respublika.lt
e3

Klaipėdos „Koralas“ - futbolo keliu pirmyn žingsnis po žingsnio

2017 lapkričio mėn. 10 d. 13:46:44
Ingrida Petuchovaitė, Elta

Lietuvos futbolo žemėlapyje vis garsiau girdimas Klaipėdos „Koralo“ vardas - spalio mėnesio pabaigoje Lietuvos futbolo I lygos čempionatą sėkmingai baigę „Koralo“ žaidėjai praėjusį savaitgalį debiutavo ir Lietuvos aukščiausioje salės futbolo A lygoje.

 

Po šešerių metų pertraukos klaipėdiečiai į aukščiausiąją salės futbolo lygą grįžo su trenksmu - jau pirmosiose sezono rungtynėse „Koralas“ kaip reikiant supurtė praėjusio sezono vicečempionus Panevėžio „Baltijos“ futbolininkus. Ne kartą šalies pirmenybėse triumfavęs Panevėžio klubas nuo pralaimėjimo prieš debiutantus iš Klaipėdos išsigelbėjo ir išplėšė lygiąsias 3:3.

Klaipėdoje užpildyta iki tol vangiai veikusi niša. „Koralo“ futbolininkai savo sirgalius džiugina ištisus metus: šiltuoju sezono metu - stadione, o šaltuoju - salėje. Be to, Klaipėdoje sukurta futbolo piramidė - auginama jaunoji karta, kuri mato puikų pavyzdį - suaugusius profesionalius žaidėjus ir siekia į juos lygiuotis.

Klaipėdos „Koralo“ vardas į futbolo žemėlapį buvo įrašytas dar 2015 metais, kai debiutavo Lietuvos futbolo III lygos pirmenybėse, po metų jau kopė laipteliu aukščiau ir rungtyniavo II lygoje.

Klubo dalininkai suprato, kad žvelgiant į priekį, reikia dar didesnių pokyčių bei būtina, jog veiktų nuosekli futbolo piramidė. Taigi žinomo Lietuvos futbolininko - daugkartinio šalies čempiono, Lietuvos rinktinės žaidėjo, Izraelio čempionato prizininko klaipėdiečio Kęstučio Ivaškevičiaus iniciatyva 2016 metų rugsėjo 19 dieną buvo įkurta Klaipėdos „Koralo“ futbolo akademija. Akademija sparčiai plečiasi, joje jau treniruojasi daugiau nei 200 vaikų ir paauglių nuo 4 iki 16 metų.

„Iš pradžių buvo tikslas, kad per metus ar du suburtume bent 80 vaikų, o štai jau treniruojasi per 200 vaikų. Planai pranoko visus lūkesčius. Jei Klaipėdoje būtų daugiau sporto salių, kur vaikai gali treniruotis, net neabejoju, kad „Koralo“ akademijoje dabar treniruotųsi ir 300 vaikų. Anksčiau mes patys aktyviai reklamavomės - eidavome per darželius, mokyklas ir kviesdavomės vaikus, o pastaruoju metu dėl salių trūkumo to nebedarome. Manau, kad tokiu atveju nesutalpintume visų norinčiųjų. Nesakau, kad dabar nepriimame naujų vaikų, norinčių lankyti treniruotes. Jei vaikas nori žaisti futbolą ir treniruotis, negi išvarysi ir nepriimsi? Dabar jau procesas yra užvestas ir viskas vyksta savaime - vienas vaikas po kurio laiko atsiveda 2-3 draugus ir mūsų būrys vis plečiasi“, - pasakojo K. Ivaškevičius.

K. Ivaškevičius pabrėžė ir tai, kad Klaipėdai verkiant reikia dengto futbolo maniežo.

„Toks futbolo objektas Klaipėdoje, manau, pasiteisintų šimtu procentų, judėjimas tiesiog virte virtų nuo ryto iki vakaro. Dabar futbolo salėse neišsitenkame, vienuolikmečiai ir šešiolikmečiai visus metus treniruojasi Klaipėdos centriniame stadione ant dirbtinės žolės, jaunesni vaikai - Klaipėdos centrinio stadiono sporto salėje. Yra įvairių minčių dėl futbolo maniežo, tikimės, kad viskas anksčiau ar vėliau pajudės į priekį“, - sakė anksčiau bemaž 30 rungtynių, vilkėdamas Lietuvos rinktinės marškinėlius, sužaidęs K. Ivaškevičius.

Jis yra ne tik „Koralo“ futbolo akademijos vienas iš įkūrėjų, bet ir pats vadovauja šiai akademijai, ir dar treniruoja jaunąją futbolininkų kartą.

„Klaipėdos „Koralo“ futbolo akademijoje dirbu ne tik aš, bet ir dar keturi treneriai - Aurimas Skurdelis, Raimondas Vainoras, Erikas Vainoras ir Andrius Marcinkevičius. Vyresni mūsų auklėtiniai treniruojasi su „Koralo“ vyrų komanda, tad visiems yra stimulas stengtis tobulėti ir patekti į aukščiausio lygio vyrų komandą“, - sakė K. Ivaškevičius.

Klaipėdos „Koralo“ vyrų futbolo klubas pateisino Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pasitikėjimą šiemet debiutuodamas LFF I lygos varžybose - iš 28 rungtynių pralaimėjo 10 ir tarp 15 ekipų užėmė šeštąją vietą. Klaipėdos „Koralo“ atstovai iš viso surinko 46 taškus - iškovojo 14 pergalių bei ketverias rungtynes sužaidė lygiosiomis.

Suprantama, kad debiutantai čempionato pradžioje kiek strigo, tačiau vėliau įsibėgėjo ir su jais kaip reikiant vargo net čempionato lyderiai. Sezonui einant į pabaigą, nuo liepos 9 iki rugsėjo 22 dienos, „Koralas“ pademonstravo išties neeilinį charakterį ir puikią sportinę formą - nepralaimėjo net 11 rungtynių iš eilės (iškovojo devynias pergales ir dvejas rungtynes sužaidė lygiosiomis).

„Atvirai pasakius, tik prieš pat sezono pradžią sužinojome, kad žaisime ne antroje, o pirmoje lygoje, tad pradžia buvo kiek sunkoka. Iš pradžių kėlėme tikslus išlikti pirmoje lygoje ir čia įsitvirtinti, o kitąmet jau suburti pajėgesnę komandą ir mesti rimtesnį iššūkį, tačiau sezonui įsibėgėjus, stiprėjome ir pasitikėjimas savo jėgomis vis augo. Pavyko sulipdyti puikų kolektyvą, kurio pagrindas - Klaipėdos miesto ir Klaipėdos apskrities žaidėjai. Tą visada akcentuojame ir šios strategijos laikysimės ir ateityje. Kai žaidžia vietiniai, puikiai vienas kitą pažįstantys žaidėjai, tada ir atmosfera būna puiki ir man, kaip treneriui, dirbti yra vienas malonumas“, - teigė K. Ivaškevičius.

Anot jo, kitiems keliems metams jau bus keliami ambicingesni tikslai.

„Stengsimės išsaugoti ekipos branduolį ir norėtųsi pradėti ruoštis čempionatui jau iškart po naujųjų metų. Jei viskas klostysis gerai, galime sau kelti ir ambicingesnius tikslus, bet būtina leisti pasireikšti ir sudaryti visas sąlygas tobulėti jauniesiems Klaipėdos futbolo talentus“, - akcentavo treneris.

Jis pasidžiaugė, kad Klaipėdos „Koralo“ trenerių štabe dirbo patyrę Lietuvos rinktinės žaidėjai klaipėdiečiai - Saulius Mikalajūnas ir Rimantas Žvingilas. Pastarasis, turintis aukščiausios kvalifikacijos trenerio licenciją, sutiko prie klubo prisijungti sezono pabaigoje. Be R. Žvingilo pagalbos „Koralui“ nebūtų pavykę sklandžiai pabaigti sezono, tad klubas jam yra itin dėkingas.

Vos spėję pasidžiaugti pasibaigusiu LFF I lygos sezonu, Klaipėdos „Koralo“ futbolininkai įsiliejo į naujus iššūkius - debiutavo ir Lietuvos salės futbolo A lygoje.

