respublika.lt

2018 kovo 24, šeštadienis

L.Kybartienės ir V.Mainelytės mintys apie Lietuvąnuotraukos (5)

2018 vasario mėn. 16 d. 23:07:17
Eimantė JURŠĖNAITĖ ir Agnė VAITASIŪTĖ-KEIZIKIENĖ

Žinomi Lietuvos žmonės, garsinantys savo šalį čia ir svetur, pasidalijo mintimis apie viltis, svajones ir Lietuvos ateitį - tokią, kokią jie nori matyti.

 

Laima Kybartienė, TV laidų vedėja:

- Ką jums reiškia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis?


- Aš dar kartą pagalvoju, kad gyvenu šalyje, kurią labai myliu, kurioje nėra labai lengva, bet čia yra mano širdis. Jei žmogui yra šimtas metų - tai labai daug. Ir yra žmonių Lietuvoje, kurie skaičiuoja savo šimtmetį. Įsivaizduojate, mes gyvename kartu su žmonėmis, kurie yra vieno amžiaus kaip ir mūsų atkurta valstybė. Tai yra nuostabu.

- Ar iškovota Nepriklausomybė pateisino jūsų viltis?

- Nesiimčiau vertinti, bet jei kalbėčiau apie Lietuvą, kaip paprasta jos pilietė, pasakyčiau, kad galbūt mano viltys buvo šiek tiek didesnės, tikėjausi, kad mums bus lengviau gyventi. Bet suprantu, kad jei nori gerai gyventi, turi pradėti nuo savęs. Turime išsiugdyti naują kartą Lietuvoje, kuri ne tik dirbs sąžiningai, bet patys iš savęs sugebės to pareikalauti, o tada reikalaus ir iš aplinkos, iš valdžios ir visų kitų. Šiek tiek esu nusivylusi, bet nėra čia jau taip blogai. Lengva yra tik ten, kur mūsų nėra. Darykime tai, ką galime patys, užuot dairęsi aplink.

- Kuo gali didžiuotis nūdienė Lietuva?

- Tuo, kad turime tokią mažą teritoriją ir ne tiek daug žmonių, bet turime labai daug intelektualių žmonių, kurie garsina šalį. Aš kalbu ne tik apie krepšininkus. Džiaugiuosi, kad Lietuvos žmonės siekia būti intelektualesni, protingesni, skaito daug knygų. Galbūt kaime žmonės gyvena šiek tiek liūdniau, bet turime savyje tokio gero perfekcionizmo, siekiame padaryti taip, kad mūsų šalyje mūsų žmonėms būtų geriau gyventi. Gal siekiame pasipiktindami, gal nusivildami, bet siekiame ir žingsnis po žingsnio einame į priekį. Neprarandame jėgų siekti geresnio gyvenimo.

- Jei kelsite vėliavą, tai kodėl: dėl vidinio poreikio ar kad išvengtumėte baudos?

- Gyvenu daugiabutyje, todėl vėliavos nekeliu, bet lange pastatysiu.

- Kaip jūs ir jūsų šeima paminėsite šimtmečio šventę?

- Ypatingų planų neturiu, bet turiu tris anūkus, o jie ir yra Lietuvos ateitis. Mažajam, kuriam pavasarį sukaks devyneri, nupirkau knygą „Lietuvos istorija mažajam skaitytojui“. Mes su juo kalbamės apie Lietuvą, apie šimtmetį, pasiimame gaublį, ieškome Lietuvos. Noriu, kad vaikai pajustų, jog jie yra lietuviai ir gyvena savo šalyje.

- Ko palinkėtumėte Lietuvai, pradėsiančiai skaičiuoti naują šimtmetį?


- Labai noriu, kad mes, žmonės gyvenantys Lietuvoje, mažiau nusiviltume, daugiau pasitikėtume savo galimybėmis ir siektume savo užsibrėžtų tikslų. Kad daugiau žmonės šypsotųsi, ir ne tik tada, kai jaučiasi saugūs, bet ir kai yra patenkinti savimi, savo gyvenimu.

******

Vaiva Mainelytė, aktorė:

- Ką jums reiškia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis?


- Manau, kad kaip ir kiekvienam lietuviui, tai pasididžiavimas tuo, kad alsuojame, kalbame ir darome tai, ką norime. Esu labai laiminga, kad sulaukiau šio atkurtos Lietuvos jubiliejaus. Teko dalyvauti ne vienoje šiai progai skirtoje laidoje apie žmonės, kurie kūrė ir gyveno atkurtos Lietuvos šimtmetyje. Vienoje iš laidų rodė „Velnio nuotakos“ ištraukas, pamaniau: „Kiek daug prie filmo kūrimo prisidėjusių šios šventės nebesulaukė, o man likimas dar leido pasidžiaugti, atšvęsti“.

- Ar iškovota Nepriklausomybė pateisino jūsų viltis?

- Kai kovodami už Nepriklausomybę stovėjome susikibę rankomis, manėme, jog visada būsime tokie vieningi. Netgi Tautiškoje giesmėje skamba žodžiai „Vienybė telydi“. Tačiau tos vienybės šiandien nedaug beliko. Visų lūkesčiai liko pažadais rinkiminėse kampanijose. Liūdna, kad Lietuva tuštėja, kad išvyksta šviesiausi ir gražiausi protai, mūsų jaunimas. Kas gi uždirbs pensijas ateities kartoms? Jau dabar, visą gyvenimą dirbusiems žmonėms, tenka sunkiai verstis iš nedidukės pensijos. Yra tam tikrų problemų, savotiškų skylių. Jei tie žmonės, nuo kurių labai daug kas priklauso, pirmiausia negalvotų apie savo gerbūvį, didesnes algas ir prabangesnius automobilius, o pamąstytų apie kitus, būtų visiems lengviau ir geriau gyventi.

- Kuo gali didžiuotis nūdienė Lietuva?

- Esu optimistė ir moku pamatyti gražius dalykus. Neprarandu vilties ir esu linkusi palaukti gražesnio gyvenimo. Iš tiesų, ne taip viskas juoda - daug kuo galime didižiuotis. Tikrai galime didžiuotis savo gamta, vargu, ar kur nors tiek daug miškų ir tyro oro. Galime gerti vandenį iš čiaupo, kai kitose šalyse to jau nebėra. Yra jautrių žmonių, kurie nepamiršta silpnesnių ir pasirūpina beglobiais gyvūnais. Aš ir pati turiu priglaustą šunelį. Džiaugiuosi, kad turiu pulką anūkų, turiu dėl ko gyventi ir kuo rūpintis. Turiu ir darbo. Veikiausiai kokiomis mintimis gyveni, tai ir gauni iš gyvenimo. Man dar visko pakanka.

- Jei kelsite vėliavą, tai kodėl: dėl vidinio poreikio ar kad išvengtumėte baudos?

- Svarbiausia meilę tėvynei rodyti darbais. Vėliavos pakėlimas - ritualas ir didelis džiaugsmas. Kadangi gyvenu daugiabutyje, nedidelę vėliavėlę pasistatysiu ant palangės.

- Kaip jūs ir jūsų šeima paminėsite šimtmečio šventę?

- Veikiausiai bus šventiniai pietūs, skanaus pyrago ant stalo. Mėgstu tokią dieną nueiti į bažnyčią, pasimelsti, prisiminti protėvius, išėjusius tėvus, kurie ir kūrė Lietuvą.

- Ko palinkėtumėte Lietuvai, pradėsiančiai skaičiuoti naują šimtmetį?

- Lietuvos žmonėms linkiu iš širdies dirbti darbus, kurių trokšta ir kuriais tiki.

Parengta pagal priedą „TV publika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (5)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • BRONZA: Madride vykstančio Europos veteranų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato vyrų M55 amžiaus grupės svarsčio metimo rungtyje penktadienį bronzos medalį iškovojo Rimvydas Medišauskas; Lietuvos sportininkas geriausi bandymu įrankį numetė 17 m 51 cm.
  • KULTŪRIZMAS: Graikijoje vykstančiose IFBB kultūrizmo ir fitneso varžybose „President Santonjas Cup“ sidabro medalį iškovojo Lietuvos atstovas Deividas Dubinas; vyrų kultūrizmo svorio kategorijoje per 100 kg startavęs D. Dubinas nusileido tik ispanui Marti Pozziui.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Atvira išpažintis: „Kryžkalnio motinos“ sprogdinimas - V.Landsbergio užsakymas"
2. Pamiršti Tėvynės gynėjai
3. Signatarai kreipėsi į prokurorus dėl V.Landsbergio nusikaltimų
4. Svaiginanti karjera - už žmonių mulkinimą? Kokius D.Tučkaus nuopelnus turite žinoti
5. A.Juozaitis: kaip sakė poetas J.Marcinkevičius - RUSENOME, O DABAR ANGLĖJAME
6. KGB SKANDALAS: KALBA TIK FAKTAI
7. Apie vokelius V.Uspaskicho įmonėje prakalbusi Dalia Budrevičienė: „Tiesa man galėjo kainuoti ir gyvybę“
8. Jolantos Jacovskienės-Balčiūnienės išpažintis RESPUBLIKAI
9. Žmonės bėga ir nuo valdžios
10. Europarlamentaras, buvęs prezidentas Rolandas Paksas: Neįvertinau, kad neklusniuosius siekiama žūtbūt pašalinti
11. Politikai niekaip nesupranta, kodėl iš Lietuvos masiškai emigruoja žmonės
12. V.Jasukaitytė: Žmonės nebegali pakęsti melo
13. V.Jasukaitytė: žmonės nebegali pakęsti melo II
14. Paskutinė viltis N.Venckienei
15. O.Strikulienė: Konservatoriams su Lietuva nepakeliui
16. Z.Vaišvila: Valdžia vėl tolsta nuo žmonių
17. Vyriausiasis redaktorius atsistatydina. „Vakaro žinių“ redakcijos darbuotojai atsisako tarnauti V.Tomkui
18. V.Tomkus: Nuo atgimimo iki išsigimimo
19. Šventinis Vito Tomkaus reportažas iš dar šventiškesnių Seimo rūmų
20. V.Tomkus: Patriarchai
21. VSD įspėjimas „Respublikai“
22. A.Juozaitis, Z.Vaišvila, V.Tomkus dėl šmeižto kreipėsi į prokuratūrą
23. Vito TOMKAUS recenzija, skirta Rūtos (ne Vanagaitės) TV laidai apie KGB veiklą Lietuvoje
24. V.Tomkus: Tautos tribunolas - paskutinė viltis
25. V.Tomkus: Kodėl aš nepasitikiu internetu?
reklama
Malta 2 proc

Ar norėtumėte atlyginimą gauti kas savaitę?

balsuoti rezultatai

Ar skaitote knygas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -2    0 C

   -5   -1 C

 

   -2   +2 C

  +4   +6 C

   +5   +6 C

 

   +4   +7 C

  2-5 m/s

    1-2 m/s

 

     1-6 m/s

 

USD - 1.2346 PLN - 4.2262
RUB - 70.5388 CHF - 1.1703
GBP - 0.8729 NOK - 9.5715
reklama
Ukis 2018