respublika.lt

2018 birželio 18, pirmadienis

R.E.Mazurevičiūtė – pramogų pasaulio viešnianuotraukos

2017 birželio mėn. 17 d. 18:02:26
Eimantė JURŠĖNAITĖ

Tituluota gražuolė ir Krašto apsaugos savanorė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė (25) išgarsėjo prieš ketvertą metų, kai pasipuošė „Mis Lietuva“ karūna. Laimėjimas suteikė jos gyvenimui daugiau spalvų ir naujų patirčių: mergina atskleidė savo talentus ne viename televizijos projekte, ant podiumo demonstravo žinomiausių šalies dizainerių drabužius, dalyvavo įvairiose fotosesijose, dalijo interviu žiniasklaidai... Tačiau ji savęs pramogų pasaulio žvaigžde nevadina ir sako į jį užsukanti tik pasisvečiuoti.

 

- Per Jonines švęsi 26-ąjį gimtadienį. Turi kokių nors šventės tradicijų? Apmąstai praėjusius metus?

- Esu, kaip mama sako, tėvų paparčio žiedas, nes gimiau Joninių naktį. Pirmą kartą su sužadėtiniu sutikome saulėlydį Nidos kopose, jis mane užbūrė(ir saulėlydis, ir sužadėtinis). Dabar jei oro sąlygos leidžia taip pat keliaujame į Nidą, dalyvaujame dviračių žygyje, po to piknike. Plaukiame laivu, surengiame šventinę vakarienę. Kasmet, kai artėja ši diena, neišgyvenu, kad prisidėjo dar vieneri metai, nes mano metai-mano turtas. Tiesiog apmąstau, ką naudinga per šiuos metus nuveikiau, manau tokia prisidėjusių metų vertė ir turėtų būti. Juk laiko ratas suksis-norim mes to ar ne. Svarbiau tuos metus pragyventi vertingai sau ir kitiems. Toks mano kredo.

- Kuo šiuo metu „kvėpuoji“, kam dabar skiri daugiausia savo laiko ir jėgų?

- Turiu įdomų mėgstamą darbą, noriu jame tobulinti savo įgūdžius ir žinias. Taip pat džiaugiuosi, kai esu pakviečiama į projektus, renginius ar koncertus. Vienur - pabūti klausytoja, žiūrove, kitur - dalyvauti. Labai nudžiugau, kad po užsimezgusios nuoširdžios pažinties ,,Žvaigždžių duetuose“ su Ištvanu Kviku gavau pakvietimą drauge padainuoti koncerte.

- Išties teko matyti tave ne viename televizijos projekte: „Tikri vyrai“ stebėjome kareiviško gyvenimo užkulisius, vėliau „Šok su manimi“ sukaisi ant parketo, o šiemet su I. Kviku iškovojai antrąją vietą projekte „Žvaigždžių duetai“. Mėgsti nedideles avantiūras? Patinka išmokti ir pabandyti ką nors naujo?

- Tikrai taip. Mano  gyvenimo kredo - mokykis visą gyvenimą. Visada atsiras dalykų, kurių nesi išbandęs, kurie yra nauji ir įdomūs. Viso to didžiausias stebuklas - vis nauji žmonės, kurie vienaip ar kitaip tave praturtina. Yra ko išmokti. Juk net ir iš prastokos patirties gauni pamoką.

- Ar norėtum išbandyti ir kitokias veiklas, pavyzdžiui, sutiktum vaidinti kine?

- Prie filmavimo virtuvės esu šiek tiek prisilietusi. Teko padirbėti režisieriaus asistente, kai buvo filmuojamas serialas ,,Tobula kopija“. Darbas buvo nelengvas, bet labai įdomus. Gyvenimo tempas tada patrigubėjo, o para prailgėjo iki 26 valandų. (Juokiasi.) Teko ir ketvirtaeile aktore pabūti. Bet išties ši sritis man įdomi, labai norėčiau išmokti ir gauti praktikos joje šiek tiek daugiau.