„Jautėme poreikį turėti komandą A lygoje, nes salės futbolas Klaipėdoje yra gana populiarus. Regioninėse varžybose netrūkdavo žiūrovų. Norėjome padaryti šventę miestui, sulaukėme palaikymo iš futbolo bendruomenės ir savivaldybės. Pats „Koralo“ klubas nori augti ir plėstis, o futsalas yra svarbi galimybė tai padaryti, - teigė vienas iš „Koralo“ komandos atstovų. - Šis sezonas mums yra susipažinimas su čempionatu, todėl keliame tikslą kovoti kiekvienose rungtynėse ir padovanoti gražų žaidimą žiūrovams. Beveik visa mūsų sudėtis yra surinkta iš Klaipėdos krašto futbolininkų, kurie turi patirties ir lauko, ir salės futbole. Taip pat norime suteikti progą pasireikšti jauniems žaidėjams, tarp kurių yra ir 2001-2002 metais gimusių perspektyvių talentų. Jie jau parodė, kad gali žaisti, todėl tikėtina, jog jie sulauks savo progos“.

Lygos debiutantams vadovauja triskart lygos čempionas treneris Marselis Balasanovas. Komandos gretose - žinomi uostamiesčio futbolininkai: Gediminas Kruša, Donatas Surblys, trenerių štabe žaidžiančiu trenerio asistentu darbuosis Aurimas Skurdelis.

Būrį žaidėjų „Koralas“ pasikvietė iš skirtingų šio sezono LFF I lygos ekipų.

Artimiausias salės futbolo A lygos rungtynes Klaipėdoje „Koralas“ žais tik gruodžio 16 dieną su Gargždų „Pramogom-SC“. Laukia Vakarų Lietuvos komandų derbis, tad tikimasi, kad į šią dvikovą prisirinks daug žiūrovų. Be to per šias rungtynes Klaipėdos „Koralas“ ruošia daug staigmenų ir žaidimų žiūrovams. Iki to laiko „Koralas“ žais keletą rungtynių išvykose, o vėliau vyks daugiau rungtynių namuose, Klaipėdoje.

„Futbolo judėjimas Klaipėdoje verda. Susibūrė puiki futbolo bendruomenė, kaskart į rungtynes susirenka „Koralo“ akademijos vaikai, jų tėveliai ir entuziastingai palaikome vieni kitus. Futbolas mūsų bendruomenei - tarsi savotiška šventė. Mūsų šešiolikmečiai planuoja dalyvauti Klaipėdos miesto salės futbolo čempionate, vaikai nuolat vyksta į turnyrus - savaitgalį laukia turnyrai Kaune, Gargžduose. Mums svarbu ne tiek vaikų prizinės vietos, kiek vaikų užimtumas, galimybė tobulėti. Pradžioj reikia sudaryti visas sąlygas tobulėti, o po to savaime atkeliaus ir rezultatai“, - pasakojo K. Ivaškevičius.

Klaipėdos „Koralo“ bendruomenė pasidžiaugė Lietuvos futbolo federacija už jų idėjų ir futbolo vystymo palaikymą, už bendradarbiavimą įvairiais klausimais. Taip pat buvo pasidžiaugta ir tuo, kad LFF skyrė inventoriaus „Koralo„“ futbolo akademijos treniruotėms. Dėkota ir Klaipėdos sporto bazių valdymo centro vadovui ir administracijai už įvairių organizacinių klausimų operatyvų sprendimą bei pagalbą.

„Pasikeitimai futbole vyksta ir teigiami, tiesiog reikia laiko, kad tai pajustų didžioji masė žmonių“, - sakė „Koralo“ atstovai.

Taip pat jie išreiškė didžiulę padėką Lietuvos salės futbolo asociacijai už pasitikėjimą ir organizacinę pagalbą debiutuoti Lietuvos salės futbolo A lygoje.

„Kai žengi naują žingsnį, niekada nebūna lengva be profesionalų patarimų“, - akcentavo „Koralo“ komandos administracijos nariai.

Tradiciniu tapo ir pirmą kartą 2016 metais vaikams ir jaunimui organizuotas „Koralo taurės“ futbolo turnyras. Jis vyko ir 2017 metais bei išsiskyrė tuo, kad vaikams buvo surengta ledų šventė, organizuojami įvairūs žaidimai tėveliams, savo veiklą pristatė Krašto apsaugos savanorių pajėgos, taip pat - Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

„Turnyras vyko rugpjūčio mėnesį, todėl buvo ypač naudingas visiems vaikams ir jaunuoliams, kurie ruošėsi naujiems mokslo metams. Policininkai atliko švietėjišką veiklą - priminė pagrindines kelių eismo taisykles, pravedė bendras švietėjiškas pamokėles, kariškiai paaiškino etiketo ir pagarbos vyresniems svarbą, taip pat išdėstė kaip svarbu būti šalies patriotu, ne žodžiais, o darbais mylėti savo Tėvynę. Šias gražias „Koralo taurės“ turnyro tradicijas ketiname pratęsti ir kitąmet“, - teigė „Koralo“ atstovai.

Gruodžio mėnesio pirmojoje pusėje turėtų pradėti veikti šiuolaikiška Klaipėdos „Koralo“ klubo interneto svetainė. Ji šiuo metu yra kuriama. Taip pat klubo atstovai planuoja surengti viešą klubo pristatymą visuomenei, supažindinti su klubo biudžetu, ateities planais, klubo struktūra, perspektyvomis, vizija. Klaipėdos „Koralas“ sieks kuo didesnio skaidrumo ir viešumo savo veikloje, sieks įrodyti veiksmais ir darbais, kad galima kurti geresnę futbolo dabartį ir ateitį, stengsis į svarbiausių klubo sprendimų priėmimą įtraukti aktyviausius klubo fanus, rėmėjus, savivaldybės atstovus.

Klaipėdos „Koralas“ šią dieną yra vienintelis sporto klubas Klaipėdoje, kuris savo sistemoje yra įkūręs akademiją, turi pagrindinę ir dublerių komandas.

„Koralo“ klubo atstovai pastaruoju metu itin gilinasi į įvairias tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių klubines veiklas ir struktūras. Klaipėdos klubo viena iš svarbiausių užduočių ir tikslų - integruoti Klaipėdos regiono jaunimą ir suteikti jiems galimybę tobulėti būtent gimtojo Klaipėdoje. Taip pat bus plėtojamas bendradarbiavimas ir partnerystė su kitais Lietuvos bei užsienio klubais, siekiant kuo didesnės ir profesionalesnės naudos būtent jauniems sportininkams.

„Stengiamės į priekį eiti žingsnis po žingsnio. Siekiame gerųjų pokyčių, bet tam reikia laiko. Turime puikaus jaunimo. Reikia daryti viską, kad jie neemigruotų, o liktų ir aktyviai gyventų čia. Tereikia tam sudaryti tinkamas sąlygas. Suprantame, kad lengva nebus, dar laukia daug sunkių darbų ir išbandymų, tačiau privalome kantriai dirbti bei stengtis, pasiekti tikslų ir didžiuotis visi kartu dėl Klaipėdos ir Lietuvos ateities“, - kalbėjo klubo atstovai.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • GAISRAS: per didelį gaisrą viename Brazilijos Manauso miesto lūšnynų supleškėjo apie 600 trobesių; tūkstančiams žmonių pavyko išsigelbėti, tačiau mažiausiai 17 asmenų buvo sužeisti.
  • BRANGO: šių metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su antruoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 1,1 proc.; naujos statybos vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 5,2 proc., o butai daugiabučiuose namuose - 0,6 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Kas mums turėtų būti svarbiau - LR Konstitucija ar ES teisė?

balsuoti rezultatai

Ar esate patenkinti savo miesto (rajono) mero darbu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  -8     -5 C

   -9     -5 C

 

   -8     -4 C

  -5     -2 C

  -8    -4 C

 

   -5     -1 C

    4-7 m/s

    3-5 m/s

 

   2-4 m/s

 

USD - 1.1377 PLN - 4.2848
RUB - 76.1678 CHF - 1.1281
GBP - 0.8972 NOK - 9.8835
reklama
Kalėdos 2018