respublika.lt

2018 vasario 20, antradienis

B.Kamberbečas pratinasi prie tėvystės ir šlovėsnuotraukos

2017 sausio mėn. 11 d. 16:14:28

Benedikto Kamberbečo (Benedict Cumberbatch) asmeninis gyvenimas visada buvo paslaptis po devyniais užraktais. Jis iki paskutinės minutės įsigudrino slėpti ne tik romaną su būsima žmona, bet ir vestuves, - šias specialiai surengė saloje, į kurią pašaliniai negalėjo patekti. Bet šįkart džiaugsmingo įvykio šeimoje B.Kamberbečas nuslėpti negalėjo - jo žmona laukiasi antrojo vaiko.

 

- Greitai tapsite antrojo vaiko tėvu. Yra kuo didžiuotis!

- Tikriausiai didžiuotis reikėtų vis dėlto mano žmonai Sofi. Tai ji gimdys antrą vaiką. Aišku, esu labai laimingas: vaikai gyvenimui suteikia tiek džiaugsmo! Bet aš iki šiol pratinuosi prie tėvystės. Šia prasme sektinas pavyzdys man - mano tėvai, ir būčiau be galo laimingas būdamas bent pusę tiek panašus į juos. Tik dabar galiu deramai įvertinti mamą ir tėtį. Sakau visai nepagražindamas ir be sentimentų, jie - tikri didvyriai. Žaviuosi tuo, kad tėvai, neturėdami atliekamų pinigų ir ypatingų galimybių, sugebėjo man suteikti puikų išsilavinimą, apie kurį daugelis gali tik svajoti.

- Užtat vėliau jums būdavo dažnai prikišamas priklausymas visuomenės grietinėlei, aristokratijai. Atseit jums gyvenime viskas buvo lengva dėl to, kad mokėtės garsiojoje Herou mokykloje su karališkojo kraujo asmenimis ir Britanijos lordų ir perų atžalomis...


- Taip. Herou mokėsi daug garsių žmonių: Vinstonas Čerčilis (Winston Churchill), Sesilas Bitonas (Cecil Beaton)... Aš, paprastų aktorių, darbinių arkliukų sūnus, niekaip netikau būti privilegijuotoje princų ir turtingų paveldėtojų draugijoje. Bet tai buvo puikus mano gyvenimo laikotarpis. Pamenu, kaip pelniau pagarbą, mokyklos teatre pasirodęs dviejuose Šekspyro pastatymuose. Abiejuose vaidinau moteriškus personažus, juk tai berniukų mokykla. Pasisekimas buvo milžiniškas! Mano gebėjimai žaisti kriketą ir regbį taip pat padėjo išvengti pajuokos ir pašaipų. Žinoma, tėvams teko kaip reikiant pasistengti, kad galėčiau mokytis vienoje geriausių mokyklų. Jų gyvenimas apskritai priminė sūpynes - pakilimus ir šventes lydėjo nuopuoliai ir nesėkmės, darbo ir vilties uždirbti nebuvimas. Man, deja, tekdavo matyti šį procesą - kas vyksta, kai nėra galimybės kontroliuoti savo gyvenimą, darbo grafiką, finansus... Būtent todėl karštai trokštu pabandyti padaryti viską, ko nesugebėjo mano tėvai. Ir karjeroje, ir asmeniniame gyvenime.

- Jūsų išsilavinimas - klasikinis. Daug kas nustebo, kai priėmėte pasiūlymą suvaidinti superherojų didelio biudžeto filme „Daktaras Streindžas“. Kas jus paskatino prisidėti prie „Marvel“ studijos projekto, kurio pagrindas yra komiksai?

- Neslėpsiu, čia didelės reikšmės turėjo vaikiškas smalsumas. Užsimaniau gauti dėžę su žaisliukais, įlįsti į vidų ir pažiūrėti, kaip ten viskas sukonstruota. Ne paslaptis, kad tokie filmai primena milžiniškas burtininko dirbtuves, kur nepaliaujamai triūsia geriausi lakios vaizduotės meistrai, kad vis stebintų ne tik publiką, bet ir proceso dalyvius, mus, aktorius, naujais „žaisliukais“ visose kino proceso srityse. Štai, pavyzdžiui, kostiumai. Turėjau daugiau kaip 30 kartų matuotis! Paprastuose filmuose to nebūna. Kostiumai buvo pritaikomi ne šiaip man, bet prie konkrečių judesių ir gestų kiekvienoje atskiroje scenoje. Fantastika!

- Studijos bosų sprendimą atiduoti jums raudoną stebuklingą daktaro Streindžo apsiaustą paveikė žmonių nuomonė. Gerbėjai seniai kiekviename kampe šaukė, kad jūs - vienintelis, idealiai tinkantis šiam vaidmeniui.

- Galbūt jų šauksmai buvo išgirsti ten, aukštai. Šiaip ar taip, tai glosto man savimeilę. Bet, kalbant atvirai, nesu linkęs atsiduoti socialinių tinklų malonei. Tai dvipusio eismo kelias. Man patinka būti nuošaly ir pačiam kurti pasaulį, kuriame gyvenu. Beje, studija ne kartą kreipėsi į mane su tokiu pasiūlymu, nors darbų grafikas tiesiog fiziškai neleido atsakyti teigiamai. Nors galop studijos susitarė ir galėjau tuo pačiu metu filmuotis „Šerloke“, eiti į sceną „Hamlete“ ir pradėti darbą šiame filme.

- Įdomu, kad daktaras Streindžas, ieškodamas išsigelbėjimo, stebuklingo gebėjimo gydyti žmones, atsiduria tose vietose, kuriose kadaise buvote ir jūs, - Katmandu, Tibete...

