respublika.lt

Kaip per liūtį apsaugoti automobilį

(0)
Publikuota: 2019 rugpjūčio 10 20:16:00, Lina VALANTIEJŪTĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Vyraujant itin permainingiems orams draudikai primena, kad bene dažniausiai stichijų metu apgadinamas gyventojų bei įmonių turtas, taip pat nukenčia ir automobiliai.

 

„Liūtys jau kelintą vasarą iš eilės skausmingai „nuplauna“ Lietuvos miestus ir transporto priemonės nuo jų nukenčia gana dažnai. Maža to, sinoptikai nieko gero nežada - priešingai, pabrėžia, kad klimatui kintant tokie radikalūs reiškiniai mus lankys tik dažniau. Tai reiškia, kad vairuotojams būtina keisti savo įpročius, o į stichiją išmokti žvelgti kaip į neišvengiamas aplinkybes, kurioms susiklosčius būtina žinoti, kaip elgtis“, - sako BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

„Dažniausias žalų tipas - gedimai bandant laimę automobiliu įveikti vandens pritvindytas gatves. Tokie atvejai automobiliams ypač pavojingi, o remontas - brangus, nes dažniausiai pažeidžiami varikliai arba elektroninės sistemos dalys“, - aiškina A.Žiukelis.

Jis atkreipia dėmesį, kad net iš pažiūros aukštesnės vietos didelės liūties metu gali imti skęsti, todėl situaciją būtina įvertinti itin atidžiai.

„Įsitikinimas, kad gerai pažįstamuose maršrutuose nieko atsitikti negali, yra labai apgaulingas. Žinodami, kad prognozuojamos orų permainos, matydami, kad prasideda liūtis, o matomumas prastas, vandens daug - maršrutą apgalvokite iš anksto ir į priekį. Įvertinkite bent kelias galimas alternatyvas, apvažiavimus“, - sako specialistas.

Automobiliai po liūties dažnai nukenčia ir dėl vairuotojų atidumo stokos, todėl specialistas pataria verčiau nerizikuoti užvedant vandenyje rastą automobilį.

„Ne taip ir retai pasitaiko, kad automobilis „paskęsta“ per tą laiką, kol žmogus dirba ar tvarkosi reikalus: staiga prilyja ir transporto priemonė randama milžiniškoje baloje. Pirmiausia reiktų jį kuo skubiau iš tos vietos patraukti. Užvesti ir patiems bandyti išvažiuoti rekomenduočiau tik tuo atveju, jei tai akivaizdžiai saugu ir esate tikri, kad pavyks tai padaryti nieko nesugadinant. Tačiau jei kyla bent menkiausias įtarimas, geriau nerizikuoti ir iš karto kviesti specialiąsias tarnybas, kurios ištemps automobilį ir tiesiu taikymu nuveš į servisą patikrinti. Tikrai pasitaiko atvejų, kai būtų pakakę gerai išdžiovinti automobilį ir smulkaus remonto, bet vien todėl, kad klientas pabandė jį užvesti, tik dar labiau pakenkė transporto priemonei“, - aiškina specialistas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s