respublika.lt

Geriausias laikas padėti tašką, kai einasi geriausiai

(0)
Publikuota: 2013 gruodžio 06 19:26:47, Leonora Blekaitytė, asmeninių pokyčių konsultantė
×

Paskutiniuose "Sielos aritmetikos" tekstuose didelis dėmesys skirtas taškui ir kaip svarbu mokėti jį padėti. Nes jei taškas nededamas ir tam tikri sumanymai, projektai nebaigiami ir ištąsomi, į gyvenimą nebeateina nauji dalykai. Labai daug laimėsite, išmokę ne tik dėlioti taškus, bet ir įgudę daryti tai laiku. Gali nuskambėti keistai, bet pats tinkamiausias metas sakyti STOP ir kažką (o gal net viską) keisti yra tada, kai mums sekasi geriausiai, kai esame įkopę į aukščiausias viršūnes, o ne kai pradedame nuo jų ristis.

Kad galėtume pasidžiaugti rezultatu, pasidalyti juo su kitais, ir imtis naujų dalykų, kiekvienam darbui, kiekvienam sumanymui būtinas aiškus taškas, pabaiga. Pvz., jei įrengiame namus, negalime vis griauti sienų ar plėšyti ką tik užklijuotų tapetų keičiant juos kitais. Jei šiame procese nepadėsime taško, taip ir gyvensime amžinose statybose. Ir nors įrengti savo išsvajotus namus yra malonus užsiėmimas, gyvenimą apkartinti galima nededant taškų net ir geruose dalykuose. Mums nepatinkančius dalykus paprastai baigiame žymiai lengviau. Pvz., norime kuo greičiau išsilaikyti egzaminus ir jaustis laisvi nuo atsakomybės. O su patinkančiais dalykais susitapatiname ir nebenorime jų paleisti, bet tada prarandame padėties šeimininko poziciją ir tai, ką darome, ima valdyti mus. Tampame priklausomi nuo to, ką darome, o tai, kas daroma, iš baigtinio projekto virsta procesu be aiškios pabaigos. Kad ir ko besiimtumėte, kad ir koks malonus būtų tas procesas, visuomet likite šeimininko pozicijoje ir nuspręskite, kuris štrichas jūsų paveiksle bus paskutinis tam, kad paveikslas išvystų dienos šviesą, o jūs galėtumėte imtis kito kūrybinio jums patinkančio sumanymo. Nes gyvenimas apsunksta, kai mūsų gyvenimo kūryba (kad ir kas tai būtų: ar menas, ar statomi namai, ar vaikų auginimas) tampa privaloma, nesibaigiančia, pilka rutina, kai negali nei pats džiaugtis tuo, ką pradėjai, nei pasidalyti su kitais.

Dėlioti taškus, skelbti pabaigas ir pradžias būtina mūsų sąmonės aiškumui ir energijos balansui išlaikyti. Vos gimsta naujo sumanymo impulsas, su juo ateina didžiulė energija (su sąlyga, kad impulsas tikrai eina iš mūsų pačių, o ne kyla dėl aplinkos įtakos), dėl kurios imamės įgyvendinti šį impulsą - idėją, norą, sumanymą. Į priekį kone ant sparnų mus neša didžiulė pirminio impulso jėga, todėl viskas eina sklandžiai, jaučiamės stiprūs tuo, ką darome. Bet kai pradėtas impulsas jau išsemtas, o procesas iš inercijos mus neša tolyn, energijos lieka vis mažiau ir sunkiau daryti ar baigti, kas pradėta. Pavargstame. Požymiai, signalizuojantys, kad jau seniai laikas dėti tašką, yra mažėjanti energija ir entuziazmas, suvokimas, kad viskas, ką buvo galima padaryti, jau padaryta ir pasiektas didžiausias įmanomas pasitenkinimas. Kad nepraleistume svarbaus pabaigos momento, turime būti dėmesingi savo veiksmų prasmei, nes, bėgant laikui, prasmės keičiasi ir galbūt kažką tebestumiame į priekį vien dėl to, kad tai buvo svarbu kadaise, o dabar yra tiesiog gyvenimo įprotis, balastas. Jei darbo nebaigiame laiku, toliau eina nuovargis, išsekimas, o tai, kas vis dar bandoma daryti per jėgą, išsisemia, išsikvepia, degraduoja. Ar esate matę filmo tęsinį, kuris būtų geresnis už pirmtaką? Saugokime patys save ir kiekvienam prasmingam savo darbui užsibrėžkime aiškią ribą.

Laiku nestabdomi kad ir geriausi sumanymai anksčiau ar vėliau ima ristis pakalnėn. Jei jūsų darbas nuostabus, bet jaučiatės jame išsisėmę, jeigu laiku neišeisite į naujus vandenis, imsite degraduoti ir galiausiai gal net pasieksite tokį tašką, kad nebegalėsite apskritai dirbti pagal ankstesnę profesiją, pagaliau net neliks jėgų kažką keisti. Štai kodėl verslas parduodamas pačiame klestėjime. Nes jo kūrėjas jau padarė viską, ką norėjo, realizavo jam kilusį impulsą ir padėti tašką turi, kad taptų laisvas naujiems impulsams. Nes mūsų prigimtis yra augti ir mes jai priešinamės mėgindami likti vienoje vietoje ir dėliodami daugtaškius ten, kur turėtų būti dedami taškai. Taip ir patys išsisemiame, ir kitiems tampame nebeįdomūs.

Kodėl padėti tašką dažniausia reikia procesui pasiekus piką? Nes gyvenimas - kaip banga, ji pakyla iki aukščiausio taško ir neišvengiamai ima leistis. Taip ir visa mūsų veikla, pasiekusi aukščiausią tašką, po kurio laiko ima leistis. Jei esame praradę gyvenimo šeimininko poziciją ir iki paskutinio laikomės įsitvėrę bangos, t.y. susitapatinę su savo sumanyta veikla, ji mus gali nusitraukti žemyn. O jei liekame padėties šeimininkai, tai, užkilę į aukščiausią tašką, užfiksuojame jį ir sąmoningai leidžiamės žemyn, kad ir vėl koptume į dar aukštesnę savo gyvenimo viršūnę. Fiksuoti aukščiausią pasiektą tašką reikia tam, kad, sliuogdami nuo savosios viršūnės, jaustumės gerai, o į dar aukštesnes viršūnes kiltume lydimi stiprios vidinės jėgos. Taip yra pasielgusi ne viena garsi muzikos grupė - paskelbusi išsiskirstanti pačiame savo apogėjuje. Didelės kompanijos pertvarko savo veiklą tada, kai joms, regis, puikiai sekasi. Bet kai tai padarai būdamas aukštai, gali vėl grįžti į sceną, į rinką ir būti kitiems įdomus. Leidimasis žemyn neišvengiamas, tačiau mes galime pasirinkti, kaip tai daryti. Nes galima leistis iš stokos, pvz., energijos, idėjų, pervargus, o galima dėti tašką ir leistis iš gausos, iš pakylėjimo ir suvokimo, kad jėga - jau padarei, kas buvo sumanyta, todėl dabar dedi tašką tam, kad padarytum dar daugiau.

Problema dedant taškus - baimė. Žmogus tikisi, kad gal jam vis dėlto pavyks likti toje viršūnėje. Bet gyvenimo dėsniai kitokie. O padėti tašką būtina, kad būtų pereita į kitą kokybę. Kad struktūra būtų pakeista ir būtų galima grįžti su naujomis idėjomis, kitomis formomis. Kad nebūtų išsisemta, kad veikla vis dar teiktų malonumo ir jaudintų. Todėl ir rubrikai "Sielos aritmetika" atėjo metas dėti tašką. Iš pertekliaus, kad ir vėl būtų galima grįžti nauju, dar vertingesniu pavidalu. Labai AČIŪ kiekvienam skaičiusiam. Viliuosi, ši rubrika buvo naudinga.

 

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Laisvalaikis“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s