respublika.lt

A.Kudabienė: Žinių vedėjas nėra robotas

(0)
Publikuota: 2016 gegužės 01 17:01:09, Ringailė STULPINAITĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Audrė Kudabienė. Imanto Boiko nuotr.

Visai neseniai TV3 Žinių komandos gretas papildė žurnalistė Audrė Kudabienė (46). Ji pakeis šeimos pagausėjimo laukiančią Renatą Šakalytę-Jakovlevą ir šiuo metu motinystės džiaugsmais gyvenančią Kristiną Aleknaitę. Septyniolikos metų televizijoje patirtį turinti Audrė tikina, kad žinių formatas ir darbo tempai gerokai skiriasi nuo autorinės aktualijų ir tiriamosios žurnalistikos laidos "Prieš srovę", tad neužteko vienos dienos priimti sprendimą prisijunti prie žinių komandos. Tiesa, žinių vedėja jau džiaugiasi nauja patirtimi ir  iššūkiais.

 


- Buvo lengva apsispręsti ir prisijungti prie TV3 Žinių komandos?

- Tiesą sakant, buvo apie ką pasvarstyti. Iki šiolei atrodė, kad visą mano laiką ir jėgas suryja darbas laidoje "Prieš srovę", tad turėjau pagalvoti, ar spėsiu, ar pateisinsiu lūkesčius. Nesu iš tų žmonių, kurie svarbius sprendimus priima greitai, pavyzdžiui, per dvi dienas priimtas sprendimas man atrodo gan skubotas, tad prieš sutikdama dirbti žiniose mąsčiau tikrai ilgiau.

- Kokie pirmieji įspūdžiai, iššūkiai?


- Pirmasis įspūdis, kad žinių tarnyba yra didelė, labai profesionaliai ir greitai bei tiksliai dirbanti komanda, kuri vienu metu nuveikia be galo daug. Tad susiorientuoti visame veiksme yra nemenka užduotis. Dirba daug filmavimo grupių, naujienų redaktoriai atrenka naujienas, bendrauja su žurnalistais, kurie naują medžiagą siunčia iš visos Lietuvos, o aš esu šalia jų ir stengiuosi viską suprasti, sužinoti ir įsiklausyti. Tai be galo intensyvus darbas dėl to, kad žinia, pateikiama eteryje, būtų kuo tikslesnė, aiškesnė, kokybiškesnė ir t.t. Skiriasi tempai. Laidoje "Prieš srovę" dirba dvi trys filmavimo grupės per savaitę, o žiniose keturios ar penkios per dieną.
Be to, laidos "Prieš srovę" komandoje mes vieni kitus puikiai pažįstame, žinome, ko tikėtis. Čia dar turėsime priprasti vieni prie kitų.

- Dirbdama tiesioginiame eteryje jaudulį juntate? Juk čia nėra galimybės perfilmuoti ir bandyti dar kartą.

- Tiesioginis eteris visuomet turi tą savybę, kad kas pasakyta, tas jau pasakyta. Neatsuksi, nesugrąžinsi, nepakoreguosi. Tą sekundę, kai pasakoma "trys, du, vienas - tiesioginis eteris", tarsi savaime ateina susikaupimas ir padarai viską be klydimų. Tiesa, aš apie save to dar negaliu pasakyti, man tai dar tik pradžia, tad tikriausiai bus visko, kaip ir visiems kolegoms. Dar reikia priprasti tiek prie techninių dalykų, tiek apskritai prie darbo specifikos. Bet jaučiu, kad jau po truputį ateina tam tikras žinojimas, sistema ir ramybė.

- Net ir labiausiai patyrusiems kolegoms pasitaiko, kad susipina liežuvis. Kaip pati suktumėtės iš tokios situacijos?

- Jeigu žiūrovai buvo atidūs ir nuosekliai žiūrėjo pirmąsias mano vestas žinių laidas, tikriausiai pastebėjo, kad šiokių tokių suklydimų tariant vieną ar kitą žodį pasitaikė. Tai pasitaiko visiems, ir neretai net, rodos, lygioje vietoje. Tam tikrus tarptautinius žodžius ar pavardes savo aplinkoje tariame be problemų, bet tiesioginiame eteryje atsiradusi papildoma įtampa liežuvį timpteli kiek kitaip, nei norisi. Tokiais atvejais vietoj vienos pavardės išsprūsta beveik kitokia. (Šypsosi.) Nežinau ar teisingai, bet guodžiu save kad tai normalu, kad žinių vedėjas nėra robotas, kuris niekada neklysta. Būtų neįdomu, jei vedėjas be jokių emocijų visas žinias bertų tarsi žirnius į sieną. Dar neišmokau valdyti ar tramdyti savo reakcijos į parodytą reportažą, ar susijaudinimo  dėl vienų ar kitų naujienų.

- Vesti dvi laidas yra nemenkas darbo krūvis. Ar lieka laisvo laiko? Kaip ilsitės? Ką tuomet veikiate?


- Žinote, koks yra fenomenas? Pasirodo, lieka. Laikas - kaip ir pinigai: kuo labiau skaičiuoji, tuo tuo labiau tauposi. Tiesa, kad ir laiką skaičiuoji minutėmis, vis tiek jo nėra tiek, kad galėtum ekspromtu išvažiuoti į Amsterdamą (ten dar nesu buvusi) pasivaikštinėti. Laisvas laikas yra aiškiai apibrėžtas, bet jo užtenka paskaitinėti knygai ar prižiūrėti jau susodintas tulpes. Mano laisvalaikis nėra kažkuo labai išskirtinis, tai tiesiog mielos kasdienės smulkmenos, kurios ir yra mano poilsis.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s