Kad poilsis su vaiku šiltuose kraštuose neapkarstųnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 13:00:12 Perskaitė 790

Dauguma tėvų neįsivaizduoja atostogų be savo vaikų - juk tai galimybė daugiau laiko praleisti kartu. Tačiau, ypač pirmą kartą vykstant į užsienio kurortus su vaikais, gali kilti daug klausimų.

 

Patarimais, kaip pasirūpinti vaikų saugumu ir sveikata atostogaujant, dalijasi „Kidy Tour“ projekto vadovė Neringa Kurtinaitienė.

1. Būkite pasiruošę iš anksto

Atostogaujant visada tikimasi geriausio scenarijaus - orų, potyrių, emocijų. Svarbu suprasti, kad per atostogas, kaip ir kasdieniame gyvenime, gali kilti įvairių iššūkių, kuriems reikėtų pasiruošti.

Renkantis atostogų kryptį ir viešbutį, daugiau dėmesio vertėtų skirti pačiai kelionei - ar skrydis bus tiesioginis, kaip toli nuo oro uosto teks vykti autobusu ar automobiliu. Tai svarbiausia keliaujant su mažiausiaisiais, nes juos ilgos kelionės gali išvarginti.

Prieš vykstant atostogauti reikėtų nepabijoti pasikonsultuoti su vaiką prižiūrinčiu pediatru ar vaistininku - jie galės geriausia patarti, kokių priemonių ar vaistų jūsų atžalai gali prireikti atostogaujant.

2. Žinokite, ką veikia jūsų vaikas

Viešbučiai, skirti šeimų poilsiui, yra tinkamai pasiruošę užtikrinti vaiko saugumą, vis dėlto tėvai šiuo klausimu taip pat atsakingi. Atostogaujant svarbu suprasti, kad viešbučio teritorijoje ar už jo ribų galioja tokios pačios saugumo taisyklės, kaip ir namie, tiesa, nauja aplinka skatina vaiko smalsumą.

Pravartu mažesniam vaikui uždėti apyrankę su kontaktiniais duomenimis, kad būtų lengviau jį surasti pasimetus didelėje viešbučio teritorijoje. Yra net ir tokių viešbučių, kurie siūlo vaiko stebėjimo paslaugą. Kol jis pramogauja miniklube, per viešbučio televizorių arba atsisiųstą išmaniąją programėlę galite stebėti savo vaiką realiu laiku.

3. Įvertinkite karščio ir saulės pavojų

Vaikas prie baseino ar paplūdimyje gali praleisti ištisą dieną, todėl tėvai turi pasirūpinti jo apsauga nuo saulės: naudoti apsauginį kremą, nepamiršti galvos apdangalo, daugiau laiko leisti pavėsyje ir duoti gerti vandens. Šiltųjų kraštų karštis yra intensyvesnis nei Lietuvoje, ir nors vaikas gali puikiai jaustis visą dieną, perkaitimo saulėje simptomai, tokie kaip pykinimas, galvos svaigimas, gali pasireikšti tik vakare. Rekomenduojama pasidomėti, ar jūsų viešbutis turi vaikams skirtą dengtą baseiną.

4. Stebėkite vaiko mitybą

Viešbučiai, pritaikyti šeimų poilsiui, dažniausiai siūlo itin platų maitinimo asortimentą. Vaikas gali rinktis iš atskiro meniu. Vis dėlto tėveliai turi padėti vaikui pasirinkti ir užtikrinti, kad mityba būtų subalansuota. Rekomenduojama rinktis šviežius vaisius ir daržoves. Vaikui neįprasti, aštrūs patiekalai arba didelis saldumynų kiekis gali sukelti virškinimo negalavimų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į vaiko higieną. Prieš valgį rekomenduojama plauti rankas, o valgio metu nereikėtų leisti vaikui glostyti ar maitinti atklydusių nepažįstamų gyvūnų.

5. Atsipalaiduokite

Atostogos skirtos visos jūsų šeimos poilsiui. Atsipalaiduokite, išbandykite kurortuose esančias pramogas, ekskursijas, kartu ragaukite įvairių patiekalų ir saldumynų. Leiskite vaikui maudytis ir išdykauti baseine, jūroje bei žaisti žaidimų aikštelėse.

Atvykę, viešbučio administracijoje pasidomėkite apie jums siūlomas nemokamas pramogas. Pavyzdžiui, dažnai viešbučiuose kviečiama apsilankyti teniso kortuose, žaisti golfą, nemokamai naudotis SPA ar uždaru baseinu. Vaikai gali džiaugtis šildomais baseinais, vandens kalneliais bei pramogauti kartu su animatorių komanda. Būkite atviri naujiems potyriams ir skirkite atostogas tikram poilsiui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net