Chaose gimsta gražūs dalykainuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 03 d. 11:00:21 Perskaitė 615

Kristina Rimienė, kadaise baigusi ekonomikos mokslus, o vėliau nėrusi į floristiką, dabar save realizuoja TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“.

 

- Turite ekonomikos mokslų daktarės laipsnį, penkiolika metų dėstėte universitete. Prieš tai studijavote verslo administravimą. Kaip atsidūrėte televizijoje?

- Į televiziją atvedė savęs ieškojimų kelias. Tai, be abejo, susiję su dabartine mano veikla - floristikos dizainu, dekoravimu. Moteriškoje laidoje turėjome idėją komponuoti gėles, rodyti nesudėtingus dalykus, kuriuos žiūrovės galėtų pasidaryti pačios - lygiai taip, kaip kulinarinėse laidose mėgstame išbandyti rodomus receptus. Per keletą sezonų pajutau, kad susidomėjimas tuo, ką darau, auga, o aš pati turiu galimybę rodyti ne tik paprastus dalykus, bet ir dalytis savo profesionaliomis žiniomis bei patirtimi floristikos dizaino srityje, kitaip tariant - užsiimti nedidele mūsų visuomenės edukacija. Taigi, šį sezoną numatome parodyti gerokai rimtesnių floristikos sprendimų - įdomesnių konstrukcijų, dizaino idėjų bei egzotiškų gėlių.

- Laidos vedėja tapote prieš pora metų. Kokios patirties įgijote?


- Išvariau kameros jaudulį. Filmuojamės apsupti praeivių, patogiose ir nepatogiose vietose bei situacijose, o rezultatas toks, kuriuo visuomet galime džiaugtis. Be abejo, tai ne mano vienos, o visos komandos nuopelnas. Taip pat pradėjau daug laisviau bendrauti su žmonėmis, kuriuos sutinku pirmą kartą. Prieš dvidešimt metų naujoje kompanijoje iš drovumo galėdavau beveik visą vakarą nė žodžio neištarti. O pati didžiausia ir įdomiausia - televizinė patirtis. Tai, kaip vyksta laidos filmavimas, man buvo labai nauja. Matyti tą virtuvę, suprasti, kaip kartais netgi chaose gimsta gražūs dalykai, pirmaisiais kartais man palikdavo didžiausią įspūdį. Visuomet turi būti pasiruošęs ir viską padaryti iki galo! Juk televizijoje nėra blogo oro, kartais ir prastos sveikatos, ir netgi gipsas ant kojos - visai ne kliūtis! Kol laida nenufilmuota - pasitraukti negali.

- Ar laida keisis?


- Pati laida laikysis savo pagrindinės idėjos - kalbinti įvairius žmones, įvairias moteris, užsiimančias įvairiomis veiklomis, matančiomis gyvenimą įvairiomis kryptimis, skiepijančiomis tikras vertybes ir sekančiomis jomis. Ir toliau kalbinsime vyrus - juk jie moterų pasaulyje užima itin reikšmingą vietą. Labai svarbia dalimi išliks ir mūsų „Floristinio deserto“ rubrika. Atsiradus galimybei bendradarbiauti su pasauline gėlių tiekimo įmone, demonstruosiu kiek kitokį, nei lietuviams įprastas, požiūrį į gėles, kalbėsiu apie pasaulines floristikos dizaino tendencijas, supažindinsiu su konstrukcinėmis gėlių komponavimo idėjomis.

- Esate labai meniška. 2016 m. metėte sau iššūkį ir kasdien sukurdavote po gėlių puokštę. Kokiais estetiniais projektais dabar užimta jūsų galva?

- Nuolat randu ties kuo sutelkti savo kūrybines pastangas (šypsosi). 2016 metais sau mečiau iššūkį ne tik sukurti po gėlių puokštę, bet ir įkelti ją į socialinius tinklus. Ir tai buvo ne menkesnis iššūkis, nes šiuolaikinės technologijos ir interneto galimybės nėra tokios geros, kaip kartais atrodo. Visai šviežias mano projektas - floristinės juvelyrikos kolekcija „Gėlių kuprinė ant tavo peties“. Mūsų daugelio pečius slegia kasdieniai, rimti ar tik įsivaizduojami rūpesčiai. O jei įsivaizduotume, kad vietoj rūpesčių ant mūsų pečių nutupia gėlės?.. Su savo ryškiomis spalvomis, keisčiausiais pavadinimais, faktūromis bei kvapais? Šiuolaikiška kuprinė, be kurios neįsivaizduojame stilingos urbanistinį stilių besirenkančios merginos ar vaikino įvaizdžio, ir žiupsnelis nerūpestingumo bei lengvas prisilietimas prie gamtos ir grožio. Vedama šios idėjos sukūriau stilizuotas kuprinių konstrukcijas, kurias dekoravau gyvomis gėlėmis bei įvairiais floristiniais elementais - vilna, plunksnomis, įvairiomis vielutėmis ir pan. Įvyko ir kolekcijos fotosesija studijoje, netrukus bus galima išvysti rezultatus.

- Viršelio herojų visuomet paklausiame: kokias laidas, filmus ar serialus žiūrite, o kas - tikrai nepatinka?


- Esu tikra „filmomanė“! Tai man geriausias poilsis ir pramoga. Mėgstu tikromis istorijomis paremtus filmus, dramas, trilerius ar romantiškas komedijas. Tačiau siaubo filmai jau kuris laikas man tabu. Kartą nepaskaičiusi filmo aprašymo nusitempiau vyrą į kino teatre rodomą „Kalnai turi akis“. Na, gal kažkam šis filmas ir nebuvo baisus, o man, pirmąkart po gimdymo ištrūkusiai papramogauti, tai buvo pats tikriausias košmaras! Pirmą ir vienintelį kartą išėjau iš kino teatro, o „kalnuose slypinčios akys“ man ramybės nedavė dar kurį laiką (juokiasi).

Paskutiniu metu neturiu didelės priklausomybės serialams. Galbūt kalta laiko stoka. Tačiau štai serialą „Jaunasis popiežius“ sužiūrėjome vos per 2 dienas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net