respublika.lt

Kad atostogos būtų geros, reikia joms pasiruošti

2018 liepos mėn. 11 d. 09:55:47
Milda KUNSKAITĖ

Šie įvairūs naudingi patarimai jums pravers planuojant atostogas: ką reikia padaryti prieš atostogas, ko nepamiršti pasiimti, kaip išsirinkti viešbutį …

 

RENKAMĖS VIEŠBUTĮ

Žiūrėkite ne į kambario nuotrauką, o į jo plotą: nufotografuoti galima taip, kad net mažiausia kamarėlė atrodys kaip menė. O skaičiai neapgaus, todėl viešbučio numerį vertinkite pagal plotą. Įsikurti erdviai užteks 35-40 kv. m.

Susižinokite, kiek numerių yra viešbutyje. Jei nenorite atsidurti perpildytame viešbutyje, kuriame nebus ramybės nei dieną, nei naktį, rinkitės viešbučius su 200-300 numerių.

Išsiaiškinkite, ar jis triukšmingas. Jei bet koks triukšmas jums trukdo miegoti, pasižiūrėkite Google Maps, ar šalia viešbučio yra kelių, judrių gatvių ir vietų, kuriose dažnai renkasi turistai.

Skaitykite atsiliepimus apie viešbutį - atkreipkite dėmesį, kokie atsiliepimai kartojasi. Pavyzdžiui, jeigu daug kas rašo, kad kambariai yra ankšti, tikriausiai taip ir yra. Bendras viešbučio įvertinimas paprastai būna užkeltas: jeigu įvertinta „puikus“, vadinasi, viešbutis tiesiog geras.

Žiūrėkite į kambario kategoriją. Kambarių kategorijos įvairiuose viešbučiuose gali smarkiai skirtis. Taigi prieš užsisakydami „liuksą“ ar pagerintą numerį, peržiūrėkite visus kitus ir sąlygas juose.

Vaizdas į jūrą. Jei jums yra svarbu, ar pro langą matosi jūra, arba, kad paplūdimys būtų čia pat, geriausia pasižiūrėti viešbučio vietą žemėlapyje.

Susiskaičiuokite visas papildomas išlaidas. Užsakymų tinklalapiuose nurodoma tik numerio kaina, be rinkliavų ir papildomų išlaidų. Mokesčiai (gali siekti 20 proc. kambario kainos), galimybė naudotis Wi-Fi, automobilio stovėjimo aikštelė, pusryčiai - visa tai didina galutinę gyvenimo viešbutyje kainą. Jeigu ji jūsų netenkina, visada galima rasti pigesnių pasiūlymų.

Turėkite banko kortelę, kuria mokėjote už viešbučio numerio rezervavimą arba lėktuvo bilietą. Kitaip jūsų užsakymas gali būti anuliuotas ir net iškviesta policija, jeigu negalite pateikti kortelės, kuria mokėjote.

DAIKTŲ IR NAMŲ PARUOŠIMAS ATOSTOGOMS

Kad atostogos praeitų ramiai ir patogiai, joms būtina teisingai pasiruošti.

Ne mažiau kaip prieš dvi paras:

* pasirūpinkite, kad kas nors išimtų iš pašto dėžutės jūsų korespondenciją. Perpildyta dėžutė rodo, kad jūsų nėra namuose, tai gali patraukti vagių dėmesį;
* augintinį nuvežkite pas pažįstamus;
* apmokėkite gautas sąskaitas, kad išvengtumėte baudų ir delspinigių, , kol jūsų nebus.
* patikrinkite tualeto reikmenis, drabužius, elektronikos prietaisus ir kita, ką ruošiatės pasiimti su savimi. Jei reikia, pataisykite juos arba nusipirkite naujų;
* pasirūpinkite, ką veiksite lėktuve, traukinyje arba autobuse. Pasiruoškite knygų arba žurnalų, atsisiųskite įdomios medžiagos į mobilųjį įrenginį;
* patikrinkite ir papildykite vaistinėlę;
* praneškite artimiesiems arba draugams, kokiu maršrutu keliausite;
* apgalvokite, kaip pasieksite kelionės tikslą iš oro uosto arba stoties. Kai kuriuose miestuose tai nėra paprasta.

