respublika.lt

K.Vinslet pluša ir nesiskundžia (1)

2018 sausio mėn. 02 d. 15:02:46
Milda KUNSKAITĖ

Prieš 20 metų Keitė Vinslet (Kate Winslet) kartu su Leo Dikaprijumi (Leo DiCaprio) suvaidino „Titanike“, ir nuo tada jokių problemų dėl karjeros kine jai nebekilo. O štai sukurti tvirtą šeimą britų aktorei pavyko ne iškart. Jos trečiuoju vyru tapo Nedas Roknrolas (Ned Rocknroll), garsiojo magnato Ričardo Brensono (Richard Branson) sūnėnas.

 

- Keite, jūs su vyru susipažinote ekstremaliomis sąlygomis, tiesa?

- Taip, ir dabar tiksliai žinau: nepažįstami žmonės gali suartėti ir pamilti vienas kitą, pergyvenę mirtinai pavojingus, ekstremalius įvykius. Mes su Nedu susipažinome ugnyje! Privačioje saloje, kuri priklauso jo dėdei Ričardui Brensonui, kitą dieną po mūsų atvykimo kilo gaisras. Aš su vaikais gyvenau pagrindiniame name, o Nedas - gretimoje viloje. Per gaisrą aš padėjau gelbėtis Ričardo mamai, kuri gyveno tame pačiame pastate kaip aš. Tuo metu Nedas gelbėjosi iš ugnies apimtos vilos. Pamenu, kaip visi susirinko saugioje vietoje, buvome purvini, uždusę, bet kažkodėl pradėjome kvatoti. Jutome neįtikėtiną palengvėjimą, kad esame gyvi ir sveiki. Po tokių sukrėtimų neįmanoma likti tokiam pačiam ir gyventi kaip anksčiau. Mes su Nedu susitikome atsinaujinę, štai ir pradėjome naują gyvenimą. Iki šiol, kai negaliu rasti kokio nors daikto, knygos ar kokio drabužio, vyras žiūri į mane ir sako: „Galbūt sudegė per tą gaisrą?“

- Jūs su Nedu kartu jau 5 metus. Ar per tą laiką buvo dar kokių nors ekstremalių situacijų?

- Žinoma! Pavyzdžiui, kartą iš sraigtasparnio iššokau tiesiai į jūrą, kur manęs laukė vyras! Nemačiau jo dvi savaites ir nebegalėjau sulaukti susitikimo (juokiasi).

- Viename iš naujausių filmų „Kalnas tarp mūsų“ taip pat filmavotės kažkokiomis nežmoniškomis sąlygomis...

- Taigi, tai buvo aukštai Kanados kalnuose, esant 38 laipsnių šalčiui. Pragariškas išbandymas. Mus ten atgabeno sraigtasparniu, turėjau kuprinę su arbatos, šokolado, kavos atsargomis - tam atvejui, jeigu mūsų negalėtų pargabenti namo dėl snygio arba vėtros. Prie drabužių rišome specialius paketus - šildykles. Keletą kartų kojų pirštai buvo beprarandą jautrumą, bet, dėkui Dievui, nenušalo. Pagal sudėtingumą šis filmavimas nenusileido „Titanikui“. Dažnai sapnuodavau košmarus, kad mano vaikai atsiduria po ledu, kaip mano herojė. Aš viską dariau pati, be dublerės, taip pat su drabužiais lindau į ledinę eketę. Pamenu, mano draugas Leo Dikaprijus įspėjo mane, kai papasakojau apie tą scenarijų: „Nesutik! Juk išprotėsi, kaip bus sunku!“ Jau jis po „Prisikėlęs“ tai žinojo ir, aišku, buvo teisus. Kita vertus, kai tau 41 metai, turi tris vaikus, išmėginti savo jėgas ir fizines galimybes tokiame projekte - labai sveika. Trumpai tariant, savimi labai didžiuojuosi. Įsitikinau, kad esu puikios formos, stipresnė ir sveikesnė negu kada nors anksčiau.

- Šiemet sukako 20 metų didžiausiam visų laikų hitui „Titanikui“...


- Juokinga, kai mano vaikai prisimena filmo epizodus, kuriuos aš užmiršau. Jų dar pasaulyje nebuvo, o aš jau filmavausi „Titanike“! Na, o filmo jubiliejų mes su Leo atšventėme drauge, Prancūzijos pietuose. Jis ten surengė labdaros aukcioną savo fondui (vienas iš aukciono siūlymų buvo vakarienė su Keite ir Leo - red. past.).

- Jūs su Leo po „Titaniko“ drauge filmavotės vos kartą, filme „Nerimo dienos“. Neturite dar kokių nors bendrų planų?

- Kol kas planų nėra. Ir man kažkodėl atrodo, kad filmavimo aikštelėje susitiksime negreit. Kas žino, gal mums bus po septyniasdešimt metų. Bet žinau, kad abu labai džiaugsimės, galėdami vėl padirbėti kartu.

- Ar tiesa, kad Džeimsui Kameronui (James Cameron) davėte sutikimą vaidinti vieną pagrindinių vaidmenų „Įsikūnijime 2“? Daug kas nusistebėjo, juk niekada neslėpėte, kad filmuojant „Titaniką“ su juo susipykote, kaltinote jį tyčiojantis iš aktorių...

- Taip, sutikau. Jis man pasiūlė puikų vaidmenį. O dėl mūsų santykių galiu patvirtinti: filmuojant „Titaniką“ Džimas ne kartą peržengdavo ribas. Dabar daug geriau suprantu, kad Džeimsas iš tiesų taip elgėsi dėl bendros naudos. Ir, kaip pats ne kartą sakė, dėl filmo sėkmės, kad iš mūsų, aktorių, išspaustų maksimumą.

- Dar vienas svarbus filmas netrukus pasirodys ekranuose - Vudžio Aleno (Woody Allen) „Užburtas ratas“. Jums jau pranašaujama „Oskaro“ nominacija už šį vaidmenį.

- Darbas „Užburtame rate“ - sudėtingiausias per mano karjerą kine. Mano herojė tiesiog plyšta į kelias dalis, taip jai yra bloga ir nesuprantama, kaip gyventi. Nežinojau, kaip susidorosiu, bet atsisakyti tokio vaidmens nepajėgiau. Vudžiui 81-i, kas žino, ar dar turėsiu galimybę su juo padirbėti...

- Ir ką, išties buvo taip sudėtinga? Juk V.Alenas garsėja tuo, kad neduoda aktoriams ypatingų nurodymų, visiškai pasikliaudamas jų meistriškumu.

- Netiesa. Taip pat ir tai, kad jis neva nerepetuoja ir su niekuo nesikalba. Jis net labai įsitraukia į procesą. Mes repetuodavome visą pusdienį iki pietų, ir neretai scena, scenarijuje užimanti 10-12 puslapių, tilpdavo į vieną kadrą. O kartais tekdavo per naktį išmokti 35 dialogo puslapius! Tai buvo tikras košmaras! Į ledinį vandenį baisiame šaltyje nerti kur kas lengviau...

- Kilo didžiulis skandalas dėl vieno sėkmingiausių ir garsiausių Holivudo prodiuserių Harvio Vainsteino. Jūs taip pat filmavotės jo filmuose. O 2009 m., priimdama „Oskarą“ už jo prodiusuotą filmą „Skaitovas“, atsisakėte nuo scenos jam padėkoti...


- Ir tai nebuvo atsitiktinumas. Pamenu, kaip man buvo sakoma: „Svarbiausia - nepamiršk padėkoti Harviui, jeigu laimėsi.“ Bet neketinau to daryti. Iš principo. Tiesiog neturiu teisės viešai pasakoti apie visus skandalus, susijusius su šiuo filmu, nes didžiai gerbiami žmonės iš šio verslo man to neleido. Bet aš neatsitiktinai daugiau niekad nedalyvavau nė viename H.Vainsteino projekte. Vienas geriausių sprendimų mano gyvenime! Niekada niekam neleisiu iš savęs tyčiotis ir niekam nepataikausiu, kad įtikčiau. H.Vainsteinas buvo mano pirmojo filmo „Dangaus būtybės“ prodiuseris. Ir nuo tada bet kur susitikęs mane stverdavo už rankos sakydamas: „Nepamiršk, kas tau davė pirmąjį vaidmenį kine!“ Tarsi aš iš tiesų jam būčiau skolinga už absoliučiai viską! O išleidęs „Skaitovą“ elgėsi lygiai taip pat: „Aš pramušiu tau nominaciją! Laimėsiu tau „Oskarą“! Jis visada elgdavosi agresyviai, šiurkščiai, tyčiodavosi iš žmonių, su kuriais dirbo. Bet seksualiniu požiūriu jis manęs nepersekiojo, šios „laimės“ per stebuklą pavyko išvengti. Bet aš visiškai palaikau moteris, kurios pasiryžo prabilti apie vieno įtakingiausių kino prodiuserių bjaurų elgesį. Tai labai drąsu, o jų istorijos išties šokiruoja. Tikiuosi, kad jis gaus, ko nusipelnė, - visa, kas tik įmanoma pagal įstatymus.

- Keite, o jeigu jums nebūtų pavykusi karjera kine? Ką veiktumėte?

- Jaunystėje man buvo kilusi mintis tapti kirpėja. Kurį laiką nežinojau, ką veikti. Ir net nusifilmavusi savo pirmajame filme „Dangaus būtybės“ nesvajojau apie nuolatinį darbą kine ir Holivudo honorarus. Man pavyko įsidarbinti delikatesų parduotuvėje, ir aš tai laikiau sėkme. Laimė, 19-os buvau pakviesta į „Titaniką“, paskui man jau nebeteko grįžti prie prekystalio. Pradėjau gerai uždirbti būtent aktorės darbu. Bet man niekada nerūpėjo vien materialūs klausimai. Jei atvirai, nekenčiu kalbėti apie pinigus. Jeigu nebūtų viskas susiklostę taip, kaip susiklostė, aš sugebėčiau apsieiti ir pragyventi be didelių honorarų. Mokiausi to nuo vaikystės. Pavyzdžiui, galima eiti pasivaikščioti, upėje išsimaudyti - visa tai yra nemokami malonumai. O pakeliui dar galima nusipirkti pakelį bulvių traškučių.

- Jūs garsėjate tuo, kad nekreipiate dėmesio į Holivudo grožio standartus...


- Kiek kartų girdėjau, kad esu stora! Seniai jau nusispjoviau į visus tuos dalykus, neklausau nieko. Asmeniškai man mano kūnas ir mano figūra net labai patinka, ir man visiškai tas pats, kas ką galvoja ir kalba. Jau dvylika metų nesisvėriau. Išties nesu visokių SPA ir masažų gerbėja. O ir laiko trūksta. Jeigu nedirbu, vadinasi, rūpinuosi vaikais.

- Tiesa, kad neturite auklės ir tarnaitės?

- Taip. Neturiu nei vairuotojo, nei virėjo, negaliu pakęsti jokios svitos. Aktoriai, apsupti minios pagalbininkų, yra šlykštus reginys. Tai juk nelaimė - nustoti jaustis realiu, gyvu žmogumi tik todėl, kad visus reikalus ir rūpesčius gali užkrauti kam nors iš pašalies. Žinau, kad vaikams tai labai nepatiktų. Noriu, kad jie prisimintų vištienos sriubytę, išvirtą mamos, arba priešpiečius į mokyklą, kaip mama juos į pamokas veždavo ir taip toliau. Kai įsigudrini viską spėti, atsiranda beprotiškas pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis. Žinoma, man labai padeda Nedas, mano vyras. Galiu juo pasitikėti, kai esu užsiėmusi. Suprantate, esu įsitikinusi, kad niekas, išskyrus mus pačius, mūsų darbo nepadarys. Nei namuose, nei kine. O jeigu kas nors nesiseka, kalta esu tik aš. Todėl mano devizas: „Kask giliau, plušėk ir nesiskųsk!“

Parengta pagal priedą „TV publika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PRALAIMĖJO: lietuviui Ričardui Berankiui nepavyko patekti į Maskvoje (Rusija) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „World Tour 250“ serijos turnyro „Kremlin Cup“ vienetų varžybų pusfinalį;lietuvos tenisininkas ketvirtfinalyje penktadienį 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo 21-ajai pasaulio raketei 22-ejų metų rusui Daniilui Medvedevui.
  • AVARIJA: penktadienio vakarą Vilniaus-Panevėžio kelyje susidūrė 4 lengvieji automobiliai ir autobusas; yra sužeistų ir galimai prispaustų žmonių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMINISTRATORIUS

Ar jūsų seneliai be vargo naudojasi kompiuteriu ir internetu?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate organų donorystei?

balsuoti rezultatai
reklama
darbas spaudoj
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +1   +7 C

 

   +3  +8 C

  +10 +13 C

   +11  +13 C

 

   +11  +12 C

 4-9 m/s

 1-2 m/s

 

    1-2 m/s

 

USD - 1.1505 PLN - 4.2989
RUB - 75.5050 CHF - 1.1451
GBP - 0.8784 NOK - 9.4598
reklama
Ukis 2018