Miegančios gražuolės košmaras

2018 balandžio mėn. 11 d. 18:05:29
Arūnas ABROMAITIS

Mieganti gražuolė šiuo atveju yra „Barcelona“, kurios futbolininkai patikėjo, kad pirmosiose Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse įgytos trijų įvarčių persvaros jiems užteks. Neužteko. „Barsa“ Italijoje 0:3 pralaimėjo „Romos“ ekipai, į pusfinalį patekusiai pirmą kartą istorijoje. Trijų įvarčių persvaros neiššvaistė „Liverpool“ futbolininkai, jie laimėjo akistatą su „Manchester City“.

Sunku tikėtis intrigos akistatose, kurių pirmieji susitikimai pasibaigia trijų įvarčių skirtumu. „Barcelona“ pirmosiose rungtynėse nugalėjo romiečius 4:1, „Liverpool“ šventė pergalę 3:0. Intrigos tikėtasi nebent Anglijoje, juk „Manchester City“ futbolininkai yra be penkių minučių šios šalies čempionai. Liverpulio komanda negalėjo jaustis ramiai, tačiau perkūnas trenkė kitur - Romoje.

Gražuolė „Barsa“ Italijos sostinėje buvo visai negraži, o prabudo tik 82 min., kai gynėjas Konstantinas Manolas įmušė trečiąjį šeimininkų įvartį. Buvo jau per vėlu. Beje, K.Manolas prieš savaitę Barselonoje įmušė įvartį į savo vartus. Tą patį padarė ir Danielis de Rosis (Daniele De Rossi), kuris atsakomosiose rungtynėse prisidėjo prie pergalės realizuotu 11 metrų baudiniu.

Nevykėliai tapo didvyriais ir šventė taip audringai, kad klubo prezidentas Džeimsas Pelota (James Pellotta) išsimaudė viename iš Romos fontanų. „Šių emocijų neįmanoma išreikšti žodžiais. Tai tiesiog beprotiška. Laimėjome, nors niekas mumis netikėjo“, - džiūgavo pirmojo įvarčio autorius Edinas Džeko. Dabar jau „Roma“ iš bjauriojo ančiuko virto gražuole gulbe. Į Čempionų lygos pusfinalį ji pateko pirmą kartą.

„Mūsų komandos jėga tame, kad žiūrime į ateitį, o ne į praeitį. Dabar turime patikėti, kad galime pasiekti finalą. Kodėl gi ne? Mes nuėjome labai toli, nors niekas to nesitikėjo. Kiekvieną kartą turime kelti kartelę aukščiau. Nenoriu, kad žaidėjai užmigtų ant laurų. Visada reikia galvoti, kad galima pasiekti dar daugiau“, - sakė nugalėtojų treneris Eusebijus di Frančeskas (Eusebio Di Francesco).

Šiame amžiuje tik dviem komandoms buvo pavykę patekti į kitą Čempionų lygos etapą, po pirmųjų rungtynių atsiliekant trijų ar daugiau įvarčių skirtumu. 2004 m. tai padarė La Korunjos „Deportivo“, 2017 m. - ta pati „Barcelona“. Pernai „Barsa“ aštuntfinalyje 6:1 sutraiškė „Paris Saint-Germain“ klubą, nors pirmąsias rungtynes pralaimėjo 0:4. Per metus viskas apsivertė aukštyn kojomis.

„Kai žaidi taip blogai, lengviausia pasakyti, kad varžovas yra labai stiprus. Taip ir yra. „Roma“ nuo pat pradžios mus labai spaudė ir mes nesugebėjome žaisti savo futbolo. Neįveikėme jų spaudimo“, - teigė „Barsos“ treneris Ernestas Valverdė (Ernesto Valverde). Ketvirtfinalio barjero Čempionų lygoje Barselonos futbolininkai neperžengė jau trečią sezoną iš eilės.

Mančesteryje intrigos irgi būta, bet ji išsilaikė mažiau nei valandą. Šeimininkai įmušė greitą įvartį ir užgulė svečių vartus. Įvarčių pirmajame kėlinyje galėjo būti daugiau, dukart „Manchester City“ žaidėjų įsiūtį sukėlė teisėjas iš Ispanijos Antonijus Laosas (Antonio Lahoz). Jis nereagavo, kai baudos aikštelėje kamuolys pataikė į „Liverpool“ saugo Džeimso Milnerio (James Milner). Prieš pat pertrauką įvartį įmušė Lerojus Sanė (Leroy Sane), tačiau arbitras pamatė nuošalę. Tai buvo klaida, nes kamuolys puolėją pasiekė atsimušęs nuo varžovų žaidėjo - to paties Dž.Milnerio. Tokiais atvejais nuošalė nefiksuojama.

„Manchester City“ treneris Chosepas Gvardiola (Josep Guardiola) po pirmojo kėlinio taip užsipuolė teisėją, kad buvo pašalintas nuo suolelio ir antrąjį kėlinį stebėjo iš tribūnos. Po pertraukos šeimininkų įkarštį atšaldė rezultatą išlyginęs Mohamedas Salahas. Mančesterio klubui reikėjo dar keturių įvarčių, bet vietoj to įmušė svečiai, iškovoję pergalę 2:1 ir kelialapį į pusfinalį.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook

• UŽDRAUDĖ: Marijampolės VMVT, gavusi informaciją iš UAB „Sūduvos vandenys“, laikinai uždraudė Geležinių kaimo vandenvietės tiekiamą geriamą vandenį naudoti maistui dėl jame nustatyto padidinto toksinio (cheminio) rodiklio - arseno kiekio (12 µg/l, kai ribinė vertė - 10 µg/l).
  • MISIJA: rengiantis 2019 m. Lietuvos konsultacijoms pagal Tarptautinio valiutos fondo (TVF) steigimo sutarties IV straipsnį spalio 23-29 dienomis mūsų šalyje dirbs TVF misija, vadovaujama Borja Gracia.

Ar svarstote apie galimybę įsivaikinti vaiką ar tapti jo globėju?

Ar manote, kad aukštojo mokslo diplomas yra svarbus karjerai?