respublika.lt

2018 birželio 20, trečiadienis

Spalvotos Monique dienos mėlynais plaukaisnuotraukos

2017 liepos mėn. 15 d. 18:06:15
Eimantė JURŠĖNAITĖ

Dainininkė Monika Pundziūtė-Monique (19) išgarsėjo pernai laimėjusi televizijos projektą „X faktorius“ ir vos per metus įsitvirtino kaip viena ryškiausių lietuviškos scenos žvaigždžių. Nulipusi nuo scenos Monique vėl tampa Monika, nuolat klausančia muzikos, šokančia su pižama, įsispyrusia į patogius sportbačius skubančia į įrašų studiją ar žaismingai pasitaisančia savo mėlynas garbanas...

 

Kuo šiuo metu kvėpuoji? Laukia intensyvi vasara?

Neseniai išleidau naują dainą „Palauk dar“ – norisi, kad ją klausytojai gerai priimtų. Ruošiuosi pirmajam savo solinių koncertų turui – vasaros antroje pusėje numatyti koncertai trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, taip pat akustinis pasirodymas ant marių kranto Nidoje. Išties labai laukiu, jau pradėjome ruošti staigmenas klausytojams – jie pirmieji galės išgirsti ir jau pamėgtas dainas, ir visiškai naujus kūrinius iš būsimojo albumo. Vasara bus skirta šio albumo įrašams – planuojama, kad jau rudenį galėsiu jį atiduoti į gerbėjų rankas.


Atlieki ir pačios kurtas dainas. Apie ką dažniausiai prabyli savo kūryba?

Kalbu apie tai, ką tuo metu jaučiu, kuo gyvenu. Kūryba atspindi visa tai, kas palieka žymę mano gyvenime. Kartais tai žmogus, kartais įvykis – viskas susideda dainose. Man patinka kūrybinis procesas, būti įrašų studijoje, su kompozitoriais ieškoti tinkamiausio ir kokybiškiausio skambesio, prisiliesti prie kiekvienos eilutės, pasakyti savo nuomonę ar padiskutuoti.

Ar kūrybai reikia tam tikro nusiteikimo, nuotaikos, ar mūzos aplanko tada, kai prisėdi prie instrumento?

Reikia paruošti pieno ir sausainių, kad mūza norėtų užsukti į svečius (juokiasi). Kūryba – tai tarsi pokalbis su geriausiu draugu. Mano kūriniai prabyla apie tai, ką jaučiu, – tik sukūrusi dainą perskaitau ir suprantu save dar geriau, suprantu, kas buvo tuo metu mintyse. Pastebėjau, kad kurti lengviau, kai pajauti liūdesio ar džiaugsmo ašarų skonį, ir šios emocijos išsilieja.

Iš savo gimtųjų Širvintų išvykai būdama moksleivė, kai įstojai į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją. Teko anksčiau subręsti ir tapti savarankiškesnei?

Mano bendraamžiai tik dabar pradeda mokytis universitetuose, kolegijose ir pradeda mąstyti apie savarankišką gyvenimą – o aš taip gyvenu jau penktus metus. Gyvenant atskirai nuo tėvų - savaime atėjo psichologinė branda. Jaučiuosi kur kas vyresnė, nei esu. Buvo akimirkų, kai gyvenimas atskirai kitame mieste pareikalavo daug stiprybės. Kitame kambaryje nebuvo mamos, kuriai galėčiau pasiguosti ar paprašyti, kad padarytų kažką už mane. Turėjau susitvarkyti su savimi pati. Ši patirtis išugdė savarankiškumą ir žinojimą, kad galiu pati savimi pasirūpinti ir pati į save atsiremti.

Išgarsėjai  dalyvaudama televizijos projekte „X faktorius“. Per labai trumpą laiką tapai viena ryškiausių scenos žvaigždžių. Ar pasakytum, kad laimėjus projektą tavo gyvenimas apvirto aukštyn kojomis?

Tai buvo pradinis taškas, nuo kurio atsispyriau ir galiu būti ten, kur dabar esu. Dalyvavimas projekte suteikė pasitikėjimo savimi, gavau galimybę pažinti muzikos virtuvę, žmones ir leistis į šią kelionę, kurioje labai džiaugiuosi būdama. Buvo nerimo, kad pasibaigus „X faktoriui“ viskas baigsis, nežinosiu, ką daryti toliau, bet kuo toliau einu, tuo labiau džiaugiuosi pasirinkimu ir drąsa žengti žingsnį.

