(0)
Publikuota: 2018 birželio 12 22:39:11, Ingrida Petuchovaitė ir Dominykas Genevičius, Elta
×
Dėl kamuolio kovoja Modestas Vorobjovas (d) ir lenkas Bartoszas Bereszynskis. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvos futbolo rinktinė antradienį Varšuvoje užbaigė kontrolinių rungtynių ciklą. Stebint daugiau nei 50 tūkst. žiūrovų, Edgaro Jankausko auklėtiniai 0:4 (0:2) pralaimėjo Lenkijos komandai.

Pirmajame kėlinyje du kartus pasižymėjo lenkų lyderis Robertas Lewandowskis (19 ir 33 min.), po pertraukos po įvartį pridėjo Dawidas Kownackis (71) ir Jakubas Blaszczykowskis (82 - iš 11 m).

Lietuviai pradėjo rungtynes aktyviai spausdami varžovus jų aikštės pusėje. Jau trečią minutę Darvydui Šernui baudos aikštelėje pavyko pasiųsti kamuolį į varžovų vartus, bet arbitro pakelta vėliavėlė signalizavo nuošalę. Netrukus mūsų komanda kėlė kampinį, bet jis nedavė vaisių. 9 minutę pirmasis pavojus kilo prie svečių vartų. Maciejus Rybusas atliko perdavimą iš kairiojo krašto į vartininko aikštelę, tačiau Egidijus Vaitkūnas buvo vietoje ir laiku galva išmušė kamuolį į užribį. 17 minutę į vartus smūgiavo Darvydas Šernas. Po Fiodoro Černycho perdavimo, alytiškis galva pasiekė kamuolį, bet nestiprus smūgis nesukėlė problemų vartininkui Lukaszui Fabianskiui.

Po poros minučių lenkai išsiveržė į priekį. D. Kownackis atliko ilgą perdavimą kairiajame baudos aikštelės krašte buvusiam M. Rybusui, kuris vienu lietimu atmetė kamuolį R. Lewandowskiui, o puolėjas stipriu smūgiu nuginklavo Džiugą Bartkų.

26 minutę dėl traumos aikštę teko palikti Lietuvos rinktinės kapitonui F. Černychui, kurį pakeitė Justas Lasickas.

33 minutę lenkai padvigubino pranašumą. Arbitras paskyrė baudos smūgį į Lietuvos vartus šalia baudos aikštelės linijos ties centru. R. Lewandowskiui nepriekaištingai realizavo galimybę ir pasiuntė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Lietuvos rinktinei toliau teko gintis didelėmis pajėgomis ir tai pavyko daryti gana sėkmingai - varžovų išpuoliai buvo stabdomi ir baudos aikštelėje, ir už jos ribų. 41 minutę Lietuvos vartus nuo dar vieno įvarčio išgelbėjo D. Bartkus. Vartų sargas puikiai atrėmė priešais jį iššokusio D. Kownackio smūgį. Į tai lietuviai atsakė galingu D. Šerno šūviu į viršutinį vartų kampą, tačiau L. Fabianskis pademonstravo meistriškumą ir smūgį atrėmė.

Po pertraukos aikštėje lietuviai jautėsi drąsiau ir dažniau lankėsi oponentų aikštės pusėje, tačiau lenkai po kiek laiko vėl pradėjo kelti pavojų Lietuvos rinktinės vartams. 66 minutę Grzegorzas Krychowiakas kulnu įmušė kamuolį į vartus, tačiau po vaizdo įrašo peržiūros teisėjai įvarčio neįskaitė. Vis dėlto netrukus Lenkijos futbolininkai įmušė trečiąjį įvartį. Šeimininkai sėkmingai pasinaudojo lietuvių klaida baudos aikštelėje ir Bartoszas Bereszynskis atliko perdavimą vartų link besiveržusiam D. Kownackiui, kuris smūgiu pažeme įveikė vartininką. 21-erių metų puolėjas kovo mėnesį panašiu būdu pelnė įvartį ir į Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinės vartus.

82 minutę teisėjas skyrė baudinį į Lietuvos rinktinės vartus, kai Algis Jankauskas sužaidė ranka baudos aikštelėje. Baudinį realizavo J. Blaszczykowskis.

Lietuvos rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge užima 126-ąją vietą, o Lenkijos komanda - aštuntąją.

Lenkams šis mačas buvo paskutinė repeticija prieš išvykstant į pasaulio čempionatą Rusiją. Lenkijos rinktinė ketvirtadienį prasidėsiančiose planetos pirmenybėse žais H grupėje su Senegalo, Kolumbijos ir Japonijos komandomis.

Lietuvos futbolininkas A. Novikovas: lenkai parodė, kad mums dar yra daug kur tobulėti

Po pralaimėjimo draugiškose rungtynėse Lenkijos komandai (0:4), Lietuvos rinktinės futbolininkas Arvydas Novikovas teigė, kad varžovų pranašumą lėmė patirtis aukščiausio lygio komandose.

„Žaidėme su stipriu priešininku, kuris dalyvaus pasaulio čempionate. Daug nėra ką kalbėti. Lenkai parodė, kokie yra stiprūs. Rungtynės parodė, kad mums dar yra daug kur tobulėti. Dėl progų realizacijos tai... mes žaidžiame kituose lygiuose negu jie. Lenkai žaidžia stipriausiose komandoje. Kai žaidi, treniruojiesi su aukščiausio lygio žaidėjais, tai automatiškai tavo žaidimas tampa geresnis. Tuo pačiu ir realizacija tampa geresnė“, - kalbėjo A. Novikovas.

A. Novikovas pats žaidžia Lenkijoje ir atstovauja Balstogės „Jagiellonia“ ekipai. Keletą kartų Varšuvos stadiono tribūnos sušvilpdavo Arvydui prisilietus prie kamuolio, tačiau pats futbolininkas jokių pašalinių garsų negirdėjo.

Geriausias progas pasižymėti Lietuvos komandoje turėjo puolėjas Darvydas Šernas.

„Gaila, kad tai ir buvo tik progos. Trūko realizacijos. Varžovai yra aukšto lygio, geras vartininkas. Dariau viską, kad pasižymėčiau, bet nepavyko. VAR sistema man nepatinka, bet ji neturėjo didelės įtakos rezultatui. Dirbome daug, bet rezultatas prastas, todėl nuotaikos prastos. Pamatėme, kaip žaidžia Lenkijos rinktinė, kokiuose klubuose jie žaidžia. Jų klasė žymiai aukštesnė nei mūsų. Reikia daug dirbti ir tikėtis, kad ateityje turėsime tokio lygio žaidėjų kaip Robertas Lewandowskis“, - kalbėjo D. Šernas.

D. Šernas po tokių rungtynių, kurias stebėjo 60 tūkst. žiūrovų, apgailestavo, kad Lietuva apie tokius skaičius gali tik pasvajoti.

„Kiekvienos rungtynės yra skirtingos. Galbūt sužaistume dabar dar kartą ir rezultatas būtų visai kitoks. Pažiūrėkite koks susidomėjimas. Į Lenkiją atvažiavo ne brazilai, o tik lietuviai ir stadionas buvo pilnas. Pas mus gali atvažiuoti bet kas, vis tiek ateis tik daugiausiai 5 tūkst. Skiriasi lygiai, stadionai, sąlygos - viskas“, - pridūrė D. Šernas.