respublika.lt

2018 liepos 23, pirmadienis

LFF prezidentas T.Danilevičius: Pradėkime daryti darbusnuotraukos

2017 spalio mėn. 07 d. 16:15:40
Aistė LABINAITĖ, žurnalistė

Naujuoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentu tapo Tomas Danilevičius. 39-erių ilgametis mūsų šalies futbolo rinktinės kapitonas vadovauti LFF išrinktas dvejų metų kadencijai. Atrodytų, toks laiko tarpas kažkokioms kardinalioms permainoms šalies futbole kiek per trumpas, tačiau, pasak visų laikų rezultatyviausio Lietuvos nacionalinės komandos žaidėjo, svarbiausia pradėti dirbti. Juk kitu atveju net ir 10 metų neužtektų.

 

Naujasis prezidentas išrinktas neeilinėje LFF konferencijoje rugsėjo 30 d. Kaune. T.Danilevičiaus kandidatūrą iškėlė Lietuvos futbolo teisėjų (LFTA), Futbolo techninio vystymo (FTVA) bei Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo (LVJFA) asociacijos. Rinkimuose jis buvo vienintelis kandidatas. Už jį balsavo 83 delegatai, prieš - du.

Primename, kad nuo gegužės LFF prezidento pareigas laikinai ėjo Vidmantas Butkevičius. Jis šiame poste pakeitė atsistatydinusį Edviną Eimontą, kuris LFF vadovu tapo 2016 m. sausį.

- Rinkimuose buvote iškeltas vienintelis kandidatas. Ar ilgai teko jus įkalbinėti išbandyti save nauju amplua?
- „Sporto gyvenimas“ paklausė Tomo Danilevičiaus.

- Iš tiesų sprendimas buvo priimtas ne taip jau ir seniai, po pastaruoju metu Lietuvos futbole įvykusių permainų, po atsistatydinimo. Turėjau pokalbį su nariais, kurie iškėlė mano kandidatūrą. Tuomet pats svarsčiau, ką galėčiau nuveikti, kaip pasitarnauti Lietuvos futbolui, ir galiausiai nusprendžiau žengti šį žingsnį. Tiesiog pirmiausia įsivertinau, ką norėčiau padaryti ir kaip galėčiau būti naudingas Lietuvos futbolui. Be to, juk visa futbolo virtuvė man gerai žinoma - tiek LFF darbas, tiek visas mūsų šalies futbolas gerai žinomas. Todėl ir apsisprendžiau. Aišku, reikėjo su šeima ilgai tartis, nes vis tiek tai rimtas apsisprendimas ir iššūkis. Tad su šeima kartu nusprendėme. Buvo tokia galimybė, įvertinau ją ir apsisprendžiau.

- Nuo jūsų išrinkimo prezidentu praėjo kiek mažiau kaip savaitė, kokius pirmus darbus jau spėjote nuveikti?


- Prisistačiau LFF darbuotojams ir jie prisistatė man, kad prasidėtų darbas. Tačiau dabar juk toks periodas, kai žaidžia Lietuvos vyrų futbolo rinktinė. Tad dabar kaip tik skrisiu į Maltą (pokalbis vyko antradienį, o rinktinė ketvirtadienį vakare svečiuose žaidė priešpaskutines pasaulio čempionato atrankos F grupės turnyro rungtynes su autsaidere Maltos komanda - aut. past.) palaikyti mūsų komandos. Po to sekmadienį namie lauks anglai. Taigi dabar visas darbymetis sutelktas į Lietuvos nacionalinę rinktinę. Paskui bus kiti darbai ir po truputėlį eisime į priekį.

- Naujasis LFF vadovas, pagal priimtą įstatų projektą, atliks tik reprezentacines funkcijas. Ar to užteks „kalnams nuversti“?


- Visiems užkliūva tas žodis „reprezentacinės“. Iš tiesų lietuviškai jis skamba gana įdomiai. Tačiau, jei žvelgsime taip, kad Lietuvos futbolo asociacija yra ir Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA), ir Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) narė, tai galima suprasti, kad pagrindinis žmogus vis dėlto yra prezidentas. Tai kaip galima sakyti, ar jo galios yra mažos, ar didelės (šypsosi). Be to, juk yra ir departamentai, ir Vyriausybės, ir vietinės savivaldos, kurios tikriausiai į prezidentą irgi žiūri kaip į pagrindinį asmenį. Taigi manau, kad tos galios tikrai nėra mažos. Tiesiog jos dabar įdomiai vadinasi, tačiau iš tikrųjų, manau, tų galių ir funkcijų yra daugiau nei vien tik reprezentacinės.

