoko „Stade Rennais“ (Prancūzija) ekipą ir žengė į ketvirtfinalį.

Du įvarčius aikštės šeimininkams pelnė Pierre'as-Emerickas Aubameyangas (5, 72), kartą pasižymėjo Ainsley Maitlandas-Nilesas (15).

Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija) išvykoje 1:0 (1:0) įveikė Milano „Inter“ (Italija) ekipą ir pelnė kelialapį į kitą etapą. Pergalingą įvartį 6-ąją min. įmušė Luka Jovičius.

Pirmasis šių ekipų susitikimas baigėsi be įvarčių 0:0.

„Villarreal“ (Ispanija) komanda namuose 2:1 (1:0) įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) futbolininkus ir tęs kovą dėl titulo. Pirmąjį mačą išvykoje „Villarreal“ laimėjo 3:1.

Dvejose rungtynėse prireikė pratęsimo.

Po 120 min. kovos kelialapį į ketvirtfinalį išplėšė Prahos „Slavia“ (Čekija) futbolininkai. Jie namuose po pratęsimo 4:3 (1:1; 2:2) įveikė „Sevilla“ (Ispanija) ekipą.

Pirmasis šių komandų susitikimas prieš savaitę baigėsi lygiosiomis 2:2. Toks pat rezultatas švieslentėje degė ir pasibaigus pagrindiniam laikui ketvirtadienio mače. Lemtingu tapo Prahos klubo žaidėjo Ibrahimo Traore įvartis 119-ąją min.

Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) namuose po pagrindinio laiko pirmavo 1:0 prieš Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) futbolininkus. Kadangi pirmąsias rungtynes tokiu pačiu rezultatu laimėjo Kroatijos klubas, paskutinio kelialapio į ketvirtfinalį savininkai paaiškėjo po pratęsimo. Jame du kartus pasižymėję aikštės šeimininkai žengė į kitą etapą.

Ketvirtfinalio ir pusfinalio burtai bus traukiami penktadienį.

Atsakomųjų aštuntfinalio rungtynių rezultatai.

Kijevo „Dinamo“ (Ukraina) - Londono „Chelsea“ (Anglija) 0:5 (0:3). Įvarčiai: Olivier Giroud (5, 33, 59), Marcos Alonso (45+1), Callum Hudson-Odoi (78). I rungtynės - 0:3.

„Salzburg“ (Austrija) - „SSC Napoli“ (Italija) 3:1 (1:1). Munas Dabbur (25), Fredrik Gulbrandsen (65), Christoph Leitgeb (90+2); Arkadiusz Milik (14). I - 0:3.

„Krasnodar“ (Rusija) - „Valencia“ (Ispanija) 1:1 (0:0). Magomed-Šapi Suleimanov (85); Goncalo Guedes (90+3). I - 1:2.

Londono „Arsenal“ (Anglija) - „Stade Rennais“ (Prancūzija) 3:0 (2:0). Pierre-Emerick Aubameyang (5, 72), Ainsley Maitland-Niles (15). I - 1:3.

Milano „Inter“ (Italija) - Frankfurto „Eintracht“ (Vokietija) 0:1 (0:1). Luka Jovič (6). I - 0:0.

„Villarreal“ (Ispanija) - Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) 2:1 (1:0). Gerard Moreno (29), Carlos Bacca (47); Branislav Ivanovič (90+1). I - 3:1.

Prahos „Slavia“ (Čekija) - „Sevilla“ (Ispanija) 4:3, po pratęsimo (1:1; 2:2). Michael Ngadeu-Ngadjui (15), Tomaš Souček (7 - iš 11 m), Mick van Buren (102), Ibrahim Traore (119); Wissam Ben Yedder (44), Munir El Haddadi (54), Franco Vazquez (98). I - 2:2.

Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) - Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) 3:0, po pratęsimo (0:0; 1:0). Jonas (71), Ferro (94), Alex Grimaldo (105). Pašalintas - Petar Stojanovič („Dinamo“, 104).