- Manai, kad gyventi reikia taip, kad vėliau nesigailėtum, jog kažko nepadarei ar nepabandei?

- Pritarčiau šiai minčiai, visgi gyvenimo dovanas reikia priimti su džiaugsmu. Esu iš prigimties smalsi. Šį smalsumą nuo mažens skatino tėvai. Leido dalyvauti daugybėje veiklų. Lankiau muzikos mokyklą, grojau kanklėmis, dainavau mergaičių chore, šokau ritminius ir sportinius šokius, lankiau dailės būrelį. Pamenu, Paryžiaus katedros grafikos darbas net pelnė I vietą dailės konkurse. Dalyvavau ir skaitovų konkursuose. Ten taip pat teko laimėti prizinių vietų, o savo jau 92 metų sulaukusią skaitovų konkursams ruošusią mokytoją lituanistę prisimenu su didele pagarba, nes būtent ji mane pripratino prie scenos.

- Nors tave galima išvysti televizijos eteryje ar žurnalų puslapiuose, mažai kas žino ką veiki dienomis, kokį darbą dirbi. Turi teisininkės diplomą, ar tavo darbas su teise susijęs?

- Teisininko žinios pritaikomos labai plačiai. Jų reikia ne tik tiesiogiai su teise susijusiame darbe, bet ir versle. Taigi šiuo metu tenka jas pritaikyti būtent šioje srityje.

- Visgi atrodai labai kūrybiška, meniškos prigimties, kodėl pasirinkai teisės studijas?

- Tai buvo mano svajonė, ją ir įgyvendinau. Mėgstu viską užbaigti iki galo. Manau, kad tos žinios, kurias įgijau, man pravertė, praverčia ir ateityje bus naudingos.

- Kai studijuoji teisę, veikiausiai išmoksti būti praktiška ir racionali, viską pasverti ir pamatuoti šaltu protu. Ar tavo gyvenime liko spontaniškumo?

- Manau, kad ne tik teisės studijos suteikia praktiškumo ir racionalumo. Tikslieji mokslai lygiai taip pat viską stengiasi sudėti į formules, juk Pitagoras ne veltui sakė, kad pasaulį galima suskaičiuoti. Tačiau savo gyvenime palieku nemažai vietos ir netikėtumui, spontaniškam pasirinkimui. Taip gyvenimas tampa spalvingesnis, renkuosi dermę - ir protu, ir širdimi pasiremdama gyventi.

- Gimei Joninių naktį ir pagal Zodiaką esi vėžys. Sakoma, šio ženklo atstovai turi stiprią intuiciją, tai tiesa?  Ar dažnai klausaisi savosios?

- Intuicija dažnai mane gelbėja, padeda, tačiau ja viena ne visada pasikliauju. Dažnai tenka viską gerai apgalvoti ir kelissyk pasverti, o čia jau ir mąstymą tenka įjungti, ne tik intuiciją. Man smagu, kad didžioji dalis sprendimų, kuriuos padariau, ar veiklų, kurių ėmiausi, pasiteisino. Kai kur  pavyko pasiekti ir visai neblogų rezultatų.Tačiau svarbiausiu varikliu laikyčiau užsispyrimą (gerąja prasme), norą savo siekį įgyvendinti, valią - nenuleisti rankų, jei ne viskas iš karto pasiseka.

- Neretai stengiesi sulaužyti apie moteris vyraujančius stereotipus. Sakei, kad norėdama įrodyti, jog gražuolės nėra ištižėlės, tapai KASP savanore, visuomet pabrėži, kad moterys nėra prastos vairuotojos ar kad jos tikrai ne silpnoji lytis. Iš kur toks noras pakovoti su tomis nusistovėjusiomis klišėmis?