Likus vienai dienai:

* iš šaldytuvo išmeskite greitai gendančius produktus, taip pat bet kokius vaisius ir daržoves, kurių laikymo laikas yra ribotas;
* jei namuose įrengta signalizacija, praneškite saugos tarnybai, kad išvykstate;
* patikimam asmeniui, giminaičiui arba kaimynui, palikite namų raktus. Jie gali praversti, įvykus  paprašykite kaimynų telefono ir palikite jiems savąjį;
* užsirašykite ar atspausdinkite vietovės, kur vykstate, adresą, o kopiją palikite namuose matomoje vietoje - jeigu jums kas nors atsitiks, bus aišku, kur jūsų ieškoti;
* pasidomėkite tos vietovės orų prognoze;
* patvirtinkite viešbučių užsakymą;
* į išmanųjį telefoną atsisiųskite programėles, kurios gali praversti keliaujant (žemėlapiai, kelionių pasidarykite elektronines (nepakenks pasidaryti ir popierines) svarbių dokumentų kopijas, įkelkite į savo įrenginį, popierines laikykite atskirai nuo originalų;
* išsigryninkite kelis šimtus eurų/dolerių, kad galėtumėte atsiskaityti ten, kur nepriimamos kortelės, laikykite juos ne kartu su kortelėmis; pasiruoškite būtiną sumą įvairaus nominalo banknotais;
*  visiškai įkraukite visus elektroninius įrenginius, kuriuos vežatės kartu;
* paskambinkite į savo banką, išsiaiškinkite, ar veiks kortelės, ar nėra kokių nors apribojimų, atkreipkite dėmesį į kortelės galiojimo laiką;
* susikraukite visus reikiamus daiktus į lagaminą ar kuprinę.

Išvykimo dieną:

* svarbius dokumentus, bilietus, pinigus ir elektroninius įrenginius susidėkite į nedidelę rankinę, kuri visada bus su jumis;
* įsitikinkite, kad visos durys ir langai patikimai uždaryti;
* išneškite šiukšles ir kitokias atliekas, kurios gali sugesti;
* išplaukite visus indus ir susitvarkykite virtuvę;
* visur išjunkite šviesą, elektroninius įrenginius ir buitinę techniką;
* palaistykite gėles;
* nuleiskite žaliuzes ir užtraukite užuolaidas;
* įsitikinkite, kad jūsų rankiniame bagaže nėra draudžiamų vežti daiktų ir medžiagų;
* pasitikrinkite bilietus, dokumentus, tikslų išvykimo laiką.

KRAUNAMĖS DAIKTUS

Prieš kelionę oro linijų tinklalapyje sužinokite, koks bagažas yra laikomas rankiniu.

Kuo daugiau svers jūsų bagažas, tuo atsainiau su juo elgsis bagažo skyriaus darbuotojai. Sunkiam bagažui rinkitės patogios formos rankinę (lagaminą), tvirtą ir su ratukais - ją bus patogiau krauti, vadinasi, daiktai mažiau nukentės.

Drabužius susukite į volelius - užims mažiau vietos, nesusiglamžys.

Ant etiketės, pritvirtintos prie bagažo, užrašykite savo vardą, adresą ir telefoną, kad jam pasimetus būtų galima greitai su jumis susisiekti.

Pasverkite bagažą ir įsitikinkite, kad jis neviršija skrydžių bendrovės nurodyto svorio.

Jeigu daiktus atiduodate į bagažo skyrių, nešulį nufotografuokite, kad dingimo atveju galėtumėte parodyti nuotrauką.

Pasidalykite daiktais - jeigu keliaujate ne vienas, galima su bendrakeleiviu pasidalyti daiktais, kuriais naudojasi visi, pvz., jūs dedatės šampūną, o kitas - dantų pastą.

Striukę yra patogu susukti į jos gobtuvą: taip užims mažiau vietos, o tokį gniužulą galima naudoti kaip pagalvę.

Smulkius daiktus galima įdėti į didelius, pavyzdžiui, fotoaparatą į batą.

Imkite daugiafunkcinius daiktus, pvz., vietoj šampūno ir dušo želės galima paimti tik šampūno. Juo galima ir skalbti.

DAUGIAU PATARIMŲ

Nepamirškite pasiimti:

* asmeninės higienos daiktų: šampūno, muilo, skutimosi reikmenų, dantų šepetėlio ir pastos, dezodoranto, rankšluosčio;
* valgio ir gėrimo kelionei;
* nedidelę vaistinėlę, kurioje būtinai turi būti pleistro nuo nuospaudų, nuskausminamųjų, aktyvintos anglies, taip pat vaistų, kuriuos vartojate;
* maršrutą, žemėlapius, kelionės vadovą;
* įkroviklių išmaniajam, planšetei, kompiuteriui, fotoaparatui;
* atsarginių USB atmintinių, objektyvų, baterijų;
* rašiklį ir bloknotą;
* saulės akinius ir kremo nuo saulės.

Nuspręskite, kuo vyksite iki oro uosto, stoties ir pagalvokite, ar tikrai spėsite. Geriau atvykti anksčiau.

Susižinokite, kokie elektros kištukai naudojami ten, kur vykstate, ir nusipirkite adapterį, kad galėtumėte įkrauti savo įrenginius.

Jeigu transporte jus užsupa, pasiimkite tai, kas jums padeda - mėtinių saldainių, imbiero, lauro lapų (dėti po liežuviu). Taip pat prieš išvykdami nevartokite riebaus, aštraus, labai saldaus arba labai sūraus maisto, saldžių gazuotų gėrimų, pieno, alkoholio, nepersivalgykite ir gerkite pakankamai vandens. Transporte mažiausiai supa priekinėse vietose. Neužsimerkite, jei jau ėmė pykinti - tai tik pablogins padėtį.

Užsirašykite ambasados, avarinių tarnybų, savo banko, dviejų trijų artimiausių giminaičių ir draugų telefonų numerius. Turėkite popierinį ir elektroninį variantą.

Nelaikykite visų pinigų vienoje vietoje. Pagrindinė suma turi būti saugiausioje vietoje. Su savimi imkite tik einamosioms išlaidoms reikalingą sumą.

Jeigu keliaujate su brangiu fotoaparatu ar filmavimo kamera, geriausia juos „pasendinti“. Tam reikės lipnios juostos ir pleistro - į tokį „sugedusį“ aparatą mažiau kėsinsis vagys. Be to, geriau pasiimti ir aptrintą užvalkalą.

Rinkitės ryškios spalvos lagaminą. Taip jį bus lengviau pamatyti oro uoste ant konvejerio.

Jei keliaujate autostopu, įsėdus į mašiną pas nepažįstamą žmogų, galima susipažinti ir apsisaugoti - pasidaryti su vairuotoju asmenukę ir nusiųsti į socialinius tinklus.

Norite miego, bet labai reikia nemiegoti? 1-2 arbatinius šaukštelius tirpios kavos užpilkite puslitriu kolos. Išmaišykite ir išgerkite, efektas pasireikš po 10 min. Žvalumas 2-3 val. garantuotas!

Nepamirškite „Google Translate“. Mobilioji programėlė moka versti užrašus realiu laiku, užtenka tik nukreipti į juos išmaniojo kamerą.

Piltis benziną ir valgyti geriau tose degalinėse ir maitinimo įstaigose, prie kurių stovi daug krovininių mašinų. Jų vairuotojai žino, kur yra gerai.

Jei darotės daiktų, reikalingų kelionei, sąrašą, pasiimkite jį su savimi. Jis taip pat padės nepamiršti daiktų, kai ruošitės namo.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • FUTBOLAS: antrą Šv. Velykų dieną Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos stadione susirinkusiems žiūrovams „Vilniaus“ futbolo klubas pergalės nepadovanojo - traumų išretinta vilniečių ekipa nusileido Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkams, kai varžovai pelnė įvartį 11 m baudiniu paskutinę pridėto laiko minutę.
  • PARTRENKĖ: pirmadienio pavakarę Vilniuje automobilis „VW Passat“ partrenkė 10 metų berniuką.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
baneris Big Daddy Wilson

Ar kelia grėsmes užsieniečių antplūdis Lietuvos darbo rinkoje?

balsuoti rezultatai

Ar dirbsite per Velykas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 +3  +4 C

   +2   +4 C

 

 +4   +6 C

+14 +16 C

 +15  +17 C

 

+16   +18 C

3-4 m/s

 2-4 m/s

 

 4-6 m/s

 

reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis