respublika.lt
LRDT LYRAS

Linas Adomaitis ir jo sustabdytas laikasnuotraukos (1)

2018 gegužės mėn. 14 d. 13:36:44
Agnė VAITASIŪTĖ-KEIZIKIENĖ

Kaip prisijaukinti sėkmę, išlikti scenoje daugiau nei 20 metų, rasti raktą į klausytojų širdis, o kartu ir neatsilikti nuo šiandienių muzikos tendencijų - visus šiuos receptus gerai žino dainininkas Linas Adomaitis (42). Šiuo metu jo gyvenime - dideli darbai ir dar didesni pokyčiai. Muzikantas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ruošiasi grandioziniam turui po Lietuvos didžiąsias arenas „Vandenynai“, ir nors darbų per akis, nė vienas neprilygsta tam, kas laukia jau netolimoje ateityje. Linas neseniai viešai paskelbė, kad jiedu su žmona Irma laukiasi pirmagimio. Dainininkas prisipažįsta, kad iki šiol gyvena euforijoje, o artėjantys pokyčiai nė kiek negąsdina.

 

- Šiuo metu ruošiatės savo turui arenose „Vandenynai„ su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Viename interviu minėjote, kad sėkmę jau prisijaukinote. Kaip? Kaip reikia prisijaukinti sėkmę?

- Panašiai, kaip Antuano de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupery) knygos herojus mažasis princas prisijaukino lapę - viskas paprasta, reikia daug meilės ir kantrybės. (Šypsosi). Sėkmė ateina visiems ir visuomet, jeigu tik ja tiki, jos sieki ir lauki. Sėkmė taip pat gali ir nusisukti, jei ji pajunta aroganciją ar nenuoširdumą. Stengiuosi netampyti sėkmės už ūso, todėl gerbiu kiekvieną sutiktąjį, o darbai, kurių imuosi, atliekami kruopščiai ir preciziškai.

- Galiausiai ryžotės žygiui per didžiąsias šalies arenas. Kokią žinią, kokias emocijas norite perduoti šiame koncertiniame ture?

- Seniai svajojau koncertuoti su visos sudėties simfoniniu orkestru. Scenoje bus daugiau nei 100 profesionalių muzikantų. Tai yra didžiulis prestižas. Na o visos mano muzikinės upės, kuriomis pramogų versle plaukioju jau virš 20 metų, atkeliavo iki gilesnių vandenų. Pasiūliau kūrybinei komandai pavadinti turą „Vandenynai“, ir jokių kitų variantų net nesvarstėme. Visi vienbalsiai pritarė, sakydami: simfoninis orkestras ir jo skambesys - tai vandenynai, mano kelionės taip pat vandenynai, žinutė, kuria kreipiuosi į klausytojus, yra gili ir išieškota, patikrinta laiko ir subrandinta. O ir arenų erdvės man asocijuojasi su plačiais vandenynais.

- Koncertuosite su simfoniniu orkestru. Ką jums tai reiškia? Kokių patarimų duoda maestro Gintaras Rinkevičius?

- Džiaugiuosi, kad pats maestro Gintaras Rinkevičius imasi vadovauti mūsų didžiulio laivo įgulai. Uždavinys nelengvas, juk atviruose vandenyse bangos daug didesnės, bet mes visi jaučiamės labai oriai ir užtikrintai. Tai jausmas, kai išsiruoši į tolimą avantiūristinę kelionę, bet tiki komanda, tiki sėkme. Mūsų siekiai su maestro Gintaru Rinkevičiumi sutampa 1000 procentų - kokybė, kokybė ir dar kartą kokybė.

- Su orkestru koncertuosite ne pirmą kartą. Kuo šis kartas bus kitoks?


