respublika.lt
LRDT LYRAS

Karališkosios vestuvės: kai pasaka virsta tikrove (3)

2018 gegužės mėn. 19 d. 09:40:31
Milda KUNSKAITĖ

Koks stebuklingas žodžių derinys - „karališkosios vestuvės“! Kaip įsivaizduoja milijonai merginų visame pasaulyje - tai tikra pasaka: baltais žirgais kinkytos karietos, prašmatnios puokštės, šimtai svečių, perlais siuvinėtas nuotakos šydas ir prabangios suknelės šleifas. Ir, aišku, gražuolis princas. Arba net karalius. Tikrose karališkose vestuvėse visos šios fantazijos tampa tikrove, tiesa, princai nebūtinai būna gražuoliai... Šį savaitgalį laukdami dar vienų karališkųjų jungtuvių, prisimename efektingiausias praėjusių dešimtmečių ceremonijas.

 

Karalienė Elžbieta ir princas Filipas (Elizabeth & Philip)

Ilgiausiai trunkanti santuoka - D.Britanijos karalienės Elžbietos II ir Edinburgo hercogo Filipo. Elžbieta tapo pirmąja Anglijos istorijoje monarche, atšventusia briliantines vestuves. Pati ceremonija tapo karališkų vestuvių etalonu: suknelė, papuošalai, tortas ir gėlės buvo užsakyti geriausiems šalies meistrams, į viską atsižvelgta iki smulkmenų, apgalvotos visos detalės, o nuotakai papuošti panaudotos ankstesnių karalienių brangenybės. Pavyzdžiui, tiulinį šydą ant Elžbietos galvos prilaikė tiara, pagaminta 1919 m. karalienei Marijai, o poros žiedai iš platinos ir aukso, sukurti juvelyrinės firmos „Philip Antrobus“, buvo puošti briliantais iš princo Filipo motinai priklausiusios tiaros. Elžbietos ir Filipo vestuvių vaizdo įrašas buvo rodomas kino teatruose, jį pažiūrėjo tūkstančiai britų.

Diana Spenser ir princas Čarlzas (Diana Spencer & Charles)

Šis įvykis buvo vadinamas XX a. vestuvėmis, pagal visus parametrus jos tokios ir buvo: į ceremoniją susirinko apie 3500 svečių, ledi Dianos vestuvinė suknia buvo papuošta 7 m ilgio šleifu. Prieš ceremoniją buvo atsižvelgta į visus prietarus: paskutiniai dygsniai siuvami prieš pat vestuves princesei jau apsivilkus suknelę, o prie korseto buvo pritvirtintas žydras kaspinėlis su nedidele briliantine pasaga - kad neštų laimę. Deja, ji nepadėjo - pasakiškiausios amžiaus vestuvės po 15 metų baigėsi skandalingomis skyrybomis.

Greisė Keli ir kunigaikštis Renjė III (Grace Kelly & Rainier)


Dar viena legenda tapusi vestuvių ceremonija - poros, kurios gyvenimas prasidėjo kaip pasaka. Ji buvo Holivudo žvaigždė, jis - Monako kunigaikštis. Dėl Renjė Greisė Keli atsisakė sėkmingos karjeros Holivude, tiesa, jau spėjusi pelnyti „Oskarą“. Suknelę kunigaikštienei sukūrė studijos MGM dizainerė Helena Rouz (Helen Rose). Ji, kaip vieningai mano mados kritikai, yra elegantiškiausia istorijoje vestuvinė suknelė. Ją siuvo 30 siuvėjų, buvo sunaudota daugiau kaip kilometras taftos, o apdailai naudoti senoviniai nėriniai ir jūros perlai. Kunigaikštis pasirinko Napoleono I laikų paradinę uniformą. Vėliau jų šeimyninį gyvenimą ne kartą temdė Greisės noras grįžti į kiną, bet galiausiai ji apsisprendė likti Monako kunigaikštiene.

Letisija Ortis Rokasolano ir princas Felipė (Letizia Ortiz Rocasolano & Felipe)

Šiandien Ispanijos karalienė Letisija yra vadinama pagrindine Keitės Midlton konkurente varžantis dėl publikos dėmesio: ji puikiai jaučia stilių, visada yra karališkai santūri ir augina dvi nuostabias dukras - Leonorą ir Sofiją. Felipės ir Letisijos pažinties istorija yra neįprasta: ji dirbo žurnaliste ir rašė apie tragiškus įvykius prie Ispanijos krantų, o į katastrofos vietą atvyko princas. Felipės tėvai prieštaravo jų santuokai, bet jiems teko nusileisti, nes sosto įpėdinis grasino atsisakyti sosto. Taip Letisija tapo pirmąja per 100 metų ispane, ištekėjusia už būsimojo Ispanijos karaliaus.

