Knyga apie savęs paieškasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 16:00:11 Perskaitė 1131

Buvusi TV laidų vedėja Jūratė Bitinaitė dirbo ir gyveno 29-iose šalyse, domėjosi svetimomis kultūromis ir žmonėmis, tačiau svarbiausiu atradimu ji laiko kitokį gyvenimo būdą ir atrastą kelią į save. Moteris pristato debiutinę knygą „Pasaulis tavo širdyje: aistra kurti, drąsa klysti“.

 

J.Bitinaitė pripažįsta, kad jos gyvenimo modelis - netradicinis. Šeimą ji sukūrė vėliau negu dažna moteris, tačiau iki to atvedęs kelias buvo itin spalvingas, kupinas jaudinančių atradimų ir nusivylimų, klaidų ir pamokų. Knygą moteris ėmėsi rašyti laukdamasi pirmagimės. „Taip sutapo, kad pernai sparnus kuriam laikui nuleidau Lietuvoje. Tai buvo puiki proga sustoti ir pamąstyti apie savo patirtis. Iš gimtos šalies rašiau apie platųjį pasaulį.“

J.Bitinaitė pasakoja, jog nė vienas kraštas jos nepalietė taip stipriai, kaip Indija ir Meksika. Knygoje vedama paralelė tarp šių dviejų egzotiškų šalių, kurios negrįžtamai pakeitė moters likimą ir įkvėpė asmeniniam augimui. Jose moteris pirmą kartą įdėmų žvilgsnį nukreipė į save ir išmoko gyventi kitaip negu įprasta - niekur neskubant, pagal savo ritmą, nekreipiant dėmesio į socialinį statusą ir spaudimą atitikti visuomenės standartus.

Meksiką J.Bitinaitė apibūdina kaip pulsuojančio pozityvumo, geros ir magiškos energijos šalį. Joje J.Bitinaitė atrado ir meilę.

Moteris pastebi, kad ši knyga anaiptol ne ego patenkinimas ar biografija jos gyvenimu besidomintiems smalsuoliams. Dalytis asmenine patirtimi ją paskatino grįžtamasis ryšys, kurį pajuto bendraudama su žmonėmis savo rengiamose holistinės gyvensenos stovyklose, seminaruose ir sąmoningumo kelionėse.

„Kiekvienas iš mūsų gyvenime turime priimti svarbius sprendimus, jaučiame baimę, ne visuomet randame ryšį su savimi. Kai žmonės įsitikina, kad visi mes patiriame tokias pačias žmogiškas, skaudžias ar džiaugsmingas situacijas, jie įgauna drąsos apie tai prabilti ir ieškoti, kaip toliau kreipti savo gyvenimo vagą.“

J.Bitinaitė įsitikinusi, jog nesvarbu, kur bekeliautume, atsakymai, kur ir kodėl keliaujame, slypi viduje. Šiuolaikiniam žmogui gyventi darosi sudėtingiau - spaudžiamas vis augančių atsakomybių, vis didėjančių lūkesčių sau, naviguojantis socialinių tinklų ir kasdienės rutinos labirintuose, jis bunda ir ieško naujų būdų, kurie padėtų nepasimesti ir suteiktų pasitikėjimo savimi. Mokėjimas sustoti, įsigilinti į save ir suvokti, kas mums iš tikrųjų svarbu, padeda kurti pozityvesnę kasdienybę ir galiausiai - norimą ateitį.

Autorė sąmoningai pasirinko pasakoti, kaip atrasti ryšį su savimi, o tik po to kurti santykius su kitais. Moterys turėtų išmokti būti vienos. „Bet kokių sėkmingų santykių pamatas yra suvokti, jog labai svarbu būti savimi. Savo kasdienybėje prasmę atras moteris, kuri gebės būti laiminga nepriklausomai nuo to, ar turi partnerį, ar ne.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net