Popkaralienei ne laikas į pensijąnuotraukos (4)

2018 rugpjūčio mėn. 18 d. 09:23:22 Perskaitė 1282

Dainininkė, dainų autorė, prodiuserė, šokėja, rašytoja, aktorė, kino režisierė, scenaristė, verslininkė ir filantropė Madona - įvairiapusiškai talentinga asmenybė. Jos gyvenimo istorija - amerikietiškosios svajonės įsikūnijimas, įrodymas, kad nepaprastai atkakliai dirbant galima iš visuomenės apačių pakilti į pačias viršūnes. Ir dar Madona tapo XX a. seksualinės revoliucijos simboliu. Madonos kūryba dažnai atsiduria skandalų centre, dainininkė nebijo aštrių socialinės neteisybės, rasinės ir lyčių nelygybės temų. Šiandien Madona - viena turtingiausių ir įtakingiausių moterų pasaulio šou versle. 2018 m. jos turtas vertinamas 580 mln. dolerių.

 

Tikrasis dainininkės vardas - Madona Luiza Veronika Čikonė (Madonna Luisa Veronica Ciccone). Madona gimė 1958 m. rugpjūčio16-ąją JAV Mičigano valstijoje. Jos mama buvo prancūzė, o tėvas - italas. Mama mirė, kai Madonai buvo 5-eri, o jos pamotė rūpinosi tik savais vaikais. Būtent tokia „konkurencija“ nuo vaikystės, kaip paskui papasakos dainininkė, pagimdė svajonę - išgarsėti visame pasaulyje.

Madona augo dievobaimingoje katalikiškoje šeimoje Detroito priemiestyje, buvo pavyzdinga mokinė, ir už tai bendraklasiai jos nemėgo, užtat dievino mokytojai. Ji nesidažė, mokėsi skambinti pianinu ir mokėsi džiazo choreografijos. Savo reputaciją mergaitė sugadino pasirodydama mokyklos talentų konkurse, kuriame šokiravo visus mokytojus. Scenoje ji pasirodė pusnuogė, išsidažiusi visomis spalvomis. Tėvas ją už tai nubaudė namų areštu.

Būsimosios garsenybės mama be galo mėgo šokti. Dukra pasekė jos pėdomis ir įtikino tėvą leisti ją į baleto pamokas. Baigusi mokyklą, Madona įstojo į Mičigano universitetą mokytis choreografijos, tikėdamasi tapti garsia balerina, bet netrukus mergina suprato, kad siekiant svajonės reikia išvykti iš provincijos.

Madona persikėlė gyventi į Niujorką, kur labai ilgai dirbo tik už valgį, gyveno nusikaltimais garsėjusiame rajone. Jai teko badauti, kai kada ieškoti maisto šiukšlių konteineriuose.

„Vykdama į Niujorką, pirmą kartą skridau lėktuvu, net pirmą kartą išsikviečiau taksi - viskas buvo pirmą kartą. Atvykau su 35 doleriais kišenėje. Tai buvo drąsiausias poelgis mano gyvenime“, - prisiminė Madona.

Visavertė popžvaigždės karjera prasidėjo po pažinties su „Sire Records“ įkūrėju Seimuru Steinu (Seymour Stein), kuris įžvelgė merginos talentą ir sudarė su ja sutartį. 1983 m. dainininkė įrašė savo debiutinį albumą „Madonna“, bet jis pasisekimo nesulaukė. Tačiau antrasis jos albumas „Like A Virgin“ akimirksniu atsidūrė prestižinių JAV hitparadų viršūnėse, o Madona išgarsėjo visame pasaulyje. Maža to, ir šiandien šis albumas jos tėvynėje yra laikomas sėkmingiausiu.

Madonos aktorės karjera susiklostė ne taip sėkmingai kaip muzikinė, vis dėlto jos filmografijoje - apie 20 filmų, tiesa, daugelį jų visiškai supeikė kritikai.

2003 m. Madona debiutavo kaip rašytoja, išleisdama knygą vaikams su paveikslėliais „Anglijos rožės“, kuri užėmė pirmąją vietą „The New York Times“ bestselerių sąraše. Vėliau popmuzikos karalienė parašė dar penkias knygas vaikams.

Asmeninis Madonos gyvenimas visada traukė publikos dėmesį - ji visiškai nesivaržė rinkdamasi vyrus ir nevengė viešumo šioje intymioje srityje. Per visą gyvenimą ji dažnai užmegzdavo santykius su visuomenei nežinomais vyrais ir niekada nesigėdijo didelio amžiaus skirtumo. Popdievaitės kūryba sukėlė seksualinę revoliuciją visame pasaulyje, o seksualinę revoliuciją jos pačios gyvenime apibūdina santykiai su daugybe vyrų. Pirmoji jos santuoka su aktoriumi Šonu Penu (Sean Penn) truko „net“ ketverius metus. Aktorius net buvo pramintas „misteriu Madona“. Po skyrybų dainininkė užmezgė seriją trumpalaikių romanų. Iš ryšio su Karlosu Leonu (Carlos Leon), dirbusiu jos asmeniniu treneriu, 1996 m. gimė dukra Lurdes Marija.