- Ar tie dveji kadencijos metai neatrodo mažai siekiant permainų Lietuvos futbole?

- Pradėkime daryti darbus, ir tiek. Dveji metai, aišku, nėra labai didelis laiko tarpas. Tačiau juk jei ir būtų 10 metų, o darbų nepradėsi, tai ir jų neužteks.

- Dažnai visuomenė, kalbėdama apie Lietuvos futbolą, pirmiausia rodo pirštais į nacionalinio stadiono griaučius - „koks dar futbolas, kai net nėra kur žaisti“. Ne LFF stato stadionus, bet ar matote bent kažkokių vilties spindulių šioje srityje? Bandysite ir pats judinti šį klausimą?

- Sakykime taip, kad dabar pradėti dideli infrastruktūriniai žingsniai. Ta pati Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcija yra rimtas projektas, juda ir Šeškinės projektas. Aišku, jis jau tapo truputį toks per ilgas (šypsosi) ir nerandantis sprendimų. LFF nėra ta organizacija, kuri stato stadionus. Mes ne statybininkai. Tačiau turime išreikšti savo nuomonę ir gal prireikus konsultuoti tiek Vyriausybę, tiek savivaldas dėl stadionų kokybės, parametrų, standartų. Tai mes turime daryti. Labai noriu tikėti, kad Lietuva galiausiai turės tą nacionalinį stadioną. Visą gyvenimą žaidžiau futbolą, atstovavau rinktinei daug metų ir dar pats žaisdamas futbolą laukiau to stadiono. Taigi dabar bus dar didesnis entuziazmas kažkuo prisidėti ir padaryti. Tai yra ne tik LFF klausimas, čia visos valstybės klausimas. Reprezentacinė Lietuvos komanda žaidžia aikštėje, o ne stadione, ir tai yra blogai.

- Tačiau, kaip ir jūs sakote, to stadiono laukėte jau tada, kai pats žaidėte, ir dabar vis dar laukiate. Vilties atrodo mažai.

- Tiesa. Tai tikrai blogai. Tačiau tikriausiai reikia daryti žingsnius. Reikia kalbėti vėlgi su Vyriausybe, su aukščiausia nacionaline valdžia, su savivaldomis, jas pakonsultuoti. Reikia, kad jie išgirstų ir mūsų balsą, ir kažkaip paveikti, kad tie projektai judėtų.

- Kokias dar Lietuvos futbolo problemas, skaudulius išskirtumėte?


- Oi (atsidūsta). Parašiau visą programą. Tų skaudulių tikrai yra. Kalbame ir apie patį Lietuvos futbolo įvaizdį. Jis šiandien guli po tokia negražia skraiste. Taigi norisi, kad tas Lietuvos futbolo „prekės ženklas“ būtų stiprus „prekės ženklas“. Yra, aišku, ir pamainos vykdymo klausimai, ir nacionalinė rinktinė, ir klubai, ir masinis futbolas. Kitaip tariant, visur yra tikslų, uždavinių, problemų, kurias reikia spręsti.

- Futbolas turbūt nesiskundžia vaikų, norinčių užsiimti šia sporto šaka, skaičiumi, tačiau tuomet vėlgi veikiausiai susiduriama su problema, kur juos visus sutalpinti, kur jiems kokybiškai treniruotis?

- Taip, vaikų masiškumas yra, jis, manau, net didesnis negu krepšinyje. Nenoriu suklysti skaičiais, tačiau, atrodo, kad sportuojančių vaikų iki 10 metų futbole yra 80 tūkst., o krepšinyje - 50 tūkst. Tačiau problema yra ta, kad futbolo mokyklos yra senos biudžetinės, infrastruktūra yra sena, tai pat problema yra ir specialistai. Trūksta tokios naujos, inovatyvios futbolo piramidės, kurioje viskas būtų aišku, kas kur eina. Turiu omenyje tai, kad masiškumas turi pereiti į meistriškumą. Tas vertikalus poslinkis turi būti su tam tikra kryptimi. Svarbu, kad nebūtų taip, jog dirbama vien masiškumo lygmeniu ir vaikai ruošiami neaišku kam. Nėra normalaus perėjimo iš masiškumo į meistriškumą, yra kažkokioje vietoje nutrūkimas.

- Tačiau pastaruoju metu ir ta piramidės viršūnė, Lietuvos vyrų rinktinė, nelabai džiugina. Kaip vertinate jos rezultatus?


- Šį atrankos ciklą pradėjome labai gerai, pozityviai. Nors paskutiniai rezultatai tikrai nėra tenkinantys ir nereikia savęs apgaudinėti, kad jie geri. Tačiau matau labai pozityvų dalyką, ir tai sakau ne tik aš, o ir kiti futbolo specialistai, - kad atsiradęs rinktinės braižas, atsiradęs kontaktas tarp trenerio ir žaidėjų, kurie juo tiki. Kitaip sakant, jau pasirinktas teisingas kelias, kuriuo reikia eiti, dirbti, analizuoti ir tie rezultatai ateis.

- Ne vienus metus pats žaidėte užsienyje, gyvenate su šeima Šveicarijoje, bandysite kažką iš sukauptos patirties svetur pritaikyti ir Lietuvoje?

- Tos gerosios praktikos tikrai galima iš užsienio pasisemti. Tikrai reikės ją kažkaip pritaikyti ir Lietuvoje. Aštuoniose skirtingose valstybėse ir pats esu žaidęs futbolą. Yra daug kontaktų, kuriuos pasitelkus irgi kažką galima padaryti. Manau, visą tą gerą praktiką būtinai reikėtų perduoti ir Lietuvai, jai atnešti naujų idėjų.

- Tad dar vienas iššūkis bus gyvenimas tarp Lietuvos ir Šveicarijos?

- Pastaruoju metu šis iššūkis jau buvo priimtas. Klausimas bus tik tas, kiek dažnai reikės važinėti. Tačiau juk toks jau tas sportininko gyvenimas. Visą laiką buvo kelionės, komandiruotės, taigi, galima sakyti, tai net ne iššūkis. Tai mažiausia problema (šypsosi). Juk esant šiuolaikinėms komunikacijos priemonėms gali dirbi ar oro uoste būdamas, ar kabinete, ar iš kitos šalies. Viskas taip pažengę, kad nebūtinas prisirišimas prie vietos.


Dosjė

Tomas Danilevičius


Gimė:
1978 m. liepos 18 d. Klaipėdoje.

Futbolo klubai:
Klaipėdos „Aras“ („Atlantas“), Vilniaus „Alsa“, „Club Brugge“ (Belgija), Maskvos „Dinamo“ (Rusija), „Lausanne“ (Šveicarija), Londono „Arsenal“ (Anglija), „Dunfermline Athletic“ (Škotija), KSK „Beveren“ (Belgija), „Livorno“, „Avellino“, „Bologna“, „Grosseto“, „Juve Stabia“, „Latina“ (visi - Italija), Nova Goricos „Gorica“ (Slovėnija).

Lietuvos rinktinė: 72 rungtynės, 19 įvarčių (1998-2012).

Prizai:
2006 ir 2007 m. geriausias Lietuvos futbolininkas.

Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Sporto gyvenimas“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • IŠGELBĖJO: Izraelis naktį JAV ir Europos šalių prašymu evakavo iš Sirijos į Jordaniją 800 organizacijos „Baltieji šalmai“ gelbėtojų ir jų šeimų narius; tai pirmas kartas septynerius metus trunkančiame Sirijos pilietiniame kare, kai Izraelis leido sirams išsigelbėti nuo karo per savo teritoriją.
  • PASIRODYMAS: „Vilniaus festivaliai“ pristato pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantį pasaulinę muzikos garsenybę Philippe Jaroussky; prancūzų baroko scenos superžvaigždė savo pasirodymą sekmadienio vakarą surengs Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +16 C

 

   +16 +18 C

  +25  +28 C

   +22  +24 C

 

   +22  +25 C

    2-4 m/s

  2-5 m/s

 

    1-3 m/s

 

reklama
Ukis 2018