Kaip suaugusiajam susirasti draugųnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 02 d. 17:00:11 Perskaitė 1168

Psichologijos srities mokslininkai tiria netgi tokius dalykus, kas padeda suaugusiems žmonėms susirasti draugų. Vieni iš būdų - dalytis informacija apie save, būti geram klausytojui ar nevengti atsitiktinio bendravimo.

 

Kaip buvo paskelbta „Journal of Social and Clinical Psychology“, bet kuris, pasakodamas asmeninę informaciją, instinktyviai žino, kad žmonės palankiau žiūri į naujus pažįstamus bei draugus, kai jiems jie yra tarsi atversta knyga. Nors romantiškų santykių pradžioje toks atvirumas ir nugesintų susidomėjimą bei aistrą, kas kita - kalbant apie draugus bei artimuosius. Atvirumas patenkina saugumo poreikį. Tyrėjai pasakoja, kad atvirumas gerina santykius, jis kuria pozityvias asociacijas bendraujantiems, pasitenkinimą santykiais, pasitikėjimą ir netgi atsakomybę. Pavyzdžiui, psichologijos ir neurologijos profesorė dr. Siuzan Kraus Vitbarn (Susan Krauss Whitbourne) paaiškina, kad žmogus suvokia, jog jei kitas jam papasakoja ką nors asmeniško ir sutinka taip priartėti, tai jis tavimi pasitiki.

Žinoma, atsiverti nereikėtų kiekvienam sutiktajam - ne visi gautą informaciją įvertins tinkamai, o kai kuriuos, jei žmogų labai menkai pažįstate, ir išgąsdins.

„Journal of Experimental Social Psychology“ rašoma apie tyrimą, kaip žmones veikia, kai jų klausosi kiti, ir kokių yra būdų klausytis. Geriausi klausytojai pasirodo esą tie žmonės, kurie ne tik pritariamai linksi pašnekovui, bet ir periodiškai užduoda klausimų, kurie yra susiję su pasakojimo turiniu, ir parodo susidomėjimą, norėjimą žinoti daugiau detalių.

O štai kitas tyrimas, apie kurį buvo paskelbta „Personality and Social Psychology Bulletin“, siūlo investuoti šiek tiek dėmesio net ir į kasdienius, neva nereikšmingus, pokalbius. Mokslininkų pastebėta, kad net ir pabendravimas su žmonėmis, su kuriais mūsų nesieja jokie reikšmingi ryšiai ir kurie neturi mums įtakos, pagerina mūsų savijautą. Kitaip tariant, drąsiau bendraukite su nepažįstamais kavinėje, knygyne ar parke.

Parengta pagal užsienio spaudą

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net