respublika.lt

2017 lapkričio 23, ketvirtadienis

akordeon festiv kaire

B.Makron: pirmoji ponia, kokios dar nebuvonuotraukos (8)

2017 gegužės mėn. 14 d. 10:09:21
Milda KUNSKAITĖ

Paryžiuje, kur politikai neretai palieka žmonas dėl jaunesnių meilužių, įvyko „atvirkščiai“: į Eliziejaus rūmus keliasi dama, kuri paliko vyrą dėl savo buvusio mokinio. Kas ji - Brižit Makron (Brigitte Macron), naujojo Prancūzijos prezidento žmona?

 

Prancūziškai „pirmoji ponia“ vadinasi „premiere dame“, ir kartais ji Eliziejaus rūmuose daužo porcelianinius indus. Paryžiuje kalbama, kad teatrališkai atsisveikinant Valeri Tryrveler (Valerie Trierweiler) čia dužo brangios garsiojo Sevro porceliano vazos. Bet tikrai ne pramanas yra faktas, kad apgautoji Fransua Olando (Francois Hollande) gyvenimo draugė dėl išsiskyrimo sukelto šoko pateko į „Pitie-Salpetriere“ ligoninę, o vos pasveikusi, su neištikimu gyvenimo draugu atsiskaitė knyga „Merci pour ce moment“. Po šio skandalo prancūzai daugiau kaip trejus metus gyvena be pirmosios ponios. Todėl jie dabar smalsiai ir nepasitikėdami žvelgia į moterį, kuri kartu su išrinktuoju prezidentu reprezentuos Prancūziją.

Emanuelis ir Brižit Makronai, ko gero, yra keisčiausia per visą Penktosios Respublikos istoriją pora, šeimininkausianti Eliziejaus rūmuose. Naujoji pirmoji ponia, kaip jau pranešė Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron), bus pirmoji, užimsianti oficialias pareigas prezidento tarnyboje (atlyginimo, tiesa, negaus), o naujiems iššūkiams ji ruošiasi jau senokai. Ji turėjo progos susipažinti su F.Olando gyvenimo drauge V.Tryrveler ir Ana Žiskar d’Esten (Anne Giscard d’Estaing), daug domėjosi šia tema. Ji prisipažįsta, kad iš tiesų „būtų norėjusi kitokio gyvenimo“, ir nuo sausio tvirtina, kad vyrą išrinkus prezidentu ir toliau užsiims įvairiais dalykais „kaip normaliame gyvenime“, bet tuo pačiu metu „labai noriai vykdys savo įsipareigojimus“. Tada prancūzai pagaliau galės iš arčiau susipažinti su šia moterimi, kurią iki šiol matė tik per vaizdą iškraipantį spaudos didinamąjį stiklą.

