respublika.lt

Visas gyvenimas kaip didelė avantiūra

(0)
Publikuota: 2013 gruodžio 28 17:40:14, Aistė LABINAITĖ, pramogos@vakarozinios.lt
×
nuotr. 1 nuotr.
Dėl jaudulio, adrenalino, kuris verčia širdį stipriau daužytis, verta lipti ant scenos, įsitikinęs Antanas Kanopkinas. Stasio Žumbio nuotr.

Dauguma turbūt su nekantrumu laukia artėjančių gražiausių metų švenčių, kai atitrūkę nuo darbų galės pabūti su artimiausiais žmonėmis, pailsėti ar aplankyti draugus. Tačiau anaiptol ne visiems šventės asocijuojasi su ramiu laikotarpiu. Juk yra ne viena profesija, kurios atstovams šventinis laikotarpis - pats darbymetis. Tokį darbą turi ir 26-erių Antanas Kanopkinas, jau apie dešimtmetį vedantis renginius.

Individualus pasaulis


Renginių vedėjas neslepia, per Kalėdas ir Naujuosius jis retas svečias namuose. Tačiau paklaustas, koks šiemet šventinis darbo grafikas jo laukia, Antanas atsakė trumpai - dvejopas.

„Nėra nei labai gerai, nei labai blogai. Tiesiog dauguma šventinių renginių šį kartą nusikelia į sausį ir vasarį. Juk galima stipriai arti visą gruodį, o, pvz., sausį atostogauti. Arba gruodį galima tiesiog normaliu padoriu tempu atidirbti ir darbus tęsti sausį ir vasarį. Tačiau be atostogų“, - sakė renginių vedėjas.

Valentino diena, Velykos, Joninės, Žolinės, Rugsėjo 1-oji, taip pat ir dauguma savaitgalių - tomis dienomis Antanas dirba. Tačiau juk žmonės švenčia ne tik kalendorines šventes, bet ir asmenines. Taigi, priduria renginių vedėjas, tada jo namie irgi nebūna, o jis būna tiesiog „kažkur“.

„Žinoma, man labiau skaudu, jog dėl to kenčia artimieji, o ne dėl to, kad pats, pvz., praleidžiu tą šventę. Dėl savęs tada nesijaudinu. Jaučiuosi gerai, nes dirbu tą darbą, kurį noriu dirbti“, - teigė renginių vedėjas.

Paklaustas, kiek žmona gali kentėti tokį vyro „grafiką“, Antanas šypsodamasis atsakė: „Kažkiek...“.

„Žiniasklaidoje nuolat mirguliuoja antraštės, skelbiančios apie ne vienos poros iš pramogų pasaulio išsiskyrimą. Tačiau juk pramogų pasaulis - tai individualus pasaulis. Čia mažai draugų. Tikrų draugų čia išvis nereikėtų ieškoti, dauguma tik „dėl vaizdo“, jei taip galima pasakyti. Čia kiekvienas kovoja už save, už savo vietą. Tai tiesiog emocionalus darbas, kartais tos emocijos tave perpildo ir reikia „persikrauti“. O tai juk daroma įvairiais būdais. Vieni renkasi sportą, kiti alkoholį, treti dar kažką“, - sakė Antanas.

Pažadas sau

Šiame versle Antanas sukasi jau apie 10 metų. Į klausimą, ar per visus tuos metus kada atsisakė darbo per šventes, renginių vedėjas atsakė būsimuoju laiku: „Aš taip darysiu“. Antanas pasižadėjo jau nuo ateinančių metų daug ką keisti darbo sferoje. Tiesiog tai nauji kalendoriniai metai, smagu kažką pradėti, kažką keisti, pvz., vieną savaitgalį skirti tik sau.

„O jeigu tas savaitgalis bus šventinis, tai dar geriau, vadinasi, nedirbsiu per šventes. Juk teksto gale visada yra žvaigždutė, reiškianti tam tikras išlygas... Tiesiog kažką reikia keisti šioje vietoje, nes kitaip galima išprotėti. Man... ir žmonai. Tikrai būna tokių akimirkų, kai tą savaitgalį tiesiog nenori dirbti, bet privalai“, - atviravo Antanas.

Renginių vedėjo teigimu, jo darbe toks dalykas kaip nedarbingumo lapelis neegzistuoja. Buvo renginių, kurių jis net nebeprisimena, nes dirbo turėdamas temperatūros. Tačiau netgi tokiu atveju, jausdamas atsakomybę prieš klientus, jis negalėjo nenueiti į renginį.

„Juk, pvz., vyksta tavo vestuvės, tavo gražiausia diena gyvenime, o tau pasako, kad nebeateis vedėjas. Taip negalėčiau padaryti ir sugadinti žmonėms šventės. O juk turiu ir labai stiprų užnugarį, dirbame kartu su didžėjumi Dariumi, kuris visą laiką pagelbės ir pasakys, pastums, kur reikia, kada reikia. O žiūrovai tikrai nieko nepastebi. Tiesiog perlipi per save, persilauži ir dirbti toliau. Galbūt ne 100 proc., bet 90 proc. dirbi. O paskui iškrenti savaitei ir guli lovoje“, - sakė Antanas.

Renginių vedėjas sutiko, jog taip, žinoma, kenčia santykiai, sveikata. Juk šį darbą nuolat lydi bemiegės naktys, nesveikas maistas ir didelis stresas. Tačiau, prisipažįsta Antanas, tai juodoji medalio pusė, apie kurią niekas nenori girdėti.

„Kas gali mane nuo viso to sustabdyti? Galbūt Trečiasis pasaulinis karas? Rimtai kalbant, tai daug kas. Ta pati sveikata, kažkoks spaudimas iš šono. Galbūt kitas koks nors įdomus projektas, kuris atvertų naujas savęs realizavimo galimybes“, - kalbėjo Antanas.

Tas „velniškas“ balsas

Turbūt ne vienas, buvęs renginyje, kurį veda Antanas, bent akimirkai sutrikdavo ir pagalvodavo, jog nepamena, kad šventėje žadėjo dalyvauti ir pats Marijonas Mikutavičius. Abiejų šių vaikinų balso tembras labai panašus. Ir norint įsitikinti, kas vis dėlto veda renginį, reikėtų nebent prieiti arčiau ir pažiūrėti. Pasak Antano, apie tokį balso panašumą jis išgirdo jau pirmajame savo vestame renginyje.

„O, Marka veda renginį, einam iš arčiau pasižiūrėti“. Atėję jie nustebdavo. Tačiau svarbiausia juk tai, kad vis tiek ateidavo. Žinoma, tuo galima naudotis, manau, esant galimybei dauguma taip ir darytų. Tačiau realiai juk čia nieko jau pakeisti negaliu. To pliusai, žinoma, tokie, kad lengviau vesti renginį. O kartais, jei dar pasakai tokių „parazitų“, kuriuos jis vartoja, kaip, pvz., „velnias“, žmonės tave dar lengviau priima. Tačiau juk kartais norisi būti tiesiog savimi. Tačiau viduryje renginio vėl prieina koks žmogus ir sako: „Marka, gerai varai“, - sakė Antanas.

Renginių vedėjas prisipažino, jog į tokius dalykus pradėjo nebekreipti dėmesio. Nes bet kuriuo atveju, ar specialiai bandai supanašėti su garsiuoju „Trijų milijonų“ autoriumi, ar darai viską natūraliai, vis tiek išeina tas pats.

„Tiesą sakant, mūsų keliai kažkada buvo susidūrę, dirbome su vienu projektu, bet skirtingose barikadų pusėse. Jis tiesiog gyvena savo gyvenimą, aš savo. Žinoma, galbūt būtų įdomu kada įgyvendinti kokį kūrybinį procesą kartu. Jį labai gerbiu ir vertinu kaip kūrybingą žmogų ir manau, kad jis velniškai nelaimingai laimingas“, - sakė renginių vedėjas.

Drąsos netrūksta

Paprašytas sugrįžti į pradžią ir prisiminti kaip viskas prasidėjo, kodėl jis pasirinko darbą scenoje, Antanas sakė, jog ši istorija yra liūdnai įdomi. Tiesiog jis visą gyvenimą galvojo, kad dirbs visiškai kitoje sferoje, susijusioje su transportu. Netgi baigė transporto vadybos studijas.

Antano kelias į sceną, žinoma, neminint meno būrelių mokykloje, prasidėjo, kai dar paauglystėje jam tiesiog pasiūlė renginiuose sustatinėti kėdes.

„Taigi vieną kartą sustačiau, antrą kartą sustačiau ir buvau pastebėtas kaip atsakingas jaunuolis. Vėliau pradėjo kviesti į vis daugiau renginių. Žinoma, iš pradžių tai buvo nekūrybingi darbai, o vėliau davė jau ir kelis personažus įgyvendinti. Ir man puikiai pavyko. O paskui, kaip sakant, garvežys jau buvo paleistas, taigi tik reikėjo dėti daugiau pastangų ir noro tobulėti ir dirbti. Ir visa tai išaugo į tai, ką dabar turiu“, - sakė Antanas.

„Mano visas gyvenimas yra viena didelė avantiūra. Kai man buvo 18 ar 19 metų, dirbome su vienu projektu, vyko vienos didelės bendrovės vardo pristatymo renginys. O šventė vyko Palangoje, taigi turbūt normalu, kad visas jaunimėlis atsikėlėme ryte „kvadratinėmis“ galvomis. Taigi man sako, eik ant scenos, vesi renginį. Drąsos man tikrai netrūksta. Taigi taip ir nuėjau. Iš tikrųjų galvojau, kad čia pokštas, iki pat paskutinės minutės. Tačiau padavė scenarijų, žaidimų sąrašą. Na, taip ir užlipau. Taigi nuo to laiko supratau, kad man tai velniškai patinka. Dėl tos baimės ir jaudulio verta lipti ant scenos“, - sakė renginių vedėjas.

Pasak pramogų pasaulio atstovo, patys smagiausi dalykai, kurie įvyko per renginius, susiję su netikėtumais: „Kai, pvz., į sceną pakvieti kokį nors žmogų, jis patenka į nejaukią situaciją, nes duodi mikrofoną ir sakai: „Tau teks dainuoti“ arba „Tau teks šokti“. Ir jis taip gerai tai padaro, kad stovi išsižiojęs ir sakai: „Tai gal tave palieku scenoje ir tu čia darbuokis vienas, nes tau sekasi tikrai puikiai“. Tokios akimirkos mano darbe ir yra pačios nerealiausios.“

 

Parengta pagal dienraščio „Vakaro žinios“ priedą „Geras!“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s