respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Iš vartų į komentatorės kėdęnuotraukos (2)

2018 birželio mėn. 17 d. 10:20:06
Aistė LABINAITĖ

Futbolo sirgalių, kurie pasaulio čempionatą, vykstantį Rusijoje, nusprendė žiūrėti per televizorių, laukia staigmena. Pirmą kartą Lietuvoje vyrų futbolo rungtynes komentuos moterys. Šalia pagrindinių komentatorių darbuosis futbolo teisėja Justina Lavrenovaitė-Peres (Perez) ir daugkartinės mūsų šalies čempionės Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandos vartininkė Greta Kaselytė. 25-erių futbolininkė naujam vaidmeniui ruošiasi atsakingai. „Domiuosi rinktinėmis, jų sudėtimis. Ieškau informacijos apie žaidėjus, kokį žaidimą jie dažniausiai demonstruoja ir pan.“, - teigė G.Kaselytė.

 

Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje tęsiasi nuo birželio 14 d. iki liepos 15 d. Tačiau G.Kaselytė televizijos žiūrovams padės stebėti tik pirmenybių pradžią. Mat, Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda birželio pabaigoje pradės ruoštis rimtiems iššūkiams. Vienas svarbiausių išbandymų Lietuvos čempionių lauks rugpjūčio pradžioje.

Dar birželio 8 d. „Gintra-Universitetas“ ekipa sulaukė naujienų iš Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA). Saulės miesto klubui po ketverių metų pertraukos buvo suteikta teisė organizuoti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrą mūsų šalyje. Tiesa, jis bus rengiamas ne Šiauliuose, o Alytuje ir Marijampolėje, kur pavasarį vyko Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionatas. Tiesiog ten geresnė apgyvendinimo sąlygos ir stadionų infrastruktūra.

Atrankos turnyras vyks rugpjūčio 7-13 d. Grupėje kovos keturios komandos, kurių viena - „Gintra-Universitetas“. Likusios trys ekipos paaiškės birželio 22 d., kai Nione (Šveicarija) UEFA būstinėje bus ištraukti burtai.

Praėjusį sezoną Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės UEFA Čempionių lygos turnyre surengė įspūdingą pasirodymą ir prasibrovė tarp 16 geriausių Senojo žemyno komandų. Taigi šalies čempionės liko pajėgiausiųjų krepšelyje ir išvengs tokių varžovių kaip Prahos „Slavia“ (Čekija), Glazgo „City“ (Škotija), Šymkento „BIIK-Kazygurt“ (Kazachstanas) ar Amsterdamo „Ajax“ (Olandija) komandos. Tiesa, antrajame ir trečiajame krepšeliuose pavojingų ekipų taip pat netrūksta - Bazelio „FC Basel“ (Šveicarija), Lečnos „GKS Gornik” (Lenkija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), Briuselio „RSC Anderlecht“ (Belgija) ar Vienos „SG USC Landhaus“ (Austrija) ekipos.

Iš viso bus 10 atrankos grupių, kurias sudarys po keturias ekipas. Į pagrindinį UEFA Čempionių lygos turnyrą pateks po vieną geriausią grupės komandą bei dvi geriausius rezultatus pasiekusios antrąsias pozicijas savo grupėse užėmusios komandos.

Primename, kad pastarąjį kartą Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda atrankos turnyrą savo žiūrovų akivaizdoje organizavo 2014 metais. Tada pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje mūsiškėms pavyko patekti į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos varžybų etapą.

- Ar pasiūlymas komentuoti pasaulio futbolo čempionatą buvo netikėtas? Ilgai svarstėte prieš priimdama sprendimą? - „Sporto gyvenimas“ paklausė Gretos Kaselytės.

- Gal kokią savaitę galvojau, ar tikrai noriu, ar ne. Paskui pasikalbėjau su artimaisiais ir apsisprendžiau sutikti. Tai - nauja galimybė, naujas gyvenimo iššūkis. Manau, kiekvienas futbolo mėgėjas norėtų savo jėgas išbandyti ir tokioje srityje. Iš tiesų pasiūlymas komentuoti planetos pirmenybes nustebino. Komentatorės patirties neturėjau. Tik kartą komentavau vienas Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionato, vykusio Lietuvoje, rungtynes.

- Kiek pasaulio čempionato rungtynių teks komentuoti?


- Tiksliai nežinau. Tiesiog komentuosiu, kol galėsiu, nes nuo birželio 25 d. prasideda pasiruošimas su „Gintra-Universitetas“ komanda. Taigi galimybių daugiau komentuoti ir neturėsiu.

- Kaip ruošiatės komentatorės darbui? Kokius „namų darbus“ atliekate?

- Domiuosi rinktinėmis, jų sudėtimis. Ieškau informacijos apie žaidėjus, kokį žaidimą jie dažniausiai demonstruoja ir pan.

- Komentatorės kėdėje debiutavote Senojo žemyno jaunių pirmenybėse. Ar buvo sunku, ar patiko ta patirtis?

- Labai patiko. Moterų futbolą tikrai gerai žinau. Taip pat komentavau su Pauliumi Jakeliu, kurį pažįstu. Jis padėjo, paaiškino, kaip turėčiau elgtis. Nejaučiau didelės baimės, tačiau jauduliukas kyla artėjant komentavimo dienai.

- Kas dabar labiausiai baugina prieš pasaulio vyrų futbolo čempionato komentavimą?