- Taip, bet aš ten išvažiavau prieš stodamas į universitetą. Dėsčiau anglų kalbą vienuoliams Dardžilinge, o laisvu laiku be jokios baimės keliaudavau. Sykį mano nerūpestingumas, tiesa, ne Nepale, o Pietų Afrikoje, įstūmė į mirtiną pavojų. Mes ten filmavomės ir kartą laisvą dieną su kolega nutarėme nulėkti prie jūros. Dykumoje mūsų mašiną sustabdė ginkluoti banditai, viską atėmė, surišo, o mane dar ir įgrūdo į bagažinę. Aš daužiausi, rėkiau, maldavau išleisti. Bet jau pradėjau ruoštis neišvengiamai, kaip atrodė, mirčiai. Netikėtai mus surištus pametė ir nuvažiavo. Mes sugebėjome išsilaisvinti ir nuėjome tolimą kelią, kol sutikome porą vietos gyventojų. Bet mano meilė adrenalininėms beprotybėms tik sustiprėjo. Galiu pasakyti, kad tapęs vyru ir tėvu truputį apsiraminau. Bent jau atsisakiau šuolių parašiutu ir lakstymo motociklu. O dėl „Daktaro Streindžo“ filmavimo Katmandu, niekaip nesitikėjau ten pamatyti minių gerbėjų. Sužinoję apie mano dalyvavimą, jie bėgiojo paskui filmavimo grupę rėkdami: „Šerlokai! Šerlokai!“ Ir moterys. Kas būtų galėjęs pagalvoti...

- Moterims patinka jūsų Šerlokas Holmsas, nors jis toks šaltas ir abejingas, ir, regis, abejingas priešingai lyčiai...


- Jis nėra aseksualus, kaip daugelis bando jį apibūdinti. Šerlokas tiesiog sąmoningai slopina savo troškimus, kad jie netrukdytų dirbti. Šerlokas - atspindys darbo, kurį jis daro. Kaip veidrodis. Aš puikiai tai suprantu. Prieš dešimt penkiolika metų niekas nebūtų nė pagalvojęs įtraukti mane į patraukliausiųjų ar panašiai sąrašus. Dabar viskas pasikeitė. Žmonės visada tapatina tave su tuo, ką vaidini. Šiaip ar taip, visi tie tapatinimai neturi nieko bendra su tuo, koks esu iš tikro. Ir tada, ir dabar. O štai mama, beje, įžvelgia daug mano bendrumų su Šerloku. Tikriausiai dėl to kaltas mano nekantrumas ir veržlumas. Visada kartoju aršiausiems Šerloko gerbėjams: jie gali kiek telpa jį mylėti, bet jis niekada jų nepamils. Priešingai - sunaikins. Jis juk visiškas nenaudėlis. Tai yra aš, atliekantis Šerloko vaidmenį.

- Įdomu, o jūs pripratote prie tokios beprotiškos šlovės? Jūsų gerbėjai internete kuria draugijas, tinklalapius, tinklaraščius... Ko tik ten netenka skaityti!

- O taip, mane truputį veikia daugybė apie mane kuriamų sąmokslo teorijų. Viena iš jų - kad mano vedybos yra tik reklamos kampanija, kaip ir tai, kad tapau tėvu. Į jūsų klausimą, ar pripratau prie šlovės, atsakysiu taip: pratinuosi. Kaip visiems, būna dienų, kai neturiu nuotaikos. Norisi likti namuose, įsisupti į pledą ir niekur neiti. O reikia temptis į kontorą ir susitikti kolegas - skaudama galva, pagiringam, bet kokiam. Tas pats ir dėl šlovės. Būna lengvesnių dienų, kai nėra jokių problemų, kad tave atpažįsta svetimi žmonės. O kai kada norisi virsti nematomu.

- Vis dėlto kaip įsigudrinate gyventi naujoje tikrovėje? Kai ramiai į gatvę neišeisi...

- Turiu vieną būdą. Einu ir kryptingai žiūriu į tolį, tarsi kažko ieškodamas. Ir tuomet visi yra priversti mane aplenkti, aš savaime tampu savotiška kliūtimi. Seniai supratau: kuo didesni saulės akiniai arba kepurės snapelis, aukštesnės sienos, tamsesni mašinos langai, tuo didesnis noras kyla pamatyti, kas už viso to pasislėpė. Geriausia maskuotė - išmokti būti nematomam visiems matant.


Pagal užsienio spaudą parengė
Milda Kunskaitė


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • APKLAUSA: Vokietijos partija Alternatyva Vokietijai įveiktų centro kairiuosius socialdemokratus ir taptų antra didžiausia šalies partija, jei dabar būtų surengti rinkimai, parodė apklausa.
  • VILKAI: Prancūzija pirmadienį paskelbė apie planus leisti vilkų populiacijai augti iki 500; paskutiniais skaičiavimais, šalies vilkų populiaciją sudaro 265-402 vilkai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
5. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
6. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
7. Euras ir toliau plaunamas
8. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
9. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
10. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
11. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
12. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
13. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
14. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
15. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
16. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
17. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
18. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
19. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
20. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
21. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
22. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
23. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis
24. Kariams trūksta sveikatos. Kas gintų Lietuvą?
25. R.Karbauskio karikatūra per M.A.M.A. Laisvas žodis ar didžiulė desperacija?

Ar turite vaikų?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -6   -4 C

   -9  -7 C

 

   -3  -1 C

    -3   0 C

   -2  -1 C

 

   -2  -1 C

    2-3 m/s

    1-2 m/s

 

      1-2 m/s

 

USD - 1.2410 PLN - 4.1460
RUB - 70.0709 CHF - 1.1513
GBP - 0.8859 NOK - 9.6575
reklama
Labas vasara