respublika.lt

2018 birželio 21, ketvirtadienis

Agnė ir Algirdas - duetas ir darbe, ir namuosenuotraukos (2)

2017 vasario mėn. 11 d. 17:47:12
Eimantė JURŠĖNAITĖ

Dizainerė Agnė Deveikytė ir jos mylimasis vyrų stiliaus konsultantas Algirdas Gricius gali ir paprastą dieną išeiti pasivaikščioti dailiai pasipuošę, tarsi džentelmenas ir jo dama iš senų Holivudo filmų. Juos pažįstančių tai nestebina - stilius, elegantiškos suknelės ir dailūs kostiumai yra ir jųdviejų klasika dvelkianti kasdienybė, ir mėgstama veikla, o romantiški poros santykiai jau virto tvirtu stilistų duetu.

 

- Judu suvedė stilius ir mada?

Algirdas:
Tiesą sakant, susipažinome ne per stilių ir madą, o per informacines technologijas. Pirmoji mūsų pažintis užsimezgė išmaniojoje programėlėje „Tinder“ kiek daugiau nei prieš metus.

Agnė:
Algirdas iš karto pasisiūlė užsukti pas mane į studiją ir susipažinti gyvai, užuot susirašinėjus. Man tai buvo netikėta ir kelias dienas susitikimą vis atidėliojau. Tačiau galiausiai susitikome restorane ir labai smagiai praleidome laiką.

- Tapote ir profesiniu duetu, kartu rengiate įvairius projektus, puošiate poras...

Agnė: Taip, vis dažniau tenka dirbti kartu, ypač su vestuviniais ir šventiniais įvaizdžiais. Aš rūpinuosi jaunosios suknele ir stiliumi, o Algirdas - jaunikiu, padėdamas jam išsirinkti tinkamą kostiumą, batus, marškinius ir visus kitus aksesuarus.

Algirdas: Šio bendro mūsų darbo rezultatas - puikiai atrodanti ir tarpusavyje deranti pora šventės, renginio ar vestuvių metu.

- Nebijote, kad bendras darbas įsisuks į jųdviejų kasdienybę, o darbiniai ginčai gali kiek sudrumsti asmeninius santykius?

Algirdas:
Ne, nes jis jau yra įsisukęs į mūsų kasdienybę. Tiek Agnė, tiek aš galime bet kurią dieną sugalvoti kokią naują idėją, ir ją iš karto stengiamės įgyvendinti.

Agnė: Kartais pasitaiko ir nuomonių susikirtimo, nes esame skirtingi, bet tai yra labai gerai, nes sugalvotas idėjas ir sprendimus galime įvertinti įvairiais pjūviais.

- Agnė yra sakiusi, kad nuo vaikystės lankė dailės mokyklą, paauglystėje - siuvimo būrelį, tad baigusi mokyklą ilgai galvos nesuko ir pasirinko kostiumo dizaino studijas Vilniaus dailės akademijoje. Algirdai, kaip nutiko, kad tu tapai vyrų stiliaus konsultantu ir įkūrei vyrų stiliaus svetainę www.vyrostilius.lt, nors tavo specialybė yra informacinės technologijos?

Algirdas:
Turbūt atėjo laikas išbandyti ką nors naujo. Pamaniau, kad būtų visai įdomu išmokti gerai rengtis, nes tai padeda atverti nemažai durų, o ir pačiam geriau jaustis. Taigi, viskas prasidėjo nuo hobio ir pamažu peraugo į gerokai platesnę veiklą. Nors pagrindine ji dar netapo, džiugu matyti, kad vyrai domisi mano veikla ir nori tobulėti stiliaus srityje.

- Neseniai pasirodė ir tavo knyga „Idealiai tinkantis kostiumas. Vyriško stiliaus gidas nuo kaklaraiščio iki batų“. Kas paskatino rašyti knygą? Tiesa, kad tai pirmasis toks vyriško stiliaus vadovas?


Algirdas: Apie knygos parašymą minčių buvo, tačiau šiuos darbus vis atidėliodavau, nes nelabai išmaniau, kaip viską daryti. Postūmį pirmyn padėjo padaryti leidykla, ji ir pasiūlė išleisti knygą.  Knygą „Idealiai tinkantis kostiumas. Vyriško stiliaus gidas nuo kaklaraiščio iki batų“ turbūt būtų galima pavadinti klasikinio stiliaus pradžiamoksliu, kur sudėta pagrindinė ir svarbiausia informacija apie vyrų aprangą. Nors panašių knygų anksčiau gal ir buvo, maniškė išsiskiria tuo, kad konsultavausi su specialistais, rinkau naujausią ir moderniausią medžiagą ir viską rašiau pats. Taigi, čia nėra jokių neteisingai atliktų vertimų iš kitų kalbų - viskas yra taip, kaip ir turi būti.

- Agne, esi žinoma dizainerė ir savo prekės ženklo „Agne Fashion“ įkūrėja, kurios vizitinė kortelė - rankų darbo pynimai. Geriausiai esi žinoma dėl elegantiškų suknelių, stilingų megztinių ir šiltų paltų, tačiau kuri ir vyrams?


Agnė:
Anksčiau bandžiau kurti ir vyrams, tačiau nusprendžiau, kad noriu sutelkti savo dėmesį į vieną sritį - elegantišką moterų stilių. Vyrų kostiumais rūpinasi tik Algirdas, tačiau jo dėka apie juos ir aš sužinojau labai daug naujo.

- Kaip manote, ar vyrai šiais laikais pakankamai dėmesio skiria savo garderobui?


Agnė:
Manau, kad sostinėje, ypač tarp jaunimo, stilingų žmonių daugėja, tačiau jie dažniausiai renkasi greitosios mados diktuojamą stilių, todėl visi atrodo panašiai.

Algirdas:
Jaunimas savo stiliumi rūpinasi labiau, tačiau to tikrai negalima pasakyti apie brandesnio amžiaus vyrus. Stiliaus problema vis dar yra labai aktuali ir dėmesio savo garderobui šie vyrai dažniausiai skiria per mažai.

- Moterims nuolat tenka keisti sukneles, o vyrams, rodos, lengviau. Vyrauja nuomonė, kad jiems pakanka turėti vieną kostiumą, tik ar tiek ne per mažai?


Agnė:
Manau, kad vienas kostiumas yra per mažai tiek kalbant apie praktinius dalykus, tiek apie stilių. Norisi, kad vyrai neatsiliktų nuo moterų ir papildytų poros įvaizdį.

Algirdas:
Vienas, gerai tinkantis kostiumas yra privaloma garderobo dalis, tačiau nepakankama. Be abejo, viskas priklauso nuo to, kaip dažnai jis yra vilkimas, tačiau bent jau du užtikrins, kad nereikės vilktis to paties kostiumo dvi dienas iš eilės.

- Kokių auksinių taisyklių rinkdamiesi aprangą laikotės?


Agnė:
Man labai svarbu, kad drabužis būtų kokybiškas, nes pati tokius kuriu, kreipdama didelį dėmesį į audinį, konstrukcijas ir pasiuvimą. Stengiuosi, kad drabužiai pabrėžtų moteriškumą, todėl renkuosi įvairių spalvų sukneles ir sijonus.

Algirdas: Man svarbu kokybė, universalumas ir dydis. Pirkdamas naujus drabužius noriu, kad jie man ilgai laikytų, nesusitrauktų ar neišbluktų pirmąkart išskalbti ir būtų lengvai priderinami prie mano jau turimų. Ir, be abejo, drabužis turi būti tinkamo dydžio.

- Kai kas pasakytų, kad rūpinimasis savo išvaizda yra tuštybė, ar jūs pritariate tokiai nuomonei?

Agnė: Nepritariu, nes apranga yra vaizdinis kiekvieno žmogaus pasaulio suvokimas. Per savo išvaizdą galima išreikšti save, savo vertybes ir požiūrį į aplinką.

Algirdas:
Aprangą kiekvienas renkasi pagal savo vertybes, pagal tai, kas jis yra ar kuo nori būti. Jei žmogus savo vidumi yra tuščias, tuomet ir aprangoje tai matysis. Na, nebent jį rengia savo darbo neišmanantis stilistas.

- Sakoma, kad apranga daro įtaką ir žmonių savijautai, ir netgi elgesiui ar manieroms, kaip manote, ar tikrai?


Agnė:
Taip, drabužiai tikrai daro įtaką. Moteris, pasipuošusi suknele ir avinti aukštakulnius, bus pasitempusi, elegantiška, eis mažais žingsneliais ir spinduliuos visai kitą energiją nei mūvėdama laisvalaikio drabužius.

Algirdas: Visiškai pritariu. Tą patį galima pasakyti ir apie vyrus - vilkėdamas kostiumą irgi pasitempi, stengiesi maloniau bendrauti, būti džentelmenu.

- Kai stiliaus paieškos yra ir darbas, ar pačių spintos lūžta nuo drabužių?


Algirdas: Na, spinta dar nelūžta, tačiau drabužių, ko gero, turiu tikrai daugiau nei vidutinis vyras. Tiesa, dabar ją pildau vis rečiau, nes turiu sukaupęs nemažai universalių drabužių, kuriuos lengva derinti tarpusavyje. Kadangi dauguma jų yra kokybiški ir klasikiniai, tai juos dar tikai dėvėsiu bent keletą metų.

Agnė: Kai spintos pilnos Algirdo kostiumų, mano suknelėms, kurių turiu nemažai, tenka pasispausti. (Juokiasi.) Mėgstu puoštis savo kuriamais drabužiais, todėl jie mano spintoje užima didžiąją dalį vietos.

- Mada daugeliui suprantama sąvoka, o štai stiliaus apibrėžimų daugybė. Kas jums yra asmeninis stilius ir kaip jį išgryninti?


Agnė: Man asmeninis stilius yra tas, kuris labiausiai parodo ir pabrėžia asmenybę, pomėgius ir vertybes. Stilius formuojasi visą gyvenimą, nes žmogus irgi keičiasi ir auga. Svarbu stebėti save ir atkreipti dėmesį į tai, kas patinka, tinka ir paryškina privalumus bei slepia trūkumus.

Algirdas:
Asmeninis stilius yra tai, ką vilkėdamas jautiesi ir atrodai geriausiai. Svarbu nepainioti stiliaus ir mados. Mada yra tai, ką siūlo prekės ženklai, o stilius - gebėjimas iš jų sukurti harmoniją. Stilius turėtų būti kuriamas orientuojantis ne į tai, kas šiuo metu yra madinga, o į tai, kas tu esi ar kuo nori būti. Juk tam tikros tendencijos gali visiškai netikti žmogui pagal jo charakterį, kūno sudėjimą ar aplinką, kurioje jis gyvena, todėl nereikėtų jomis aklai sekti.

- Atrodo, kad stiliaus klausimu esate labai panašūs - abu mėgstate klasiką ir kiek skeptiškai vertinate „unisex“ tipo drabužius. Tai tiesa?

Agnė: Tikrai taip. Vyriškumas ir moteriškumas mums yra svarbios vertybės, o klasikiniai drabužiai padeda jas išreikšti geriausiai.

Algirdas:
„Unisex“ drabužiai nepatinka nei Agnei, nei man, todėl mėgstame klasikinius drabužius, atskleidžiančius moteriškumą ir vyriškumą.

- Ar visose srityse esate tokia harmoninga pora? Galbūt yra dalykų, kur esate visiškai skirtingi?


Agnė:
Galbūt labiausiai skiriasi mūsų pasaulio suvokimas. Aš viską labiau vertinu emocijomis, vaizdiniais ir patyrimais.

Algirdas:
O man svarbu faktai, argumentai ir logika, todėl kartais tenka gerokai padiskutuoti, kol surandame bendrą sprendimą.

- Ar lengva sukurti įvaizdį klientams? Veikiausiai nepakanka suprasti apie kūno proporcijas, spalvų derinimą ir pan.? Kaip įžvelgti kliento individualumą ir atskleisti charakterį bei įtikti jo įnoriams?

Agnė: Dažniausiai būna gana lengva, tačiau su įnoringomis klientėmis kartais tenka padirbėti ir kiek daugiau. Geriausias jausmas būna tuomet, kai pasiūlau sprendimą, apie kurį klientė net negalvojo, o jį įgyvendinus rezultatas pranoksta jos lūkesčius.

Algirdas:
Per pirmą susitikimą su klientais visuomet bandau kuo daugiau sužinoti apie jų darbą, laisvalaikį, pomėgius, vertybes ar gyvenimo būdą. Kūno proporcijas ir derančias spalvas galima matyti iš karto, tačiau sužinoti, kad klientas nemėgsta plėšytų džinsų ar žalios spalvos, galima tik su juo susipažinus. O būtent tai ir lemia, ar jis bus patenkintas savo naujai įsigytais drabužiais, ar ne. Kiekvienas žmogus skirtingas, todėl parinkti jam tinkančius ir patinkančius drabužius galima tik tuomet, kai jį bent šiek tiek pažįsti.

- Keliaudami žmonės neretai renkasi patogius drabužius, o jūs ir keliaudami primenate filmo herojus... Net ir atostogaudami stengiatės pasipuošti: Algirdas miesto gatvėmis vaikštinėja su kostiumu, o Agnė - dailia suknele?


Agnė:
Pasipuošti mes tikrai mėgstame. Kelionės į Italiją metu į Algirdo kostiumą, kurį jis pasiėmė kartu su savimi, žiūrėjau skeptiškai, tačiau vis tiek įsidėjau suknelių, norėdama nuo jo neatsilikti. Ir buvo labai smagu, kai Florencijoje ir Venecijoje sulaukėme pagyrimų ir komplimentų iš vietinių gyventojų.

Algirdas:
O taip. Net ir ten, kur šilta, aš visuomet pasiimu bent vieną lininį kostiumą, kuris visuomet praverčia vaikštinėjant miesto gatvėmis ar vakarieniaujant restorane. Be abejo, mano kostiumas būtų nieko vertas, jei šalia manęs nebūtų Agnės, vilkinčios nuostabią suknelę. (Šypsosi.)

- Kokias klaidas dažniausiai pastebite moterų ir vyrų aprangoje?

Agnė:
Turbūt labiausiai pastebiu netinkamai pasirinktą moterų aprangą. Pavyzdžiui, renginio metu pasipuošia nepakankamai arba per daug, o darbinėje aplinkoje renkasi aprangą, kuri neparodo jos užimamos pozicijos ir atsakomybės. Kitaip tariant, nesupranta aprangos kodo.

Algirdas:
Turbūt aš dažniausiai pastebiu kostiumo klaidų trio: per ilgos kelnės, per ilgos rankovės ir užsegta apatinė švarko saga. Džiugu matyti, kad kojinės su šlepetėmis ar basutėmis jau, atrodo, pamažu nyksta. Su aprangos kodo nepaisymu jau susitaikiau ir nesitikiu, kad tai greitai pasikeis. Bent jau tol, kol renginio dalyvių pagrindinis noras bus ne parodyti pagarbą organizatoriams, o pasirodyti ir išsiskirti. Deja, tačiau dažniausiai blogąja prasme.

- Agne, kai kurios moterys jaučia silpnybę uniformuotiems vyrams, o kaip yra tau? Geriausiai vyrai atrodo, kai dėvi kostiumą?


Agnė:
Esu iš tų moterų, kuriai vyras, vilkintis kostiumą, atrodo gražiausiai, todėl labai džiaugiuosi, kad Algirdas kostiumų turi ir vilki juos su malonumu.

- Algirdai, kokia suknelė nuginkluotų tave?

Algirdas: Bet kuri, subtiliai parodanti moters figūrą. Labiausiai man imponuoja šeštojo dešimtmečio mada ir tų laikų suknelės. Kažkas panašaus kaip Agnės kurta raudona aksominė suknelė. (Šypsosi.)

- Poros, eidamos į renginius, neretai stengiasi tarpusavyje suderinti aprangą. Kaip tai padaryti skoningai?


Agnė:
Mano nuomone, svarbu, kad pora suderintų savo aprangos stilių. Tikrai nebus gražu ir stilinga, jeigu mergina vilkės elegantišką suknelę ir aukštakulnius, o vyras mūvės džinsus ir avės sportinius batelius. Deja, tačiau tokį vaizdą neretai tenka pamatyti.

Algirdas: Svarbiausia - nepersistengti. Nereikia eiti iš proto bandant surasti tokią pačią marškinių spalvą kaip moters suknelės. Dažniausiai kur kas gražiau atrodys balti marškiniai ir panašios spalvos kaklaraištis ar švarko nosinaitė. Ir reikia nepamiršti, kad pastangų renkantis ir derinant aprangą renginiui ar šventei turi įdėti ne tik moteris, bet ir vyras.

- Veiklos judviem netrūksta, o kaip leidžiate laisvalaikį, kokių turite pomėgių? Ar klasika vyrauja ir jūsų laisvalaikiu?


Agnė:
Turime yra įvairių pomėgių. Mėgstame pasipuošti ir keliauti į teatrą, restoraną ar koncertą. Man patinka sportas - lankau pilateso, kalanetikos ir jogos treniruotes. Savaitgaliais mėgstu kartu su Algirdu pasivaikščioti po parką ar miestą.

Algirdas:
Eksperimentuojame virtuvėje, išbandydami vis naujus receptus, ir vis bandome atrasti laiko šokių pamokoms, apie kurias galvojame jau seniai. Kadangi esu filmų ir įvairių serialų gerbėjas, šiai veiklai užverbavau ir Agnę: kine žiūrime filmus, o namie - serialus.

- Viena iš jųdviejų aistrų - kelionės? Kurie metų laikai yra jūsų atostogos, juk vasara ar žiemos šventės veikiausiai pats darbymetis...

Agnė:
Galėčiau keliauti kiekvieną mėnesį. Labiausiai patinka tai daryti šaltuoju metų laiku - mėgstu saulę, kurios žiemą Lietuvoje labai trūksta. Vasarą, deja, keliauti daug negalime, nes yra pats darbų įkarštis - kuriu vestuvines sukneles, o Algirdas rūpinasi jaunikių išvaizda.

Algirdas:
O man metų laikas nesvarbu. Svarbu, kad kelionė būtų įdomi. Gulėti vien paplūdimyje ir degintis tikrai nėra ta veikla, kuri man yra svarbiausia atostogų metu. Man patinka architektūra, gamta ir istorija. Keliaudamas noriu ne tik gulėti ant smėlio, bet ir susipažinti su šalimi.

- Atrodo, kad abu gyvenime nevengiate ryžtingų sprendimų. Ar mėgstate iššūkius?

Algirdas:
Mėgstu nuolatos išbandyti ką nors naujo, o iššūkiai ir pokyčiai yra tai, kas mane motyvuoja. Nemėgstu sėdėti vienoje vietoje ir monotonijos - man tai greitai pabosta, todėl stengiuosi, kad mano veikla būtų kuo įdomesnė ir nenuspėjama.

Agnė:
Esu pastovesnė ir mėgstu mažesnius pokyčius bei iššūkius. Man norisi ramesnio ir harmoningesnio gyvenimo, daugiau laiko sau.

- Ar viską gyvenime stengiatės daryti stilingai?


Agnė:
Galbūt ne tiek stilingai, kiek kokybiškai. Mums svarbu, kad daroma veikla mus džiugintų ir mums patiktų.

Algirdas:
Kadangi šiuo metu neturime labai daug laisvo laiko, stengiamės kiekvieną laisvą minutę išnaudoti taip, kad ji atneštų mums daugiausia džiaugsmo ir teigiamų emocijų.


DOSJĖ

Agnė Deveikytė


Gimė
1986 m. kovo 1 d. Panevėžyje.

Studijos:
2005-2011 m. Vilniaus dailės akademijoje apgynė kostiumo dizaino bakalauro ir magistro diplomus.

2011 m. įkūrė savo prekės ženklą „Agnė Fashion“.

Algirdas Gricius


Gimė
1981 m. gruodžio 7 d. Kaune.

Studijos:
2001-2007 m. Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete įgijo verslo informatikos bakalauro ir magistro laipsnius.

2014 m. įkūrė svetainę www.vyrostilius.lt, o 2016 m. gruodį pasirodė ir jo knyga „Idealiai tinkantis kostiumas. Vyriško stiliaus gidas nuo kaklaraiščio iki batų“.

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (2)

 • Respublika 2017 vasario mėn. 12 d. 09:18:01

  degraduoja link bulvaro?

 • Kam tokį ššš.... 2017 vasario mėn. 11 d. 18:25:57

  talpinti į rimtą laikraštį, tai juk žasinų žurnalo "Žmonės"
  tinkamiausia tema.Sunku patikėti,ad tarp laikraščio skaitytojų tai
  būtų dominanti aktualija.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SUSTABDĖ: po istorinio viršūnių susitikimo tarp JAV prezidento Donaldo Trampo ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Čen Uno Japonijos žinybos sustabdė civilinės apsaugos pratybas, per kurias mokomasi, kaip reaguoti į galimas raketų atakas iš Šiaurės Korėjos.
 • PAREIGOS: buvęs žemės ūkio ministras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Bronius Markauskas vadovaus Seimo Migracijos komisijai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar Lietuvai reikia progresinių mokesčių?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +16 C

   +12  +14 C

 

   +10  +12 C

  +23   +28 C

   +17  +20 C

 

   +15   +17 C

    8-13 m/s

   1-6 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1578 PLN - 4.3152
RUB - 73.6225 CHF - 1.1537
GBP - 0.8788 NOK - 9.4693
reklama
Ukis 2018