Laimėjimas projekte – sėkmė ar ilgo ir sunkaus darbo vaisius? Ant auksinės lėkštutės niekas nieko neatnešė?

Labai rimtai žiūrėjau į „X faktorių“ – ne kaip į atrakciją, o kaip į įdirbį, kuris nulems tolesnę ateitį. Visa, kas su muzika susiję, yra svarbiausia mano gyvenime, tad manau, kad sėkmės ir darbo duetas veda į priekį, į laimėjimus.

Apskritai – esi sėkmės kūdikis ar tavo gyvenime buvo ir sudėtingesnių etapų?

Viskas, kas vyksta, nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš šono. Labai vertinu įvairias patirtis, bet galbūt daryti tai, kas patinka, ir yra didžiausia sėkmė. Labai tikiuosi, kad sėkmė eis kartu ir mano rankos nepaleis.

Esi maksimalistė?

Noriu tokia būti, stengiuosi. Nemanau, kad žmogus savaime yra maksimalistas, – reikia kasdien stengtis daryti geriausiai tai, ką gali, atlikti užduotis, dirbti. Visada norėjau būti darboholikė – mėgaujuosi savo darbu. Nežinau, kas gali būti geriau, kai į darbą eini nekantraudamas ir džiaugdamasis tuo. Kai jaudina veikla, tai, matyt, natūraliai atsiranda ir maksimalizmas. Žinai, kad kaip pasidarysi, taip ir turėsi, o norisi turėti maksimaliai (šypsosi).

Tau teko ką nors paaukoti dėl karjeros? Gal studentiškas linksmybes?

Didžiausia linksmybė man daryti tai, ką darau, – sėdėti studijoje, būti fotosesijose, pristatyti dainas, tad nesijaučiu, kad kažką tenka aukoti. O dar kelionės, susitikimai su klausytojais – gera, kai visa tai ateina su darbu. Galbūt prarandamas asmeninis laikas – viena pabūnu tik namuose, nes išėjusi pro duris jau tampu visų. Džiaugiuosi, kad draugai ir šeima dažnai yra šalia, ten, kur aš dalyvauju, – taip neprarandamos akimirkos kartu.

Sirgai žvaigždžių liga?

Dar gal nespėjau – geriausias vaistas nuo žvaigždžių ligos savikritiškumas, o aš jo turiu su kaupu. Ilgai analizuoju klaidas, galvoju, kaip kitą kartą galėčiau geriau atlikti kūrinius, pasirodyti – visa tai leidžia tobulėti ir nesusirgti.

Šviesioji ir tamsioji žinomumo pusės – kokios jos?

Tamsu būna, kai ateina nepagrįsta neapykanta iš nepažįstamų, apkalbos, kurias kartais tenka išgirsti, nuolatinis teisimas. Visi turi nuomonę apie tai, ką darai, kaip atrodai, – būna sunku psichologiškai, nes niekas net nesusimąsto viešai kritikuodamas, kaip tu jausiesi tai išgirdęs. Į pasirodymus sudedi tai, kas brangiausia, ir norisi nuoširdžiai tuo dalintis, tačiau atsimuši į negatyvumo sieną. Tuomet sunku vėl atverti širdį, nuoširdžiai kalbėti. Tačiau yra žmonių, kurie padeda ir ištiesia ranką, kai to reikia, – savo žodžiais praskaidrina visas tas tamsumas. Kiekvienas palaikymo žodis padeda tęsti tai, ką darau. Tokie žmonės ir tokie momentai yra mano šviesulys ir švyturys.

Kartais atrodo, kad nors esi labai žinoma, esi ir labai kukli, kartais drovi...

Kai filmavome dainos „Palauk dar“ muzikinį klipą, jame dalyvavo nemažai gerbėjų, kurie kartu filmavosi. Norėjosi prie jų prieiti, pasisveikinti, bet labai bijojau, buvo nedrąsu – taip priėjusi jiems ir pasakiau. Visi labai nustebo, kad aš prie jų, o ne jie prie manęs nedrįso prieiti (šypsosi). Su laiku po truputį drąsėju, bet, matyt, jeigu visai atsikratysiu drovumo, gali ir ta žvaigždžių liga aplankyti (juokiasi).

Yra kokia nors tavo būdo savybė, kurią norėtum „išjungti“?

Galbūt per didelis savikritiškumas – jis kartais užgožia akimirkas. Jeigu per koncertą bus bent viena klaidelė – apie ją tik ir galvosiu. O kartais reikia pasidžiaugti tuo, kas buvo gerai, apskritai, kad tai įvyko. Taip pat nemoku slėpti emocijų. Mano mina iškart išduoda, jeigu esu liūdna.

Šių metų pradžioje pristatei pirmąjį savo singlą ir scenos vardą Monique, kuris sufleruoja, kad labai rimtai galvoji apie užsienio rinkas, tiesa?

Monique nebuvo sukurta specialiai. Draugai ir šeima taip vadino dar vaikystėje, man ir pačiai puikiai skambėjo ir prilipo šis vardas. Monikų mūsų muzikinėje padangėje jau ne viena, tad pristatydama pirmąją solinę dainą nusprendžiau, kad gal taip lengviau bus mus atskirti. Be to, ir pavardė ne visiems lengvai užrašoma be klaidų (juokiasi). Nevaržau savo siekių – sakoma, jeigu gali apie tai pagalvoti, gali tai ir pasiekti. Yra planų apie užsienio rinkas – minčių nereikia riboti.

Šiemet drauge su Vaidu Baumila gavote „Vaikų balso“ apdovanojimą – judviejų bendras singlas „Dviese“ pripažintas geriausia daina, pelnė auksinį diską. O ar yra daugiau atlikėjų su kuriais norėtum įrašyti bendrą kūrinį?

Šiuo metu didelį dėmesį skiriu solinei karjerai. Duetas su Vaidu Baumila buvo labai įdomi patirtis – nuo pat kūrybinio proceso pradžios ir malonus bendradarbiavimas toliau, kaskart atliekant šį kūrinį drauge ar sulaukiant apdovanojimų.

Gal yra kokia nors užsienio žvaigždė, su kuria pasvajoji kartu sudainuoti?

Yra išties nemažai užsienio žvaigždžių, kuriomis žaviuosi ir su kuriomis neatsisakyčiau sudainuoti, kad tik pasiūlytų...

Kokios muzikos klausaisi pati ir kokiais atlikėjais labiausiai žaviesi?

Muzikos klausau visada ir visur, ir ji labai įvairi – pradedant klasikine šių dienų kompozitorių, nemažai alternatyviosios muzikos. Didžiąją grojaraščio dalį sudaro tai, kas yra populiariausia dabar. Yra atlikėjai, kuriuos seku, kurių naujausių dainų laukiu.

Esi sakiusi, kad žinomumas apvertė tavo spintą aukštyn kojomis. Koks buvo tavo stilius prieš tampant Monique?

Drabužių stilius kaip ir dainos – turi jausti, kad tai tau tinka ir esi savimi. Anksčiau tikriausiai neturėjau savo stiliaus, bet dabar vis daugiau dėmesio tam skiriu.

Manai, kad atlikėjui išskirtinis stilius yra toks pat svarbus savitumo elementas kaip ir unikalus balso tembras, kuriama muzika ?

Nesakyčiau, kad tai vienodai svarbu. Yra ne vienas pavyzdys, kai muzikantai yra mylimi, klausomi, bet nekreipia dėmesio į savo stilių. Koks kardinalus stiliaus skirtumas tarp Lady Gagos ir Edo Širano (Ed Sheeran), bet abiejų koncertų salės pilnos. Taip pat šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojo pavyzdys. Drabužis – tai tik pridėtinė vertė.

Ką mieliau renkiesi – sijonus ar kelnes?

Dažniausiai kelnes - tikriausiai dėl patogumo ir manau, kad jos man tinka. Keičiant viršutinę dalį galima pakeisti visą įvaizdį.

Mėlyni plaukai jau tapo tavo vizitine kortele. Kodėl tokia spalva? Mėgsti išsiskirti?

Pamenu, vaikystėje net piešdama save plaukus spalvodavau mėlynai. Norėjosi išbandyti – džiaugiuosi, kad išdrįsau tai įgyvendinti. Spalvotos dienos mėlynais plaukais (šypsosi). Kol kas pabūsiu mėlynplaukė, o vėliau galbūt išbandysiu dar ką nors, taip juk įdomiau gyventi.

Esi baigusi vizažo kursus...

Manau, kad makiažas – dar viena priemonė išreikšti save. Per fotosesijas ir filmavimo metu bendrauju su visažistais, pasakau, ko noriu, tariuosi. Kasdien dažausi taip, kaip jaučiuosi, kartais išbandau, ką nors naujo, eksperimentuoju – lūpdažį naudoju kaip akių pieštuką ar šešėlius, miksuoju priemones, mėgstu panaudoti jas išradingai. O būna dienų, kad norisi eiti patikrintu keliu – kontūras ir tušas. Manau, kad makiažo priemonės – labai geras išradimas.

Ar tavo stilius atspindi tavo asmenybę, kuriamą muziką?

Manau, kad asmenybę stilius atspindi, negaliu apsivilkti to, kas nepatinka, jei nesijaučiu savimi. Taip ir su dainomis – negaliu atlikti kūrinių, kuriais netikiu. Man yra daug gražių stilių, spalvų, faktūrų, stebiu, kaip tinka kitiems, bet pati neapsivilkčiau. Kasdienai renkuosi kelias išskirtines detales, kurios atkreipia dėmesį.

Neretai tave galima pamatyti įvairiuose renginiuose. Esi vakarėlių mėgėja?

Vakarėlių nemėgstu, nes nematau juose išliekamosios vertės. Mados, knygos, žurnalo pristatymas, koncertai – tai erdvė, kur galima sutikti bičiulius, įdomiai pabendrauti, o ir turinys domina, bet tai nėra vakarėliai. Man didžiausias vakarėlis – kai esu su artimais draugais, kai galime pabendrauti, pasipasakoti, pasijuokti.

Kokia būni nulipusi nuo scenos, savo namuose?

Šokanti su pižama priešais veidrodį, gamindama maistą, valydamasi dantis. Namuose visada groja muzika ir aš tiesiog šoku.

Kokių turi laisvalaikio pomėgių?

Kokio laisvalaikio? (Juokiasi.)

Be kokio ritualo neįsivaizduoji savo ryto ir sėkmingos dienos pradžios?

Rytą pradedu su puodeliu kavos ir mintimis su savimi. Taip pereinu per dienos darbus, susiplanuoju.

Turi savo talismaną?

Turiu žiedą, kuris, tikiu, neša sėkmę, jo niekada nenusimaunu.

Tavo silpnybės? Kam sunkiai atsispiri?

Galbūt tai geras koncertas – nepagailiu pinigų įsigyti bilietams, kad galėčiau išvysti gyvą pasirodymą.

Į kokią šalį norėtum nukeliauti?

Atgal į Italiją (šypsosi). Kai filmavome dainos „Nauja istorija“ vaizdo klipą, teko apsilankyti – buvau sužavėta ir norėčiau grįžti ir skirti daugiau laiko pažinti kultūrai, žmonėms, pasidžiaugti šiluma.

Kokia tavo tobulų atostogų formulė?

Ši vasara bus intensyvi – ruošiuosi solinių koncertų turui, įrašinėsime naujojo albumo kūrinius, tad paatostogauti tikriausiai nepavyks. Bet jau po truputį pradedu planuoti tobulą gimtadienį – dvidešimtmetį šį rudenį norėčiau sutikti kelionėje. Turėtų būti ten, kur šilta, ir su brangiu žmogumi.

DOSJĖ:

Gimimo data:

1997 m. rugsėjo 20 d. Širvintose

Veikla:

2016 m. tapo televizijos projekto „X faktorius“ nugalėtoja

2017 m. išleido pirmąjį singlą „Man nebaisu“

Atlieka pagrindinį vaidmenį roko operoje „Eglė“

Monique ir grupės tikro garso koncertai “Monique live” trijuose didžiuosiuose miestuose vyks po atviru dangumi, akustinis koncertas kelsis prie Kuršių marių. Koncertai rugpjūčio mėnesį vyks: Sostinėje – Mokytojų namų Vasaros terasoje, Kaune – Ryšių kiemelyje, Klaipėdoje –„BarBar'a“ stogo terasoje, Nidoje – Prieplaukos vyninėje.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KELIAI: vyriausybė trečiadienį nusprendė Kelių priežiūros ir plėtros programai skirti 18,8 mln. eurų; šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniams patikrinimams atlikti.
  • VICEMINISTRAS: trečiadienį žemės ūkio viceministro pareigas pradeda eiti Darius Liutikas; numatoma paskirtojo viceministro veiklos sritis - kaimo plėtros ir žuvininkystės koordinavimas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Kas kaltas dėl 2009-2010 metų krizės?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +14 C

   +12  +15 C

 

   +11  +14 C

  +19   +25 C

   +23  +29 C

 

   +17   +20 C

    8-13 m/s

   2-6 m/s

 

     2-5 m/s

 

reklama
Ukis 2018