- Manau, kad dažnai moteris vyrų pasaulyje menkiau vertinama tik dėl to, kad ji moteris. Dažnai neatsižvelgiant į jos kompetenciją, gebėjimus, patirtį. Jei tokio pat išsilavinimo moteris ir vyras dalyvauja darbo rinkoje, dažniausiai pralaimi moteris. Mano, manymu, tai nėra teisinga. Todėl ir norisi pagal savo galimybes įrodyti, kad moterys nėra menkesnės už vyrus net ir vyriškomis laikomose aplinkose: kariuomenėje, prie vairo ir kitur. Jei mano menkos pastangos nors kiek padės pakeisti požiūrį į moteris, būsiu laiminga.

- Kurie stereotipai tave erzina labiausiai?

- Stereotipų yra prikurta tikrai nemažai. Tai ir anekdotai apie kvailas blondines, tai ir dažnokai menkinantis požiūris į moteris prie vairo, tai ir pašiepiantis žvilgsnis į provincialus. Dažnai šie stereotipai visai nepagrįsti. Yra daug puikių išmintingų, gražių šviesiaplaukių, sumanių moterų - vairuotojų, talentingų, įdomių, kūrybingų provincijoje gyvenančių žmonių: medžio drožėjų, įvairių amatų meistrų, dailininkų, dainininkų. Todėl, manau, nereikia stengtis kurti stereotipų ar jais vadovautis. Geriau pasistengti tuos stereotipus sugriauti. Pabendrauti su įdomiais žmonėmis, pasidomėti, kokių nuostabių dalykų jie yra sukūrę. Susitikti su protingomis šviesiaplaukėmis išklausyti, ką jos mano apie pasaulį, ir pasirodys, kad iš jų daug ko galima pasimokyt.

- Jei moterys gali tiek pat kiek vyrai, o kartais ir daugiau... Kas tuomet, tavo manymu, apskritai yra moteriškumas, moteriška moteris?

- Moteriška moteris - turinti savo mėgstamą darbą, veiklas ir užsiėmimus, atrandanti laiko ir savo mylimiems žmonėms, pozityviai mąstanti, kupina energijos, teigiamai motyvuojanti ne tik save, bet ir aplinkinius. Nemanau, kad norint įrodyti, jog moterys ne prastesnės už vyrus, reikia atlikti visus vyriškus darbus už juos ar atrodyti vyriškai...

- Ar save pavadintum stipria?

- Manau, kad buvo nemažai situacijų, kai stiprybės išties prireikė. Jei jos nebūčiau turėjusi, būčiau palūžusi, neištvėrusi, metusi pradėtas veiklas. Tačiau nebūtinai užsiauginti kietus raumenis, kartais svarbesnė dvasios stiprybė, valios buvimas, o ne fizinis stiprumas. Sakoma, kad ir silpnume slypi stiprybė. Dalai Lama moko: ,,Jei manai, kad esi per mažas, pabandyk miegoti su uodu“, tada pamatysi menko padarėlio stiprybę. Čia ir glūdi visa išmintis.

- Nemanai, kad šiais laikais moterys kaip tik per daug stengiasi būti stiprios, nepriklausomos ir ar ne per dažnai renkasi karjerą, o ne šeimą?

- Gyvenimas labai pasikeitė. Moterys išties dabar daug savarankiškesnės, mažiau priklausomos nuo vyrų. Pačios vairuoja, nemažai jų gali save  išlaikyti, uždirbdamos panašiai, kaip ir vyrai. Paslaugų sfera išaugo, tad daugelį vyriškų darbų galima nudirbti pasamdžius reikiamą specialistą. Seniau vyrai ardavo laukus, statydavo namus, moteris gerokai labiau būdavo priklausomos, be vyriškų rankų buityje tiesiog nebuvo įmanoma išsiversti. Dabar taip nėra. Tačiau kartais per daug sureikšminama karjera, darbas. Atsisakoma šeimos, planai susilaukti vaikų nukeliami po karjeros, materialinės gerovės susikūrimo, o dažnai taip suvėluojama, kad tai tampa didele problema.

