respublika.lt
LRDT LYRAS

Iš vartų į komentatorės kėdę (2)

2018 birželio mėn. 17 d. 10:20:06
Aistė LABINAITĖ

Futbolo sirgalių, kurie pasaulio čempionatą, vykstantį Rusijoje, nusprendė žiūrėti per televizorių, laukia staigmena. Pirmą kartą Lietuvoje vyrų futbolo rungtynes komentuos moterys. Šalia pagrindinių komentatorių darbuosis futbolo teisėja Justina Lavrenovaitė-Peres (Perez) ir daugkartinės mūsų šalies čempionės Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komandos vartininkė Greta Kaselytė. 25-erių futbolininkė naujam vaidmeniui ruošiasi atsakingai. „Domiuosi rinktinėmis, jų sudėtimis. Ieškau informacijos apie žaidėjus, kokį žaidimą jie dažniausiai demonstruoja ir pan.“, - teigė G.Kaselytė.

 

Pasaulio futbolo čempionatas Rusijoje tęsiasi nuo birželio 14 d. iki liepos 15 d. Tačiau G.Kaselytė televizijos žiūrovams padės stebėti tik pirmenybių pradžią. Mat, Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda birželio pabaigoje pradės ruoštis rimtiems iššūkiams. Vienas svarbiausių išbandymų Lietuvos čempionių lauks rugpjūčio pradžioje.

Dar birželio 8 d. „Gintra-Universitetas“ ekipa sulaukė naujienų iš Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA). Saulės miesto klubui po ketverių metų pertraukos buvo suteikta teisė organizuoti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrą mūsų šalyje. Tiesa, jis bus rengiamas ne Šiauliuose, o Alytuje ir Marijampolėje, kur pavasarį vyko Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionatas. Tiesiog ten geresnė apgyvendinimo sąlygos ir stadionų infrastruktūra.

Atrankos turnyras vyks rugpjūčio 7-13 d. Grupėje kovos keturios komandos, kurių viena - „Gintra-Universitetas“. Likusios trys ekipos paaiškės birželio 22 d., kai Nione (Šveicarija) UEFA būstinėje bus ištraukti burtai.

Praėjusį sezoną Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės UEFA Čempionių lygos turnyre surengė įspūdingą pasirodymą ir prasibrovė tarp 16 geriausių Senojo žemyno komandų. Taigi šalies čempionės liko pajėgiausiųjų krepšelyje ir išvengs tokių varžovių kaip Prahos „Slavia“ (Čekija), Glazgo „City“ (Škotija), Šymkento „BIIK-Kazygurt“ (Kazachstanas) ar Amsterdamo „Ajax“ (Olandija) komandos. Tiesa, antrajame ir trečiajame krepšeliuose pavojingų ekipų taip pat netrūksta - Bazelio „FC Basel“ (Šveicarija), Lečnos „GKS Gornik” (Lenkija), Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), Briuselio „RSC Anderlecht“ (Belgija) ar Vienos „SG USC Landhaus“ (Austrija) ekipos.

Iš viso bus 10 atrankos grupių, kurias sudarys po keturias ekipas. Į pagrindinį UEFA Čempionių lygos turnyrą pateks po vieną geriausią grupės komandą bei dvi geriausius rezultatus pasiekusios antrąsias pozicijas savo grupėse užėmusios komandos.

Primename, kad pastarąjį kartą Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda atrankos turnyrą savo žiūrovų akivaizdoje organizavo 2014 metais. Tada pirmą kartą Lietuvos futbolo istorijoje mūsiškėms pavyko patekti į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos varžybų etapą.

- Ar pasiūlymas komentuoti pasaulio futbolo čempionatą buvo netikėtas? Ilgai svarstėte prieš priimdama sprendimą? - „Sporto gyvenimas“ paklausė Gretos Kaselytės.

- Gal kokią savaitę galvojau, ar tikrai noriu, ar ne. Paskui pasikalbėjau su artimaisiais ir apsisprendžiau sutikti. Tai - nauja galimybė, naujas gyvenimo iššūkis. Manau, kiekvienas futbolo mėgėjas norėtų savo jėgas išbandyti ir tokioje srityje. Iš tiesų pasiūlymas komentuoti planetos pirmenybes nustebino. Komentatorės patirties neturėjau. Tik kartą komentavau vienas Europos merginų (iki 17 metų) futbolo čempionato, vykusio Lietuvoje, rungtynes.

- Kiek pasaulio čempionato rungtynių teks komentuoti?


- Tiksliai nežinau. Tiesiog komentuosiu, kol galėsiu, nes nuo birželio 25 d. prasideda pasiruošimas su „Gintra-Universitetas“ komanda. Taigi galimybių daugiau komentuoti ir neturėsiu.

- Kaip ruošiatės komentatorės darbui? Kokius „namų darbus“ atliekate?

- Domiuosi rinktinėmis, jų sudėtimis. Ieškau informacijos apie žaidėjus, kokį žaidimą jie dažniausiai demonstruoja ir pan.

- Komentatorės kėdėje debiutavote Senojo žemyno jaunių pirmenybėse. Ar buvo sunku, ar patiko ta patirtis?

- Labai patiko. Moterų futbolą tikrai gerai žinau. Taip pat komentavau su Pauliumi Jakeliu, kurį pažįstu. Jis padėjo, paaiškino, kaip turėčiau elgtis. Nejaučiau didelės baimės, tačiau jauduliukas kyla artėjant komentavimo dienai.

- Kas dabar labiausiai baugina prieš pasaulio vyrų futbolo čempionato komentavimą?

- Baisiausia pasakyti kažką, kas netinka eteriui. Savo kalbą reikia kontroliuoti. Šiaip manau viskas turėtų sektis gerai. Komentuosime kartu su šios srities asais, komentavimo „vilkais“.

- Palaikote Vokietijos futbolo rinktinę, kodėl? Kuo patinka ši komanda?


- Vokietijos komanda man seniai patinka. Patinka jų žaidimas. Vokiečių futbolas gražus, visi žaidėjai stiprūs. Labiausiai patinka vokiečių vartininkas Manuelis Nojeris (Manuel Neuer). Labai džiaugiuosi, kad jis pagaliau grįžo į rinktinę. Manau, tas susižavėjimas vienu žaidėju turėjo įtakos ir tam, kad palaikau Vokietijos rinktinę. Ne sutapimas, kad mėgstamiausias žaidėjas yra vartininkas. Kiekvienas pavyzdžių, į kuriuos būtų galima lygiuotis, ieško savo pozicijose.

- Neturėjote minčių pati nuvykti į pasaulio čempionatą Rusijoje ir rungtynes stebėti „gyvai“?

- Galvojau, tačiau negaliu, nes laukia minėtasis pasiruošimas su „Gintra-Universitetas“ komanda. Tačiau mano draugai išvyko į Rusiją, taigi galimybė būtų buvusi. Žiūrėsiu pasaulio čempionato rungtynes per televizijos ekraną. Taip vaizdą matysiu iš arčiau (Šypsosi).

- Kaip manote, kuri rinktinė šiose planetos pirmenybėse galėtų būti tuo „juoduoju arkliuku“, kuri nustebintų?


- Pastarajame Europos futbolo čempionate Islandijos rinktinė pasirodė puikiai, visus nustebino. Niekada negali nurašyti ir Belgijos nacionalinės komandos. Taip pat šiais metais, manau, Egipto rinktinė su savo žvaigžde Mohamedu Salahu (Mohamed Salah) gali sužibėti. Aišku, žinoma, jei šis futbolininkas atsigaus po traumos. Šiose pasaulio futbolo pirmenybėse staigmenų gali ir turi būti. Manau, bus tikrai įdomu.

- Kaip manote, kada pasaulio čempionatuose galėtume pamatyti ir Lietuvos vyrų bei moterų futbolo rinktines?

- Nežinau. Galbūt nauja karta tai galėtų pasiekti... Čia reikia ir Lietuvos futbolo federacijos pastangų. Reikėtų į mūsų šalies moterų futbolo rinktinę investuoti tiek pat, kiek ir į vyrų nacionalinę komandą. Pavyzdžiui, Olandijos moterų futbolo komanda dabar yra Europos čempionė. Kažkada olandėms valdžia pasakė, kad jos žaistų, kaip šalies vyrų komanda. Dabar viskas pasikeitė, jų vyrų futbolo komandai sakoma, kad jie žaistų, kaip moterys. Kai pasikeičia prioritetai, gali turėti laimėjimų abiejose srityse. Tiesiog reikia investuoti vienodai.

- Mūsų šalyje moterų futbolas nėra pats populiariausias. Tačiau jūs, kaip futbolininkė, veikiausiai nepraleidžiate naujienų apie moterų Europos ir pasaulio futbolo čempionatus?

- Žinoma, ypač dabar. Kitais metais vyks moterų pasaulio futbolo čempionatas. Mūsų komandos legionierės iš Ukrainos, Baltarusijos ir Serbijos dalyvauja atrankose. Tad labai įdomu, kokios komandos pateks. Labai gaila, kad Lietuvos moterų futbolo rinktinė neperžengė kvalifikacijos barjero. Būtų tikrai labai didelė nauda dalyvauti atrankose ir žaisti su pajėgiausiomis pasaulio komandomis.

- Artėja pasiruošimas su Šiaulių „Gintra-Universitetas“ komanda. Koks pirmas iššūkis laukia Lietuvos čempionių?

- Pasiruošimas prasidės Šiauliuose. Paskui, kaip ir kiekvienais metais vyksime į Latviją. Ten praleisime savaitę, pasikrausime fiziškai. Vėliau grįšime į Lietuvą ir dalyvausime tradiciniame tarptautiniame moterų futbolo klubų turnyre „Amber Cup“. Ten lauks mūšiai su Lenkijos, Estijos, Latvijos komandomis. Taip pat gal prisijungs ir kitų šalių ekipų. Taigi pradžioje bus toks iššūkis. Nors dabar labiausiai laukiame kitą savaitę vyksiančių UEFA Čempionių lygos atrankos turnyro burtų. Tada paaiškės mūsų būsimos varžovės.

- Kokius tikslus naujame sezone kelia klubas ir kokius išsikėlėte sau?

- Žinoma, pirmas mūsų komandos tikslas - įveikti grupių etapą. Kadangi dabar jau išsikėlėme sau kartelę aukštai, tad norisi pagerinti praeitame sezone pasiektą rezultatą.

Tikimės šį kartą nužygiuoti nebe iki šešioliktfinalio, o aštuntfinalio arba ketvirtfinalio. Tai būtų tikrai didelis iššūkis. O pati noriu praleisti kuo mažiau įvarčių. Kaip ir visada, norisi, kad vartai būtų tušti. Nors ir ne visada pavyksta tai padaryti. Praėjusiais metais, kai žaidėme Čempionių lygos atrankoje, praleidau tik vieną įvartį. Manau, tai buvo neblogas rezultatas. Jei šiais metais per atrankos varžybas pavyktų išsaugoti vartus sausus, tai būčiau labai patenkinta.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PERDAVĖ: Irako institucijoms buvo perduota 150 irakiečių, kovojusių „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės gretose kaimyninėje Sirijoje, sakė saugumo šaltiniai Bagdade.
  • PARĖMĖ: Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui, kurie bus pervesti į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar po korupcijos skandalo susvyravo jūsų pasitikėjimas teismais?

balsuoti rezultatai

Ar dėl duobių keliuose jums teko patirti automobilio gedimų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4     -2 C

-9    -7 C

 

-9    -4 C

-2     0 C

-3     0 C

 

-1    +1 C

5-12 m/s

3-7 m/s

 

 2-6 m/s

 

USD - 1.1342 PLN - 4.3445
RUB - 74.5774 CHF - 1.1342
GBP - 0.8695 NOK - 9.7335
reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis