respublika.lt

Dviejų prezidentų ir jų žmonų istorijanuotraukos

2018 birželio mėn. 30 d. 17:21:54
Milda KUNSKAITĖ

2017 metais įvyko du svarbūs, pasaulį sukrėtę įvykiai: „išsišokėlis“ milijardierius tapo JAV prezidentu, o „išsišokėlis“ finansininkas - Prancūzijos prezidentu. Ir vienas, ir kitas lenktynes dėl prezidento kėdės pradėjo kaip „tamsieji arkliukai“. Ir vienas, ir kitas ne iš karto buvo įvertinti kaip rimti kandidatai. Bet yra dar vienas juodu siejantis panašumas - jų žmonos.

 

Ko gera, tai pirmasis atvejis po Žaklinos Kenedi (Jacqueline Kennedy) epochos, kai apie pirmąsias ponias kalbama vos ne daugiau, negu apie jų vyrus prezidentus. Abiejų porų amžiaus skirtumas sudaro 24 metus. Tik Trampų šeimoje jis yra „klasikinis“ - vyras yra vyresnis už žmoną. O Makronų šeimoje - atvirkščiai, ir tai kelia nemažai nepagrįstų kalbų, aiškinimų ir insinuacijų. Tai kodėl 48 metų JAV pirmoji ponia šalia švytinčios 65 metų Prancūzijos prezidento žmonos atrodo tiesiog nelaiminga?

Vieta sutuoktinio gyvenime

Nors formaliai abi santuokos yra „nelygios“, iš esmės taip galima pavadinti tik Melanijos ir Donaldo Trampo (Melania & Donald Trump) sąjungą. Melanija - trečioji milijardieriaus, pradėjusio krautis turtus pasinaudojus tėvo milijonais, žmona. Brižita - vienintelė meilė vyro, su kuriuo bendražygės teisėmis nuėjo jo kelią nuo paprasto klerko iki šalies prezidento. Skirtumas - akivaizdus. „Brižita visada buvo šalia, ir nesirengiu jos slėpti dabar. Ji dalijasi su manimi gyvenimu, o jos nuomonė buvo ir yra man labai svarbi“, - nuolatos kartoja dabartinis Prancūzijos prezidentas. Ir ne tik kalba, bet ir daro. Brižita Makron (Brigitte Macron), pirmoji iš visų šalies prezidentų žmonų Eliziejaus rūmuose, turi savo kabinetą. Be prezidento patarėjos pareigų, Brižita užsiima šalies švietimo problemomis (ji - profesionali pedagogė). D.Trampas taip pat įrengė atskirą biurą Baltuosiuose rūmuose, bet ne žmonai, o dukteriai. Ne Melanija, o Ivanka Tramp (Ivanka Trump) faktiškai tapo 45-ojo JAV prezidento rezidencijos šeimininke. Kad ir kokiais motyvais ir logika būtų vadovaujamasi, Melanijos atžvilgiu iš šalies visa tai atrodo žeminamai. Per visą JAV istoriją tik kartą pirmosios ponios vaidmuo atiteko suaugusiai prezidento dukteriai - Marta Džeferson (Martha Jefferson) užėmė vietą šalia našlio tėvo Tomo Džefersono (Thom Jefferson) tolimais 1801 metais. O D.Trampas juk ne našlys. JAV jau prigijo terminas „pirmoji dukra“ (pagal analogiją su „pirmąja ponia“), ir žiniasklaidoje jau aktyviai aptarinėjama, kaip D.Trampas išstumia Melaniją, pakeisdamas ją Ivanka - kur galima ir kur nelabai. Po inauguracijos jis net nebeapsimeta, kad žmonos nuomonė jam gali būti svarbi.

Praeities šešėliai

Kaip tyčia, Melanijos jaunystė buvo labai audringa su tipiška modelio iš Rytų Europos „karjera” - per nuogybę ir abejotinos kokybės reklamą. O mūsų skaitmeninėje eroje D.Trampo priešininkams nieko nereiškė prisikasti iki paties jo žmonos praeities dugno ir leisti sensacijų trokštantiems žurnalistams tą dugną galutinai pramušti - skelbiant nuogos Melanijos nuotraukas ir jas palydint atitinkamais komentarais.

Brižitos Makron praeitimi iki 2014 metų, laimė, mažai kas išvis domėjosi, išskyrus jos artimus žmones. Ji ir Emanuelis neafišavo savo santykių, nors buvo pažįstami daugybę metų ir 7 metus vedę. Į žiniasklaidos akiratį E.Makrono žmona pirmą kartą pateko tada, kai valdant prezidentui F.Olandui (F.Hollande) jis buvo paskirtas finansų ministru. Dabar žurnalistams tenka po kruopelytę rankioti žinias apie pirmąją šalies ponią, ir nieko, išskyrus retas grupines nuotraukas su kolegomis ar mokiniais, iškapstyti nesiseka.

Meilė ir neapykanta

Eidamas į valdžią, Donaldas Trampas nepasirūpino apsaugoti savo žmoną nuo garantuoto persekiojimo. Nuo pat rinkimų kampanijos pradžios Melanija Tramp spaudai ir piliečiams tapo pašaipų objektu. Anksčiau spauda ją „tarkuodavo“ tiesiog iš pavydo, o dabar - iš neapykantos jos vyrui. Niekas neketino ir neketina pastebėti jos teigiamų savybių. Ji laisvai kalba penkiomis kalbomis, bet yra pajuokiama dėl slovėniško akcento kalbant angliškai. Ji - graži, išpuoselėtos išvaizdos 48 metų moteris, ir tai yra pretekstas aptarinėti jos plastinių operacijų skaičių ir kainą, tarsi būtų tapę gėdinga stengtis senti gražiai. Ji rodo jaudinamą kilniadvasiškumą sergančiai pirmajai Izraelio poniai Nechamai Rivlin, bet visi rašo tik apie incidentą lėktuvo pakilimo take, kai ji nustūmė Donaldo ranką.

Kitaip nei D.Trampas, Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) iškart leido suprasti, kad niekas negalės blogai atsiliepti apie Brižitą. 2015 m. ponia B.Makron davė pirmąjį interviu populiariausiam savaitraščiui „Paris Match“. Jos pasakojimas apie vyrą (tuomet dar finansų ministrą) ir apie jų santykius paliko neišdildomą įspūdį paprastiems prancūzams, o žurnalistai nusitvėrė šią temą. O jei kas nors iš oponentų pradėdavo varinėti negražias kalbas apie jo žmoną, jis reaguodavo iškart ir griežtai. „Jeigu būčiau 20 metų vyresnis už žmoną, niekam ir į galvą neateitų abejoti, kad mus gali sieti jausmai. Žmonės kalba, kad mūsų santykiai yra negalimi, ir tik todėl, kad mano žmona yra vyresnė.“

Didelės permainos

E.Makronas kilo politinės karjeros laiptais tiesiogiai dalyvaujant, o kai kada - ir vadovaujant žmonai. Brižita - ne vyro politinių ambicijų auka, ji ne mažiau už jį buvo suinteresuota tokiu vyro karjeros posūkiu. Faktiškai jos gyvenimas po rinkimų visiškai pasikeitė. Ji yra atpažįstama, su ja skaitomasi, didėja jos gerbėjų armija. Net skeptikai po truputį pripažįsta: jei ši 65 metų moteris švyti iš laimės, vadinasi, tai yra teisinga.

Melanijos gyvenimo kokybė jai tapus prezidento žmona suprastėjo. Donaldo sprendimas eiti į rinkimus jai kainavo daug: ji buvo priversta atsisakyti daug ko, ką gyvenime brangino, tarp kitko - ir asmeninės laisvės. Melanijai prisiėjo apriboti savo keliones šalyje ir už jos ribų. Jos tvarkaraštis galbūt ir anksčiau didele dalimi priklausė nuo vyro, bet dabar ji nebeturi jokio pasirinkimo. Rezultatas? Melanija didžiąją laiko dalį atrodo susikausčiusi, įsitempusi, o jos šypsenomis niekas netiki.

Stilių dvikova

Brižita taip pat yra dažnokai aptarinėjama internete. Pavyzdžiui, visus kamuoja klausimas: ar 65 metų damai tinka segėti mini sijonėlius, ar ne. Pati „65 metų dama“ tokių klausimų nekelia, o ima ir segi. „Ji - „moteris rokenrolas“, - cituoja vietos žurnalas vieną Paryžiaus stilistę. - Ji nė minutės nedvejoja, gali sau leisti sijoną virš kelių, ar ne. Mini, odinės siauros kelnės, palaidinės be rankovių - kompleksai jos nekamuoja. Ji yra supermoteris“. Brižita išties nepakeitė savo stiliaus, kai vyras tapo prezidentu. Ji visada domėjosi mada, tarp jos draugų - žmonės iš „Louis Vuitton“, o tai, tarp kitko, vienas iš jos mėgstamų prekių ženklų. Spaudoje kartais tyčia lyginamas Melanijos ir Brižitos aprangos stilius, rašoma, kaip Melanija „užtemdo“ prancūzę savo madingais tualetais. Bet būkime objektyvūs: jau vien tai, kad 65 metų Brižita yra lyginama su 48 metų Melanija, nėra komplimentas pastarajai. Vadinasi, ji yra vertinama kaip lygi konkurentė. Ir dabar bet kuri firma laikys garbe turėti tokią klientę kaip Brižita.

Melanijos santykiai su mados pasauliu susikomplikavo iškart po rinkimų, pradedant tuo, kad visas būrys amerikiečių dizainerių atvirai pareiškė nė už jokius pinigus nerengsiantys naujosios pirmosios ponios. Prie jų prisijungė ir kai kurie europiečiai. Atrodytų, o ją už ką? Beje, Melanijos stilius taip pat iš esmės pasikeitė. Jai teko atsisakyti mėgstamų drabužių ir pakeisti juos konservatyvia apranga, kuri nesuteiktų jokio preteksto užsipulti. Bet kad ir ką ji apsirengtų, pretekstas ją aptarti visada atsiras. Visuomenė budriai stebi jos pasirodymus ir laukia bet kokios klaidos arba nukrypimo nuo aprangos kodo. Populiariausia gegužės vidurio tema buvo nepridengta Melanijos galva Saudo Arabijoje ir „našlės iš Sicilijos“ įvaizdis Vatikane.

Vieniša pirmoji ponia

Ir, ko gera, svarbiausia... Brižita Makron turi tris suaugusius vaikus, kurie pritaria jos pasirinkimui ir net dalyvavo jos vyro rinkimų kampanijoje. Ji turi anūkų, su kuriais ji ir Emanuelis mėgsta leisti laisvalaikį. Ji yra gaubiama meilės, ir tai yra matyti iš jos akių. Kad ir kas atsitiktų, ji turi artimų žmonių, draugų, šeimą. O tai reiškia - ji niekada nebus vieniša.

O ką Melanija? Ji turi daug pažįstamų, bet neturi draugų. Ją supa žmonės, kurie bus šalia, kol ji juos domina kaip D.Trampo žmona. Nieko asmeniška, tik verslas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • IŠGELBĖJO: kruizinis laivas „Marella Discovery“ prie Graikijos Peloponeso pusiasalio išgelbėjo 111 migrantų, mėginusių pasiekti Italiją.
  • PRAŽUDĖ: Pakistano šiaurės vakaruose susisprogdinusi mirtininkė pražudė šešis žmones.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Kaip vertinate, jog už Sosnovskio barščius gresia baudos?

balsuoti rezultatai

Ar džiaugiatės atvėsusia vasara?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+27 +29 C

 +21 +22 C

 

 +18 +20 C

+14 +16 C

 +16 +18 C

 

 +13 +15 C

2 m/s

 3-4 m/s

 

 4-5 m/s

 

USD - 1.1226 PLN - 4.2571
RUB - 70.7370 CHF - 1.1033
GBP - 0.8963 NOK - 9.6138
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis