V.Montvydienė: Didžiausias vasaros atradimas - harmonijanuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 30 d. 14:25:33 Perskaitė 621

Harmoninga, stebuklinga ir visavertė. Jei Rytų kovos menų sportininkei, šokėjai-choreografei, kaskadininkei ir dviejų vaikų mamai Veronikai Montvydienei reikėtų apibūdinti šią vasarą, ji pasirinktų būtent šiuos tris žodžius.

 

Šią vasarą du mėnesius Lietuvos pajūryje praleidusi moters šeima sugeba suderinti daugybę veiklų: rūpinimąsi vaikais, koncertus, lankymąsi viešuose renginiuose, sportą, keliones ir begalę kitų dalykų. „Nieko nesistengiame daryti per prievartą. Toks gyvenimo būdas - įaugęs į mūsų kraują“, - teigia V.Montvydienė.

- Veronika, kokia ši vasara buvo jūsų šeimai: kupina atradimų, o gal kaip niekada užimta, nes laiko sau lieka mažiau, o dėmesio ir meilės reikia dviem atžaloms?

- Prisipažinsiu, buvau nusiteikusi ir pasiruošusi, kad, gimus Kajui, vaikų auginimas gali tapti sudėtingesnis, tačiau viskas vyksta geriau nei buvo galima įsivaizduoti. Dažnai manoma, kad auginti du vaikus - sudėtinga užduotis, bet man taip neatrodo. Priešingai: gimus Kajui, jiedu su Adele gali kartu žaisti, bendrauti, atrasti naujus dalykus. Drauge jie - lyg mažytė, tačiau stipri komanda. Kiekvieną dieną mėgaujuosi motinyste. Viena vertus, man neapsakomai gera matyti, kaip auga vaikai, kita vertus - kartais norisi sustabdyti laiką ir tuo procesu mėgautis kiek įmanoma ilgiau. Jei šią vasarą reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, tai būtų žodis „harmonija“. Tai ir yra didžiausias šios vasaros atradimas.

- Vasarą dauguma lietuvių nusprendžia atostogauti šiltuose kraštuose, o jūsų šeima vasaros ramybę atranda Lietuvos pajūryje. Kuo ši vieta jus paperka?

- Kunigiškėse praleidžiame du šauniausius vasaros mėnesius. Nereikėtų skubėti nurašyti poilsio prie Baltijos jūros. Pavyzdžiui, Ispanijoje, Turkijoje ar Maroke klimatas - tolygus, o Lietuvos pajūris - puiki vieta grūdintis, stiprinti organizmą. Čia galima džiaugtis kontrastingu oru: vieną dieną lepinamės maloniais saulės spinduliais ir lengvu brizu, o kitą - lietumi ir atgaivinančia jūra. Lietuvos pajūris - ypatingas: jis ne tik magiškai užburia savo harmonija ir kontrastais, bet prisideda ir prie sveikatingumo.

- Vieniems poilsis pajūryje asocijuojasi su gulėjimu pliaže, ledų valgymu ir nieko neveikimu, o kitiems - su kuo aktyvesniu laisvalaikio praleidimu, naujų pramogų išbandymu. Kaip atrodo jūsų laisvalaikis?

- Nors mūsų šeima mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį, tai darome ne vaikų sąskaita. Kita vertus, net ir aktyvias pramogas įmanoma suderinti su vaikų auginimu. Kartu su Adele ir Kajumi rugsėjo pradžioje dalyvausime „Danske Bank Vilniaus maratone“, šeimos bėgime, kur kartu su mažaisiais tikimės smagiai praleisti laiką. Tad pastaruoju metu aktyvus laisvalaikis užima dar didesnę dalį mūsų gyvenime.

Viešėdami pajūryje ne tik mėgaujamės orais, bet ir stengiamės aktyviau leisti laiką: kartu su vaikais daug vaikštome arba važinėjamės dviračiais keliu Palanga-Karklė. Šis maršrutas pavergė mūsų širdis, o aplink esantys vaizdai gniaužia kvapą. Atostogų metu vaikai gali šėlti prie jūros, maudytis, bėgioti, pramogauti šokinėdami ant pripučiamų vandens piramidžių, o pastaruoju metu Adelė dar ir mokosi važiuoti dviračiu. Be to, mūsų atžaloms patinka stebėti vandenlenčių sportu užsiimančius tėvelius, tai juos įkvepia.

- Išvykus atostogų, net sveiką gyvenseną propaguojantys dažnai paleidžia vadeles: nesportuoja, leidžia sau valgyti viską, ko tik geidžia. Kaip jums pavyksta rodyti teigiamą pavyzdį vaikams, o gal kaip tik atostogos yra tas metas, kai galima atsipalaiduoti?

- Svarbiausia - balansas. Mes esame tokie pat žmonės, kaip visi. Viską sau leidžiame, tačiau vadovaujamės sveiku protu. Aš pati gyvenu ne tam, kad valgyčiau, valgau tam, kad gyvenčiau. Sportu užsiimu nuo vaikystės. Be abejo, labai svarbu mylėti save - svarbiausia nekankinti savęs dietomis.

- Ką patartumėte kitiems tėvams, norintiems paskatinti savo vaikus būti aktyvius?


- Pokytis turėtų prasidėti nuo taisyklingo tėvelių rodomo pavyzdžio. Ne veltui sakoma, kad vaikai yra tėvų ir jų elgesio atspindys. Naivu tikėtis, kad vaikas bus aktyvus, jeigu jo tėvai kiekvieną vakarą sėdi svetainėje priešais televizoriaus ekraną ir valgo traškučius. Teisingas tėvų pavyzdys formuoja vaikų pasaulėžiūrą, tad nuo to ir reikėtų pradėti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net