Dukterį Madona pavadino Prancūzijos miestelio Lurdo, kuriame apsireiškė Mergelė Marija, vardu - čia visada svajojo apsilankyti dainininkės mama, kuri buvo labai pamaldi.

Rekordiškai ilgai - 8 metus - truko jos santuoka su britų režisieriumi Gajumi Ričiu (Guy Ritchie). 2000 m. porai gimė sūnus Rokas. Po vestuvių su G.Ričiu, baroneto posūniu, Madona įsiliejo į britų aristokratijos gretas, o netrukus ir įgijo Britanijos pilietybę. Netrukus gerbėjai pastebėjo jos dirbtinį britišką akcentą, tai sukėlė amerikiečių nepasitenkinimą ir anglų ironiją, atsirado net terminas „Madonos sindromas“. Madona pradėjo gyventi kaip anglų aristokratė: gerti alų, medžioti fazanus ir jodinėti. 2005 m. nauji įpročiai baigėsi tragedija - Madoną numetė žirgas, ji susilaužė šonkaulius ir patyrė daugiau traumų.

Be savo dviejų vaikų, Madona įsivaikino dar du iš Malavio - Mersi Džeims ir Deividą Bandą. O 2017 m. vasarį Madona į savo šeimą priėmė dar dvi mergaites - dvynes iš Malavio Stelą ir Esterą.

Madonos komandoje yra žmonių, kurie stebi, kad per gastroles nebūtų pavogta dainininkės DNR. Specialiai apmokyti žmonės kruopščiai nuvalo visus plaukus, pirštų atspaudus ir seilių lašelius nuo visko, prie ko prisilietė dainininkė, ir tik po to leidžia dirbti valytojams.

Madona labai vertina tapybą ir gerai apie ją nusimano. Jos paveikslų kolekcijoje yra Fridos Kalo, Pablo Pikaso ir Salvadoro Dali darbų. Beje, Fridą Kalo Madona labai norėjo suvaidinti kine, tačiau tas vaidmuo atiteko Salmai Hajek (Salma Hayek).

Drauge su dukra Lurdes dainininkė sukūrė drabužių jaunimui liniją „Material Girl“.

Madona - viena protingiausių Holivudo garsenybių, jos IQ yra 140.

Tarp gerbėjų kilo triukšmas, kai buvo publikuota Madonos be makiažo nuotrauka. Gerbėjai nusiminė, pamatę, kad atlikėja vis dėlto sensta. Bet Madona palaiko gerą fizinę formą, sportuoja ir stengiasi išlaikyti 55 kg svorį. Dainininkės figūra yra artima populiariam grožio standartui 90-60-90, o jos ūgis - 158 cm.

2018 metų pradžioje Madona su sekėjais „Instagram“ pasidalijo naujiena, kad kuria 14-ąjį albumą. Sklinda gandai, kad ji suvaidins pagrindinį vaidmenį - nebyliojo kino žvaigždę Normą Desmond - miuzikle „Sanseto bulvaras“.

***

Garsiausios Madonos citatos


* Žmogus - tai medžiaga, iš kurios galima pasiūti puošnią suknelę arba skudurą grindims plauti.

* Tau nereikia būti patraukliam, kad būtum suprastas. Tau nereikia būti turtingam ir garsiam, kad būtum geriausias. Turi tik atiduoti daugiau, negu kada nors turėjai.

* Kuo daugiau apie tave kalbama, tuo daugiau turi darbo.

* Sakoma, kad gera netrunka amžinai ir anksčiau ar vėliau baigiasi. Taip sako žmonės, kurie gyvenime nieko nepasiekė.

* Mano didžiausias trūkumas - nepasitikėjimas savimi. Žinau, kad tuo niekas niekada nepatikės. Aš visą laiką siaubingai bijau. Jeigu aš ko nors bijau, vadinasi, man teks tai daryti.

* Buvo kalbama, kad aš pasileidėlė, kiaulė, kekšė, seksbomba, Peliukas Mikis ir net Marlenos Dytrich dukra... Bet pasakyčiau, kad esu tiesiog labai aktyvus žmogus.

* Mano gyvenime buvo labai daug baisaus ir nemalonaus. Bet aš nenoriu, kad kas nors manęs gailėtų, nes pati savęs negailiu.

* Tai, kad žmonėms parodžiau savo kūną be drabužių, nereiškia, kad apnuoginau kiekvieną savo sielos colį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net