respublika.lt
LRDT LYRAS

Jurgis ir Akmėja Brūzgos: Žinome, ko reikia „Eurovizijai“nuotraukos

2018 birželio mėn. 03 d. 13:33:19
Agnė VAITASIŪTĖ-KEIZIKIENĖ

Nors jų muzikos stiliai yra visiškai skirtingi, tai jiems netrukdo kurti bendro gyvenimo, kartu auginti dvi dukreles ir svajoti apie laimingą ateitį. Dainininkai Jurgis ir Akmėja Brūzgos prieš kelias savaites grįžo iš didžiosios „Eurovizijos“. Akmėja ten dalyvavo kaip pritariančioji vokalistė, o Jurgis viską stebėjo iš šalies. Pasak jų, dabar jie žino, ko reikia šiam konkursui, bet kol kas neatskleidžia, ar kitąmet juos žiūrovai išvys atrankoje.

 

- Nuo „Eurovizijos“ jau praėjo šiek tiek laiko, per kurį emocijos nurimo, įspūdžiai „susigulėjo“. Kaip dabar žvelgiate į patirtį, įgytą šiame konkursą?

Jurgis: Didžiojoje „Eurovizijoje“ buvome pirmą kartą, todėl viskas buvo labai įdomu - kaip atrodo tokie renginiai, kaip ten žmonės dirba, ką mes galime padaryti geriau. Dabar iš patirties galiu pasakyti, kad arenoje būti žiūrovu - blogas pasirinkimas. „Euroviziją“ žiūrėti per televizorių yra daug įdomiau. Visi atlikėjai orientuojasi į TV žiūrovą, būtent jiems rodomi įvairūs efektai, kurių esantieji salėje net nemato. Eiti į areną galima tik dėl dviejų priežasčių - dėl atmosferos - ten daug sirgalių, todėl smagu, ir dėl techninės virtuvės. Man, kaip muzikos industrijos atstovui, buvo ne tik įdomu, bet ir naudinga pamatyti, kaip žmonės dirba. Pas mus per renginius įprasta, kad kažkas vėluoja, kažkas bus po 5 minučių, kažkokia kamera neveikia, poros lempų neturime, todėl šitoje laidoje nenaudosime... Ten tokių niuansų nėra ir negali būti. Įsivaizduokite, jei prie garso pulto buvo pastatytas jį surinkęs technikas, kuris, jei kas nutiktų, galėtų čia pat pataisyti. Viskas sukontroliuota, suplanuota ir apdrausta. Bet padarytume ir Lietuvoje tą „Euroviziją“, nieko čia sudėtingo.

Akmėja: Kai atvažiavome, negaliu pasakyti, kad arena būtų pasirodžiusi mums labai didelė. Vos didesnė už mūsų Žalgirio areną. Net ramindavome vieni kitus, kad čia tik Žalgirio arena, atsipalaiduokime. Bet aptarnaujančio personalo kiekis ir paslaugumas tikrai nustebino. Kiekviename žingsnyje tave lydėdavo ir tau padėdavo. Net filmavau, kaip per 30 sekundžių būrys darbuotojų subėga ir po vieno pasirodymo sutvarko bei paruošia sceną kitam atlikėjui. Jei netaupytume personalui, suruoštume ir mes „Euroviziją“. Bet kol kas pas mus tas pats žmogus ir prie kameros stovi, ir vandens paduoda, ir grindis pavalo, jei reikia.

- Bet, matyt, jaudulys ir nerimas kyla ne dėl arenos ploto, bet dėl didžiulės atsakomybės, ar ne?

Akmėja: Taip, bet jaudulį sumažino repeticijos. Iki realios transliacijos atlikėjai turėjo 3-4 filmavimus, kuriuose visas konkursas praėjo nuo pradžios iki pabaigos. Todėl tikrojo koncerto dieną stresas buvo daug mažesnis.

Jurgis: Iš tiesų konkurso rengėjai pagalvojo apie viską, o kartu ir apie nerimą. „Eurovizija“ nėra vien profesionalų konkursas, čia yra visokių žmonių - tiek scenos naujokų, tiek scenos vilkų. Kiekviena šalis siunčia labai skirtingo lygio atlikėjus.

- Jums patiems ši patirtis uždegė dar didesnį norą dalyvauti ir kitąmet „Eurovizijos“ atrankoje, o gal atvirkščiai - prigesino?

Akmėja: Prigesino tą jausmą, kad esame maži, mažiau kažko verti, ne tiek visko turime. Panaikino tą mažos šalies sindromą.

Jurgis: Kai viską pamatėme gyvai, supratome, kad niekas nėra tobulas, kad net ir didžiųjų šalių atstovai kartais dainuoja „pro šalį“, kartais sukuria tokį šou, kuris nukelia į praėjusį dešimtmetį. Pabuvęs ten aš jau dabar žinau, ką daryčiau kitą dieną, jei laimėčiau atranką. Tai didelis privalumas. Yra konkretūs tikslai ir uždaviniai, kuriuos galima į vadovėlį net surašyti. Dabar jau žinau, su kuo reikia susisiekti, su kuo palaikyti ryšius. Labai svarbūs yra ir socialiniai, ir reklaminiai, ir finansiniai niuansai. Finansai yra vienas iš svarbiausių dalykų. Tarkime, Izraelis į dainos sklaidą investavo milijoną eurų. Štai jums ir rezultatas.

- Ketinate dalyvauti nacionalinėje atrankoje kitąmet?


Jurgis: Visada sakau, kad kuo daugiau žmonių dalyvaus, kuo daugiau visi siūlys savo dainas, tuo tik geriau. Bet jei kitąmet dalyvaučiau, siūlyčiau tokią dainą, su kuria ne tik gerai pasirodyčiau Lietuvoje, bet kuri gerai skambėtų didžiojoje „Eurovizijoje“. Aš manau, kad jei jau eini į atranką, turi būti pagalvojęs apie visą šou ir suskaičiavęs, kiek tau tai kainuos. Nes kitą dieną po laimėjimo, jau reikia galvoti, iš kur gauti pinigų. Nepabijokime pripažinti, kad Lietuva yra viena mažiausiai investuojančių į savo atstovą šalių „Eurovizijoje“. Mes mėgstame tik skųstis, kad išlaidaujame, bet statistika rodo ką kita. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mums taip sunku užimti aukštą vietą. Nesakau, kad tai yra vienintelė priežastis, bet be pinigų yra daug sunkiau ir turi padaryti daug didesnį stebuklą, norėdamas pasiekti aukšto rezultato. Kai turi pinigų, kai tavo daina skamba visose radijo stotyse, kai apie tave kalba, tau yra lengviau. Vienas atlikėjas šiais laikais nieko negali padaryti.

Akmėja:
„Eurovizija“ yra savotiška olimpiada muzikantams. Kiti sako, kad neremsime, nes ne Lietuvą reklamuojate, o patį atlikėją. Bet juk sporte irgi įvardijama sportininko vardas ir pavardė...

Jurgis:
Juokinga, kad, važiuodamas atstovauti Lietuvai, kaip „ubagėlis“ turi eiti pas visus ir prašyti pinigų. Anksčiau, kai nebuvo interneto, „Youtube“, ir kūrinį pirmą kartą išgirsdavai „Eurovizijoje“, pirmo įspūdžio momentas būdavo svarbus ir daug ką lemdavo. Dabar daugelį dainų jau būni girdėjęs prieš konkursą, todėl jos įgauna daugiau šansų laimėti. Žinoma, būna išimčių. Tas pats Salvadoro Sobralio efektas...

- Kaip apskritai žiūrite į muzikinius konkursus? Juk daina tai nėra šuolis į tolį, kur viską pamatuoji ir aišku, kas laimėjo...

Jurgis: Dėl to ir sunku diskutuoti. Aš manau, kad šiemet supratau, ko reikia „Eurovizijai“. Net ir pats geriausias Lietuvos atlikėjas gali užimti paskutinę vietą. Tiesa, dėl to geriausi ir bijo dalyvauti. Bet labai svarbu, kad atlikėjas atrastų savo dainą. Tai turi būti nerealus derinys. Daina turi atitikti jo natūralią būseną. Kūrinys ir atlikėjas turi būti tarsi Siamo dvyniai. Šiemet Ieva (Ieva Zasimauskaitė - aut.past.) tikrai atrado savo dainą, kuri atitiko jos filosofiją, būdą. Ji labai gerai pasirodė. Manau, kad 12 vieta iš 43 šalių jau yra neblogai. Ji padarė viską, ką galėjo. Taigi „Eurovizijai“ reikia idealaus derinio, o tada jau reikia rūpintis medija bei finansais.

- Abu esate dainininkai, bet kol kas niekada nematėme jūsų kartu ant scenos. Duetas jums tabu? Kodėl?

Jurgis: Netiesa, kad nedainuojame kartu. Labai dažnai mano dainose būna Akmėja, ji įrašo pritariamojo vokalo partiją ar priedainį, ar dar ką nors. Mes nesakome, kad niekada nesukursime kartu dainos. Aš tik noriu, kad tiek ji, tiek aš turėtume savo muzikinį kelią. Muzika yra labai asmeninis dalykas. Smagu, kai turi savo stilių, savo viziją.

Akmėja: Manau, kad susipyktume kurdami duetą, nes mūsų stiliai yra labai skirtingi. Mūsų koncertai yra kaip ugnis ir ledas. Mano - tokia ramybė, bosanova, jautri muzika, o Jurgio - „tūc tūc“, strakaliojimas ant scenos. Suderinti šiuos du dalykus mums būtų pakankamai sunku.

Jurgis: Bet daina kartu kada nors tikrai gali atsirasti. Mes tik nenorime būti tokiu duetu, kuris kartu važinėja ir koncertuoja. Dabar man labai smagu nueiti į jos koncertą, jai, tikiuosi - į mano. Kiti sako, kad blogai, kai žmonės dirba viename darbe. Mums kaip tik gerai, nes dirbame toje pačioje srityje, bet ne tame pačiame biure.

- Jurgi, apie tavo kūrinį, nuskambėjusį „Eurovizijos“ atrankoje, daugelis sakė, kad su juo atradai save. Iš tiesų atradai?

Jurgis: Iki jo mano kūrybai dažnai trūkdavo šiuolaikiškumo, gal dėl to ir skambėti radijuje būdavo sunkiau. Šis kūrinys buvo šiuolaikiškas. Smagu, kad ir klausytojai jį gerai įvertino. Galiu pasakyti, kad su juo atradau man patinkančią kryptį ir judėsiu ja toliau. Manau, kas esu savame kelyje.

- Ar po „Eurovizijos“ atsirado daugiau laiko vienas kitam, šeimai?

Jurgis:
„Eurovizija“ buvo ne tik laiko trūkumo, bet ir didelių išlaidų metas. Juk už tai niekas pinigų mums nemokėjo. Išvažiavome į Lisaboną su visa šeima, ir tikrai ne už Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus. Dabar puolėme į darbus.

- Abu dainuojate, auginate dvi mažas dukrytes. Kaip pasiskirstote darbus namuose?


Jurgis: Visaip būna. Kai turiu daug darbo, mažai padedu buityje. Akmėjai tenka susidoroti su labai daug darbų. Tiesa, su antru vaiku į viską žiūrime kiek paprasčiau. Tarkime, kai gimė Junė, Akmėja su ja ilgai buvo namuose. Iki pusantrų metų visai nekoncertavo. Šį kartą pati nelabai nori užsisėdėti namuose, aš ją irgi raginu koncertuoti. Kita vertus mūsų profesija nėra tokia, kur turi atidirbti nuo 8 iki 17, todėl galime pasiderinti grafikus ir vaikų priežiūrą.

