Kapitono prašymasnuotraukos (2)

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 09:14:41 Perskaitė 459

Lietuvos futbolininkai rengiasi pirmosioms Tautų lygos rungtynėms, kuriose bandys mesti iššūkį Serbijos rinktinei. Treneris Edgaras Jankauskas pripažįsta, jog teks žaisti su gerokai aukštesnio lygio komanda, bet neabejoja, kad trūkumus galima kompensuoti atsidavimu ir vienybe. Kapitonas Fiodoras Černychas nurodė dar vieną faktorių, galintį padėti rinktinei. Jis kviečia sirgalius užpildyti stadioną ir tapti 12-uoju žaidėju.

 

Nuo praėjusių metų spalio oficialių rungtynių nežaidusi Lietuvos rinktinė į aikštę išbėgs penktadienį Vilniuje. Naujasis Tautų lygos turnyras sukurtas tam, kad pakeistų draugiškas rungtynes, bet jo reikšmė daug didesnė nei paprastų kontrolinių mačų. „Visi suprantame, kad tai yra puiki galimybė iškovoti vietą 2020 m. Europos čempionate. Yra papildoma motyvacija. Bandysime kovoti dėl kelialapio. Aišku, C divizione yra stiprios rinktinės. Ir Serbijos, ir Juodkalnijos, ir Rumunijos komandos yra labai geros, tačiau be kovos mes tikrai nepasitrauksime“, - žadėjo F.Černychas. Lietuviai pateko į C diviziono 4-ąją grupę. Rugsėjo 10 d. jie išvykoje susitiks su juodkalniečiais, o dar po dvejas rungtynes laukia spalį ir lapkritį.

Treniruočių stovykla prasidėjo užvakar, bet E.Jankauskas nenorėjo skirti žaidėjams didelių krūvių pirmąją dieną. „Jau įprasta, kad yra futbolininkai, kurie nežaidė, yra futbolininkai, kurie žaidė prieš porą savaičių ir futbolininkai, kurie žaidė sekmadienį. Jų parengtumo lygis šiek tiek skirtingas. Bandome tai subalansuoti. Krūviai žaidėjams, turėjusiems didelę naštą, yra mažinami. Tačiau nuo rytdienos (trečiadienio, - red. past.) visa komanda dirbs tuo pačiu režimu“, - vakar sakė treneris.

Atgauti jėgas reikėjo Marijampolės „Sūduvos“ ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams, kurie sekmadienį kovėsi Lietuvos taurės turnyro ketvirtfinalyje. Marijampoliečiai praėjusią savaitę žaidė ir Europos lygos atrankos rungtynes, tačiau E.Jankauskas akcentuoja, kad didelių nuolaidų niekas neturės: „Iš visų tikimės maksimumo. Norime, kad visi čia atvažiavę žaidėjai atiduotų viską, ką turi, nesitaupytų, nelauktų kitų rungtynių. Mes susirenkame labai retai ir tos rungtynės yra šventė visai Lietuvai. Neturime teisės savęs gailėti“.

Serbai vasarą žaidė pasaulio čempionate, jie yra grupės favoritai, todėl meistriškumu lietuviai varžovų tikrai nepranoks. „Reikia geros dienos, tačiau tikiu, kad lygių skirtumą, techninius ar fizinius trūkumus galime kompensuoti atsidavimu. Mūsų galimybė yra vienybėje. Jei nebūsime kaip kumštis, nusileisime serbams visuose komponentuose. Tikiu, kad remdamiesi šiuo pagrindu pasieksime rezultatą“, - svarstė E.Jankauskas.

F.Černychas pastebėjo, kad Lietuvos rinktinė tradiciškai geriau žaidžia rudenį, o ne pavasarį. „Nežinau, su kuo tai susiję, tačiau daug metų taip būdavo. Tikėkimės, kad ir šiais metais taip bus“, - sakė kapitonas. Visos šešerios 4-osios grupės rungtynės vyks būtent rudenį, bet E.Jankauskas nemano, kad tai gali padėti. „Tikrai netikiu, jog mūsų sėkmė priklauso nuo metų laikų. Noriu tikėti, kad ji priklauso tik nuo mūsų požiūrio į darbą, pasitikėjimo vienas kitu, vienybės“, - teigė treneris. F.Černychas pridūrė, kad siekiant pergalių būtinas dar vienas komponentas: „Reikia gero palaikymo. Jei susirinks pilnas stadionas, jei sirgaliai bus kaip papildomas žaidėjas ir ves mus į priekį, kartu galėsime pasiekti tikslą“.

Lietuvos ir Serbijos rinktinių rungtynės Vilniuje prasidės poryt 21.45 val.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net