Kaune įgyvendintas Nacionalinės futbolo akademijos projektas

2010 rugsėjo mėn. 03 d. 09:10:14 Perskaitė 652

Penktadienio popietę Žaliakalnyje nuskambės baigiamasis akordas, skelbiantis prieš dešimt metų pradėto su futbolo populiarinimu ir jaunų žaidėjų rengimu susijusio Nacionalinės futbolo akademijos projekto finišą. Petro Vileišio aikštėje įvyks iškilminga memorialinės lentos atidengimo ceremonija, kurioje dalyvaus Kauno miesto ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai. Ši šventė ženklins ir UEFA EURO 2012 atrankos ciklo startą Kaune.

"Bendra LFF investicijų suma į šį projektą siekia 20 mln. litų. Įgyvendinti projektą kartu su Kauno miesto savivaldybe pradėjome prieš daugiau kaip dešimt metų. Pradžioje buvo tik maniežo pastatas su viena futbolo aikšte. Šiuo metu čia gyvena, mokosi ir treniruojasi talentingiausi šalies futbolininkai, - sakė LFF generalinis direktorius Julius Kvedaras. - Dėkojame miesto vadovams, kurie patikėjo mumis ir suprato, jog akademija taps ne tik šalies futbolininkų kalve, bet ir miestiečių aktyvaus laisvalaikio vieta".

Anot J. Kvedaro, kauniečiai akademijai patikėjo labai svarbią istoriškai erdvę. P. Vileišio aikštėje buvo surengtos pirmosios dainų šventės, kurios yra laikomos UNESCO kultūros paveldo šedevru. Čia vyko nepriklausomos Lietuvos kariuomenės paradai. Iš šios aikštės pajudėjo tremties ešelonai į Sibirą.

"Mūsų pareiga - išsaugoti šį atminimą, todėl sutvarkėme šią istorinę miesto erdvę ir įamžinome mūsų miesto ir tautos atminimą memorialinėje lentoje", - sakė LFF generalinis direktorius.

Šiuo metu Nacionalinėje futbolo akademijoje gyvena ir mokosi daugiau kaip 40 jaunųjų futbolininkų iš visos šalies, kurie sudaro jaunimo futbolo rinktinių pagrindą ir ateityje papildys nacionalinę rinktinę. Akademijos aikštynai užimti tiek žiemą, tiek vasarą. Čia treniruojasi mėgėjų ir profesionalų futbolo komandos, įvairaus amžiaus vaikai, vyksta įvairūs sporto bei masiniai renginiai, rengiami seminarai bei mokymai.

Nacionalinės futbolo akademijos (arba Jaunimo techninio tobulinimo centro) projekto pradžia buvo 1999 metų pabaigoje, tuomet pradėtas statyti futbolo maniežas P. Vileišio aikštėje Kaune (užbaigtas 2001 metais). 2002 metais maniežo 2-ame aukšte įrengta konferencijų salė, medicinos punktas, papildomos sanitarinės patalpos bei metodinis kabinetas. Be to, prie maniežo LFF įrengė dirbtinės dangos aikštę, leidžiančią prailginti futbolo sezoną lauko sąlygomis.

2005-2007 metais centras buvo modernizuotas - prie maniežo pastatytas 5 aukštų techninio aprūpinimo priestatas: įrengtos persirengimo patalpos ir lauko aikštėse žaidžiantiems futbolininkams. Atsirado medicinos punktas, treniruoklių salė, kompiuterių klasė nuotoliniam mokymui, papildomos sanitarinės, sandėliavimo ir daiktų saugojimo patalpos, dviviečių ir vienviečių kambarių 60 sportininkų ir treneriams.

Bazė taip pat pasipildė dirbtinės dangos treniruočių aikšte (90x45 m) ir natūralios dangos treniruočių aikšte (105x37 m).

LFF 2007 metais Jaunimo techninio tobulinimo centre įkūrė Nacionalinę futbolo akademiją talentingiems jauniesiems futbolininkams. Šiuo metu ji yra vienintelė tokia šalyje.

2008 metais prie pagrindinės aikštės įrengta 500 vietų tribūna ir 2 persirengimo patalpos, skirtos aptarnauti lauko aikštyną. Tai leido pagrindinėje aikštėje žaisti oficialias LFF I lygos rungtynes.

Padidėjus centro apkrovimui 2009-2010 metais LFF įrengė dar vieną dirbtinės dangos treniruočių aikštę (93x63 m), šiemet pakeista pagrindinės aikštės danga. Naujai įrengta automobilių aikštelė, sutvarkyta teritorija bei visuomeninė erdvė ties paminklu Dainų šventei. Šios erdvės sutvarkymui LFF skyrė 2,7 mln. litų.

Pernai Nacionalinės futbolo akademijos teritorijoje pastatyta pirmoji skulptūra, skirta Lietuvos futbolui, "Jaunasis futbolininkas".

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net