- Baisiausia pasakyti kažką, kas netinka eteriui. Savo kalbą reikia kontroliuoti. Šiaip manau viskas turėtų sektis gerai. Komentuosime kartu su šios srities asais, komentavimo „vilkais“.

- Palaikote Vokietijos futbolo rinktinę, kodėl? Kuo patinka ši komanda?


- Vokietijos komanda man seniai patinka. Patinka jų žaidimas. Vokiečių futbolas gražus, visi žaidėjai stiprūs. Labiausiai patinka vokiečių vartininkas Manuelis Nojeris (Manuel Neuer). Labai džiaugiuosi, kad jis pagaliau grįžo į rinktinę. Manau, tas susižavėjimas vienu žaidėju turėjo įtakos ir tam, kad palaikau Vokietijos rinktinę. Ne sutapimas, kad mėgstamiausias žaidėjas yra vartininkas. Kiekvienas pavyzdžių, į kuriuos būtų galima lygiuotis, ieško savo pozicijose.

- Neturėjote minčių pati nuvykti į pasaulio čempionatą Rusijoje ir rungtynes stebėti „gyvai“?

- Galvojau, tačiau negaliu, nes laukia minėtasis pasiruošimas su „Gintra-Universitetas“ komanda. Tačiau mano draugai išvyko į Rusiją, taigi galimybė būtų buvusi. Žiūrėsiu pasaulio čempionato rungtynes per televizijos ekraną. Taip vaizdą matysiu iš arčiau (Šypsosi).

- Kaip manote, kuri rinktinė šiose planetos pirmenybėse galėtų būti tuo „juoduoju arkliuku“, kuri nustebintų?


- Pastarajame Europos futbolo čempionate Islandijos rinktinė pasirodė puikiai, visus nustebino. Niekada negali nurašyti ir Belgijos nacionalinės komandos. Taip pat šiais metais, manau, Egipto rinktinė su savo žvaigžde Mohamedu Salahu (Mohamed Salah) gali sužibėti. Aišku, žinoma, jei šis futbolininkas atsigaus po traumos. Šiose pasaulio futbolo pirmenybėse staigmenų gali ir turi būti. Manau, bus tikrai įdomu.

- Kaip manote, kada pasaulio čempionatuose galėtume pamatyti ir Lietuvos vyrų bei moterų futbolo rinktines?

- Nežinau. Galbūt nauja karta tai galėtų pasiekti... Čia reikia ir Lietuvos futbolo federacijos pastangų. Reikėtų į mūsų šalies moterų futbolo rinktinę investuoti tiek pat, kiek ir į vyrų nacionalinę komandą. Pavyzdžiui, Olandijos moterų futbolo komanda dabar yra Europos čempionė. Kažkada olandėms valdžia pasakė, kad jos žaistų, kaip šalies vyrų komanda. Dabar viskas pasikeitė, jų vyrų futbolo komandai sakoma, kad jie žaistų, kaip moterys. Kai pasikeičia prioritetai, gali turėti laimėjimų abiejose srityse. Tiesiog reikia investuoti vienodai.

- Mūsų šalyje moterų futbolas nėra pats populiariausias. Tačiau jūs, kaip futbolininkė, veikiausiai nepraleidžiate naujienų apie moterų Europos ir pasaulio futbolo čempionatus?

- Žinoma, ypač dabar. Kitais metais vyks moterų pasaulio futbolo čempionatas. Mūsų komandos legionierės iš Ukrainos, Baltarusijos ir Serbijos dalyvauja atrankose. Tad labai įdomu, kokios komandos pateks. Labai gaila, kad Lietuvos moterų futbolo rinktinė neperžengė kvalifikacijos barjero. Būtų tikrai labai didelė nauda dalyvauti atrankose ir žaisti su pajėgiausiomis pasaulio komandomis.

- Artėja pasiruošimas su Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda. Koks pirmas iššūkis laukia Lietuvos čempionių?

- Pasiruošimas prasidės Šiauliuose. Paskui, kaip ir kiekvienais metais vyksime į Latviją. Ten praleisime savaitę, pasikrausime fiziškai. Vėliau grįšime į Lietuvą ir dalyvausime tradiciniame tarptautiniame moterų futbolo klubų turnyre „Amber Cup“. Ten lauks mūšiai su Lenkijos, Estijos, Latvijos komandomis. Taip pat gal prisijungs ir kitų šalių ekipų. Taigi pradžioje bus toks iššūkis. Nors dabar labiausiai laukiame kitą savaitę vyksiančių UEFA Čempionių lygos atrankos turnyro burtų. Tada paaiškės mūsų būsimos varžovės.

- Kokius tikslus naujame sezone kelia klubas ir kokius išsikėlėte sau?

- Žinoma, pirmas mūsų komandos tikslas - įveikti grupių etapą. Kadangi dabar jau išsikėlėme sau kartelę aukštai, tad norisi pagerinti praeitame sezone pasiektą rezultatą.

Tikimės šį kartą nužygiuoti nebe iki šešioliktfinalio, o aštuntfinalio arba ketvirtfinalio. Tai būtų tikrai didelis iššūkis. O pati noriu praleisti kuo mažiau įvarčių. Kaip ir visada, norisi, kad vartai būtų tušti. Nors ir ne visada pavyksta tai padaryti. Praėjusiais metais, kai žaidėme Čempionių lygos atrankoje, praleidau tik vieną įvartį. Manau, tai buvo neblogas rezultatas. Jei šiais metais per atrankos varžybas pavyktų išsaugoti vartus sausus, tai būčiau labai patenkinta.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (2)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
  • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018