Užsienyje iš europiečių atostogavome pigiausiainuotraukos (1)

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 13:40:11 Perskaitė 1999

Vasaros pradžioje „Vilmorus“ atlikto tyrimo duomenimis, pusė Lietuvos gyventojų taupymo sumetimais ketino ilsėtis namuose arba sode, o keliaujantieji planavo atostogoms skirti iki 300 eurų - tokią sumą įvardijo 68 proc. apklaustųjų. Nors kelionėms buvo išleista daugiau, tačiau iš europiečių lietuviai užsienyje atostogavo taupiausiai.

 

Skaitmeninės bankų alternatyvos „Revolut“ duomenų analitikai susumavo, kad vidutinė lietuvio išleista suma vasaros kelionėms buvo beveik dvigubai didesnė - tačiau, lyginant su kitų Europos šalių gyventojais, lietuviai šią vasarą sugebėjo pakeliauti taupiausiai.

Buvo įvertinti birželio 1 - rugpjūčio 20 d. duomenys apie tai, kiek Europos gyventojai šią vasarą skyrė pinigų skrydžiams, taip pat - ir apgyvendinimui, transportui, maistui bei gėrimams užsienyje.

Skrydžiai

Paaiškėjo, kad į užsienį keliavę lietuviai vidutiniškai lėktuvo bilietams šią vasarą skyrė po 334 eurus. Tai beveik mažiausia skrydžiams išleista suma tarp Europos gyventojų, o mažiau nei lietuviai už skrydžius sumokėjo tik lenkai - vidutiniškai po 318 eurų. Kaimynai latviai už skrydžius vidutiniškai sumokėjo po 401 eurą, o estai - 402 eurus. Daugiausia Europoje šią vasarą vidutiniškai išleido norvegai ir suomiai: pirmieji skrydžiams paklojo po 484 eurus, antrieji - po 443.

Maistas ir gėrimai

Atostogų metu visi norime pasilepinti, tad nenuostabu, kad maistas ir gėrimai dažnai tampa viena iš pagrindinių išlaidų eilučių užsienyje. Čia iš europiečių daugiausia sau leido šveicarai - šią vasarą atostogaudamas vienas šveicaras vidutiniškai pasmaguriavo už 283 eurus. Nuo jų nedaug atsilieka britai, pavalgę už 259 eurus. Iš Baltijos kaimynų daugiausia tam skyrė estai - vidutiniškai po 222 eurus, latviai - apie 136 eurus, o lietuviai užsienio virtuve pasimėgaudavo už maždaug 129 eurus. Taupiausi Europoje čia ir vėl yra lenkai - jiems maistui ir gėrimams užsienyje užtekdavo vidutiniškai po 100 eurų.

Transportas

Lyginant su Europos vidurkiu, Lietuvoje galime mėgautis gana pigiomis transporto paslaugomis šalies viduje, tačiau lietuviai net užsienyje randa būdų transportui išleisti mažiau, nei bet kurie kiti europiečiai - vidutiniškai po 55 eurus. Taupiau už mus užsienyje keliauja tik kroatai, transportui skiriantys po 53 eurus, o latviai tam vidutiniškai skiria po 60 eurų. Daugiausiai Europoje transportui šią vasarą išleido keliavę estai ir šveicarai - pirmieji tam skyrė maždaug po 90, antrieji - po 105 eurus.

Apgyvendinimas

Beveik 15 proc. lietuvių kelionių šįmet sudarė vadinamieji „viskas įskaičiuota“ paketai, tačiau tie, kurie savo apgyvendinimu rūpinosi patys, su šia užduotimi ir vėl susitvarkė taupiausiai visoje Europoje: vidutiniškai vienas keliaujantis lietuvis šią vasarą apgyvendinimui užsienyje išleido apie 76 eurus. Latviai tam vidutiniškai skyrė po 126 eurus, o estai - po 151 eurą. Panašu, kad šveicarai labiausiai vertina patogų gyvenimą kelionių metu - tam vienas šveicaras šįmet jau skyrė vidutiniškai 300 eurų.

Bendros išlaidos

Susumavus pagrindines kelionių išlaidų eilutes matoma, kad užsienio šalyse šią vasarą vienas keliavęs lietuvis vidutiniškai išleido apie 518 eurų; tai - mažiausia suma Europoje. Palyginimui, latviai vidutiniškai kelionėms užsienyje išleido po 597 eurus, estai - po 704, o brangiausiai kelionėmis mėgavosi šveicarai - tam jie vidutiniškai jau skyrė po 1114 eurų.

Žinoma, negalima neatsižvelgti į vidutinių atlyginimų skirtumą ir faktą, kad išradingai lietuviams taupyti tenka būtent dėl finansinių priežasčių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net