Europos lygai dar per silpninuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 01 d. 13:10:11 Perskaitė 335

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai antrus metus iš eilės buvo per žingsnį nuo Europos lygos grupių etapo ir to žingsnio žengti vėl nesugebėjo. Komandos pasirodymas tarptautinėje arenoje baigėsi Škotijoje, kur marijampoliečiai ketvirtojo atrankos etapo rungtynes 0:3 pralaimėjo Glazgo klubui „Celtic“.

 

Palyginti su prieš savaitę Marijampolėje vykusiomis pirmosiomis rungtynėmis, „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas starto sudėtyje atliko keturis pakeitimus. Bet visi jie buvo savanoriški - saugas Gijermė Finkleris (Guilherme Finkler) liko namie dėl traumos. Pasikeitimų netrūko ir „keltų“ sudėtyje. Į rikiuotę grįžo pagrindinis gynėjas Dedrikas Bojata (Dedryck Boyata). Pasak trenerio Brendano Rodžerso (Brendan Rodgers), jo pasirodymas gerokai sustiprino gynybą.

Pirmosios rungtynės Marijampolėje baigėsi 1:1, taigi „Sūduvai“ Glazge būtinai reikėjo įmušti. Šansų tai padaryti beveik nebuvo. Į vartų plotą marijampoliečiai smūgiavo 2 kartus, o iš viso jie atliko 4 smūgius. „Keltų“ persvara statistikoje buvo įspūdinga. Iš viso jie atliko 26 smūgius, į vartų plotą - 13.

„Buvome daug geresni nei pirmosiose rungtynėse, ypač antrajame kėlinyje. Džiaugiuosi, kad išsaugojome vartus sausus. Pirmajame kėlinyje ilgai kontroliavome kamuolį, bet galėjome būti geresni prie vartų. Po pertraukos padidinome tempą ir tai leido sukurti daugiau progų“, - rungtynes komentavo B.Rodžersas.

V.Čeburinas ir po pralaimėjimo sakė, kad didžiuojasi savo komanda. Kelias Europoje antrus metus iš eilės buvo ilgas. Primename, kad Čempionų lygos atrankoje „Sūduva“ įveikė Nikosijos „Apoel“ (Kipras) futbolininkus, bet neprilygo Belgrado klubui „Crvena Zvezda“ (Serbija). Persikėlę į Europos lygos atranką, marijampoliečiai trečiajame etape buvo stipresni už Jūrmalos ekipą „Spartaks“ (Latvija). Toks pasirodymas tarptautinėje arenoje Marijampolės klubo biudžetą papildys maždaug 1,5 mln. eurų.


Statistika

Glazgo „Celtic“ (Škotija) - Marijampolės „Sūduva“ 3:0 (1:0).

Įvarčiai: Li Grifitsas (27 min.), Kalumas Makgregoras (53), Kristoferis Ajeris (61).

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net