respublika.lt

P.Krus savo herojes palieka darbe (1)

2018 birželio mėn. 27 d. 07:17:38
Pagal užsienio spaudą parengė Milda Kunskaitė

Penelopė Krus (Penelope Cruz) garsėja ūmiu charakteriu ir temperamentu, bet būtent šios savybės kartu su talentu padėjo jai įkopti į profesines aukštumas ir tapti pirmąja ispane kino istorijoje, apdovanota „Oskaru“.

 

- Penelope, jūs ketinote tapti balerina. Ne viena aktorė baletą iškeitė į aktorės karjerą, bet ne visos taip sėkmingai…

- Taip, būdama ketverių, pradėjau mokytis baleto mokykloje. Bet tuo metu jau baisiai įkyrėdavau tėvams ir visiems aplinkiniams, reikalaudama, kad man būtų leista vaidinti Karmen! Šokis man teikė galimybę vaidinti. Iš tiesų visada svajojau tapti aktore. O kai būdama septyniolikos suvaidinau pirmąjį vaidmenį Bigaso Lunos (Bigas Luna) filme „Jautiena“ - drauge su Chavjeru Bardemu (Javier Bardem), - baletą mečiau. Tiksliau, išvažiavau į Niujorką ir ten dar kurį laiką lankiau baletą, bet suvokusi, kad aistringai įsimylėjau aktorystę, pasišvenčiau vien jai.

- O kodėl pasakėte „septyniolikos metų“? Negi neprisimenate, kada susipažinote su būsimu vyru?

- Neprisimenu. Aš tiek kartų melavau apie savo amžių, sakydavau, kad esu vyresnė - dėl įvairių priežasčių, taip pat dėl to, kad manęs iš filmavimo neišsiųstų namo, - kad pati truputį susipainiojau. Be to, mane jau nuo kokių dvidešimt dvejų žurnalistai baisiai kamuodavo tokiais klausimais kaip „O jūs nebijote senti?“ Pagal mane, tai yra nenormalu - uždavinėti tokius klausimus tiek 22 metų merginai, tiek 42 metų moteriai. Štai ir nustojau į juos atsakinėti. Ir taip pamiršau, kiek man metų! (juokiasi). Nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

- Iš kur pas jus tokia meilė menui nuo ankstyvos vaikystės?

- Išties, iš kur? Tėvas dirbo geležies parduotuvėlėje, kaip anksčiau būdavo vadinamos ūkinių prekių parduotuvės. Mama - kirpykloje. Ten ir sužinojau apie visas moterų problemas ir santykių psichologiją išstudijavau ne blogiau, kaip bet kuriame universitete. Ten pradėjau mėgdžioti: kraipydavausi priešais veidrodį, matuodavausi perukus, vaidindavau mamos klientes. Tai mano aktorystės mokykla. Na, ir pramokau kirpėjos amato. Galiu ir apkirpti, ir plaukus nudažyti, ir sušukuoti - jeigu, aišku, atsiras drąsus klientas! Taigi, manojoje darbininkiškoje šeimoje niekas nebuvo susijęs su menu, muzika. Vienintelis dalykas, priimtas mūsų namuose - savaitgaliais tvarkytis, skambant operinei muzikai. Mes visi - brolis Eduardas, sesuo Monika, tėvai - išsirengdavome vos ne nuogai ir apsipylę prakaitu šveisdavome savo „menes“. Todėl mano svajonė patekti į kiną buvo labai nekonkreti, bet aš norėjau būti nepriklausoma ir užsidirbti gyvenimui tik tuo, kas man patinka. Kartą Madride nuėjau žiūrėti Pedro Almodovaro (Pedro Almodovar) filmo „Surišk mane“. Išėjau iš kino teatro ir sukrėsta ilgai vaikščiojau po miestą. Galvoje sukosi mintys tik apie viena: noriu tapti aktore, turiu susitikti šį režisierių ir jam padėkoti. Ir - o, kokia būtų laimė! - gauti darbo pas jį! Nuo tada nuolatos vaikščiodavau į kavines, restoranus, kino teatrus, landžiodavau į visus renginius, kuriuose galėjo būti Pedras. Mačiau jį ne kartą, iš tolo arba visai arti, bet nesiryždavau prieiti. Aš, beje, iki šiol gėdijuosi jam pasakoti, kaip jį persekiojau. Vis laukiu patogios akimirkos. Greitai su Antonijumi Banderasu (Antonio Banderas) pradėsime filmuotis naujame P.Almodovaro filme „Skausmas ir šlovė“, tai jau septintasis mano darbas su dievinamu Pedru. Tai štai, būdama 15-os susiradau agentę, pamelavau jai, kad man 17-ka. Ji išsiuntė mane namo. Nepatikėjo. Tris kartus mane atstūmė. Galop pasidavė, ir pradėjau vaikščioti į atrankas. Bet vis dėlto gavau pirmąjį vaidmenį. Filme „Jautiena“, kurio reklama buvo žodžiai „Moterys valgo vyrus, o vyrai - jautieną“. O taip, supratau, kad tai labai seksualus filmas, bet ir unikalus, nuostabus! Ir neketinau atsisakyti. Teko įkalbinėti tėvus, vėl visiems meluoti, bet savo pasiekiau.

- O likimas jus suvedė su Chavjeru Bardemu, tapusiu jūsų vyru...

- …po 18 metų! Vyras neseniai pasakė, kad kada nors turėsime parodyti šį filmą vaikams. Nes jis - dokumentinis mūsų aistros vienas kitam patvirtinimas.

- Vis dėlto sulaukėte savo valandos ir su Pedru Almodovaru...

- Jis man paskambino, norėdamas pagirti mano vaidybą „Jautienoje“. Paskui jis siūlė man vaidmenų, bet pasirodydavau tai per jauna, tai nepakankamai patyrusi... Bet jis tvirtai pažadėjo, kad kada nors būtinai parašys vaidmenį, kuris man idealiai tiks. Tokiu vaidmeniu tapo darbas Pedro filme „Viskas apie mano mamą“.

- Gyvenate gimtojoje Ispanijoje ir nepersikeliate į Holivudą arba Angliją, kaip dažnai daro europiečiai aktoriai.

- Aš labai myliu Ispaniją, esu tikra ispanė pagal prigimtį ir charakterį. Dievinu ispanišką maistą, vyną, kultūrą, mylimą Madridą. Čia gyvena mano mama ir sesuo. O aš esu labai šeimyniškas žmogus, ir tai taip pat yra labai ispaniška. O kaip mes kalbamės? Garsiai ir visi kartu. Man tai patinka. Ir pasirinkau būtent šią šalį gyventi. Juolab namie, nors mane visi ir pažįsta, vis tiek galiu ramiai vaikščioti į prekybos centrą ir visur, kur man reikia. Gyventi reikia ten, kur gyvenimas yra normaliausias tau ir tavo šeimai.

- Kaip jums sekėsi dirbti drauge su vyru - pirmą kartą po to, kai susituokėte?

- Ypač nelengva buvo filme „Eskobaras“. Jaudinausi, nes mūsų personažai, sakyčiau, yra žiaurūs vienas kitam. Ypač Chavjero herojus, narkotikų baronas Pablas Eskobaras: jis varo į neviltį savo meilužę, kurią vaidinu aš. Bet viskas buvo puiku. Mes su Chavjeru gerai pažįstame vienas kitą, padedame vienas kitam. Vyras žino, ko aš noriu, o aš akimirksniu suprantu visus jo norus ir mintis. O grįžę namo paliekame visas tamsias aistras aikštelėje. Aš apskritai visada palieku savo herojes darbe. O kaip kitaip? Mes juk šeima su vaikais!

- Kai nesifilmuojate, kaip leidžiate laiką? Apie jus žinome mažai, juk jūs su Chavjeru nemėgstate duoti interviu.

- Ką gi, tiesa. Mes gana dažnai poilsiaujame, susiorganizuojame atostogas sau ir vaikams. Atostogos - tai tikrasis gyvenimas! Be galo mėgstu poilsiauti ir iki soties miegoti, gulėti paplūdimyje. Negaliu gyventi be saulės, kai yra pilka ir darganota, mano organizmas apmiršta ir atsisako veikti. Mūsų vaikai dar maži, tad stengiuosi mažiau keliauti, kad nereikėtų su jais skirtis.

- Jūs aktyviai nedalyvaujate įvairiuose madinguose Holivudo judėjimuose už lygias teises, prieš vyrų viršenybę, trumpai tariant, nesižavite feminizmu, bent jau atvirai ir viešai... Tikriausiai šalia tokio vyro kaip Chavjeras Bardemas tai yra natūralu.

- O ne, aš puikiai suprantu, kad mūsų pasaulyje moterys išvis neturi kai kurių teisių, net ir mūsų industrijoje. Turiu savą kovos būdą: kai skaitau vaikams pasakas, visada pakeičiu pabaigą. Pavyzdžiui, Pelenė pagal mano versiją, princo paklausta: „Ar tekėsi už manęs?“, atsako: „Ne, ačiū. Nenoriu būti princesė, noriu būti astronautė arba virtuvės šefė!“ (kvatojasi).

- Sakykite, o kaip jūs su savo temperamentu gelbstitės nuo pergyvenimų, pavyzdžiui, dėl amžiaus?

- Žinote, man keletą kartų teko vaidinti sunkiai sergančias moteris. O vieną panašų filmą net prodiusavau. Nemažai laiko praleidau ligoninėse įvairiausiuose pasaulio kampeliuose. Pavyzdžiui, kai bendravau su Motina Terese, vykau į Indiją, kaip savanorė padėdavau leprozoriumuose ir kitose baisiose ligoninėse. Vienu žodžiu, seniai supratau, kad senėjimo procesas nėra toks baisus kaip sveikatos problemos. Tiksliau, amžius - ne tai, kaip tu atrodai, o kaip jautiesi. O kuo didesnė tvarka, taip sakant, žmogaus viduje, tuo mažiau jis yra priklausomas nuo amžiaus. Todėl vertingiausia, kuo reikia iš visų jėgų rūpintis - sveikata. Stengiuosi tinkamai maitintis, mečiau rūkyti, beveik nevartoju alkoholio. Bet niekada nekamavau savęs dietomis. Mėgstu skaniai pavalgyti: mėsa, kepsniai - tai neįtikėtinas malonumas!

- Jūs niekada nesistengėte atitikti Holivudo grožio standartų. Jūsų moteriškos linijos nesutrukdė nei karjerai, nei pripažinti jus viena gražiausių pasaulio moterų.

- Aš uždaryčiau visus tuos paauglių laikraštėlius ir žurnaliukus, propaguojančius visokiausias kvailas dietas visai jaunoms mergaitėms! Na, kas pasakė, kad graži - būtinai liesa? Pagal mane, tai yra siaubinga. Sofi Loren ir Odrė Hebern, mano požiūriu, nuostabiausios moterys ir aktorės, kuriomis be galo žaviuosi, niekada nesileido į tokią beprotybę. Nekovojo už jaunystę, nesikovė kaip kare, kad liktų amžinai jaunos. Jei pasenai, tai reiškia tik tiek, kad dar nenumirei! Štai ir viskas. O kai aš pasensiu, noriu oriai, elegantiškai nugyventi tą laiką. Ne kovoti, ne meluoti sau ir kitiems, o, priešingai, didžiuotis. Juk žmonės, kurie mane myli, myli mane tokią, kokia esu, dėl daugybės įvairiausių priežasčių. Tai koks šiuo atveju skirtumas, kiek man metų - 40, 60 ar 80? Jeigu visas tas sudėtingas rinkinys, sukeliantis jų meilę, kaip ir anksčiau liks manyje ir su manimi?


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar rūkymas balkonuose turėtų būti draudžiamas?

balsuoti rezultatai

Ar džiaugiatės atvėsusia vasara?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +14 C

 +11 +13 C

 

 +1 +12 C

+20 +22 C

 +24 +25 C

 

 +23 +25 C

 0-4 m/s

 0-3 m/s

 

 0-2 m/s

 

USD - 1.1215 PLN - 4.2641
RUB - 70.4625 CHF - 1.1095
GBP - 0.9034 NOK - 9.6220
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis