respublika.lt

Kas užvaldė S.Brazdžionytės pasaulį?nuotraukos

2018 sausio mėn. 13 d. 18:00:39
Eimantė JURŠĖNAITĖ

Akį traukiančių papuošalų ir aksesuarų kūrėja Simona Brazdžionytė (30) tyliai svajoja ir atkakliai siekia savo tikslų. Labiausiai jai padeda nesenkantis optimizmas ir gebėjimas matyti tik gražias kasdienybės spalvas. O kai kasdienybė ima pilkėti Simona žino, kaip ją prablaškyti ir užpildyti įvairiomis, tik geras emocijas teikiančiomis veiklomis...

 

- Ryškesnius ir puošnesnius papuošalus moterys po žiemos švenčių dažnai iškeičia į subtilesnius. Bet ar tikrai reikia? Nejaugi jaukus megztukas nedera su masyvia sage ar stambesniu pakabuku?

- Šiemet net po švenčių tikrai neverta ryškesnio aksesuaro padėti į lentynėlę. Galima, pavyzdžiui, sege puošti ne tik megztuką, bet ir švarką ar paltuką.

- Ar žinai, kokios papuošalų ar aksesuarų tendencijos vyraus šią žiemą ir kokios atklys pavasarį?

- Dominuos kontrastai, nepaleidžiantys sodrių spalvų. Plastikas vis dar išliks topuose. Ir žinoma karaliaujančios bus pastelinės spalvos: rožinio kvarco, baby pink, ametisto, alyvų atspalviai.

- Koko Šanel (Coco Chanel) yra sakiusi: „Išeidama iš namų nusiimk vieną aksesuarą“. Ar tau taip pat galioja ši taisyklė?

- Tikrai taip, šį sezoną būtent taip ir būna mano namuose. Išeidama pasilieku tik po vieną nedidelį, ryškų, išskirtinį aksesuarą.

- Kaip manai, geriau daugiau smulkių papuošalų ar vienas traukiantis akį?

- Šį sezoną aš lieku prie kelių smulkių papuošalų, bet ypatingoms progoms aš vis dėlto renkuosi vieną nepaleidžiantį žvilgsnio.

- Esi minėjusi, kad papuošalas yra svarbiausia tavo įvaizdžio dalis ir drabužius neretai derini prie jo. Ar didelė tavo drabužių spinta? Turi moteriškų silpnybių?

- Stengiuosi neužsilaikyti ir padaryti revizija savo spintoje, bet turbūt, kaip ir pas daugelį, pakankamai dažnai atidarius spintą iššoka mintys, kad nėra, ką apsirengti (Juokiasi). O didžiausia silpnybė turbūt batai.

- Ką mieliau dėvi – kelnes ar sukneles?

- Nors prieš keletą metų mano spintoje buvo galima rasti beveik tik sukneles, bet šiandien vis dažniau renkuosi kelnes.

- Perniai savo kolekciją pristatei žaisminga fotosesija, pozavai pasipuošusi kiek maištingo stiliaus drabužiais, rožiniais plaukais. Ar gyvenime mėgsti drąsius stiliaus eksperimentus?

- Taip, ta kolekcija buvo turbūt drąsiausias mano gyvenimo įvykis. Labai stipriai eksperimentuoti su savo išvaizda nemėgstu. Bet iššūkius įgyvendinti man patinka tiek gyvenime, tiek kūryboje.

- Praėjusiais metais tavo kūrybai gražių žodžių negailėjo tarptautinės kompanijos „Swarovski Crystals“ atstovai, savo socialinio tinklo paskyroje jie dalinosi tavo darbų nuotraukomis ir komplimetais. Vis daugiau dėmesio sulauki už Lietuvos ribų?

- Taip, mano naujausios kolekcijos susilaukė tikrai daug dėmesio. Tikiuosi, jau artimiausiu metu išsipildys tai, ko labai seniai laukiu. Į visa tai sudėjau daug darbo ir meilės.

- Veikiausiai šventės buvo vienas darbingiausių metų laikotarpių, kai vyko įvairios kalėdinės mugės, o ir tavo kūrybą pamėgusioms dailiosios lyties atstovėms reikėjo papuošalų ir aksesuarų renginiams, vakarėliams. Kada turi daugiau darbo – žiemą, kai artėja šventės ar vasarą, kai reikia papuošti nuotakas?

- Visi praėję metai buvo labai darbingi: ir vasara, ir žiemos laikotarpis. Ir galbūt tai padarė dar didesnę įtaką pokyčiams mano kūryboje.

- Kaip pati įvardytum tuos pasikeitimus? Gal pastebi kaip nuo tavo karjeros pradžios pasikeitė tavo kuriami aksesuarai?

- Tikrai taip, mano kūryba nuo pradžių pradžios kardinaliai pasikeitė, tačiau visame kūrybos kelyje stengiuosi nepaleisti savo išskirtinumo ženklo ir kartu su juo augti. Pradžioje daug visko buvo ir dominavo baroko stilistika, o paskutinės mano kolekcijos kiek kuklesnės, lengvesnės, žaismingesnės. Galbūt visa tai lemia mano vidinė ramybė ir noras pabėgti nuo maištaujančio amžiaus bei noras turėti, vertinti, saugoti ir išgryninti tikrus dalykus aplinkui.

- Ar papuošalas gali papasakoti apie žmogaus būdą? Apie kokias jo savybes jis gali sufleruoti?

- Tikrai taip, papuošalai daug ką gali papasakoti apie žmogų. Tačiau nereikia pamiršti, kad dažnai pasirinkimui įtaką daro ir einamos pareigos, kur ne visuomet gali atskleisti savo tikrąjį būdą. Mano kūrybą dažniausiai renkasi veiklios, moteriškos, sumanios, ryžtingos, nebijančios paskęsti minioje, drąsiau komunikuojančios savo išvaizda moterys ir merginos.

- Esi studijos „Menas be ribų“ įkūrėja, ar sunku būti pačiai sau viršininke? Visuomet lengva išlikti disciplinuotai?

- Kad ir kaip būtų, man turbūt tai suteikia daugiau džiaugsmo, nei vargina užklumpantys sunkumai. Nes visada žinau, kad dėl trupinėlio džiugesio reikia pakovoti. Didžiausi sunkumai turbūt užklumpa, kai viskas nevyksta pagal mano planą ir kartais rezultatai nuo manęs nepriklauso. Bet tiek gyvenime, tiek darbuose labai stengiuosi būti disciplinuota ir savo, ir kitų atžvilgiu.

- Naujus metus pradedi atostogomis?

- Šiemet ne viskas vyksta taip, kaip norėčiau. Kol kas mano saulėtus atostogų planus teks atidėti vėlesniam laikui, bet žinau: kad ir kas nutiktų, niekas nevyksta šiaip sau. Gyvenu šia diena ir jau išmokau mėgautis kiekviena akimirka. Tad jei niekas nesutrukdys, tai turėsiu savaitėlę atostogų Romoje.

- Ar dažnai keliauji? Atrodo, kad nuolat stengiesi pasilepinti bent trumpomis atostogomis...

- Kelionės yra viena iš mano aistrų ir kūrybos įkvėpimų! Šiemet turėjau dvi nuostabias keliones: 30-ojo jubiliejaus progą staigmeną nuo draugų į Nicą ir Monaką, o vasarą – trumpas, šiltas, mergaitiškas atostogas Kretoje. Stengiuosi bent trumpam išlėkti, prablaškyti mintis ir grįžti su nauja energija.

- Ką veiki išvykusi – tingiai guli prie baseino, lankai muziejus ir kitas žinomas vietas ar ieškai aktyvesnės veiklos?

- Atostogų planus ir veiklas pasirenku pagal nuotaiką ir kartu vykstančią kompaniją, bet visuomet stengiuosi jas susiplanuoti aktyvias ir kuo daugiau pakeliauti, pamatyti. Tačiau neslėpsiu, jei turiu galimybę, mielai leidžiu laiką prie baseino ar jūros.

-  Ar turi kokių nors kelioninių ritualų, tradicijų? Galbūt ką nors kolekcionuoji?

- Prieš daugelį metų draugai iš Amerikos lauktuvių parvežė sidabrinį šaukštelį su drugeliu. O po kelių metų, svečiuojantis pas draugę Oksforde, ji paprašė išsirinkti kažką mielo, kad tai primintų mūsų laiką kartu. Taip, tuomet dar net negalvojant apie kolekciją, atsirado Alisos ir paauksuotas Oksfordo šaukšteliai. Daug negalvodama ir neplanuodama pradėjau gauti ir rinkti šaukštelius iš viso pasaulio. Dabar didelę savo kolekciją laikau specialiai sukurtoje skrynelėje. Kuo toliau, tuo labiau vertinu smulkmenas ir džiaugsmingas savo bei draugų patirtas akimirkas keliaujant ar ieškant savo kolekcijai suvenyro.

- Naujus metus daugelis pradeda pažadais daugiau sportuoti ir sveikiau gyventi, rodos, sportas tavo darbotvarkėje įsitvirtino jau seniai. Kartais net keista, kaip tokius moteriškus ir puošnius aksesuarus kurianti dizainerė sporto salėje užsiima ne kiekvienai moteriai pavaldžiais sportais – boksuojasi, kilnoja svorius ir pan.

- Su kiekvienais metais norisi tik dar labiau mylėti save, būti geros savijautos ir nepasenti per anksti. O sportas ir aktyvi veikla, manau, tam tikrai padeda. Žinoma prie viso to prisideda ir pozityvus mąstymas, sveikas maistas bei poilsis. Ir sporto rūšį visada siūlau kiekvienam atrasti savo, nes tik tai gali atnešti ilgalaikius rezultatus ir tapti maloniu įpročiu. Sporto salėje su asmeniniu treneriu užsiiminėjame fitneso, jėgos, ištvermės treniruotėmis. Tai man labai padeda atsipalaiduoti po darbų. Ir sporto salėje pastaruoju metu apsilankau apie 3 kartus per savaitę.

- Kas apskritai tave atvedė į sporto salę? Norėjai ryškesnių raumenukų?

- Aktyvus sportas į mano gyvenimą atėjo kartu su dideliu noriu jaustis gerai, ištaisyti savo laikyseną, kad ir kaip būtų keista, išsikrauti po įtemptų darbų ir pabėgti nuo rutinos. Bet negaliu paneigti, kad noras atrodyti atletiškiau, paslėpti bėgančių metų skaičių ir šiandien turi labai daug įtakos.

- Laisvalaikiu tave dažniau sudominsi aktyvia veikla? Visada buvai aktyvi ar kažkas užkrėtė pomėgiu aktyviai leisti laiką?

- Nuo pat vaikystės tikrai daug aktyviai judėjome ir su šeima, ir su draugais. Galbūt atvykus į Vilnių keletą metų darbai ir mokslai atėmė nemažai laiko ir nutolau nuo aktyvios veiklos, bet labai džiaugiuosi, kad judėjimas grįžo tinkamu laiku. Pastaraisiais metais tikrai atsirado neviena nauja aktyvi veikla, kuri užvaldė mano pasaulį.

- Veikiausiai aktyvus gyvenimo būdas ir sportas kiek pakoregavo ir tavo gyvenseną bei mitybą...

- Tikrai taip. Sportas grąžino pastovumą, rutiną (bet tikrai ne nuobodžią), gerą savijautą, plačią šypseną ir pasitikėjimą savimi. Į mano kasdienybę grįžo saikingas, tikslus ir aiškus maisto pasirinkimas. Valgau 5-6 kartus per dieną. Laikausi režimo, bet nepamirštu ir mažų “nuodėmių”, kurios tik pasaldina gyvenimą. Tad visada siekiu nevaržyti savęs, bet daryti viską saikingai. Nebeliko pasiteisinimų, kad nėra laiko, neturiu, ką valgyti ir teko suprasti, kad greitas maistas tikrai ne visuomet geriausias pasirinkimas. Jau beveik 5 metus mano racione nėra jokios mėsos ir žuvies, o paprastą pieną dažniausiai keičiu į sojų. Atradau daug produktų ir patiekalų, apie kuriuos niekada net nebūčiau pagalvojusi.

- Minėjai, kad saldumynai – tavo silpnybė. Nejaugi ir jais mėgaujiesi retai?

- Tikrai metams bėgant silpnybė saldumynams niekur nedingo... Bet atradau daug sveikesnių produktų ir gaminių todėl kartais, tai nebe atrodo tokia didelė nuodėmė. Jau labai seniai stipriai sumažėjo noras patiekalams iš miltų, taip pat ir jų saldėsiams. Todėl tikiuosi, kad vieną dieną dar labiau sumažės noras pieniškam šokoladui, karamelei ir visiems saldiesiems riešutams!

- Kaip save motyvuoji ir iš kur semiesi valios? Veikiausiai ir į sporto salę kartais tingi nueiti...

- Save bandau motyvuoti geresne savijauta. Nors šiemet dažnai rasdavau pasiteisinimų nuklysti nuo pažadų sau. Tačiau svarbiausia rasti balansą ir suprasti savo organizmą, nes, kad ir kaip būtų, niekas nevyksta šiaip sau.

- Trykšte trykšti optimizmu, koks tavo optimizmo ir energijos užtaisas?

- Stengiuosi matyti tik gražius dalykus ir nepasiduoti negatyvui. Nors ir ne visada pavyksta, kiekvienos dienos laukiu su didžiausiu džiaugsmu ir plačiausia šypsena. Per daug myliu gyvenimą, kad galėčiau leisti jį užvaldyti liūdesiui!

- Įmanoma pamatyti tave suirzusią ar piktą?

- Neneigsiu ir neslėpsiu - visko būna, bet stengiuosi, kad tai ilgai neužsitęstų.

- Ką darai ir ko tenka atsisakyti, kad vidinės tvarkos ir harmonijos būtų daugiau?

- Stengiuosi, kad mano aplinkoje būtų kuo daugiau pozityvumo, meilės, supratimo ir tikrų žmonių šalia. Daug reikėjo ir, manau, dar reikės dirbti, kad vidinė harmonija išliktų.

- Be kokio ritualo neįsivaizduoji savo dienos?

- Turbūt be stiklinės vandens ar kavos puodelio.

- Vis dėlto nė vienas neapsaugotas nuo rutinos, kaip su ja kovoji? O gal ji tavęs nė kiek negąsdina...

- Mmmm... rutina? Dirbdama jos tikrai nejaučiu ir labai retai su ja susiduriu. Didžiausia rutina turbūt būtų maistas, bet ir tai gal labiau pavadinčiau tam tikrų tikslų režimu. Nes, išskyrus tikslų valgymo laiką, aš pakankamai dažnai koreguoju ir keičiu racioną. Visur kitur rutina manęs tikrai negąsdina arba tiesiog jos nejaučiu, nes dažniausiai ieškau naujos veiklos arba smagaus laiko praleidimo būdų su draugais.

- Sausio 16 d. - tavo gimtadienis. Ką tau reiškia ši diena? Susumuoji nuveiktus darbus? O gal keli sau naujus tikslus?

- Taip gimtadienis man visada buvo ypatinga diena. Nors vaikystėje nemėgdavau žiemos ir visuomet pavydėdavau draugams, kurių gimtadienis vasarą. Nesvarbu, kur ir su kuo jį sutinku, bet man tai tikrai nuveiktų darbų, tikslų ir norų įgyvendinimų sudėliojimo į vietas laikas. Visi pradeda dėliotis savo siekius nuo Naujųjų metų, o aš jau kelinti metai sausio pradžioje atostogauju. Ir dažniausiai tuo metu rašausi savo tikslų norų sąrašą. Bandau pailsėti ir rasti daugiau laiko sau, susidėlioti visas mintis, ką išmokau, kas užgrūdino, ką norėčiau daryti toliau. Ir su kiekvienais metai žiema man tampa vis ypatingesnė.

- Ko palinkėtum sau šiais metais?

- Šiais metais ir sau, ir visiems palinkėčiau vidinės ramybės, sveikatos ir meilės.

DOSJE:

Gimimo data: 1987 sausio 16 d (Panevėžyje)

Studijos: 2011 m. baigė pramonės inžinerijos bakalauro studijas, įgijo technologo kvalifikaciją

Veikla: 2012 m. pradėjo kurti papuošalus, o 2013 m. įkūrė savo studiją „Drugelių karalystė“. 2014 m. surengė pirmąjį savo kolekcijos pristatymą, kuriame pristatė ne tik savo kurtus papuošalus, bet ir drabužius.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • URAGANAS: uraganas Willa pirmadienį sustiprėjo iki penktos kategorijos audros, galinčios turėti „katastrofiškų“ padarinių Meksikos Ramiojo vandenyno pakrantei, įspėja JAV Nacionalinis uraganų centras.
  • FINANSINĖ GRĖSMĖ: ketvirtą metų ketvirtį euro zonos bankai tikisi ir toliau augančios paskolų paklausos, tačiau mano, kad Europos centrinio banko (ECB) politikos pakeitimas pablogins rinkos finansavimo sąlygas, cituodama ECB atliktą apklausą, praneša „Reuters“.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar svarstote apie galimybę įsivaikinti vaiką ar tapti jo globėju?

balsuoti rezultatai

Ar manote, kad aukštojo mokslo diplomas yra svarbus karjerai?

balsuoti rezultatai
reklama
darbas vadyb
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +5 C

   -1   0 C

 

   +3  +4 C

  +7  +10 C

   +4  +6 C

 

   +4  +5 C

 1-2 m/s

 4-7 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018