respublika.lt

2018 vasario 18, sekmadienis

B.Makron: pirmoji ponia, kokios dar nebuvonuotraukos (8)

2017 gegužės mėn. 14 d. 10:09:21
Milda KUNSKAITĖ

Paryžiuje, kur politikai neretai palieka žmonas dėl jaunesnių meilužių, įvyko „atvirkščiai“: į Eliziejaus rūmus keliasi dama, kuri paliko vyrą dėl savo buvusio mokinio. Kas ji - Brižit Makron (Brigitte Macron), naujojo Prancūzijos prezidento žmona?

 

Prancūziškai „pirmoji ponia“ vadinasi „premiere dame“, ir kartais ji Eliziejaus rūmuose daužo porcelianinius indus. Paryžiuje kalbama, kad teatrališkai atsisveikinant Valeri Tryrveler (Valerie Trierweiler) čia dužo brangios garsiojo Sevro porceliano vazos. Bet tikrai ne pramanas yra faktas, kad apgautoji Fransua Olando (Francois Hollande) gyvenimo draugė dėl išsiskyrimo sukelto šoko pateko į „Pitie-Salpetriere“ ligoninę, o vos pasveikusi, su neištikimu gyvenimo draugu atsiskaitė knyga „Merci pour ce moment“. Po šio skandalo prancūzai daugiau kaip trejus metus gyvena be pirmosios ponios. Todėl jie dabar smalsiai ir nepasitikėdami žvelgia į moterį, kuri kartu su išrinktuoju prezidentu reprezentuos Prancūziją.

Emanuelis ir Brižit Makronai, ko gero, yra keisčiausia per visą Penktosios Respublikos istoriją pora, šeimininkausianti Eliziejaus rūmuose. Naujoji pirmoji ponia, kaip jau pranešė Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron), bus pirmoji, užimsianti oficialias pareigas prezidento tarnyboje (atlyginimo, tiesa, negaus), o naujiems iššūkiams ji ruošiasi jau senokai. Ji turėjo progos susipažinti su F.Olando gyvenimo drauge V.Tryrveler ir Ana Žiskar d’Esten (Anne Giscard d’Estaing), daug domėjosi šia tema. Ji prisipažįsta, kad iš tiesų „būtų norėjusi kitokio gyvenimo“, ir nuo sausio tvirtina, kad vyrą išrinkus prezidentu ir toliau užsiims įvairiais dalykais „kaip normaliame gyvenime“, bet tuo pačiu metu „labai noriai vykdys savo įsipareigojimus“. Tada prancūzai pagaliau galės iš arčiau susipažinti su šia moterimi, kurią iki šiol matė tik per vaizdą iškraipantį spaudos didinamąjį stiklą.

Protingas mokinys Emanuelis

Apie jų neįprastą meilės istoriją buvo rašoma ne kartą. Brižit Tronjė (Brigitte Trogneux), gimusi 1953 metais Amjene, yra šiaurės Prancūzijoje žinomos ir gerbiamos šeimos, šokolado gamintojų dinastijos, jauniausia atžala. Pora susipažino, kai E.Makronui buvo 15 metų. Brižit Ozjer (Auziere), kaip ji tuomet vadinosi, dirbo Amjeno katalikiškoje gimnazijoje prancūzų literatūros ir lotynų kalbos mokytoja. Jai nereikėjo dirbti dėl duonos kąsnio, darbas jai teikė didžiulį malonumą. Mokytoja dar ir vadovavo mokyklos teatro būreliui. Jame ji ir sutiko Emanuelį. Ruošdamiesi statyti naują pjesę, jie susitikdavo kiekvieną laisvadienį. „Darbas teatre mus neįtikėtinai suartino“, - papasakojo Brižit Makron apie jų santykių pradžią „Paris Match“. Jai buvo 39-eri, ištekėjusi, trijų vaikų - sūnaus ir dviejų dukterų - mama. Kaip prisipažino savo draugei, ją iškart sužavėjo jo „neeilinis intelektas“: „Žinai, tą dieną, kai mes kūrėme tą pjesę, pasijutau tarsi dirbanti su Mocartu“. Ir prieš pat 40-metį „Bibi“, kaip ją vadina draugai, išsiveržė iš savo miesčioniško gyvenimo su vyru bankininku, trimis vaikais ir vila elegantiškame Le Tukė kurorte. Ji ištvėrė kunkuliuojančias apkalbas, kreivus žvilgsnius bei provincijos miesto pasmerkimą ir visko atsisakė iš meilės 24 metais jaunesniam vaikinui. Nuolatinės diskusijos apie jų amžiaus skirtumą pačiai istorijos herojei kelia nuostabą; ji nuginkluojamai atvirai prisipažįsta, kad į Emanuelį visada žiūrėjo „kaip į bendraamžį“. „Mūsų istoriją lėmė jo asmenybė, o ne jo amžius. Mes esame visai normali pora, o ne kažkas ypatingo. Mums vienam kito reikia, todėl ir esame jau seniai kartu“. Antroji pusė E.Makronui suteikė galimybę gyventi įprastą šeimos gyvenimą su savaitgaliais Tukė. Kartu su ja jis vedė visą šeimą; septyni (!) Brižitos anūkai yra tokio amžiaus, kokio galėtų būti jo paties vaikai. Jie jį vadina „tėtuku“. O juk jos meilės istorija galėjo baigtis ir tragiškai, panašiai kaip prieš 24 metus Gabrielės Rusjė (Gabrielle Russier), mokytojos, kuri nusižudė, nes įsimylėjo vieną iš savo mokinių (tikra istorija, pagal kurią buvo sukurtas filmas „Mirti iš meilės“). Brižit nusprendė gyventi, mylėti ir... tapti Prancūzijos pirmąja ponia.

Jo gyvenimo moteris

E.Makrono tėvai nebuvo sužavėti sūnaus romanu su mokytoja. Iš pradžių jie manė, kad Emanuelis įsimylėjo Loransą (Laurence), mokytojos dukterį, kuri mokėsi vienoje klasėje su juo. Tiesa, E.Makrono tėvai dabar neigia, kad sūnų prieš pat abitūros egzaminus „ištrėmė“ į Paryžių, kad šie santykiai nutrūktų. Neva buvę seniai suplanuota, kad egzaminus jis laikys vienoje geriausių sostinės gimnazijų, teigia jo tėvas gydytojas. Prieš išvažiuodamas E.Makronas savo mokytojai pažadėjo: „Kad ir ką jūs darytumėte, aš jus vesiu.“

Susituokė jie 2007 m., praėjus 33 metams po Brižit pirmosios santuokos, kai jaunasis E.Makronas jau buvo pradėjęs žengti į politikos pasaulį. Savo knygoje „Revolution“ E.Makronas reiškia pagarbą savo žmonai: „Tikrąją drąsą parodė ji. Ji turėjo tris vaikus ir vyrą. Aš buvau tik mokinys, ir niekas daugiau. Ji pamilo mane ne dėl to, ką turėjau, ne dėl mano padėties arba komforto ir saugumo. Ji dėl manęs viso to atsisakė“. Iki to laiko, kai jis pradėjo dirbti Rotšildo banke ir daug uždirbti, lėšų gyvenimui Paryžiuje uždirbdavo Brižit. Ji dėstė privačioje jėzuitų mokykloje prestižiniame 16-ame Paryžiaus rajone, kurioje mokosi Paryžiaus aukštuomenės atžalos. Beje, mokiniai ir šiandien mini ją geru žodžiu. Tik kai vyras buvo paskirtas ekonomikos ministru, ji atsisakė mokytojos darbo. Ji norėjo jam padėti, kaip ir vėliau, kai vyras tapo kandidatu į prezidentus - taisė jo kalbų tekstus ir konsultuodavo prieš viešus pasisakymus.

K.Nedles (C.Nedelec) parašė knygą apie šią porą: „Brižit turi puikų humoro jausmą ir myli gyvenimą. Jai patinka juoktis. Ir ji dievina savo vyrą, net ir praėjus 20 metų po pirmojo susitikimo.“ Neseniai Brižit su humoru pakomentavo didelį jųdviejų amžiaus skirtumą. „Būtų geriau, jeigu Emanuelis dabar įsikeltų į Eliziejaus rūmus. Įsivaizduokite, kaip aš atrodysiu po penkerių metų!“ Rūpintis savo įvaizdžiu ji dabar patikėjo Paryžiaus žvaigždžių agentei Mimi Maršan (Mimi Marchand). Aprangą jai draugiškai skolina prabangos prekių gamintojas LVMH - Emanuelis ir Brižit Makronai draugauja su Delfina Arno (Delphine Arnault), LVMH įkūrėjo dukra.

Kokia ji, ta Brižit Makron?

Už spindinčios šypsenos ir linksmo fasado, už demonstruojamo entuziazmo „būti čia“ slypi gerokai sudėtingesnis charakteris, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ji cituoja G.de Mopasaną (G.de Maupassant) ir įvardija jį kaip vieną mėgstamiausių rašytojų, nes jis „visur įžvelgia mirtį, visai kaip aš“. Jai pirmiausiai rūpi moterų ir vaikų kančios. Viena vertus, ji šaiposi iš „žmogiškosios komedijos“, kita vertus, išties domisi kitais. Ji yra nepriklausoma, jausminga, mėgsta cituoti literatūrinį Don Žuaną. Šiandien ji nenoriai kalba apie tai, kad būdama 20-ies ištekėjo už Andrė Luji Ozjero (Andre-Louis Auziere), Prancūzijos užsienio prekybos banko direktoriaus, ir su juo susilaukė trijų vaikų. Ji gyveno Paryžiuje, Strasbūre ir Amjene, turi filosofijos magistrės laipsnį, ilgai buvo Šiaurės - Pa de Kalė regiono prekybos rūmų atstovė spaudai, ir tik 1984 m. gimus jauniausiajai dukrai Tifen (Tiphaine) pradėjo dirbti mokytoja. Ši profesija jai buvo savotiškas apreiškimas, tapęs tikra aistra. Naujojo prezidento žmona tikriausiai nujaučia, kad daugelis svarsto, kokį vaidmenį ji vaidins ateityje, kokią įtaką iš tiesų turės. „Rūmininkai“ jai pataikaus labiau negu kitoms. Pikti liežuviai jai priskirs nepopuliarius sprendimus arba keistus paskyrimus. Kas jos laukia, ji galėjo pajusti jau per rinkimų kampaniją. Į ją jau buvo rodoma pirštais ir teigiama, kad ji nori įstumti E.Makroną į prezidento postą, kad taip netiesiogiai įgyvendintų savo ambicijas.

Tačiau tai nėra tiesa. Kai E.Makronas pasiryžo eiti į politiką, ji draugams pasakojo, kad bijosi žiauraus politikos pasaulio. Ir vis dėlto pasiryžo jį lydėti. Visada būti šalia jo. Būti jo „atramos taškas“, kaip kartą savo vaidmenį šalia Žako Širako (Jacques Chirac) apibūdino Bernadeta Širak (Bernadette Chirac). Jai yra aišku: Eliziejaus rūmuose jos laukia nedaug palaimos. Bet, kaip sakė vienas geras pažįstamas: apsisprendusi gyventi šalia Emanuelio, „ji pasiryžo sėsti į lėktuvą ir šokti su parašiutu. Be apsaugos. Ji pasirinko ypatingą likimą ir gyvenimą“.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (8)

 • Nesistebime 2017 gegužės mėn. 14 d. 14:08:24

  kai šešiasdešimtmetis vyras veda dvigubai jaunesnę moterį. Neretai
  talentingos moterys išteka už žymiai jaunesnių vyrų, pvz., paskutiniai
  rusų estrados primadonos Alos Pugačiovos vyrai. Pagarba tokioms
  charizmatiškoms moterims.

 • Bet jis pagal 2017 gegužės mėn. 14 d. 12:23:37

  metus kaip ir savo mamos amžiaus senutę tvarko, dar 3 vaikai , savo
  neturi, man tai atrodo nesveikai, ...na kaip sako širdžiai neįsakysi. O
  gal čia dėl to stumia tokius į postus, kad niekuo nebesistebėtume????

 • Gal 2017 gegužės mėn. 14 d. 11:43:28

  parama buvo ir didelė jo karjerai, nes pasiekė aukštumas, bet vistiek
  man jo gaila, nes esu senutė...

 • ruta 2017 gegužės mėn. 14 d. 11:30:58

  Gerontofilija - lytinis iskrypimas , kuris pasireiuskia lytiniu potraukiu
  senyvo amziaus zmonems ..

 • Visi turim 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:52:25

  nukrypimų, gal žinot kokia liga tai kada rūpi senutės...?

 • čia rašo 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:50:14

  kad pora susipažino kai jam buvo 15 metų, o tai čia ne nepilnamečių
  tvirkinimas?

 • komedija 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:27:04

  JAV valdomos žiniasklaidos ir globalistų stumiamas straipsnis ir piaras
  Makronui.
  Makronas yra alfonsas, taip vadinamai jo ,,žmonai'' 64 metai, jam 39, 25
  metų skirtumas. Suraskite Lietuvoje bent vieną tokią ,,porą''.

 • :) 2017 gegužės mėn. 14 d. 10:26:37

  Senutė. Bet senatvė ne yda. Kame jos unikalumas? "šokti be parašiuto".
  Nu tai durnoka.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ŠVENTĖ: sekmadienį Vilniuje, Tibeto skvere, minima tibetiečių Naujųjų metų šventė; pagal tibetiečių kalendorių, šią dieną prasidės 2145-ieji, Žemės Šuns, metai.
 • PAVOGĖ: šeštadienio vakarą Vilniuje, Gariūnų turgavietėje, iš saugomos aikštelės pavogtas automobilis „VW Passat“, be valstybinių numerių, pagamintas 2014 metais. Nuostolis - 13 000 eurų.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
2. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
3. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
4. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
5. PATRIARCHAI
6. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
7. Euras ir toliau plaunamas
8. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
9. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
10. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
11. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
12. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
13. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
14. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
15. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
16. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
17. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
18. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
19. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
20. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
21. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
22. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
23. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis
24. Kariams trūksta sveikatos. Kas gintų Lietuvą?
25. R.Karbauskio karikatūra per M.A.M.A. Laisvas žodis ar didžiulė desperacija?

Ko palinkėtumėte valdžiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga?

balsuoti rezultatai

Ar šalia jūsų gyvena vieniši senukai, kuriais niekas nesirūpina?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -5   -3 C

   -3  -2 C

 

   -4  -2 C

    -2   -1 C

   -1  -0 C

 

   -2  -1 C

    2-4 m/s

    4-5 m/s

 

      3-5 m/s

 

USD - 1.2348 PLN - 4.1719
RUB - 70.8493 CHF - 1.1519
GBP - 0.8904 NOK - 9.7148
reklama
Kaleda 2017