Į finalą atvedė brazilas

2019 gegužės mėn. 10 d. 07:00:49
Aistė LABINAITĖ

Stebuklas po stebuklo. Londono „Tottenham“ (Anglija) futbolo klubas pasekė „Liverpool“ (Anglija) komandos pavyzdžiu ir sukūrė savo stebuklą Čempionų lygoje bei tapo antruoju finalo dalyviu. „Tottenham“ futbolininkai atsakomosiose pusfinalio rungtynėse svečiuose po neįtikėtinos dramos 3:2 (0:2) pranoko Amsterdamo „Ajax“ (Nyderlandai) ekipą ir dėl daugiau išvykoje pelnytų įvarčių žengė į finalą.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir jau 5-ąją min. Amsterdamo ekipą į priekį išvedė Matijasas de Ligtas (Matthijs de Ligt). O 35-ąją min. skirtumą padvigubino Hakimas Zijechas (Hakim Ziyech) ir atrodė, kad intrigos šiame pusfinalyje nebeliko. Mat pirmąsias rungtynes Londone „Ajax“ laimėjo 1:0.

Tačiau su tuo nenorėjo sutikti „Tottenham“ futbolininkai. Lukas Moura (Lucas Moura) per keturias antrojo kėlinio minutes (55 ir 59 min.) pelnė du įvarčius ir rezultatas tapo lygus. Iki paskutinės teisėjo pridėto laiko minutės rezultatas nepakito, tačiau 90+5 min. tas pats L.Moura pelnė trečiąjį savo ir Londono ekipos įvartį bei padovanojo svečiams įspūdingą pergalę.

„Per ilgąją pertrauką persirengimo kambaryje kalbėjome, kad reikia įmušti įvartį. Jei tai padarysime, grįšime į žaidimą. Kai įmušiau, įvartis suteikė mums motyvacijos eiti toliau ir kovoti. Po antro įvarčio supratome, kad tai futbolas, kur viskas įmanoma, tad turime tikėti. Visada sakau, kad reikia tikėti ir mes tikėjome. Kai taip žaidžiame, viskas įmanoma“, - kalbėjo L.Moura.

Pasak 26-erių saugo iš Brazilijos, dabar dar sunku žodžiais paaiškinti šią situaciją.

„Man tai labai ypatinga, esu labai laimingas ir labai didžiuojuosi savo komanda. Visada tikėjau, kad mes tai galime pasiekti, laimėti ir patekti į Čempionų lygos finalą. Mes kovojome. Antrasis kėlinys buvo neįtikėtinas, mūsų komanda žaidė puikiai. Reikia džiaugtis šiuo įvykiu“, - pridūrė L.Moura.

Londono klubas Čempionų lygos finalą pasiekė pirmą kartą. Finale „Tottenham“ komanda žais su „Liverpool“ (Anglija) ekipa, kuri pusfinalyje eliminavo „Barcelona“ (Ispanija) klubą. „Liverpool“ sąskaitoje - penki Čempionų lygos nugalėtojų titulai (1977, 1978, 1981, 1984 ir 2005 m.).

„Jausmas yra nepakartojamas. Esu dėkingas savo auklėtiniams. Man jie yra herojai. Jie niekada nepasiduoda. Tikėjimas buvo neįtikėtinas. Didžiuojuosi galėdamas būti jų treneriu, - atviravo „Tottenham“ klubo vyriausiasis strategas Maurisijus Poketinas (Mauricio Pochettino). - Visi kartu mes sukūrėme istoriją. Tai yra svarbiausia. Galbūt mums pavyks pasiekti svajonę ir laimėti finalą. Tikėjimas yra svarbi sėkmės dalis.“

Primename, jog Čempionų lygos finalas vyks birželio 1 d. Madride (Ispanija).

„Čempionų lygos finalas - mano svajonė. Nuo to laiko, kai buvau vaikas, svajojau apie šią akimirką. Dabar aš tai išgyvenu. Be abejonės tai yra geriausia akimirka mano karjeroje. Kiekvienas nusipelno išgyventi šią akimirką - kiekvienas žaidėjas, treneris, klubo personalas, nes šis klubas yra nepakartojamas. Esu labai laimingas galėdamas būti „Tottenham“ šeimos dalimi ir gerbėjams suteikti tokį džiaugsmą. Dabar galime galvoti apie finalą“, - sakė L.Moura.

Du Anglijos futbolo klubai Čempionų lygos finale kovos antrą kartą istorijoje. Pastarąjį kartą 2008 m. lemiamose šio turnyro rungtynėse susitiko „Manchester United“ ekipa ir Londono „Chelsea“ komanda. Tąkart po baudinių serijos Maskvoje (Rusija) 6:5 triumfavo Mančesterio futbolininkai.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook

• NUGALĖJO: Slovakijoje vykstančio pasaulio vyrų ledo ritulio čempionato septintojo turo rungtynėse B grupėje antradienį Latvijos rinktinė 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) nugalėjo Norvegijos ledo ritulininkus.
  • KELIUOSE: per praėjusią savaitę vykusius reidus Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai išaiškino 12 automobilių vairuotojų, kurie vairavo būdami neblaivūs.