- Tiesą sakant visuomet stengiuosi išpildyti kūrybinius sumanymus ir tik dėl didžių pastangų tai pavyksta. Aš labai jautriai ir kruopščiai prižiūriu visą projekto eigą. Šį kartą kuriamos naujos, įspūdingo grožio aranžuotės specialiai šiam turui, orkestro sudėtyje bus daugybė muzikos instrumentų, kurių ankstesniuose turuose neturėjome. Tarkime, arfa… Tik užsimerkite ir įsivaizduokite, kaip melodingai šis instrumentas perteikia vandens temas, arba kai vienu metu užgros galinga kontrabosų ir violončelių komanda - aš garantuoju, kad žmonėms per kūną skruzdėlytės bėgios, o kai kurių dainų publika klausys sulaikius kvapą. Tokio masto projektas mano muzikinėje karjeroje bus pirmą kartą.

- Minėjote, kad šio turo koncertuose bus daug vizualizacijos, tam tikrų netikėtų techninių sprendimų. Manote, kad žmonės jau tiesiog pavargo nuo švarios muzikos. Kiek svarbūs jums pačiam šou elementai ir kiek pats kūrinys? Kaip čia sudėliojate prioritetus?

- Scenoje svarbus tiek muzikinis, tiek vizualinis turinys, ypač arenoje. Tad prioritetai dėliojasi labai paprastai 50/50. Kai kurie techniniai sprendimai privers aiktelėti net ir daug ko mačiusius. Su kūrybine komanda dėliojame nepaprastai įspūdingą mozaiką. Tačiau kalbant iš muzikinio požiūrio - kaip visada daug dėmesio bus skiriama repertuarui, skambesiui ir jo kokybei. Klausytojai pasimėgaus ir žymiausiais hitais, tokiais kaip „Aš pavydžiu sau“, „Tavo spalvos“, „Ar tu ją matei?“, „Mamai“, „Lauko vidury“, „Lūpos kaip vyšnios“, „Pasaulis gražus“, „Laiko mašina“, o taip pat naujais muzikos perlais, sukurtais specialiai šiam koncertų turui.

- Scenoje ir muzikiniame pramogų pasaulyje sukatės jau daugiau nei 20 metų. Ar dabar rinktumėtės tą patį kelią, jei žinotumėte, kas laukia?

- Jei pasakyčiau, kad ne - prieštaraučiau tam, ką nuveikiau ir ką šiuo metu darau. Taigi mano atsakymas į šį klausimą yra nedviprasmiškai teigiamas. Taip, aš dar kartą rinkčiausi tą patį kelią. Kelią, kuris yra kūrybiškas, jautrus, atsakingas, rizikingas ir tuo pačiu saldus. Muzikoje atradau savo sielą ir savo mylimiausius žmones.

- Ką sau patartumėte? Kokių klaidų nedarytumėte? (O gal klaidos yra kelias į sėkmę?)

- Klaidos yra tos nelauktos pamokos, kurios anksčiau ar vėliau atveda į tikrąjį kelią. Vieniems greičiau pavyksta užšokti ant savo bėgių, kitiems ilgiau, bet esmė, kad klaidos, nesėkmės ir nuopuoliai žmones tik sustiprina. Jei žmogui vien sektųsi nuo pat gimimo - jis nežinotų, kas yra ta sėkmė. O tiesa paprasta - nėra pasaulyje nė vieno neklystančio žmogaus, svarbiausia po klaidos atsakyti sau pačiam į visus klausimus ir nesižvalgant per petį eiti toliau.

- Per 20 metų muzikos pasaulyje daug kas pasikeitė - atsirado TV šou, padedantys rasti kelią į sceną, „Yuotube„ ir kt. platformos. Manote, šiandien muzikantams lengviau ar sunkiau?

- Aš manau, kad visi laikmečiai turi savų privalumų ir savų trūkumų. Tačiau sutikite su manimi, kad visais laikais švyti tos asmenybės, kurių sielos kūrybiškos. Ir visai nesvarbu ar tai gatvės muzikantas, olimpinis sportininkas, dizaineris, politikas, ar santechnikas iš Ukmergės. Manau, svarbiausia, kad kiekvienas atrastų savo pašaukimą ir mėgautųsi tuo. O kalbant apie TV šou ar kitas platformas - tai tik įrankiai, kurie gali arba užkelti ant pjedestalo arba nuleisti į dugną.

- Kaip pasikeitė pats pramogų pasaulis? Ar konkurencija tapo aršesnė?

- Daug kas keičiasi ir dar daug kas keisis. Šis procesas vyksta nuolatos. Ne su visais pasikeitimais einu koja kojon, bet ir neužsidarau vėžlio kiaute. Labai svarbu pramogų versle sekti madą, bet aklai to daryti tikrai nereikia. Turi išlikti didžioji dalis žmogaus esybės. Gal dėl to dažniausiai renkuosi laiko patikrintą klasikinį modelį - koncertai su simfoniniais orkestrais ar mišriais chorais mane labai veža. (Šypsosi).

- O kelias į klausytojų širdis išliko toks pats?


- Tai yra esminė muzikos paslaptis, kurią įminti privalu kiekvienam muzikantui. Jei neatrandi rakto į klausytojų širdis - verčiau rinktis kitą profesiją. O atrakinus tas duris, supranti, kad kiekvienas koncertas yra nuostabi kelionė, kurioje stengiesi pasiekti tai, kas neįmanoma - sustabdyti laiką. Prisipažinsiu, man kelis kartus tai pavyko padaryti. (Juokiasi).

- Kokią apskritai matote muzikos misiją? Linksminti klausytojus, priversti juos susimąstyti, kelti diskusijas?

- Tai priklauso individualiai nuo kiekvieno atlikėjo ir muzikos žanro. Vieni linksmina, kiti virkdo - svarbiausia, kad bet kuri emocija veiktų, kad ji būtų gyva.

- Dažnai muzika dabar tampa ne tiek meno išraiška kiek verslo išraiška. Kaip jūs žiūrite į šių dviejų sričių susidūrimą? Kaip neperžengti ribos, kad muzika netaptų vien tik verslu, bet ir leistų normaliai pragyventi?

- Tai labai geras, bet sudėtingas klausimas. Manau, kad galvodamas vien apie pragyvenimą geros muzikos nesukursi. Gera muzika yra jaudinantis metafizinis reiškinys. Tuo tarpu prasta muzika gal kartais ir greičiau patraukia dėmesį, tačiau kaip greitai sužiba, taip greitai ir užgęsta. Verslas ir muzika yra glaudžiai susiję dalykai - tarkime, į mano turą „Vandenynai“ investicijos yra žvėriškai milžiniškos ir be jų mes neįgyvendintume savo sprendimų. Taigi labai slidu kalbėti apie muziką, kaip apie verslą, nes muzika yra emocijos, tačiau visais laikais verslas tampa muzikos mecenatu. Žinau, kad tai painu, bet taip jau yra.

- Minėjote, kad jūsų energijos šaltinis yra jūsų šeima, artimiausias žmogus - žmona. Ji yra ir jūsų vadybininkė, ir fotografė. Kokie yra privalumai, o kokie trūkumai dirbant kartu?

- Šeima man yra šventas dalykas. Ir aš džiaugiuosi, kad man taip pasisekė gyvenime. Dievas atsiuntė man tokią nuostabią moterį, asmenybę, su kuria be galo smagu dalytis viskuo. Mes kartu keliaujame, kartu darbuojamės, kuriame idėjas mūsų kūrybiniams projektams, mes, tiesą sakant, nuolatos kartu, ir mus tai veža! Yra porų, kurios pavargsta nuo per ilgo buvimo drauge, bet yra ir tokių, pamišusių vienas dėl kito, kaip mes. (Šypsosi).

- Sutinkate su posakiu, kad už kiekvieno stipraus vyro stovi dar stipresnė moteris?

- Patarlės ar posakiai man visuomet asocijuojasi su stereotipais. Aš manau, kad poroje svarbiausia, kai abu žmonės yra lygiaverčiai. Bet žinoma, sutinku su tuo, kad tik turėdamas mylimą ir mylinčią moterį vyras yra kur kas pranašesnis. Ir atvirkščiai - juk moteriai taip svarbu, kai šeimos pamatai yra tvirti.

- Sakėte, kai žmogus laimingas - jis gražus. Kas jus daro laimingą?

- Aš mėgstu džiaugtis labai paprastais ir žemiškais dalykais. Man svarbiausia, kai šalia esantis žmogus yra laimingas, tuomet ir aš visai kitaip kvėpuoju.

- Matyt, laimę netrukus suprasite visai kitaip - kokias emocijas sukėlė žinia apie šeimos pagausėjimą?

- Tai didžiausia kada nors mudu su žmona aplankiusi euforija, kuri nuo šios nuostabios žinios atsiradimo taip ir skrajoja mūsų širdyse. Aš vakarais žmonai ir mažyliui pagroju mėnulio būgnais. Ji prieš užmigdama šypsosi. Rytais priglaudęs ausį jau stengiuosi išgirsti pirmuosius mažulio judesius. Man šiandien tai pati gražiausia muzika.

- Ar nėra vidinio nerimo dėl to, kad gyvenimo būdą reikės kažkiek pakoreguoti - gal mažiau kelionių, gal daugiau bemiegių naktų?

- Tiesą sakant, ne, nes mudu su Irma laukiame to pokyčio. O kelionėms tai juk nesutrukdys. Daugybė keliautojų dalijasi nuostabiais gyvenimo potyriais su savo vaikais. Keliausime visi kartu. Šiuo metu, mes išgyvename patį nuostabiausią gyvenimo kelionės etapą. Kiekviena diena - stebuklas.

- Kokius savo gyvenimo etapus apskritai įvardintumėte kaip kertinius?

- Hmm… Gimimas, smuikas, Vivaldžio ir Bacho muzika, vaikystės draugai, įrašų studija, grupė „L+“, kelionė pas indėnus, pažintis su Irma, vaikelio laukimas. Tačiau jei plačiau reikėtų pavardinti, mes tartumėmės dėl kito išsamaus interviu. (Juokiasi).

- Kaip apibūdintumėte šiandienį savo gyvenimo etapą?

- Aš pavydžiu sau!

Dosjė

Linas Adomaitis gimė 1976 m. balandžio 10 d., Kaune

Lietuvos muzikos akademijos Kauno fakultete studijavo smuiko specialybę (bakalauras) ir garso režisieriaus specialybę (magistras)

1995 m. debiutavo jo įkurtas mišrus kvartetas „L+”, kuris gyvavo iki 2000 m.

Iširus „L+”, pradėjo solinę karjerą

2004 m. kartu su Simona Jakubėnaite dalyvavo „Eurovizijos“ dainų konkurse Stambule

Iš viso išleido apie 20 albumų, kurių paskutinis - „Laiko mašina“ (2014)


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KETVIRTA VIETA: Prancūzijoje vykstančių tarptautinių plaukimo varžybų „Meeting Open Mediterraneen FFN Golden Tour“ vyrų 50 m plaukimo krūtine rungtyje penktadienį lietuvis Giedrius Titenis užėmė ketvirtąją vietą.
  • KRITO: penktadienio Niujorko prekyboje naftos kainos krito po euro zonos gamybos sektoriaus susitraukimo, prie kurio prisidėjo Vokietija, o tai padidino nerimą dėl pasaulio ekonomikos sulėtėjimo ir galimo neigiamo poveikio kuro paklausai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
PABUDIMAS

Kaip vertinate įstatymą, leidžiantį kirsti verslo plėtrai trukdančius miškus?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +3    +6 C

-4    -1 C

 

 +1    +3 C

+7   +8 C

+7  +11 C

 

   +6  +10 C

8-13 m/s

2-3 m/s

 

3-4 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis