respublika.lt
 

K.Hemsvortas - aktorius iš prigimties (1)

2019 birželio mėn. 06 d. 12:14:26
Pagal užsienio spaudą parengė Milda Kunskaitė

Krisas Hemsvortas (Chris Hemsworth) - Holivudo aktorius, labiausiai pagarsėjęs Toro vaidmeniu „Marvel“ filmų serijoje („Keršytojai“, „Toras”).

×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

 

Kriso tėvynė - Australija. Šeimoje augo trys broliai, ir visi tapo aktoriais. Šeima dažnai kraustydavosi iš vienos vietos į kitą, bet galų gale apsistojo Filipo saloje, kur berniukai, kaip tikri australai, nuo ryto iki vakaro plaukiojo banglentėmis. Bet Kriso gyvenime buvo kai kas, kas nurungė plaukiojimą - aktorystė. Jis nuo vaikystės mėgo kartu su broliais artimiesiems vaidinti visokias sceneles. Pirmasis laiptelis pakeliui į sėkmę, kaip ir kitiems garsiems iš Australijos kilusiems aktoriams, buvo dalyvavimas australų seriale „Kaimynai“, transliuotame per vietos televiziją. Epizodinius vaidmenis jame atliko visi trys broliai Hemsvortai.

Būdamas 21, Krisas buvo priimtas vaidinti muilo operoje „Namie ir kelyje“. Serialas buvo kuriamas Sidnėjuje, ir Krisui teko palikti gimtuosius namus, persikelti į sostinę, kur jo laukė pirmasis pripažinimas - už vaidmenį šiame seriale jis pelnė Australijos kino ir TV premiją kaip „metų proveržis“. Be to, per trejus filmavimo metus Krisas įgijo daug naudingos patirties, išmoko net jodinėti.

2007 m., suvokęs, kad vietos televizija negali jam pasiūlyti nieko naujo, K.Hemsvortas persikėlė į JAV. Holivude australiško „muilo“ žvaigždė iškart pateko į filmo „Žvaigždžių kelias“ aktorių sudėtį. O netrukus jam teko vaidinti drauge su Šonu Bynu (Sean Bean) komedijoje „Dideli pinigai“, ir netrukus K.Hemsvorto pavardė atsirado dar vieno projekto („Idealus pabėgimas“) titruose greta Milos Jovovič (Milla Jovovich) ir Stivo Zano (Steve Zahn).

2011 m. Kriso Hemsvorto gyvenime įvyko lemiamas lūžis - filmo „Toras“ režisierius pasirinko jį iš daugybės pretendentų į pagrindinį vaidmenį. Nieko keista - aukštas raumeningas Krisas be jokių gudrybių atrodė tikras dievas Perkūnsvaidis. Ne visi aktoriai, ekrane įkūnijantys galingus ir taurius herojus, gyvenime patys yra tokie. Bet 35 metų Krisas Hemsvortas - iš tų retų tipažų, kurie tikrovėje yra dar kietesni negu jo herojai. O svarbiausia - irgi retenybė - toks pats išvaizdus kaip ir ekrane.

- Krisai, sukuriate nieko nebijančio vyro įspūdį. Prisiminkite, kada paskutinį kartą jus kas nors mirtinai išgąsdino?

- O, tai buvo seniai! Kai vedžiau ir susilaukiau šeimos! Buvo baisu, bet ne todėl, kad būčiau bent minutę abejojęs, ar noriu vesti. Tiesiog atsirado didžiulė atsakomybė. Už vaikus. Ar sugebėsiu būti geras tėvas? O šiaip iki to laiko jau buvau praeityje palikęs savo viengungiškus ir donžuaniškus įpročius - alkoholį, vakarėlius, moteris. Visa tai liko Australijoje, kai ten filmavausi serialuose. Aš juk tik 2009 m. atvykau į Ameriką. Tada, iki „Toro“, kuriame gavau pagrindinį vaidmenį, pasirodymo 2011 m. Holivudo kritikai rašė, neva mane „stumia į Holivudą kaip patrankų mėsą“. Kažkaip panašiai. Su Elsa (ispanų aktorė Elsa Pataky) susipažinau per pamokas pas anglų kalbos mokytoją, kur aš bandžiau atsikratyti australiško akcento, o ji - ispaniško. Po 9 mėnesių mes susituokėme.

- Štai neseniai, nepaisydamas visokių perspėjimų, jūs kartu su žmona nusifilmavote filme. Nepabijojote statistikos, rodančios, kad daug žinomų porų po tokių eksperimentų išsiskiria.

- Taip, surengėme sau kažką panašaus į antrąjį medaus mėnesį. Suprantate, Elsa iš esmės paaukojo savo karjerą dėl manęs. Kad aš galėčiau filmuotis - ir „Tore“, ir „Keršytojai“, ir „Snieguolė ir medžiotojas“, ir „Vaiduoklių medžiotojai“, ir dar daugybėje mažiau žinomų, bet mano širdžiai brangių filmų. Čia man buvo daug lengviau, kad būtent Elsa vaidino mano žmoną. Toks jausmas, kad mes visus tuos metus repetavome! Aš žmoną įkalbėjau, ji nenorėjo. Bet abudu troškome kaip kadaise vėl pasinerti į tą pasaulį ir kalbėtis apie darbą, kūrybą, kiną.

- Apie jus ir jūsų brolius Lajemą ir Liuką (Liam ir Luke) Holivude atsiliepiama kaip apie nepaprastai mandagius, kuklius ir dorus vyrukus. Seras Kenetas Brena (Kennet Branagh), nufilmavęs jus pirmajame „Tore“, sakė, kad iš visų aktorių, atėjusių į atranką, tik jūs su broliu Lajemu kostiumus, su kuriais jus filmavo, pakabinote atgal ant pakabų. O tiesa, kad jūs vaikystėje Australijoje kirpote avis?

- Iš esmės žinau, kaip su jomis susitvarkyti! Kai buvau dar visai nedidelis, tėtis šeimą iš Melburno išgabeno į visišką užkampį - iki artimiausios gyvenvietės belstis 5-6 valandas klaikiais keliais. Visa tai tam, kad sutaupytų pinigų. Augo trys berniukai. Taigi tame užkampyje lankiau mokyklą su aborigenais, o tėvas dirbo ūkyje. Ko tik jis nedarė: šaudė buivolus, veisė galvijus, arė kaip užkeiktas. Mano vaikystė atrodo taip, tarsi būčiau Krokodilas Dandis. Mes su broliais užaugome ne priemiestyje, o kuo tikriausiuose krūmynuose, pramogaudavome mušdamiesi, vienas kitą lupdavome ir neretai patys susižeisdavome.

- Teko girdėte, kad su broliu Lajemu dėl „Toro“ kovėtės ne vaikiškai...

- Esame labai artimi, bet be konfliktų neapsieisi. Bet mano brolis ne iš kelmo spirtas, jam teko vaidmuo „Bado žaidynėse“.

- Didelio biudžeto filmuose „Marvel“ komiksų pagrindu sukasi ne tik dideli pinigai, bet ir dalyvauja garsiausi aktoriai. O jūs apskritai buvote nežinomas, palyginti su Robertu Dauniu (R.Downey) jaunesniuoju, Natali Portman, Skarlet Johanson (Scarlett Johansson), Marku Rufalu (Mark Ruffalo)...

- Tikrai taip. Žinoma, kai projektai atsieina šimtus milijonų, kiekvieną sekundę nepamiršti: jeigu kas nors bus ne taip, gerbėjai to neatleis. Be to, kiekvienas komiksų herojus turi savą gerbėjų armiją. Tai išties rimtas išmėginimas. Juk nesėkmė ir gėda bus amžiams susiję su tavo veidu. Patekti į „Marvel“ pasaulį, tapti franšizės „Keršytojai“ dalimi svajoja visi aktoriai. Be to, per pertraukas galima sau leisti nusifilmuoti mažo biudžeto filmuose, kur nebūtina jaudintis dėl gerbėjų reakcijos, kadangi jų tikriausiai nėra ir nebus (juokiasi).

- Krisai, o jūs ar esate aktorius iš prigimties, be jokių „vingrybių“ kaip Stanislavskio metodas?

- Tiksliai. Kaip filmuojant „Torą“ mane mokė seras Entonis Hopkinsas (Anthony Hopkins): „Niekada nesinešk viso šito namo. Net į vagonėlį, kur esi grimuojamas, viso to nesinešk“. Holivude, kai aš ten pasirodžiau, man pirmiausia buvo pasakyta, kad aš jiems vargu ar tiksiu. Per aukštas, per šviesūs plaukai, per žydros akys ir per daug raumenų (juokiasi). Jei ne „Toras“, iš Holivudo tikriausiai būčiau pabėgęs. Nebūčiau galėjęs metų metus stengtis prasimušti, vaikščioti į atrankas, gauti neigiamus atsakymus. Ne tas charakteris. Aš jau lėktuve sėdėjau, kai mane pakvietė grįžti.

- Na, dabar prie jūsų rikiuojasi eilės. Ir net filmuojama ten, kur jums patogu. Ar tiesa, kad paskutinį „Torą“ filmavo už 45 minučių kelio nuo jūsų namų Australijoje?

- Tiesa. Ir džiaugiuosi, kad nustojau būti marionetė. Dabar noriu vaidinti tik tuose filmuose, kurie man teikia malonumą. Štai netrukus tikiuosi „Vyrai juodais drabužiais“ pakeisti Vilą Smitą (Will Smith). Tai, aišku, iššūkis, ir sau, ir Vilo gerbėjams. Užtat įdomu.

- Jūs iš Kalifornijos persikėlėte į Australiją. Ir nuolatos gyvenate būtent ten, ant vandenyno kranto. Ilgai teko žmoną įkalbinėti?

- Teko! Kai tuokėmės, pasižadėjome: ji manęs neprašys persikelti į Ispaniją, o aš jos - į Australiją. Bet kartą per atostogas nuvažiavome į tą nuostabią vietą prie Bairono įlankos. Elsa įsimylėjo ir vandenyną, ir paplūdimius, ir gamtą, ir vietos gyventojus. Ir nusipirkome namą su vaizdu į įlanką. Daug savos žemės, išeini ir takeliu - tiesiai į paplūdimį. Ši galimybė - gyventi Australijoje - yra tikra prabanga, už kurią, aišku, turiu būti dėkingas savo dalyvavimui gigantiškose franšizėse. Mėgstu leisti laisvalaikį gamtoje, o ne sėdėti už uždarytų vartų, kaip Los Andžele. Ten aš supratau, kad pradedu prarasti ryšį su tikrove. Išvažiuoji į gatvę ir iškart atsiduri tarp reklamos, nuolatos primenančios apie projektus, kuriuose dalyvauji, arba tuos, kuriuose nedalyvauji. O čia esu laisvas nuo viso šito. Vaikai kiauras dienas basi laksto, aš - su mėgstamais marškinėliais ir šortais. Miestukas tylut tylutėlis, vieni banglenčių sporto mėgėjai. Kaip ir aš. Atvirai prisipažinsiu, kad banglentės - mano pagrindinė nuodėmė! Kai kada galvoju, kad neteisingai suplanavau savo gyvenimą. Viskas buvo vienu metu - karjera, vaikai... Bet dėl nieko nesigailiu, ne. Tikiuosi šiais metais sugebėsiu gauti pusmetį atostogų, o gal ir daugiau. Galėsiu pats vežioti vaikus į mokyklą. Gal apskritai atėjo laikas išsigryninti visus čekius ir iki gyvenimo pabaigos plaukioti banglente?..

- O kaip dėl „Oskaro“? Nesvajojate apie auksinę statulėlę?

- Nė kiek. Man visiškai nesinori dėl jo vaidinti kokį nors beviltišką narkomaną, sveriantį 60 kg. Gali būti, kad netrokštu „Oskaro“, nes tiksliai žinau, kad jo niekada negausiu?

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MAŽINS: Italijos energetikos milžinė „Enel“ trečiadienį pranešė mažinsianti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą 70 procentų iki 2030-ųjų.
  • LĖŠOS: Europos Parlamentas balsavo už papildomų 80 mln. eurų skyrimą ES tyrimų programai „Horizontas 2020“ bei 20 mln. eurų – jaunimo mainų programai „Erasmus+“.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Tobago Anthony Joseph.

Ar pastebite maisto produktų kainų pokyčius?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate tai, kad Vilniuje stadionas „statomas“ jau 30 metų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +7 C

 +4 +6 C

 

 +5 +7 C

+13 +11 C

+12 +13 C

 

 +11 +12 C

0-5 m/s

 0-5 m/s

 

0-4 m/s

 

USD - 1.1026 PLN - 4.3416
RUB - 70.7241 CHF - 1.0966
GBP - 0.8881 NOK - 9.8715
reklama
Ūkis