Maksima Zoregeta ir princas Vilemas Aleksandras (Maxima Zorrequieta & Villem Alexander)


Ši sąjunga gimė iš tikros meilės: pažinties metu būsimoji Olandijos karalienė Maksima net nežinojo, kad jos išrinktasis - sosto paveldėtojas. Kai jis papasakojo jai apie savo kilmę, ji neabejojo, kad jis juokauja. Jų santuokai ilgai nepritarė Nyderlandų parlamentas, nes Maksimos tėvas ilgai dirbo žemės ūkio ministru Argentinos diktatoriaus Ch.Videlos vyriausybėje, ir tai metė šešėlį ant būsimosios karalienės. Galop problema buvo išspręsta taip: ministras pirmininkas nutarė, kad dukra neturi atsakyti už tėvo poelgius ir pritarė santuokai su sąlyga, kad jos tėvas nedalyvaus jokiuose karališkuose renginiuose, taip pat vestuvėse.

Karūnos princesė Viktorija ir Danielis Vestlingas (Victoria & Daniel Westling)

Šią Švedijos monarchų santuoką galima pavadinti labiausiai smerkiama: ceremonijai buvo išleista apie 20 mln. Švedijos kronų, kurių pusę sumokėjo Švedijos karališkoji šeima ir parlamentas, o kitą pusę - mokesčių mokėtojai. Kilo daug protestų, kurių pagrindinė mintis buvo ta, kad pagal viską paprasti švedai taip pat turėjo būti pakviesti į vestuves. Tuo keista jaunųjų padėtis nesibaigė: Švedijos feminisčių draugija pasisakė prieš tai, kad tėvas „perduotų“ nuotaką vyrui, todėl karalius Karolis Gustavas XVI dukrą lydėjo tik iki pusės bažnyčios. Šiose vestuvėse taip pat dalyvavo daugiausia kitų šalių monarchų.

Keitė Midlton ir princas Viljamas (Kate Middleton & William)

Britai ilgai gardžiavosi poros santykių istorija, ypač atkreipdami dėmesį į faktą, kad Keitė - nekilminga. Nuotaka vestuvių ceremonijai pasirinko „Alexander McQueen“ mados namų suknelę, kuri išreiškė pagarbą visoms Anglijos provincijoms: jos nėriniai buvo Anglijos simbolio - rožės, Škotijos - dagio, Velso - narcizo, Airijos - dobilo formos, o jos meilę Viljamui simbolizavo nuotakos puokštė: be tradicinių mirtų ir pakalnučių, ji į ją įkomponavo gvazdiką „Saldusis Viljamas“. Vestuvių ceremoniją per televiziją ir internetą stebėjo bei klausėsi 180 šalių žmonės.

Šarlen Vitstok ir Monako kunigaikštis Alberas II (Charlene Wittstock & Albert)

Greisės Keli ir Renjė III sūnus labai ilgai buvo viengungis, taigi jo vestuvių diena Monako gyventojams tapo tikra švente. Kunigaikščio ir olimpietės plaukikės Šarlen Vitstok vestuvės buvo tikrai visuotinė šventė: kunigaikštis ir kunigaikštienė pagrindinėje aikštėje organizavo furšetą ir pakvietė 7,6 tūkst. Monako piliečių.

Stefanija de Lanua ir princas Gijomas (Stephanie de Lannoy & Guillaume)

Apie šią iškilmingą ceremoniją Liuksemburge 2012 m. daug rašė spauda, nes tuokėsi tuo metu paskutinis sosto įpėdinis Europoje. Garbė sukurti princesės suknelę teko dizaineriui Eli Sabui (Elie Saab). Poros pasisveikinimas su Liuksemburgo piliečiais iš rūmų balkono daugeliui įsiminė tuo, kad princas Gijomas savo išrinktąją pabučiavo ne tik į lūpas, bet ir į kaktą.

Karalius Abdula II ir Ranija (Abdullah & Rania)


Jordanijos karalienė pagrįstai yra laikoma viena elegantiškiausių pasaulio moterų, be to, ją galima drąsiai vadinti „Rytų princese Diana“ - karaliaus Abdulos II žmona seniai ir aktyviai užsiima labdara, kovoja už moterų teises ir dar yra pavyzdinga žmona bei mama. Svajonių vyrą Ranija sutiko vos baigusi universitetą - mergina stažavosi banke, priklausančiame karališkajai šeimai. Būsimasis Jordanijos valdovas įsimylėjo gražuolę iš pirmo žvilgsnio ir praėjus keliems mėnesiams po pažinties pasipiršo. Priešingai nei jie baiminosi, karaliaus šeima palankiai pažiūrėjo į atžalos norą vesti nekilmingą merginą, o Abdulos motina net sakė, kad Ranijai lemta tapti savo karalystės perlu. Ranka ir širdis Ranijai buvo pasiūlyta pagal visas griežtas Artimųjų Rytų tradicijas, Abdulos tėvas, tuomet - Jordanijos karalius, atėjo į nuotakos tėvų namus prašyti jų sutikimo. Viename interviu Ranija prisipažino, kad nepaisant „oficialumo“ sužadėtuvės vis dėlto buvo labai romantiškos. Vestuvės įvyko 1993 m. birželio 10-ąją. Šiandien jų santuokai jau 25 metai, jie yra labai laimingi ir augina 4 vaikus.

Karūnos princas Frederikas ir Merė Donaldson (Frederik & Mary Donaldson)


2004 m. gegužės 14-ąją įvyko Danijos karūnos princo Frederiko vestuvės. Jo išrinktoji Merė - mergina iš visiškai paprastos šeimos, į Daniją ji persikėlė pas mylimąjį iš Australijos. Prieš sutikdamas Merę, princas gyveno gan linksmai ir net pagalvodavo išvis niekada nevesti, bet pažintis su australe pakeitė visus jo planus. Princas rimtai įsimylėjo. Naujoji karūnos princesė išsirinko dano dizainerio kurtą suknelę, o galvą papuošė šydu, su kuriuo 1905 m. prie altoriaus žengė kita Danijos princesė Margareta. Vienintelis aksesuaras - auskarai su briliantais ir perlais. Be to, būsimoji karalienė pagerbė savo tėvynę - Merės puokštėje buvo baltų rožių ir Australijos eukalipto lapų. Į iškilmę suvažiavo monarchai iš visų planetos kampelių, o beveik kiekvieną miesto vitriną puošė nuotakos portretas. Frederikas neapsiriko rinkdamasis žmoną: pora augina 4 vaikus ir puikiai sugyvena.

Karūnos princas Hokonas ir Metė Marit (Haakon & Mette Marit)

Būsimasis Norvegijos karalius ir jo žmona Metė Marit susipažino 1999 m. per roko muzikos festivalį, o po metų pradėjo kartu gyventi. Nors dabartinis šalies karalius taip pat yra vedęs nekilmingą moterį, tokio laisvumo jis nesuprato. Bet Hokonui buvo nusispjauti į visuomenės ir tėvų nuomonę - jis įsimylėjo! Hokonas su mylimąja gyveno trejus metus nesusituokęs, draugei ir jos sūnui išnuomojęs butą, kol pagaliau gavo šeimos leidimą tuoktis su mergina „be vardo ir kilmės“. Beje, vestuvių dieną Hokonas ir Metė Marit sulaužė dar vieną tradiciją: užuot žengusi prie altoriaus lydima tėvo, nuotaka per bažnyčią ėjo drauge su būsimu vyru. Ketverių sūnui Marijui, kurį Hokonas įsūnijo, teko savo mamos-nuotakos pažo vaidmuo. Po dvejų metų sutuoktiniams gimė dukra Ingrida. Pirmą kartą per 600 metų po savo tėvo Hokono į Norvegijos sostą pretenduos gražiosios lyties atstovė.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (3)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ELEKTROMAGNETINĖ AUDRA: šeštadienį, apie 15 valandą, Lietuvą pasieks elektromagnetinis saulės pliūpsnis, kuris tęsis iki sekmadienio vidudienio.
  • GELTONOSIOS LIEMENĖS: Prancūzija šeštadienį ruošiasi dar vienam „geltonųjų liemenių“ protestui, o prezidento Emanuelio Makrono vyriausybė rengiasi sustiprinti apsaugą
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
PABUDIMAS

Kaip vertinate įstatymą, leidžiantį kirsti verslo plėtrai trukdančius miškus?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +7    +10 C

+5    +8 C

 

 +5    +7 C

-2   -3 C

+1 C

 

   -1 C

2-4 m/s

4-5 m/s

 

3 m/s

 

USD - 1.1302 PLN - 4.2913
RUB - 72.7425 CHF - 1.1243
GBP - 0.8589 NOK - 9.6423
reklama
Sveikata ir grožis