respublika.lt
LRDT LYRAS

Aštuoni žingsniai į futbolo olimpą

2018 liepos mėn. 05 d. 21:06:01
Arūnas ABROMAITIS

Pasaulio čempionate Rusijoje pasibaigė aštuntfinalio etapas, liko tik aštuoni pretendentai į titulą. Nuobodu tikrai nebuvo. Čempionatą paliko geriausi pasaulio futbolininkai, bet visu ryškumu suspindo naujos žvaigždės, tokios kaip 19-metis prancūzas Kilianas Mbapė (Kilian Mbappe). Vartininkai gelbėjo savo rinktines baudinių serijose, o visa Belgijos rinktinė gelbėjosi paskutinę minutę. Kas tapo rungtynių didvyriais ir kas pasižymėjo rekordais ar įspūdinga statistika, skaitykite aštuntfinalio kovų apžvalgoje.

 

Prancūzija - Argentina 4:3

Įvarčiai: Antuanas Grizmanas (13 min. - iš 11 metrų), Benžamenas Pavaras (57), Kilianas Mbapė (64, 68); Anchelis di Marija (41), Gabrielis Merkadas (48), Serchijus Agueras (90+3).

Didvyris - K.Mbapė. „Paris Saint-Germain“ klubo puolėjas gimė 1998-aisiais, tai yra tais metais, kai prancūzai laimėjo pasaulio čempionatą. Kilianui dar nesukako 20 metų, bet jis jau gali sužaisti geriau už Argentinos žvaigždę Lionelį Mesį (Lionel Messi). Aštuntfinalio mače Kazanėje K.Mbapė iš pradžių uždirbo 11 metrų baudinį, paskui dukart pasižymėjo pats. Prancūzas tapo pirmuoju per šešis dešimtmečius 20 metų neturinčiu futbolininku, įmušusiu du įvarčius per vienerias pasaulio čempionato atkrintamųjų varžybų rungtynes. 1958 m. tą patį padarė legendinis brazilas Pelė.

Skaičius - 756. Tiek minučių pasaulio čempionatų atkrintamosiose varžybose yra sužaidęs L.Mesis. Visgi per aštuonerias rungtynes atkrintamosiose varžybose jis neįmušė nė vieno įvarčio. Net ir 2014 m. čempionate, kuriame argentiniečiai pasiekė finalą. Kažin ar L.Mesiui pavyks atidaryti sąskaitą. Kol kas nežinoma, ar jis apskritai dar žais rinktinėje.

Citata. „Kodėl buvo tiek daug įvarčių? Todėl, kad grupėje mes susitikome su komandomis, kurios daugiausia gynėsi, o dabar susitikome su komanda, kuri žaidė. Štai ir visas skirtumas“, - didelį rezultatyvumą paaiškino nugalėtojų saugas Polis Pogba (Paul Pogba). Per trejas grupės rungtynes prancūzai įmušė tik tris įvarčius, mažiau nei per vieną aštuntfinalio mačą.

Urugvajus - Portugalija 2:1

Įvarčiai: Edinsonas Kavanis (7, 62); Pepe (55).

Didvyris - E.Kavanis. 31 metų urugvajiečiui šis pasaulio čempionatas yra trečias. Per du ankstesnius jis įmušė tik du įvarčius, o šiemet Rusijoje - jau tris. Du iš jų - aštuntfinalio rungtynėse su Europos čempionais portugalais. Deja, E.Kavanis nebaigė rungtynių dėl traumos. Po mačo treneris Oscaras Tabaresas (Oscar Tabarez) gerokai nerimavo. Jis nežinojo, ar komandos lyderis atsigaus iki ketvirtfinalio.

Skaičius - 597. Tiek minučių žaidimo laiko Urugvajaus rinktinė nebuvo praleidusi įvarčio. Jos vartai buvo „sausi“ nuo praėjusių metų lapkričio iki Pepės smūgio aštuntfinalyje.

Citata. „Apie savo ateitį rinktinėje dabar nekalbėsiu“, - sakė geriausiu pasaulio futbolininku oficialiai tituluojamas Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo). Abejojama, ar 33 metų puolėjas dar žais nacionalinėje komandoje. Simboliška, kad jis ir L.Mesis iš čempionato iškrito tą pačią dieną. Jie nuolat lyginami, bet paskutinis palyginimas nė vienam garbės nedaro. K.Ronaldas, kaip ir L.Mesis, dar nėra įmušęs įvarčio pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose.

Rusija - Ispanija 1:1

(baudinių serija 4:3)

Įvarčiai: Artiomas Dziuba (41 - iš 11 metrų); Sergejus Ignaševičius (12 - į savo vartus).

Didvyris - Igoris Akinfejevas. 32 metų vartininkas yra rinktinės kapitonas, nacionalinėje komandoje jis sužaidė 110 rungtynių. Per ilgą karjerą I.Akinfejevas yra praleidęs ne vieną žioplą įvartį, bet baudinių serijoje jis tapo rusų gelbėtoju ir ispanų duobkasiu. Vartininkas atrėmė Kokės (Koke) ir Jago Aspaso (Iago Aspas) smūgius.

Skaičius - 1137. Tiek perdavimų per pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą atliko ispanai. Rusai atliko tik 204 perdavimus. Be to, ispanai kontroliavo kamuolį 75 proc. laiko ir 25 kartus bandė smūgiuoti. Iš viso to išėjo didelis šnipštas, nes dauguma perdavimų atlikti toli nuo vartų, o dauguma smūgių buvo visiškai nepavojingi.

Citata. „Mano emocijos? Jos labai paprastos. Rungtynės baigėsi, darbas atliktas, ir dabar galvojame apie kitas rungtynes“, - sakė Rusijos rinktinės treneris Stanislavas Čerčesovas. Kai visa šalis maudosi euforijoje, jis išlaiko labai rimtą veidą. O juk pasidžiaugti yra kuo. Rusijos rinktinė iki šiol pasaulio čempionatuose nė karto nebuvo patekusi net į aštuntfinalį, ką jau kalbėti apie ketvirtfinalį.

Kroatija - Danija 1:1

(baudinių serija 3:2)

Įvarčiai: Marijus Mandžukičius (4); Matijas Jorgensenas (1).

Didvyris - Danijelis Subašičius. Kroatijos rinktinės vartininkas pakartojo pasaulio čempionatų rekordą, per vieną baudinių seriją jis atrėmė tris smūgius. Iki jo tai sugebėjo padaryti tik vienas vartininkas, portugalas Rikardas (Ricardo), 2006 m. triskart nuliūdinęs anglus. Įdomu, kad oficialiai geriausiu rungtynių žaidėju buvo paskelbtas ne D.Subašičius, o Danijos rinktinės vartininkas Kasperas Šmeichelis (Kasper Schmeichel). Jis irgi atrėmė tris baudinius. Du - per baudinių seriją, vieną - pratęsimo pabaigoje, kai smūgiavo Luka Modričius.

Skaičius - 1. Danas Matijas Jorgensenas (Mathias Jorgensen) sugebėjo pasižymėti jau 1 min. Tai yra 13-as greičiausias įvartis pasaulio čempionatų istorijoje. O abi komandos pateko į istoriją dėl to, kad 4 min. rezultatas jau buvo 1:1. Tokio greito apsikeitimo įvarčiais iki tol niekada nebuvo.

Citata. „Trys geriausi mūsų komandos baudinių mušėjai šiandien baudinių neįmušė. Man gaila K.Šmeichelio ir visos rinktinės, tačiau taip jau atsitinka baudinių serijose. Tai yra žiaurioji futbolo pusė“, - svarstė Danijos rinktinės treneris Ogė Hareidė (Age Hareide).

Brazilija - Meksika 2:0

Įvarčiai: Neimaras (51), Robertas Firminas (88).

Didvyris - Neimaras. Aštuntfinalio rungtynėse Brazilijos žvaigždės sąskaitoje buvo įvartis ir rezultatyvus perdavimas. Iš viso šiame čempionate Neimaras varžovų vartus nuginklavo du kartus. Nedaug, bet treneris Titė tikisi, kad tai - tik pradžia. „Neužmirškite, kad dėl traumos jis praleido tris su puse mėnesio. Kiekvienose rungtynėse jis žaidžia vis geriau“, - teigė Titė.

Skaičius - 228. Tiek įvarčių pasaulio čempionatuose dabar yra įmušusi Brazilijos rinktinė. Po mačo su meksikiečiais ji vėl tapo rekordininke. Po 2014 m. čempionato į priekį buvo išsiveržusi Vokietijos rinktinė, kurios sąskaitoje yra 226 įvarčiai. Rungtynių su Meksika skaičius gali būti ir 7. Mat brazilai septintą kartą iš eilės pateko į ketvirtfinalį, o meksikiečiai septintą kartą iš eilės krito aštuntfinalyje.

Citata. „Gaila, kad dėl vieno varžovų futbolininko praradome daug laiko, teisėjas nuolat stabdė žaidimą ir mes prarasdavome ritmą. Buvo per daug simuliacijų ir tai nepuošia futbolo. Čia ne vieta rodyti aktorinį meistriškumą“, - pareiškė meksikiečių treneris Chuanas Karlosas Osorijus (Juan Carlos Osorio). Jis nepasakė, apie kurį futbolininką kalba, bet visi supranta, kad apie Neimarą.

Belgija - Japonija 3:2

Įvarčiai: Janas Vertongenas (69), Maruanas Felaini (74), Naseras Šadli (90+4); Genkis Haragučis (48), Takašis Inujis (52).

Didvyris - Robertas Martinesas (Roberto Martinez). Prie dramatiškos belgų pergalės prisidėjo gera trenerio R.Martineso uoslė. Kai auklėtiniai atsiliko 0:2, jis atliko du keitimus, ir tiek M.Felaini, tiek N.Šadli įmušė įvarčius. N.Šadli įvartis buvo lemiamas.

Skaičius - 48. Tiek metų pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose nė vienai komandai nebuvo pavykę iškovoti pergalės, atsiliekant 0:2. 1970 m. tai padarė vokiečiai, pasiviję ir aplenkę anglus.

Citata. „Statistika rodo, kad pasaulio čempionate nėra buvę daug rungtynių, kuriose komanda atsilieka 0:2, bet laimi. Manau, tokiais atvejais daugiausia lemia asmenybės, jų požiūris, atsisakymas pasiduoti“, - pergalę komentavo R.Martinesas.

Švedija - Šveicarija 1:0

Įvartis - Emilis Forsbergas (66).

Didvyris - E.Forsbergas. „Leipzig“ klubo saugas Rusijoje turėjo būti rinktinės lyderiu, bet iki šiol buvo kritikuojamas. Įmušti įvartį į šveicarų vartus jam padėjo rikošetas, tačiau E.Forsbergas vistiek atliko svarbiausią rungtynių veiksmą.

Skaičius - 40 000 000. Šis pasaulio čempionatas yra 21-as. Nuo 1930 m. čempionatuose apsilankė jau daugiau nei 40 mln. žiūrovų. 40 mln. riba buvo peržengta būtent Švedijos ir Šveicarijos rungtynėse.

Citata. „Kada visi nustos kalbėti apie Zlataną Ibrahimovičių? Gal tada, kai jam bus 95-eri“, - juokavo švedų gynėjas Viktoras Lindeliofas (Victor Lindelof). Klausimai apie Zlataną jau tikrai įgrįso. Ryškiausia Švedijos žvaigždė nežaidžia čempionate, bet komandai be jo sekasi geriau. Į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį švedai pateko pirmą kartą nuo 1994 m.

Anglija - Kolumbija 1:1

(baudinių serija 4:3)

Įvarčiai: Haris Keinas (57 min. - iš 11 metrų); Jeris Mina (90+3).

Didvyris - Džordanas Pikfordas (Jordan Pickford). Anglijos rinktinės vartininkas neatrėmė tiek daug baudinių, kaip I.Akinfejevas, D.Subašičius ar K.Šmeichelis. Jam užteko ir vieno atremto smūgio. Anglai panaikino prakeiksmą - iki šiol pasaulio čempionatuose jie triskart dalyvavo baudinių serijose ir visus tris kartus patyrė nesėkmes.

Skaičius - 6. Tiek įvarčių čempionate yra įmušęs H.Keinas. Jis tvirtai pirmauja rezultatyviausių žaidėjų sąraše, artimiausius persekiotojus lenkia dviem įvarčiais. H.Keinas yra antras anglas, šešis kartus pasižymėjęs viename pasaulio čempionate. Pirmuoju 1986 m. tapo Garis Linekeris (Gary Lineker).

Citata. „Visada prisiminsiu, kaip neįmušiau baudinio 1996 m. Europos čempionate, tačiau šis ypatingas momentas leis patikėti savimi kitai žaidėjų kartai“, - sakė Anglijos rinktinės treneris Garetas Sautgeitas (Gareth Southgate). Netaiklus jo smūgis baudinių serijoje 1996 m. palaidojo anglų viltis patekti į finalą.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NUGALĖJO: Europos futbolo lygos turnyro atsakomosiose šešioliktfinalio rungtynėse trečiadienį „Sevilla“ (Ispanija) klubas namuose 2:0 (1:0) nugalėjo Romos „Lazio“ (Italija) ekipą ir pateko į aštuntfinalį.
  • LANKĖSI: savaitgalį „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre triumfavęs Vilniaus „Rytas“ bei to paties turnyro metu LKL ateities taurę iškovoję „Ryto“ jaunimo ekipos krepšininkai trečiadienį sostinės mero Remigijaus Šimašiaus kvietimu lankėsi Vilniaus miesto savivaldybėje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar turėtų būti nustatytas maksimalus kadencijų skaičius seimūnams?

balsuoti rezultatai

Ar dėl duobių keliuose jums teko patirti automobilio gedimų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2     +3 C

-4    -2 C

 

-9    -8 C

+3    +4 C

-2     0 C

 

-2    -1 C

11-15 m/s

4-6 m/s

 

 4-6 m/s

 

reklama
samba