Protingas mokinys Emanuelis

Apie jų neįprastą meilės istoriją buvo rašoma ne kartą. Brižit Tronjė (Brigitte Trogneux), gimusi 1953 metais Amjene, yra šiaurės Prancūzijoje žinomos ir gerbiamos šeimos, šokolado gamintojų dinastijos, jauniausia atžala. Pora susipažino, kai E.Makronui buvo 15 metų. Brižit Ozjer (Auziere), kaip ji tuomet vadinosi, dirbo Amjeno katalikiškoje gimnazijoje prancūzų literatūros ir lotynų kalbos mokytoja. Jai nereikėjo dirbti dėl duonos kąsnio, darbas jai teikė didžiulį malonumą. Mokytoja dar ir vadovavo mokyklos teatro būreliui. Jame ji ir sutiko Emanuelį. Ruošdamiesi statyti naują pjesę, jie susitikdavo kiekvieną laisvadienį. „Darbas teatre mus neįtikėtinai suartino“, - papasakojo Brižit Makron apie jų santykių pradžią „Paris Match“. Jai buvo 39-eri, ištekėjusi, trijų vaikų - sūnaus ir dviejų dukterų - mama. Kaip prisipažino savo draugei, ją iškart sužavėjo jo „neeilinis intelektas“: „Žinai, tą dieną, kai mes kūrėme tą pjesę, pasijutau tarsi dirbanti su Mocartu“. Ir prieš pat 40-metį „Bibi“, kaip ją vadina draugai, išsiveržė iš savo miesčioniško gyvenimo su vyru bankininku, trimis vaikais ir vila elegantiškame Le Tukė kurorte. Ji ištvėrė kunkuliuojančias apkalbas, kreivus žvilgsnius bei provincijos miesto pasmerkimą ir visko atsisakė iš meilės 24 metais jaunesniam vaikinui. Nuolatinės diskusijos apie jų amžiaus skirtumą pačiai istorijos herojei kelia nuostabą; ji nuginkluojamai atvirai prisipažįsta, kad į Emanuelį visada žiūrėjo „kaip į bendraamžį“. „Mūsų istoriją lėmė jo asmenybė, o ne jo amžius. Mes esame visai normali pora, o ne kažkas ypatingo. Mums vienam kito reikia, todėl ir esame jau seniai kartu“. Antroji pusė E.Makronui suteikė galimybę gyventi įprastą šeimos gyvenimą su savaitgaliais Tukė. Kartu su ja jis vedė visą šeimą; septyni (!) Brižitos anūkai yra tokio amžiaus, kokio galėtų būti jo paties vaikai. Jie jį vadina „tėtuku“. O juk jos meilės istorija galėjo baigtis ir tragiškai, panašiai kaip prieš 24 metus Gabrielės Rusjė (Gabrielle Russier), mokytojos, kuri nusižudė, nes įsimylėjo vieną iš savo mokinių (tikra istorija, pagal kurią buvo sukurtas filmas „Mirti iš meilės“). Brižit nusprendė gyventi, mylėti ir... tapti Prancūzijos pirmąja ponia.

Jo gyvenimo moteris

E.Makrono tėvai nebuvo sužavėti sūnaus romanu su mokytoja. Iš pradžių jie manė, kad Emanuelis įsimylėjo Loransą (Laurence), mokytojos dukterį, kuri mokėsi vienoje klasėje su juo. Tiesa, E.Makrono tėvai dabar neigia, kad sūnų prieš pat abitūros egzaminus „ištrėmė“ į Paryžių, kad šie santykiai nutrūktų. Neva buvę seniai suplanuota, kad egzaminus jis laikys vienoje geriausių sostinės gimnazijų, teigia jo tėvas gydytojas. Prieš išvažiuodamas E.Makronas savo mokytojai pažadėjo: „Kad ir ką jūs darytumėte, aš jus vesiu.“

Susituokė jie 2007 m., praėjus 33 metams po Brižit pirmosios santuokos, kai jaunasis E.Makronas jau buvo pradėjęs žengti į politikos pasaulį. Savo knygoje „Revolution“ E.Makronas reiškia pagarbą savo žmonai: „Tikrąją drąsą parodė ji. Ji turėjo tris vaikus ir vyrą. Aš buvau tik mokinys, ir niekas daugiau. Ji pamilo mane ne dėl to, ką turėjau, ne dėl mano padėties arba komforto ir saugumo. Ji dėl manęs viso to atsisakė“. Iki to laiko, kai jis pradėjo dirbti Rotšildo banke ir daug uždirbti, lėšų gyvenimui Paryžiuje uždirbdavo Brižit. Ji dėstė privačioje jėzuitų mokykloje prestižiniame 16-ame Paryžiaus rajone, kurioje mokosi Paryžiaus aukštuomenės atžalos. Beje, mokiniai ir šiandien mini ją geru žodžiu. Tik kai vyras buvo paskirtas ekonomikos ministru, ji atsisakė mokytojos darbo. Ji norėjo jam padėti, kaip ir vėliau, kai vyras tapo kandidatu į prezidentus - taisė jo kalbų tekstus ir konsultuodavo prieš viešus pasisakymus.

K.Nedles (C.Nedelec) parašė knygą apie šią porą: „Brižit turi puikų humoro jausmą ir myli gyvenimą. Jai patinka juoktis. Ir ji dievina savo vyrą, net ir praėjus 20 metų po pirmojo susitikimo.“ Neseniai Brižit su humoru pakomentavo didelį jųdviejų amžiaus skirtumą. „Būtų geriau, jeigu Emanuelis dabar įsikeltų į Eliziejaus rūmus. Įsivaizduokite, kaip aš atrodysiu po penkerių metų!“ Rūpintis savo įvaizdžiu ji dabar patikėjo Paryžiaus žvaigždžių agentei Mimi Maršan (Mimi Marchand). Aprangą jai draugiškai skolina prabangos prekių gamintojas LVMH - Emanuelis ir Brižit Makronai draugauja su Delfina Arno (Delphine Arnault), LVMH įkūrėjo dukra.

Kokia ji, ta Brižit Makron?

Už spindinčios šypsenos ir linksmo fasado, už demonstruojamo entuziazmo „būti čia“ slypi gerokai sudėtingesnis charakteris, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ji cituoja G.de Mopasaną (G.de Maupassant) ir įvardija jį kaip vieną mėgstamiausių rašytojų, nes jis „visur įžvelgia mirtį, visai kaip aš“. Jai pirmiausiai rūpi moterų ir vaikų kančios. Viena vertus, ji šaiposi iš „žmogiškosios komedijos“, kita vertus, išties domisi kitais. Ji yra nepriklausoma, jausminga, mėgsta cituoti literatūrinį Don Žuaną. Šiandien ji nenoriai kalba apie tai, kad būdama 20-ies ištekėjo už Andrė Luji Ozjero (Andre-Louis Auziere), Prancūzijos užsienio prekybos banko direktoriaus, ir su juo susilaukė trijų vaikų. Ji gyveno Paryžiuje, Strasbūre ir Amjene, turi filosofijos magistrės laipsnį, ilgai buvo Šiaurės - Pa de Kalė regiono prekybos rūmų atstovė spaudai, ir tik 1984 m. gimus jauniausiajai dukrai Tifen (Tiphaine) pradėjo dirbti mokytoja. Ši profesija jai buvo savotiškas apreiškimas, tapęs tikra aistra. Naujojo prezidento žmona tikriausiai nujaučia, kad daugelis svarsto, kokį vaidmenį ji vaidins ateityje, kokią įtaką iš tiesų turės. „Rūmininkai“ jai pataikaus labiau negu kitoms. Pikti liežuviai jai priskirs nepopuliarius sprendimus arba keistus paskyrimus. Kas jos laukia, ji galėjo pajusti jau per rinkimų kampaniją. Į ją jau buvo rodoma pirštais ir teigiama, kad ji nori įstumti E.Makroną į prezidento postą, kad taip netiesiogiai įgyvendintų savo ambicijas.

Tačiau tai nėra tiesa. Kai E.Makronas pasiryžo eiti į politiką, ji draugams pasakojo, kad bijosi žiauraus politikos pasaulio. Ir vis dėlto pasiryžo jį lydėti. Visada būti šalia jo. Būti jo „atramos taškas“, kaip kartą savo vaidmenį šalia Žako Širako (Jacques Chirac) apibūdino Bernadeta Širak (Bernadette Chirac). Jai yra aišku: Eliziejaus rūmuose jos laukia nedaug palaimos. Bet, kaip sakė vienas geras pažįstamas: apsisprendusi gyventi šalia Emanuelio, „ji pasiryžo sėsti į lėktuvą ir šokti su parašiutu. Be apsaugos. Ji pasirinko ypatingą likimą ir gyvenimą“.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (8)

 • Nesistebime 2017 gegužės mėn. 14 d. 14:08:24

  kai šešiasdešimtmetis vyras veda dvigubai jaunesnę moterį. Neretai
  talentingos moterys išteka už žymiai jaunesnių vyrų, pvz., paskutiniai
  rusų estrados primadonos Alos Pugačiovos vyrai. Pagarba tokioms
  charizmatiškoms moterims.

 • Bet jis pagal 2017 gegužės mėn. 14 d. 12:23:37

  metus kaip ir savo mamos amžiaus senutę tvarko, dar 3 vaikai , savo
  neturi, man tai atrodo nesveikai, ...na kaip sako širdžiai neįsakysi. O
  gal čia dėl to stumia tokius į postus, kad niekuo nebesistebėtume????

 • Gal 2017 gegužės mėn. 14 d. 11:43:28

  parama buvo ir didelė jo karjerai, nes pasiekė aukštumas, bet vistiek
  man jo gaila, nes esu senutė...

 • ruta 2017 gegužės mėn. 14 d. 11:30:58

  Gerontofilija - lytinis iskrypimas , kuris pasireiuskia lytiniu potraukiu
  senyvo amziaus zmonems ..

 • Visi turim 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:52:25

  nukrypimų, gal žinot kokia liga tai kada rūpi senutės...?

 • čia rašo 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:50:14

  kad pora susipažino kai jam buvo 15 metų, o tai čia ne nepilnamečių
  tvirkinimas?

 • komedija 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:27:04

  JAV valdomos žiniasklaidos ir globalistų stumiamas straipsnis ir piaras
  Makronui.
  Makronas yra alfonsas, taip vadinamai jo ,,žmonai'' 64 metai, jam 39, 25
  metų skirtumas. Suraskite Lietuvoje bent vieną tokią ,,porą''.

 • :) 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:26:37

  Senutė. Bet senatvė ne yda. Kame jos unikalumas? "šokti be parašiuto".
  Nu tai durnoka.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KULTŪRIZMAS: Rygoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre „Riga Pearl“ Lietuvos sportininkai iškovojo devynis medalius - tris aukso, penkis sidabro ir vieną bronzos.
 • KELIAI: ankstų ketvirtadienio rytą šalyje oro temperatūra nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio; Telšių, Šiaulių ir Kauno apskrityse ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo plikledis, šiuose keliuose dirba žiemos priežiūros mechanizmai; likusioje šalies dalyje kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis yra sausų kelio ruožų, informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Tik Seimui gėda dėl tualetinių sveikinimų
2. Valdžia galanda kirvį nuomininkams
3. Kalbos komisija nešoks pagal politikų dūdelę
4. Rolandas Paksas. Kitų metų biudžetas - duoklė vis labiau atgyjančiam „karo demonui“
5. Tautos išlikimas - jos pačios savigarbos reikalas
6. Jam tik metai. Kartais prireikia sauskelnių
7. Seimūnai darbo bijo kaip velnio
8. Valstybės pagalba jaunoms šeimoms - sukišti visus į plačią bankų kišenę
9. Seimas metus dirbo ar pridirbo?
10. Nemylintis Dzūkijos dzūkas - nemyli ir Lietuvos
11. Nežabota valdžia. Galią ir įtaką pajutę seimūnai gali sunaikinti bet ką
12. Naujas tolerancijos vardas - liberalizmas
13. Lietuvos gyventojų laimės indeksas - išvykusiųjų skaičius
14. Būti kultūringam R.Karbauskiui nepavyko, labiau jį traukia prie žemės
15. Pirmieji Seimo metai - prisvilę
16. Seimo narys P.Urbšys: Jaučiuosi, kad esu kaip svetimas
17. Yra knyga, skirta ir tautinę nesantaiką kurstančiai R.Vanagaitei. Baudžiamasis kodeksas
18. „Lidlui“ - nauda, žmonėms - kančia
19. Užsienio investicijos, kurios kenkia
20. Premjere, žmonės ir nuo jūsų bėga
21. I.N.Lingienės Lietuvoje visada tvyro meilė ir pagarba
22. Alumi ir milteliais aprūpins R.Karbauskis
23. Signataras Z.Vaišvila į teismą padavė ir Rusiją, ir Lietuvą
24. Ar „Rokiškio sūrio“ vadovas D.Trumpa ir JAV prezidentas D.Trampas yra tikri giminės?
25. D.Grybauskaitė įtakingiausia taptų, jei teroristu išvadintų D.Trampą
reklama
meile desne

Ką reikėtų daryti, kad pareigūnų darbas motyvuotų gerai dirbti?

balsuoti rezultatai

Ar pritartumėte savo daugiabučio namo renovacijai?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -2  +2 C

   +2  +7 C

 

   +3  +7 C

   +2  +6 C

  +5  +8 C

 

   +7  +8 C

    7-12 m/s

    1-6 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.1749 PLN - 4.2155
RUB - 68.9476 CHF - 1.1609
GBP - 0.8881 NOK - 9.6723
reklama
Labas vasara