- Visgi sakoma, kad kiekviena pražysta, kai šalia atsiranda geras vyras. Ne paslaptis, kad praėjusią vasarą susižadėjai su širdies draugu Mantu. Primink, kaip įvyko sužadėtuvės?

- Sužadėtuvės įvyko kelionėje į Kiprą. Tada šventėme Manto gimtadienį, ir kelionė buvo mano dovana, o tai, kad pasipiršo - buvo džiugi žinia – man.

- Ar jau pradėjote ruoštis vestuvėms?

- Viskam savas laikas. Šiuo metu gyvename įtemptu ritmu, atėjus atostogų metui apsitarsime, ko iš tiesų kartu norime. O kol kas neskubame.

- Visgi ar tau lengva įtikti ir kuo Mantas tave taip sužavėjo? Už ką labiausiai jį vertini ir brangini?

- Nemanau, kad esu auksinio charakterio. Metai, kuriais gimiau - Ožkos metai. Taigi užsispyrimo man netrūksta, pasibadyti mėgstu... O dar ir Vėžio zodiakas - jeigu kas pasako „taip“, privalau pasakyti „ne“, nors apsvarsčius dažniausiai padarau taip, kaip reikia. Dažnai imuosi įvairių avantiūrų ir veiklų, nenustygstu vietoje. Mantas visada man pataria, palaiko, padeda. Jis ramus, gero būdo, labai dėmesingas ir rūpestingas. Kruopštus ir tvarkingas. Tikrai yra už ką juo džiaugtis.

- O kaip manai, kuo Mantą sužavėjai tu ir kurios tavo savybės ar įpročiai kartais verčia jį raukytis?

- Čia reikėtų jo paklausti... Tačiau mes mėgstame leisti laisvalaikį kartu, stengiamės vienas kitą suprasti ir palaikyti. Aišku, turime minusų, nesame tobuli, reikia išmokti būti pakantiems, priimti žmogų tokį, koks jis yra.

- Ar pasakytum, kad esi iš tų moterų, kurios bumba dėl smulkmenų ar išmėtytų kojinių?

- Nesu. O tvarką stengiamės palaikyti abu...

- Tave dažnai galima išvysti įvairiuose renginiuose, mados pristatymuose ar pozuojančią fotosesijoms, apskritai, stilius ir mada tau įdomios sritys? Domiesi naujomis tendencijomis?

- Mada ir naujos tendencijos žinoma, domina, tačiau prisitaikau, kas man labiausiai patinka ir  tinka. Kartais ir įdomiausias, stilingiausias drabužis gali tik patikti, bet netikti.

- Kieno stilius tave labai žavi, ką pavadintum stiliaus dievaite?

- Man imponuoja Angelina Jolie. Ne tik dėl to, kad puikiai atrodo, stilingai rengiasi ir yra talentinga: vaidina filmuose, reklamose, režisuoja. Man svarbiau ta žinia, kurią ji neša į pasaulį. Ji nepamiršta likimo nuskriaustų, aktyviai dalyvauja  labdaringoje veikloje, į savo šeimą priėmė svetimus tėvų paliktus vaikus.

- Visada įdomu, kokių grožio paslapčių turi tituluotos gražuolės. Kaip manai, kokie grožio ritualai yra tavo paslaptis?

- Nemanau, kad turiu paslapčių. Mėgstu skaniai pavalgyti, aktyviai leisti laisvalaikį ir išsimiegoti.  Tik pailsėjęs, energingas ir pozityviai nusiteikęs žmogus jaučiasi laimingas ir gali skleisti tą teigiamą energiją kitiems.

- Nesi iš tų moterų, kurios pametusios galvos dėl išvaizdos, be makiažo net šiukšlių negali išnešti ir stengiasi, kad spintoje nuolat būtų madingų daiktų?

- Stengiuosi atskirti privatų gyvenimą nuo viešo, todėl nei ilsėdamasi, nei atlikdama namų ruošos darbus nesidažau ir makiažo nenaudoju. Taip pat nesu ir madingų daiktų maniakė, labiau patinka investuoti į keliones ar poilsį, pabuvimą su draugais ir šeima.

- Galėtum save pavadinti sportoholike?

- Tikrai nesu sportoholikė. Sportuoju savo malonumui, gerai savijautai ir sportinei formai  palaikyti. Drauge su Mantu mėgstame lankyti dviračių treniruotes, laisvalaikiu pabėgioti ar pasivažinėti riedučiais, taip pat išsiruošti į kokį žygį.

- Be aktyvios veiklos negali?

- Aktyvi veikla tarsi užvedantis varikliukas, padeda greičiau ir įdomiau nugyventi dieną, suteikia energijos.

- Daugelis veikiausiai įsivaizduoja, kad gražuolės nevalgo nei greito maisto, nei cepelinų, nei bandelių... Kokiais patiekalais mėgsti pasilepinti tu?

- Mėgaujuosi labai įvairiais patiekalais. Žinoma, stengiuosi laikytis sveikos mitybos principų, svarbiausia nepersivalgyti. Vartoju daug vaisių ir daržovių. Tačiau kai grįžtu pas tėvus į gimtą Garliavą, negaliu nesuvalgyti mamos naminių cepelinų ar bulvinių blynų.

- Kokių turi silpnybių?

- Silpnybių turi kiekvienas. Svarbiau, manau, kad jos nenustelbtų tavo gyvenimo, kad netaptum nuo jų priklausomas. Jeigu neatsispirsi ir nusipirksi dar vieną nenumatytą, bet labai patikusį pirkinį, tai tik turėsi vėliau skrupulingiau skaičiuoti savo biudžetą, bet jei tapsi parduotuvių maniake - tada tai jau priklausomybė. Maniake kol kas netapau, o pirmasis variantas pasitaiko.

- Be kokių ritualų neįsivaizduoji savo ryto ir sėkmingos dienos pradžios?

- Nuo puodelio vandens ir kaip kiekvienas - rytinės higienos ir pozityvaus nusiteikimo - pasidžiaugti, kad sveikas atsikėlei šį rytą.

- Kas tau yra geriausias poilsis?

- Priklauso nuo tą dieną nuveiktų darbų. Kartais - tiesiog išsitiesus lovoje su puodeliu arbatos patysoti, kartais paklausyti muzikos ar pažiūrėti filmą, kartais - sode ramiai pagulėti ant pievutės, o kartais geriau pailsi bendraudama su draugais, aktyviai leisdama laiką baseine, sporto salėje ar kelionėje.

- Jau pradėjai planuoti atostogas? Esi sakiusi, kad bent kartą per vasarą stengiesi ištrūkti prie jūros...

- Taip, atostogas kaip ir kiekvienais metais jau planuojame. Prie jūros išvažiuojame ne tik vasarą. Jūrai jaučiu ypatingą trauką. Visokia ji man patinka. Ir vasarą, ir žiemą ir pavasarį. Tai nuostabi stichija, kuria žaviuosi ir audros metu, ir kai visai rami būna. Su tėvais nesame praleidę nė vienų metų nuo pat savo gimimo, kad nebūtume nuvažiavę prie jūros, tikriausiai iš čia ir meilė jai.

- Viena iš tavo „taisyklių“ bent kartą per metus išvykti ir į užsienio šalį...

- Tai tas pats naujų patirčių  troškimas. Kelionė tai  atradimas, šalis su savo papročiais, tradicijomis žmonėmis, gamta. Vis kažkas nauja ir nepatirta.

- Ar turi kokių nors su kelionėmis susijusių tradicijų, kaupi suvenyrų kolekcijas ir pan?

- Kažkokio  vieno kolekcionuojamo dalyko neturiu, tačiau suvenyrą, atspindintį šalį, visada parsivežu.

- Nuo pergalės konkurse „Mis Lietuva 2013“ prabėgo kone 4 metai. Kaip manai, kaip tas laimėjimas praturtino ar pakeitė tavo gyvenimą?

- Kiekvienas įvykis praturtina, o šis - buvo labai džiugus, nes padėjo įgyti daugiau pasitikėjimo, padėjo susipažinti su daugybe įdomių žmonių, sužinoti ir išbandyti naujų dalykų visai nepažintose srityse.

- Viskas, ko imiesi, pastaruosius metus tau puikiai sekasi. Koks tas raktas nuo durų, už kurių daugybė galimybių?

- Manau, kad dar viena sritis - tarnyba krašto apsaugos savanorių gretose - mane labai užgrūdino ir padėjo išsiugdyti kovotojos dvasią, valią siekti užsibrėžtų tikslų, kaip ir tėvų auklėjimas. Manau, tai ir yra tas raktas, kuris pradėjus neleidžia darbo atlikti bet kaip ar numesti jo nepabaigus.

- Kuri iš tavo veiklų yra geriausia saviraiška?

- Manau, kad visos veiklos po truputį formuoja žmogų, lipdo jo asmenybę.

- Kas tau teikia gyvenimo pilnatvę?

- Buvimas su savo artimaisiais. Jų dabar pagausėjo. Tai ne tik mano tėvai, sesuo, senelis bet ir nuostabi sužadėtinio šeima. Visada jaučiu jų palaikymą, nuoširdumą, geranoriškumą. Todėl pilnatvę jaučiu tada, kai jiems viskas gerai ir kai galiu su jais būti, bendrauti.

 

DOSJĖ

Gimimo data:  1991 birželio 24 d (Joninių naktį) Šiauliuose, vaikystę praleido Garliavoje.

Studijos:  2010 m. įgijo teisės bakalauro diplomą Vytauto Didžiojo universitete

Veikla:
 
- 2013 m. karūnuota „Mis Lietuva“ ir atstovavo mūsų šaliai Indonezijoje vykusiame grožio konkurse „Mis Pasaulis“.

- R.E.Mazurevičiūtė yra krašto apsaugos savanorė. 2013 m. lapkritį kariuomenės atkūrimo dienos 95-mečio minėjime apdovanota už pavyzdingą, nepriekaištingą tarnybą, sumanų pareigų vykdymą, profesionalumą ir kario vardo puoselėjimą

- Dalyvavo televizijos projektuose „Tikri vyrai“, „Šok su manim“, „Žvaigždžių duetai“, „Trys muškietininkai“

- Vedė analitinę laidą „Karalius nuogas“ per „Lietuvos ryto“ TV.

- Dirbo režisieriaus asistente seriale ,,Tobula kopija 2“

 

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PRATYBOS: Pietų Korėjos kariuomenė pirmadienį netoli salų, į kurias pretenzijas reiškia Japonija ir pati Pietų Korėja, pradės dviejų dienų trukmės karines pratybas.
  • BEISBOLAS: stipriausios pasaulyje JAV beisbolo lygos „Pittsburgh Pirates“ reguliariojo sezono rungtynėse sekmadienį „Pittsburgh Pirates“ klubas, kuriam atstovauja lietuvis Dovydas Neverauskas, namuose 6:8 pralaimėjo „Cincinnati Reds“ ekipai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar pajutote ilgesnių mokslo metų naudą?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9   +13 C

   +13  +15 C

 

   +13  +14 C

  +24   +26 C

   +22  +26 C

 

   +22   +24 C

    4-6 m/s

    6-9 m/s

 

     7-10 m/s

 

reklama
Ukis 2018