Akmėja: Jurgis turi tokią savybę - jei jau pradeda ką nors daryti, pasineria į tai šimtu procentu. Jis fiziškai gali būti namuose, bet jo neprisišauksi. Jis būna įnikęs į savo veiklą ir nieko aplinkui nemato. Todėl kartais mūsų darbas būna 24 valandas per parą. Kol neužbaigi projekto, tol ir dirbi. Procesas yra nenutrūkstantis. Kartais pagalvoji, kad geriau jau dirbtum nuo 8 iki 17.

- Vaikams nelinkėtumėte muzikanto profesijos?


Akmėja: Jei matytume, kad vaikas gabus ir jam tai labai patinka, kodėl gi ne.

Jurgis: Jei vaikas turėtų visus duomenis, būtinai padėtume, nukreiptume, padarytume viską, ką galime. Bet kartais pagalvoju, kaip būtų šaunu, jei mūsų vaikai pasirinktų tokią profesiją, apie kurią mes nieko nežinome.

Akmėja: Tuomet ir įvertinti jų pasiekimus galėtume objektyviau. Dainininko profesijoje mes jau žinome visus niuansus. Mūsų aplinkoje yra labai daug muzikantų, gauname labai daug kritikos iš šalies, jie mato net mažiausias smulkmenas. O kai susitinki kokį nors draugą, kuris nėra muzikantas, jis labai nuoširdžiai džiaugiasi mumis ir žarsto komplimentus. Kartais net kokie nors realybės šou atstovai labiau pasitiki savimi nei mes, muzikantai.

- Artėja vasara. Ji daugeliui atlikėjų - pats darbymetis. O kaip jums? Ar turėsite progą ištrūkti pailsėti?

Jurgis: Taip, darbų bus. Bet gerai, kad Akmėjos tėvai yra iš Kretingos, ten turi sodybą, kur dažnai nuvažiuojame. Visada vasaras praleidžiame Lietuvoje. Galvojome, kad būtų idealu, jei vasaras leistume, o šaltuoju metu bent kokiam mėnesiui galėtume išvažiuoti ten, kur šilta.

- O kaip šeimos planai? Kiek vaikų norėtumėte turėti?

Jurgis:
Kol kas daugiau neplanuojame.

Akmėja: Jei Dievas duos, bus puiku, bet kol kas tokių planų neturime. Gal kada nors po 10 metų tokį pagranduką...

Jurgis: Šiuo metu gal toks laikas, kai tikrai sunku derinti ir šeimą, ir karjerą. Žinau, kad jei nepadarysiu dabar, traukinys nuvažiuos ir nebeturėsiu tiek energijos. Turiu produktyviai išnaudoti esamą laiką. Kartais pagalvoju, o kiek to laiko turėjau, kai buvau studentas - tik imk, tik kurk, sėdėk per naktis studijoje. Tada taip neatrodė.

Kaip kažkas sakė, kai turi vaikų pradedi produktyviai tvarkytis su laiku, išnaudoji kiekvieną minutę, nes žinai, kad paskui jos nebebus. Dažnai žmonės su šeimomis daugiau padaro, nei tie jaunuoliai, kurie turi marias laisvo laiko.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • EKONOMIKOS SULĖTĖJIMAS: Federalinio atsargų banko (FED) valdyba trečiadienio posėdyje nusprendė nekeisti bazinių palūkanų normų, o banko valdybos nariai atmetė siūlymus didinti palūkanų normas šiemet, nes FED prognozuoja ekonomikos sulėtėjimą.
  • RINKIMAI: Afganistano prezidento rinkimai atidedami iki rugsėjo 28 dienos; tai jau antras kartas, kai nukeliama Afganistano prezidento rinkimų data, todėl rinkimai vyks penkiais mėnesiais vėliau, nei planuota.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar deklaruosite pajamas už 2018-uosius metus?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  -2   +1 C

+1    +4 C

 

 +5    +6 C

+5   +7 C

+6   +10 C

 

   +8   +11 C

8-13 m/s

4-5 m/s

 

4-5 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis